Skocz do zawartości
s0lid

[next-gen] Tak Bedą Wygladać Gry Na Ps3, X360 I Nr

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam sobie te różne tematy o next genach i grach na nie i dochodzę do wniosku, że twoje posty ZATOICHI to walka z wiatrakami. "Specjalistów" nie przekonasz. Za bardzo żal im dupę ściska, bo wydali fortuny na kolejne upgrade'y kompa (jak np. kiedyś ja), a potem przez większą część roku mogą grać co najwyżej w 3D marki, albo czekać z wywieszonym ozorem na skrawki z konsolowego tortu jak GTA:SA czy SC:CT. Era PC jako maszyny do gier komputerowych mija bezpowrotnie. Trzeba być ślepym albo dzieckiem, żeby tego nie dostrzegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny

ty wiesz w ogóle o czym ja pisałem?? do konsol nic nie mam, a nawet zamierzam kupić xboxa360 więc nie pisz mi takich bredni ze era gier komputerowych przemija.

co nowa seria konsolek to to samo era gier komputerowych mija.

boze co za text tylko boki zrywac

 

ps. mizc napisz mi prosze dlaczego to era gier kom....blablabla mija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastanów się przez chwilę i wymień mi jakie w ostatnim półroczu, albo w minionych latach wyszły hity pokroju np. Command & Conquer, Quake, Unreal, Starcraft, Fallout, Baldur's Gate, Total Annihilation, Diablo w które KAŻDEMU zapadły by w pamięci? Jak ma się to do tuzów pokroju Forza Motorsport/GT4, Metal Gear Solid/Splinter Cell, Final Fantasy/KOTOR, Tekken/Soul Calibur/Virtua Fighter, GTA:SA/VC i wieeelu innych gier których pełno wyszło, wychodzi i wychodzić będzie na konsole? Nie zauważyłeś, że w minionych latach wpływ piractwa na PCtowy rynek gier komputerowych był ogromny?! Sprzedaż dzisiejszych "hitów" generalnie jest niczym w porównaniu z tym co było kiedyś. Producenci uciekają się do chwytów typu płatne abonamenty (vide choćby WOW) czy ogólnie koncentrują swoje wysiłki na grach sieciowych (bo mogą wyciągnąc kasę za klucz). To jest jedyna gałąź, jaka się jeszcze może na PC rozwijać.

 

Przejrzyj na oczy. Zdejmij klapki. Może rynek gier PC jeszcze nie przeminął, ale mija. Kiedyś minie bezpowrotnie. Konsole już dawno temu wyprzedziły PC w kwestii gier komputerowych.

Edytowane przez Mizc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

bo nowe gry na pc to same shity, kilka dobrych tytułow z czego polowa wyjdzie takze na konsole. Nie kumam jak mozna mowic ze Pc jest lepszy do grania a juz KZI przechodzi sam siebie, podnieca sie ze zagra w super gierce raz do roku. NIE KUMACIE ? konsola to najlepsza rzecz do zabawy a pc jest do pracy, projektowania, netu. I nie ma co sie klucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przecież nie neguje tego że konsolka jest najlepsza do grania. gdzie ja tak napisałem?? mozecie mi pokazac

w ogóle czytaliście o co sie rozchodzi?? Mizc sam przemyj oczy ja mam bardzo dobry wzrok.

 

 

Co ty człowieku za brednie wypisujesz co jest niby nieopłacalne wydanie takiego GT4 na PC. Chyba raczysz sobie żartować!!!! GT4 i reszta gier które wymieniłeś nie wychodzi na PC bo jest EXCLUSIVE kapujesz czy nie EXCLUSIVE. I takie SONY czy Microsoft nie pozwoli sobie żeby takie HITY? wyszły na inną platformę !!!! A nieopłacalne jest czytanie twoich bredni bo nic nie wnoszą mądrego do tematy.

