Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Emeczka.

Kiedys zalozylem temat o samsungu i pansie, jednak jak na dzien dzisiejszy sklaniam sie ku a620.

 

Za 1000 go spokojnie lapne + karta 1gb (tylko jaka?) + aku.

 

Czy moze lepiej dolozyc do a700? Czy mzoe cos jeszcze innego? Pozdro 600 i 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho A700 wogole nie warto sobie glowy zawracac, A620 hmm... tosamo co A610 tylko drozsze... po co przeplacac to nie wiem.

 

A620= A610 + ostrzejszy program antyszumowy.

 

@ adi_em

 

Wlasnie przegladam recke panasonica i sony na steve digicams i bede pisal pokolei uwagi moje:

 

Panasonic - LZ5 - lepsza janosc obiektywu.

Panasonic - LZ5 - wiekszy zoom optyczny bo x 6 a i wiekszy obiekty przemawiac moze za lepszymi fotkami.

Panasonic - LZ5 - wieksza rozpietosc ISO ale jak z jakoscia to dalej...

 

LCD'ki tej samej wielkosci...

 

Sony DSC-W50 - filmy w normalnym standardzie mpeg a nie jakis quick time w panasonicu

Pananosonic - pokretlo funkcji juz widze sux %& jakies serduszko ;]

 

sony - wyglada lepiej

 

panasonic - łe ? brak manuala ? tego nie wiem ale nie widze go tu zeby byl...

 

panasonic - widze tu winietowanie wyrazne...

 

jakosc zdjec... hmm panasonic lubi zaszumic i widoczna abberacja,

 

 

Zdecydowanie wzialbym Sony

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sony ma lepszą jakoś zdjęć...

Panasonic 6x zoom no i stabilizator...

Sony jakiś taki mały, delikatny się wydaje...

Hmmm...

Ciężki będzie wybór.

A jeszcze jakąś inną propozycję może mniej więcej w podobnej kategorii cenowej?

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sony ma lepszą jakoś zdjęć...

Sony 6x zoom no i stabilizator...

Sony jakiś taki mały, delikatny się wydaje...

Hmmm...

Ciężki będzie wybór.

A jeszcze jakąś inną propozycję może mniej więcej w podobnej kategorii cenowej?

 

Sory nie wiem jak ty widzisz x6 zoom w sony, x6 to ma panasonic, sony ma x3

 

Jakosci zdjec w obu aparatach sa super ale sony wydaje sie miec nieco lepsze i mniej szumiec

 

FUJI S5600, CANON A610

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1583

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon A610 faktycznie ciekawy... Fajna opcja z tym obrotowym LCD ale stosunkowo mały zoom (x4) i brak stabilizacji.

Za to Canon A700 ma większy zoom lecz zwykly wyswietlacz.

Myśle, że Sony odpadnie z powodu drogich kart pamięci. Choć mam o nim dobre zdanie (mam w rodzinie DHC-H1).

 

Także będę wybierał między LZ5, A610 i A700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon A610 faktycznie ciekawy... Fajna opcja z tym obrotowym LCD ale stosunkowo mały zoom (x4) i brak stabilizacji.

Za to Canon A700 ma większy zoom lecz zwykly wyswietlacz.

Myśle, że Sony odpadnie z powodu drogich kart pamięci. Choć mam o nim dobre zdanie (mam w rodzinie DHC-H1).

 

Także będę wybierał między LZ5, A610 i A700.

 

jesli z tych trzech to wybor jest prosty... A610

 

a jesli cchesz duzy zoom to polecam fuji s5600 sam go jakies pol roku temu wybralem z a610 i s5600

 

w stosunku do a610 fuji ma zoom x10, wiekszy zakres iso 64-1600 i szumy przy iso 400 jak canon przy iso 100, jasniejszy obiektyw, lepszej jakosci lcd, wieksza rozpietosc tonalną maja zdjecia, i co tam, no fajny jest ;)

 

 

a jesli z tych 3 co wymieniles to tylko a610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co decyduje że nie A700? Jest gorszy od 610?

