Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś czas temu pisałem że chce kupić aparacik na domowe potrzeby:P,polecaliście Canona 720 IS :)

Kupiłem dziś za ok 1000 zeta zestaw nowy w sklepie z futerałem,2 gb pamięci,no i aparat Canon SX100 IS,jak myślicie,dobry wybór ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić aparat SONY DSC-H7

Czy jest ktoś w stanie cos więcej powiedzieć na temat tego modelu (może, jakieś inne alternatywy? ale tylko lustrzanka))Szukałem w Internecie, ale wiadomo każdy kupiec zachwala swój towar, a wiadomo ze trzeba porozmawiać i poszukać po różnych źródła ,(proszę tylko nie pisać ze to już było)więc zwracam się do grona fachowców pytaniem

 

szukać - 2911668[/snapback]

jakiś czas temu pisałem że chce kupić aparacik na domowe potrzeby:P,polecaliście Canona 720 IS :)

Kupiłem dziś za ok 1000 zeta zestaw nowy w sklepie z futerałem,2 gb pamięci,no i aparat Canon SX100 IS,jak myślicie,dobry wybór ??

 

rewelacyjna cena, super aparat!!! czujesz się lepiej?

 

to będziesz teraz wyglądał jak zombi kadrując bez wizjera :D

masz większe szumy i mocniejszą (gorszą) NR co zwyczajnie przekłada się na gorszą jakość fotek.

inne różnice (mankamenty) sprawdź sobie na www.dpreview.com i następnym razem czytaj co radzą inni albo sam dokładnie sprawdź :google:

A720 IS mogłeś mieć z kartą za jakieś 700 zł, do 1000 mogłęś też dołożyć 200 i mieć S9600 jeśli masz ambitniejsze plany

 

pzdr

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być mały zgrabny kieszonkowy kompakt z szerokim kątem, nisko szumiącą matrycą i zgrabnym zoomikiem (x5)

to za 1000 zł można mieć Fujifilm FinePix F100fd :idea:

jeśli ktoś się obejdzie bez trybów A/S to sample wyglądają naprawdę wyśmienicie :D

 

 

http://f100fd.seesaa.net/

http://blog.kitamura.co.jp/829/4440/2008/0...311_366258.html

http://blog.kitamura.co.jp/829/4440/2008/0...F31_366261.html

 

--------------------edit

 

jednak zanim się na niego zdecydujesz zerknij tutaj http://forums.dpreview.com/forums/read.asp...essage=27395156 bo wygląda na to że Fuji jednak dało ciała :/

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być mały zgrabny kieszonkowy kompakt z szerokim kątem, nisko szumiącą matrycą i zgrabnym zoomikiem (x5)

to za 1000 zł można mieć Fujifilm FinePix F100fd :idea:

jeśli ktoś się obejdzie bez trybów A/S to sample wyglądają naprawdę wyśmienicie :D

Samo 5x nic nie mowi, a tymczasem ten aparacik na szeroki kat (28mm). teraz mam f10, wiec f100 to moj nastepny aparat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, szumy, straszne szumy :P

na ISO 400 już jest taka kasza że masakra

oj chyba powinieneś jeszcze zgłębić tajniki swojego fujika bo mijasz się z prawdą.

hybrydy tej marki oparte na Super CCD słyną z najniższych szumów w swojej klasie.

te z zapisem w formacie RAW dają jeszcze większe pole do popisu i choć autor wątku (który Ci podrzucam) korzystał z S6500, to z jego poprzednikiem można osiągnąć równie dobre efekty.

>> oto co potrafią aparaty Fuji <<

 

btw. nie sądzę by S5 IS miał więcej do zaoferowania pod kątem szumów, a nawet odwrotnie ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem...

 

a AUTO nie korzystam i widzę jakie są efekty na S5600

w innych aparatach z podobnego segmentu fotki jakieś ostrzejsze i żywsze. Jasne, że można softem podciągnąć, ale to nie o to chodzi.

 

no nic, może się wstrzymam z wymianą, za bezcen nie sprzedam pełnego kompletu :P

 

PS

lamerskie pytanie - najostrzejsze fotki osiągnę przy jakich wartościach przysłony - pełne otwarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to S5600 ma regulowany (w menu), kilkustopniowy poziom ostrości.

co do żywych kolorów to automatyka ma chyba delikatny problem z ustawianiem właściwego WB i warto ją poprawić ~ zresztą poszukaj, poczytaj bo było o tym sporo w różnych miejscach.

co do przysłon to z tego co pamiętam nie poleca się F8 w tym modelu ale poszukaj sobie kiedy i dlaczego. co do pozostałych wartości polecam popstrykać jedno ujęcie i ocenić jakie są różnice.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Fuji FinePix S1000fd oraz Fuji FinePix S8000fd.