 

ps. love and peace

1463669[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ogólnie lubie konsole ( chwile w dziecinstwie przy crashu, re, gran turismo) ale z tego co słyszałem to to era gier na pc juz sie dawno zakonczyła :lol: zawsze konsolowcy beda brnic tych kartoników swoich i tyle. Praktycznie kazda czesc w konsoli to unowoczesniona/dopracowana czesc z pc + optymalizacja. ja sie ciesze, ze łaskawe sony wypusciło gta:sa na pc, tylko gt mi jeszcze brakuje. powiedzcie mi drodzy konsolowcy ile jest strategi dobrych? ile fps-ow? jeden, dwa, wiecej? dobra maci bijatyczki, macie gt, tylko prosze mi colina nie porónywac, bo to troszke szajs, no ale wiecie jkaby tak był jak mówicie, to juz dawno by na pc geir nie robili. tylko jeden duzy+ przemawia jeszcze nad konsolami cena, ale kórą musicie wócic w grach, wiec bedzie dobrze, aha jeszcze do jednego jest konsola dobra, do butowania, kopania i zucania, to jest to :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja coś dodam od siebie...

 

niby jak ma upaść rynek gier na PC :blink:

 

Przecież na tym się zarabia.... Dlaczego wychodzą takie gierki jak GTA:SA, hmmh FABlE i jeszcze pare konsolowych tytułów ?? bo i tak to przyniesie zyski i tak proste......

 

Choćby producenci Chipów graficznych i procesorów na to niepozwolą.. a oni z czego bedą życ.. ?? hmhmm

 

Hmm normalny człowiek powinien mnieć przynajmniej PC do pracy i GRANIA (tak tak a Heroes, C&C, Guild War, Warcraft i takie tam ) i konsole też do grania dla takich smaczków jak Forza, Halo, Doom 3 ( a no na Konsoli lepiej to chodzi niż na moim PC, a i lepiej mi się gra w FPP na TV 26'' ) i takie tam gierki...

 

Oczywiście jeśli ktoś jest fanem albo PC, albo konsol to zawsze bedzie bełkotał swoje... a nie lepiej mnie to i to ?? hmhm

 

Teraz musze kupić sobie jeszcze Xbox'a 360 albo PS3 ... i to mi wystarczy a może z czasem kupie coś do kompa na nowe strategie .. :P

 

Jestem graczem i tylko to się liczy.. a platforma na której gram to hmhm poprostu mi wisi.... B) Tak jest u mnie i u wielu moich znajomych....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colina do GT4 porównać nie wypada, ale TOCA'e jak najbardziej ;) Nie będe przytaczał cyfr bo sie ktoś załamie <_<

Colina można porównywać np do WRC4. Zresztą, Colina nie ma na konsolach, że tak gadaćie? Rally Sport Challenge 2, Formula 1 od SONY. Takich gier nie ma na PC. To jest ciąg przyczynowo skutkowy. Na konsoli sprzedadzą wiecej gier, bo wiecej jest ludzi, ktorzy grają na konsolach niż na PC (taka prawda! W Polsce jest na odwrót), to powoduje ze jest wiecej producentów. Jak jest wiecej producentów, to wychodzi wiecej gier np w tym samym gatunku, przez to jest konkurencja i każdy robi wszystko, aby ich tytuł był najlepszy, przez to gry zyskują na jakości, a jak gry zyskują na jakości to coraz wiecej osób kupuje konsole i krąg się zamyka. A samo istnienie na konsolach czegoś takiego jak exlusive to jest duży plus, bo ma sie pewnośc, ze firma ktorej konsole mamy bedzie wykladała dużą kase, aby w ich stajni była gra najlepsza, a gó.wien na exlusive się nie wybiera :)

 

A dlaczego gry wychodza jeszcze na PC w takiej ilości? Bo to jest to co się skapnie, cos co jest juz na konsole gotowe, i sobie wydają na PC i moze sie sprzeda jak N4S, jak BiA, jak GTA. A ile gier nie wychodzi? Dlaczego EASport nie wydało ani SSX, ani FIFA Street, NBA Street, Freaksyle na PC, mimo, iż to Exlusive nie jest, bo te gry są na wszystkich konsolach? Czamu namco nie wydaje SoulCalibur na PC mimo ze to też nie jest exlusive. Dużo takich gier jest :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób - skoro pc jest do tyłka i nie ma na niego fajnych gier, to po jakiego grzyba macie takie wypasione sprzęty ? Po co tyle płaciliście ? Dlaczego wytykacie, że pecetowcy płacą masę za sprzęt, skoro macie w podpisach jeszcze lepsze maszyny niż mam ja ? Jeszcze droższe ?