 

Nie mam do tego aparatu przekonania jakos dlatego wzialbym sprawdzonego a610, a700 sie nie bawilem moze stad moje obawy, 100zl roznicy a mamy niby lepszy zoom, wiekszy lcd... obiektyw ciemniejszy na koncu no bo to w sumi x6 zoom, mniej szumi napewn oprzy iso 400. A700 moze miec grosza geometrie obrazu bo z tego co czytalem to jest obiektyw z 610 z dodanym szkłem, zapewne makro tez ma gorsze.

 

Moze i warto go wziac, mysle ze tez dobrze powinien sie sprawowac, no ale nie wiem.... trzeba by do tesow zalatwic ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tu jest test.

Kurde.

A610

A700

S5600

LZ5

Każdy z nich ma coś czego nie ma drugi.

Naprawde trudny wybór.

Będę musiał naprawde nieźle pomyśleć.

 

stabilizacja obrazu sie nie rajcuj bo w trudnych warunkach nic Ci ona nie pomoze, fajna zabawka no ale nie jest to jakis wyzancznik mozliwosci aparatu

 

A700 - 2 paluszki i taki duzy LCD, hmm... 200-250 zdjec i koniec. Zaraz jeszcze cos moze dodam od siebie o przeczytaniu recki

 

 

Geometria – dystorsja (zniekształcenia obrazu – poduszka/beczka) jest na poziomie typowym w tej klasie sprzętu, poza jednym szczegółem. W lewym dolnym rogu obraz jest dodatkowo odkształcony (w trybie wide). Zarówno w wide jak i tele bardzo widoczny jest spory brak ostrości w narożnikach oraz (szczególnie wide) winietowanie (czyli zaciemnienia).

 

to jest wlasnie to o czym mowilem o tym obiektywie

 

znieksztalcenia sa spore, porownaj sobie:

 

canon a700 - http://www.egielda.com.pl/images/cyfraki/016/wide.jpg

 

canon a610 - http://www.egielda.com.pl/images/cyfraki/008/wide.jpg

 

fuji s5600 - http://www.egielda.com.pl/images/cyfraki/019/wide.jpg

 

a700 ma pogłebione wady dobrej a610, znikesztalcenia obrazu na rogach i zanik ostrosci

 

Kolory jak na Canona przystało są mocno nasycone. Mimo, że nie są wiernie odwzorowanie, sprawiają dobre wrażenie na zdjęciach. =]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie fachowe porady! Super!

No to będę myślał

610 a LZ5

 

W tej recenzji dość nieźle piszą o Panasonicu.

 

Musze się zastanowić na czym mi bardziej zależy, co jest istotniejsze.

Np. Zależy mi na Zoom'ie optycznym, zoom 6x bardziej mi odpowiada niż 4x... itp. itd.

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze uparles sie na tego panasonica, tak jak pisalem ja bym go nie wzial, juz sony jest lepszy, ma pare zalet ale i wad, obiektyw ma gorszy od a610, bardziej szumi, filmy zapisuje w quick time, fotki jakosciowo dosc wyraznie sa gorsze. Ma ta stabilizacje, no ale... ja sobie radze i bez tego, stabilizacja dziala tylko w malym zakresie i jak nie masz pijackiej ręki ;) to zrobisz ostre zdjecie w gorszych warunkach np tak jak teraz ok godz 20:00 gdzie jest kiepskie juz swiatlo, jesli chcesz ten zoom x6 to wzialbym A700, brak stablizacji nadrobisz wiekszym iso i mniejszymi szumami przy wysokiej czulosci iso. FUJI (zoomx10)widze w ogole Cie nie interesuje wiec juz go nie polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. Fuji wydał mi się bardzo fajnym aparatem, no i zoom 10x :D . Do firmy zaufanie raczej mam, zwykłymi aparatami zawsze robiłem na filmach fuji i odbitki też na ich papierze.

