Skocz do zawartości
smieshny

512 Czy 2 X 256 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem : obecnie posiadam jedna kosc pamieci 512 (noname) i teraz zdecydowalem sie na kupno nastepnej. Moja plyta obsluguj dual channel wiec pomyslalem ze moglbym kupic 2*256 dual twinmosa , tylko nie jestem pewien czy to bedzie wspolpracowac z pamiecia ktora juz posiadam :/ Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sobie wyobrażasz DUAL Channel z trzema kościami? :mur: kup jakąś 512MB i będziesz miał dual na 2x512 a nie kobinujesz jak łysy pod górkę :wink:

1406429[/snapback]

silence powiedz mi dlaczego nie ma obsługiwać duala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

zgadzam się z tobą tylko w tym żeby brał 512MB w jednej kostce :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość stogu16

a jak sobie wyobrażasz DUAL Channel z trzema kościami? :mur: kup jakąś 512MB i będziesz miał dual na 2x512 a nie kobinujesz jak łysy pod górkę :wink:

1406429[/snapback]

można ustawić 2 kości na puste miejsca na dual a 3 na zwykłe-będą chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki :lol: dual chodzi tylko na dwóch kościach o takiej samej wielkości :lol: wsadzając 2x256 + 512 włączy się single, będzie to chodzić, ale nie będzie to dual :roll:

1406549[/snapback]

A to pierwsze slysze :mur: Z tego co wiem to dual chodzi na dwoch kosciach na platformie intel, a na amd np. nforce2 da sie osiagnac duala na 3 kosciach.

 

@smieshny

Napisz swoj konfig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu, ze 2x512 jest lepiej, bo gwarantuje Ci dual.

 

Poza tym watpie, aby dual mogl dzialac na 3 kosciach, ale pewien nie jestem..

1406602[/snapback]

 

ile razy było juz pisane że dual działa na trzech kosciach :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz cos na nf2 to na 100% moze dzialac dual na 3 kosciach, DualChanell nie oznacza 2 kosci paieci a tylko 2 kanalowa prace kontrolera 2x64bit kontroler moze dzialac w tym trybie na jezeli masz obsadzone conajmniej 2 sloty pamieci czyli na 3 tez bedziesz mial duala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez twierdze, ze rozwiazanie 2x512 bedzie lepsze ;) Tylko denerwuje mnie jak ktos pisze nieprawde o dualu wiec chcialem wyprowadzic z bledu niektorych userow. Pozdro

 

UPDATE

Widze, ze za dlugo nie monitorowalem watku i juz kilku uzytkownikow sie wypowiedzialo co do dzialania duala na 3 kosciach :)

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NForsie dual dziala na 3 kosciach np: 3x256 oraz na dwoch i wcale nie o takich samych pojemnosciach np: 1x 512 i 1x 256.

1406648[/snapback]

I zeby jeszcze obalic ostani mit to powiem, ze dual na trzech kosciach dziala tez z pamieciami o roznych pojemnosciach. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość stogu16

chłopaki :lol: dual chodzi tylko na dwóch kościach o takiej samej wielkości :lol: wsadzając 2x256 + 512 włączy się single, będzie to chodzić, ale nie będzie to dual :roll:

1406549[/snapback]

Dual będzie dla wszystkich kości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...