Dla mnie albo piszecie kity w podpisie, a jedziecie na Celeronach 300 aby móc pisać po necie, albo kłamiecie w żywe oczy. No bo jak używać argumentów cenowych przeciwko komuś, kto za kompa dał 2/3 tego co wy dalisćie ? Po co tyle płacicie, skoro nie ma gier na pc które by wam się podobały ? Dziwne, co ?

Mnie nie przeszkadza dokładanie do kompa.

Wolę dokładać do Subaru niż cieszyć się, że kupiłem tanio Malucha i na 5lat będą drogi aby móc jezdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łezka mi się w oku kręci ja czytam o tej wojnie konsole vs pc-ty, zwłaszcza że przypomina mi ona stare (podobno dobre) czasy kiedy to była wojna atari vs commodore vs spectrum. Jako PCtowiec (były właściciel atari) postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze.

 

Update hardware co 2-3 lata - niezaprzeczalny minus peceta (kasa misiu, kasa). Choć zobaczenie jak działają nextgeny (jeśli nie liczyć filmików na pc-cie) do najtańszych należeć nie będzie. HDTV to tanie nie są (myślę o tych prawdziwych HDTV a nie o tych, które co prawda potrafią je wyświetlać ale dopiero po przycięciu obrazu do ntsc albo pal) i do tego trudno je w Polsce kupić. W sumie to i po co, skoro i tak nie ma na nie programów? Coś mi się zdaje, że ci którzy za rok kupią nextGena to za jakieś 3-4 lata (po wymianie TV) się mocno zdziwią (pozytywnie oczywiście). Moim zdaniem to sporo przedłuży ich życie.

 

Brak hitów na pc-ta - najpierw trzeba zdefiniować co dla nas jest hitem. Przykładowo ja mógłbym napisać: co się dziwić, że na pc-ta nie ma bijatyk, przecież nikt w to nie gra. Totalna bzdura, no nie? To, że ja i moi kumple w to nie gramy nie oznacza, że nikt inny w to nie gra.

 

Kiedyś (tak z rok temu) przejrzałem sobie spis tytułów na PS2 i XBoxa. Wyszło mi, że na PS2 prawie wcale nie ma tytułów (trochę jRPG oraz Monkey Island 4), trochę lepiej jest z XBoxem. Średnio wyszły mi 1-3 hity na rok na PS2 i 3-6 na XBoxa. Czy to oznacza, że te maszyny są złe? Nie to oznacza tylko tyle, że nie jestem ich targetem. Zresztą jak patrzę na to co się dzieje na rynku PC, to się powoli załamuję. Jakiś geniusz wpadł na pomysł, że przygodówki są be (skasowanie gotowego Sam&Max 2 brak słów). To samo dotyczy moich ulubionych cRPG z drużyną i rzutem izometrycznym (te 3D są chyba na wszystkie platformy). Całe szczęście ze strategiami nie jest tak tragicznie (teraz czekam na Civilization 4).

 

W skrócie dyskusje co się bardziej nadaje do grania nie mają sensu. Po prostu każdy lubi co innego.

 

Moim zdaniem nextGeny będą miały lepszą grafikę do czasu jak gry na pc-ta nie zaczną przy starcie wymagać Shaderów 3.0. Gierki robione są na przeciętne maszyny (oczywiście dla graczy z USA, Francji czy Niemiec). Z rzadka ktoś się odważa na zrobienie gry, która chodzi tylko na highendowych komputerach. Ja mam 2 letnią maszynę i prawie wszystko chodzi płynnie. No ale jest to efekt tego, że nie gram w DOOM 3, FarCry i HL2. Jak będę chciał w nie zagrać to sobie kupię XBoxa.