Cenowo prawie to samo.

Znajomy wczoraj kupił tego S8000, ale jeszcze się nim nie bawiłem. W wolnym czasie postrzelam i napisze jak wrażenia.

Tymczasem czekam na Wasze opinie o tych 2 aparatach.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... dymy, dzięki za sprowadzenie na ziemie, bo sam o nim myślałem. W takim razie muszę pomyśleć ponownie. Może jednak Canon S5 IS, bo na Fuji FinePix S6500fd czy Fuji FinePix S9600 to już tyle nie mam.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SONY DSC-H7, jest wart swojej ceny, rewelacyjne zdjęcia, duze mozliwosci, zero szumów, solidne wykonanie, nie mam zadnych zastrzezen, zdjecia o niebo lepsze niz w o wiele drozszym canonie S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SONY DSC-H7, jest wart swojej ceny, rewelacyjne zdjęcia, duze mozliwosci, zero szumów, solidne wykonanie, nie mam zadnych zastrzezen, zdjecia o niebo lepsze niz w o wiele drozszym canonie S5

 

Po czym tak wnioskujesz ?

 

Oglądając sample na dpreview odniosłem zgoła odmienne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moja opinia (amatora, posiadacza H7) i mojego kolegi (pół-profesjonaliste, posiadacza m.in S5)

Zdjęcia wykonane H7 są ladniejsze, kolory bardziej żywe, a w nocy i przy slabym oswietleniu na canonie moga byc widoczne szumy, czego w przypadku H7 nie zauwazylismy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawołaj tutaj swojego kolegę i niech to potwierdzi :P

Bez urazy ale to mi przypomina dowartosciowywanie swojego wyboru.

H7 można pstrykać świetne fotki jak i S5.

Są też foty zrobione gorzej niż na kompakcie za 200zł.

 

 

Tutaj masz niemal bezpośrednie porównanie oryginałów.

Nawet Ty przyznasz rację, który lepiej wygląda po KAŻDYM WZGLĘDEM.

Szumy, ostrość, kolory.

http://dpreview-img.fotki.com/gallery/cano...ls/img_0496.jpg

http://dpreview-img.fotki.com/gallery/sony...ls/dsc01686.jpg

(kilka mega więc trochę się wgrywają)

 

Edit.

 

Teraz już musi działać.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tej chwili mam Canona A510 i jestem z niego zadowolony ale postanowiłem że go oddam ojcu a sobie kupię coś nowszego. Zależy mi aby nowy aparat był czarny i płaski, czyli można go było nosić w kieszeni. Fajnie by było żeby kręcił filmy o dobrej jakości, z opcją zoom (tego najbardziej mi brakuje w A510). Nie robię fotek chmurkom ani kwiatkom, po prostu aparat ma służyć do robienia zwykłych fotek. Kwota do 1000zł ale fajnie by było gdybym w tej kwocie zmieścił jeszcze kartę pamięci. Z góry dzięki za pomoc.

 

P.S. Wstępnie wybrałem sobie Sony DSC-W130, czy to dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung wyprzedza wszystko jeżeli chodzi o gadżety (bo z tego co czuję to szukasz gadżetu).

Piękne są linie Samsunga z serii NV, fajowski jest L74 Wide. W porównaniu cenowym gniotą jakościowo Sonego.

Jeżeli nie zależałoby mi na manualu to brałbym chyba L74 Wide albo NV10 albo Fuji bo w kompaktach mają podobno świetne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu szukam aparatu który robi ładne zdjęcia w trybie AUTO (tak jak A510, lub lepsze), pozwala na robienie zbliżeń podczas kręcenia filmów i jest mały, płaski i czarny :wink: Samsung odpada (nie jest płaski).

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są sample z FX 55 to wolałbym zostać przy A510 :)

http://www.photographyblog.com/reviews_pan..._dmc_fx55_3.php

chyba go za bardzo zautomatyzowali i bidok ostrości na niczym nie może złapać.

Samsung L730 lub L830 bo już wolałbym zaoszczędzić hajs skoro zależy Ci na płaskich wymiarach.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem sampla .mov nagranego za pomoca teg o Panasonica TZ3

i powiem ze jestem pod wrazeniem , sam posiadam Canona A720 IS

i przyanam sie ze filmy mam ciut gorszej jakosci :/

 

 

hxxp://www.photographyblog.com/images/reviews/panasonic_lumix_dmc_tz3/sample_images/panasonic_lumix_dmc_tz3_01.mov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Witam,

 

Zastanawiam sie nad CANON S5 IS i jak myslicie bedzie to dobry wybór? ogolnie jak sprawuje sie aparat ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...