 

Ale jedna rzecz przez jaką raczej się nie skusze, to drogie karty i 4 baterie.

Jeszcze to że jest troszke droższy jakoś da sie obejsć bo to tylko ok. 100 zł no ale jak dojdzie karta i akumulatory to wyniesie mnie już prawie 400 drożej.

Czysta ekonomia niestety. I tak te 1000 to już więcej niż na początku chciałem przeznaczyć. No ale cóż. Dobra rzecz musi kosztować.

 

Trzeba będzie pomyśleć. Zajrzeć do portfela itd.

 

 

A to że filmy w QuickTime'ie to akurat jest plus dla mnie. Mniej zajmują filmy. Przy MPEG kilkusekundy filmik zajmuje kilkadziesiąt MB. Troche dłuży to już w setkach. Za dużo się nie nagra. No chyba że ktoryś z tych aparatów ma od razu kompresje? A tak czy siak musze w domu konvertować, to co za różnica czy z QT czy MPEG.

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???????

GDZIE?!?!

 

no jak gdzie w prawie kazdym sklepe w necie :)

 

aparat 950zl

karta 120zl

i reszta

 

www.skapiec.pl poszukaj sobie najnizszych cen

 

Chyba nie chciales kupowac aparatu w media markt ? =]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo. Jak patrzyłem to ceny aparatu były powyżej 1000 przynajmniej.

A co do MM to trzymam się zdaleka, chyba ze jakieś CD, DVD albo grę chce kupić :D

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A700 nie ma np obrotowego ekraniku co A610, mi się często przydaje, można całkiem schować i zabezpieczyć LCD przed uszkodzeniami.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :] mam mały dylemat i chce się poradzić, mianowicie który aparat wybrać:

 

Canon a610

Samsung s500

Samsung s600

Fuji S5600

Minolta Z3

 

Interesuje mnie jakość zdjęć(brak szumów) dobry tryb auto(dla rodziców B-) ) No i dobry tryb manual... tzn pełny manual... Co polecacie? Hm... bo jak dla mnie to prym wiedzie Canon i Minolta.

Canon- jakoś tak głośno o nim że dobry no i... to mnie przekonuje

Minolta- zoom :D przedewszystkim :) no i fajny wygląd... Ale martwi mnie jedno, jego awaryjność :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od soebie,zę mam od miesiaca a610 i jestem po prostu zachwycony-sprzet wprawdzie z Mm no ale to preent i trzeba było brać zanim sponsor sie rozmysli. Jedyna wada to 4 baterie dzieki czemu aparat traci na zgrabności.z 2 stronby przy małej energooszczedności canona lepiej 4 baterie niż potem nosić kilka kompletów baterii :wink:

co do jakości fotek i wygody to jest naprawde dobry. Obecnie tylko powoli sie ucze manuali bo auto jednak potrafi zgłupiec zwłaszcza jesli chodzi o jasność fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji ma wiekszy zoom.

A jakosciowo lepszy jest Canon.

fuji ma wieksza rozpietosc tonalną i jasniejszy obiektyw ;] f 3.2 na samym koncu, oraz szumy przy iso 400 jak canon przy iso 100 :P

 

canon pracą zooma budzi cały dom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuji ma wieksza rozpietosc tonalną i jasniejszy obiektyw ;] f 3.2 na samym koncu, oraz szumy przy iso 400 jak canon przy iso 100 :P

 

canon pracą zooma budzi cały dom :D

Canon na poczatku ma 2.8 i przynajmniej dla mnie byloby to wazniejsze, mialem fuji 5600, niestety robi kasze na zdjeciach ktorej ja nie lubie, z tym iso 400 vs 100 w Canonie to przesadzasz.

Nie wiem jak w Canonie ale w Fuji makro to tylo chyba tak marketingowo.

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...