 

Ja z pc-ta nie zrezygnuje. Chociaż pewnie za jakiś rok dokupię sobie do niego nextGena.

 

Tak trochę poza tematem. Nie denerwują was zapowiadane ceny gierek na nextGeny? Podobno mają być o jakieś 100 zł droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób - skoro pc jest do tyłka i nie ma na niego fajnych gier, to po jakiego grzyba macie takie wypasione sprzęty ? Po co tyle płaciliście ? Dlaczego wytykacie, że pecetowcy płacą masę za sprzęt, skoro macie w podpisach jeszcze lepsze maszyny niż mam ja ? Jeszcze droższe ?

Dla mnie albo piszecie kity w podpisie, a jedziecie na Celeronach 300 aby móc pisać po necie, albo kłamiecie w żywe oczy. No bo jak używać argumentów cenowych przeciwko komuś, kto za kompa dał 2/3 tego co wy dalisćie ? Po co tyle płacicie, skoro nie ma gier na pc które by wam się podobały ? Dziwne, co ?

Mnie nie przeszkadza dokładanie do kompa.

Wolę dokładać do Subaru niż cieszyć się, że kupiłem tanio Malucha i na 5lat będą drogi aby móc jezdzić.

1464626[/snapback]

KZI, sory, musze to powiedzieć. Poprostu wychodzisz na perfidnego FunBoy'a PC, ktory go broni, ale nie ma porównania z konsolami, bo po prostu nie masz z nimi styczności. To tak jak być adwokatem przestępcy a nie zapoznać się z dowodami przeciwko niemu.

 

Tak, mamy wypasione PC... ostatni raz. Ja kupiłem z myślą o projektowaniu 3D, troche aby pograć w FC czy D3 i co? Zawiodłem się. Wydałem full kasy a D3 łyknołem 2 dwa dni i nie powalił mnie niczym oprocz tej wypas plastykowej grafiki no i kilku fajnych efektów. Dobrze ze przydaje się jeszcze taki komp do grafiki 3d i jakiegoś tworzenia. Ja i ZAITOCHI mamy wpytensiarskie kompy i tymbardziej potrafimy dojrzeć różnice między PC i konsolą, bo ja np mam konsole, mam PC który na dzień dzisiejszy nie ogranicza mnie do odpalenia ŻADNEJ gry. Wszystko chodzi. Wiec mam przegląd tego i tego. Przez to mogę CHOLERNIE obiektywnie spojrzeć na sprawe PC i konsola. Co mi wychodzi? Na Konsole jest dosłownie WPIP gier RÓŻNORODNYCH gatunkowo. Samoloty, wyścigi, tpp, fpp, bijatyki, crpg, jrpg, dziwadła jak eye toy czy DDR oraz strzelanie do ekranu, gry muzyczna jak REZ, full gier sportowych, zakreconych poprostu są WSZYSTKIE gatunki. I teraz spójrzmy na PC. Głowne gry to FPP, RTS i RPG no i teraz przyjrzyjmy się temu dokładniej. Jakie FPP? D3, HL2, FC są na X-Boxie, RPG? KOTOR, KOTOR2, Morrowind są na X-boxie, WoW juz się przymierza. Wniosek?

 

Na konsoli zagrasz w owiele wiecej dobry gier z o wiele wiekszego wyboru gatunków do tego konsole przejmują ten segment gier, który był doktryną PC, czyli fpp, rpg, rts... wniosek? Za kilka miechów na PC nie bedzie już gry, której nie ma na konsoli (nie licząc shit tanich produkcji), a na PC bedzie kilka gier, a ogromniej ilości poprostu nie bedzie. Do tego do tych kilku gier bedzie trzeba dokupywać sprzet aby móc w te kilka hitów na rok zagrać, gdy na konsoli zagrasz dokladnie w to samo, za dużo mniejsze pieniadze.

 

A Twoje porównanie samochodów jest conajmniej nedzne :rolleyes: . Subaru to własnie konsola, kupujesz raz a porzadnie na wiele lat. Malucha kupujesz i co chwile coś w nim wymieniasz bo się zepsuło, bo nie chodzi, do tego jest wolny, robi dużo hałasu itp itd. Subaru ładnie Ci przejedzie po każdej dziurze, bo to samochów również rajdowy. Dla malucha jedna dziura (w wypadku PC jedna bardziej wymagająca gra) i już trzeba wymieniać pół samochodu bo się wszystko rozkminiło w środku.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób - skoro pc jest do tyłka i nie ma na niego fajnych gier, to po jakiego grzyba macie takie wypasione sprzęty ? Po co tyle płaciliście ? Dlaczego wytykacie, że pecetowcy płacą masę za sprzęt, skoro macie w podpisach jeszcze lepsze maszyny niż mam ja ? Jeszcze droższe ?

Dla mnie albo piszecie kity w podpisie, a jedziecie na Celeronach 300 aby móc pisać po necie, albo kłamiecie w żywe oczy. No bo jak używać argumentów cenowych przeciwko komuś, kto za kompa dał 2/3 tego co wy dalisćie ? Po co tyle płacicie, skoro nie ma gier na pc które by wam się podobały ? Dziwne, co ?

Mnie nie przeszkadza dokładanie do kompa.

Wolę dokładać do Subaru niż cieszyć się, że kupiłem tanio Malucha i na 5lat będą drogi aby móc jezdzić.

1464626[/snapback]

Jestem z zamiłowania i zawodowo grafikiem komputerowym , mój kupiony samodzielnie komputer to był Bartuś 2500+, GF 4-4200 Ti i 768mb ramu, na pytanie dlaczego w podpisie mam taką konfigurację - odpowiedź znajdziesz tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108817

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

KZI wiedze ze bronisz kompy nogami i rekami ale tylko coraz bardziej sie pograzasz. To juz sie robi coraz bardziej zenujace bo podajesz jakies durne argumenty, jestes dorosly a zachowujesz sie jak dziecko broniac swoich stereotypowych pogladow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wychodzisz na perfidnego FunBoy'a PC,

raczej to ty wychodzisz na perfidnego FunBoy'a konsol :lol:

 

i żeby nie było jestem za konsolkami, ale takich durnych postów nie moge czytać!!

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się z tobą kłócić bo nie jesteś tego wart!!! a zbulwersować się nie zbulwersowałem!! specjalnie tak napisałem bo miałem nadzieje że może coś wreście do ciebie dojdzie. A co do porównania to  tylko idiota porównuje colina do gt. Równie dobrze mogę napisać co lepiej się sprzedało simsy na PC czy na ps2. widzisz takie głupie porównania możesz sobie o kant walnąć.

woęc zastanów się co wypisujesz

1463724[/snapback]

Ty się zastanó, bo kolejny pctowiec nam chce o konsolach kit wcisnąć. To że w Polsce się bardziej opłaca gry na pcta wydawać, mimo tak ogromnego piractwa, jest spowodowane "mamusiu, kupisz mi komputer do nauki? dobrze synusiu, kupimy ci komputer do nauki", a za pół roku "mamusiu, kupisz mi nową kartę grafiki, bo ta gra, którą mi przegrał kolega mi nie chodzi". I mi nikt niepowie że tak niejest. A tym sposobem 1% rodzin z dziećmi, które grają w gry wideo ma konsole, bo synek sobie uzbierał i miał taką zachciankę. Jak rozmawiałem z koleżanką, która wyjechała do ameryki, powiedziała mi, że wszyscy tam mają konsolę. Więc się zatkaj, bo niezdziwiłbym się, gdyby się okazało, że "The Sims 2" miała 3x większą sprzedarz na którą kolwiek z konsol niz na kompy. A o jedyncre nie wspominaj, bo wtedy jeszcze gry TYLKO na kompa wychodziły :wink:

Ech... Jak ja kupywałem kompa, to było jasne, miała to być stacja do grania (niemylić z play station :razz: ). A dlaczego wtedy nie kupiłem konsoli?? No cóż... jak szłyszałem wtedy, że ps2 kosztuje 3000zl, a dotego komentarze "pokiego kupywać konsole za 3000zl, skoro można kupić kompa za tyle samo i mieć nawet łedniejszą grafe, a dotego możliwość rozbudowy". Niezły shit, co nie? Kumpowałem się wtedy praktycznie z jednym kumplem, który od czwartego roku życia gra na kompach, a konsole 3x w życiu widział. Do tego miałem 10 lat, a wtedy to nawet się niewiedziało o czymś takim jak "sprawdzanie informacji". Niepowiem, że nie lubie pracować na kompie, albo pograć w jakąć strategię turową, ale takich hitów jak Heroes of Might & Magic się już dawno nie wydaje, a ostatnia część była totalnie zrąbana, straciła cały klimat. A na pcta były by wydawane gierki, gdyby kiedyś kolesie pracujący nad robieniem nagrywarek nie puścili w publikę. Bo by piractwa niebyło, wprawdzie dorobili się pewnie ogromnej kasy, ale i tak na [ciach!] wszystkim to wyszło. Powinni z tym tak robić jak z komórkami dla firm. Ta oferta jest tylko dla małych, średnich i dużych przedsiembiorstw.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to ty wychodzisz na perfidnego FunBoy'a konsol  :lol:

 

i żeby nie było jestem za konsolkami, ale takich durnych postów nie moge czytać!!

1465244[/snapback]

Qrwa! To trzeba być tępym człowiekiem, żeby mówić, że typ, który nie ma konsoli, gra tylko na PC a o konsoli wypowiada się w bzdurnych argumantach nie mając zielonego pojęcia o czym mówi, bo z konsolą miał wspólne tyle co widział w MediaMarkt - bronić go, że nie jest fuboyem, jednocześnie człowieka, który gra na PC od wielu lat, mając wcale słaby sprzęt i grającego również na konsolach (żeby nie było, że gra na konsoli, bo ma dupny komp) i mającego OBIEKTYWNY punkt widzenia na całą sprawe, bo jest z wszystkimi platformami zapoznany i jest na bierząco - nazywać funboy'em. Więc czyj post jest durny :blink:

 

:mur: :mur: :mur:

 

Sory, że się uniosłem, ale, albo nie wiesz, co znaczy słowo FunBoy, albo szastasz nim bez większego przemyślenia, gdzie je umieścić i kogo nim określić.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy ma po trochu racji.

 

 

ale fakt faktem na konsoli jest wiecej gatunków gier, i o wiele wiecej gier killerów.

 

Najlepsze wyscigi GT4, Forza

Najlepszy symulator samochodowy, Forza, WRC4, ryśka nie wymieniam bo na piecu też jest.

na piecu owszem są dobre symulatory, ale żaden się nie równa do forzy kto grał to wie.

Najlepsza platformowka JAK, cała seria ratchelów itd. na pc trudno szukać platformówek bo poprostu prawie ich nie ma!

 

Gry fpp

Halo, halo 2, kilzone, doom 3, hl2, też już jest prawie ukonczony na xboxa. tutaj pc ma wieksze pole popisu, ale na konsole jest coraz wiecej tego typu gier, dodam że kroniki ridrika były robione z myślą o xboxie.

 

gry akcji.

 

Cała seria Metal gear soul, Resident evil 4, God of war, ninja gaiden

 

gry napierdzielanki.

 

soul calibur, teken, doa, takich gier nie ma poprostu na pc.

 

wiecej gatunków nie wymieniam bo nie lubie gier RPG, ekonomicznych i temu podobnych :)

 

w gry komputerowe i konsolowe gram już przeszło 15 lat wiec mam jakieś pojecie na ten temat.

 

wiekszość wypowiedzi tu to są wypowiedzi ludzi którzy są ślepo zapatrzeni w pc. z takimi nawet nie ma co dyskutowac.....

 

gra się nie w pc i konsole lecz w gry, a te jak narazie na konsolach są poprostu lepsze, i jest ich o wiele wiecej.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

Solid nie ma co sie wysilac na takich ... ONI SA MADRZEJSI I WIEDZA LEPIEJ. Zycze milego grania na PC w wasze super Fpp RTS i RPG ja wole sobie kupic konsole i czerpac prawdziwa przyjemnosc z grania.

PS. tego argumentu na korzysc konsol chyba nie bylo mianowicie... sprobujcie zagrac na kompie w cos z kumplem, powodzenia, jesli nigdy nie graliscie w tekkena z zywym przeciwnikiem i nie poczuliscie smaku zwyciestwa TO NIE MACIE PRAWA wypowiadac sie czy PC jest lepszy od konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ci teraz o co chodzi. co chcesz teraz udowodnić, że era gier komputerowych "mija"

i jeszcze jedno co ma znaczyc kolejny pcetowiec, ślepy jestesz czy co.

więc się zatkaj!!

 

.:Solid_Snake:. sam jesteś tępym człowiekiem zaslepionym konsolami.

zobacz swoje posty o konsolach i zastanów się czy nie jestesz czasem "FunBoy"

 

a takie głupie texty ze niby miałem styczność z konsolami jedynie w MediaMarkt mozesz sobie w tylek wsadzic.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje sie kompami od czasu jak dostalem C64 na 7 lub 8 urodziny, ale takich bzdur jakie tutaj czytam, to juz daaaawno nie widzialem. Nawet popularne swego czasu wojny AMD vs Intel (kolejnosc alfabetyczna :P) tak nie wciagaly "zawodnikow" jak blaszak vs konsole :D

 

Rozumiem, ze kazdy chce bronic swojego zdania, ale bez przesady.

 

Posiadam w domu 3 blaszaki i jestem z nich zadowolony, choc za wiele nie zamierzam juz w nie zainwestowac (jedynie ten w podpisie mam zamiar minimalnie poprawic, ale to tylko plyte, procka i RAM)...

 

Nie mam nic przeciwko konsolom, poza paroma ich ograniczeniami, ale next-gen'y na pewno sie poprawia pod tym wzgledem. Zamierzam kupic ktoras z nowy konsol, ale glownie dlatego, ze szkoda mi pakowac ciagle kase w blaszaka (jakbym policzyl ile w sumie wlozylem w kompa, to moglbym sobie naprawde dobry samochod kupic).

 

Co do samych gier... Niestety na PC brakuje mi ostatnio dobrych samochodowek, a NFS'a U2 na pewno do nich nie zaliczam. Za Colinem tez nie przepadam... Pod tym wzgledem uwazam, ze konsole wygrywaja. Co do FPS'ow... Jakos wygodniej mi sie w nie gra klawiatura i mysza, bo ogolnie za padami wszelkiej masci nie przepadam - juz wole joystick'i, ale one do FPS'ow cos nie bardzo pasuja :P

Osobiscie mam tylko nadzieje, ze w FPS'y na konsolach bedzie mozna grac myszka i chociaz jakas okrojona klawiatura, bo tak ciezko mi sie sobie wyobrazic sprawne sterowanie w tego typu grach.

 

To by bylo na tyle na chwile obecna. Nie widze sensu klotni, bo to do niczego nie prowadzi, a tylko sie na siebie obrazacie. Spojrzcie na to realnie - gry na PC szybko nie wymra, z tego powodu, ze jest to jeden z bardziej dochodowych interesow i nie mowie tu o grach, ale o sprzecie. Na tym sie tak naprawde teraz zarabia i traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CyberDe@th

grałeś kiedyś przynajmniej z kilkanaście razy na padzie od xboxa w gry fpp?

 

Jeżeli tak to sory ale coś masz nie tak z dłońmi, moze za mało w...a meczyleś :) \

Jeżeli nie grałeś to nie wypowiadaj się na takie tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid nie ma co sie wysilac na takich ...  ONI SA MADRZEJSI I WIEDZA LEPIEJ. Zycze milego grania na PC w wasze super Fpp RTS i RPG ja wole sobie kupic konsole i czerpac prawdziwa przyjemnosc z grania.

PS. tego argumentu na korzysc konsol chyba nie bylo mianowicie... sprobujcie zagrac na kompie w cos z kumplem, powodzenia, jesli nigdy nie graliscie w tekkena z zywym przeciwnikiem i nie poczuliscie smaku zwyciestwa TO NIE MACIE PRAWA wypowiadac sie czy PC jest lepszy od konsoli.

1465319[/snapback]

O! To mnie masz! Czysta esensja z grania, to granie z kumplem! Przez neta jest troche, hmm.. sztucznie. No chyba, że robią coś ciekawego, np. robienie ludzkiej wieży w jedi academy, ale to są wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rockers - w FPS'a nie gralem na X'ie za to gralem w TPP o nazwie Driv3r i powiem szczerze, ze jednak wole klawiature i mysz do tego samego celu. Nie mowie ze jestem ekspertem od gier, a tym bardziej konsolowych. Moze Cie to zdziwi, ale w samochodowki tez wole grac na klawiaturze z prostej przyczyny - jedyna kierownica, ktora moze jako-tako oddac wrazenie machania kolkiem to Logitech (nie pamietam modelu) o 900 stopniach obrotu, ale z tego co wiem to ona wspolpracuje/wspolpracowala tylko z PS2. Takie mam juz przyzwyczajenia z blaszaka, ale na pewno bym sie przyzwyczail jakbym dluzej pogral.

Edytowane przez CyberDe@th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ci teraz o  co chodzi. co chcesz teraz udowodnić, że era gier komputerowych "mija"

i jeszcze jedno co ma znaczyc kolejny pcetowiec, ślepy jestesz czy co.

więc się zatkaj!!

 

.:Solid_Snake:. sam jesteś tępym człowiekiem zaslepionym konsolami.

zobacz swoje posty o konsolach i zastanów się czy nie jestesz czasem "FunBoy"

 

a takie głupie texty ze niby miałem styczność z konsolami jedynie w MediaMarkt mozesz sobie w tylek wsadzic.

1465320[/snapback]

Jakbyś czytał jego posty to byś wiedział, że koleś chce wyjaśnić innym, którzy się wogóle nie interesują konsolami, jak sprawa się faktycznie ma. Ja go nieznam bardziej niż z postów, żebyście mnie nie posądzali o gejostwo, czy co :razz: (bez aluzji do kogokolwiek), ale chyba wiadomo o co chodzi. Wole zareagować, jak gada głupoty na innych, żeby sie do mnie nie przypie.dolił kiedyś, albo nie gadał głupot o mnie, żeby potem ploty nieszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nierealnym nie ma co dyskutować. To jest mastah, on wie wszystko najlepiej, w ogole da best jest. Przytocze jego 'znawczy' i w ogole profesionalny tekst na moją odpowiedz, że konsole next-gen bedą w cenie około 1600 zł i że U3 wychodzi. Wyśmiał mnie.

a to ciekawe że unreal 3 wychodzi na next geny  :lol:

1600zł lub taniej chmmmm walnij się w czache czymś twardym  :lol: może zejdziesz na ziemie.

1409155[/snapback]

O przeciekach na temat cen konsol wiemy, o pokazie U3 też. Oczywiście, gdy mu wytłumaczyłem co, jak i dlaczego to dostałem odpowiedź

już kończe z tobą rozmowe bo nie ma sensu, nawet nie wiesz jakie brednie wypisujesz

the end

1409319[/snapback]

brak argumentów? Dyskusja jak co jest na pierwszej stronie tego topic'a.

Jak widać, nie pogadasz, nigdy Ci racji nie przyzna i nazwie Ciebie funboyem, bo poprostu przedstawiasz sytauacje tak, jak ona ma miejsce, z perspektywy osoby, która jak juz mówiłem, ma kontakt i z PC i konsolami i z rynkiem gier na obu konsolach, ale ze powiesz zle słowo na PC to - "BOJKOT! FUNBOY! NIE SŁUCHAĆ GO!"

 

Ręce opadają

 

A co do grania na jednym kompie w dwie osoby... jak się nie da? A blobby Voleyball albo picatchu volleyball :blink: :lol:

 

Xaon, pierwszą część zrozumiałem Twojego posta i wywnioskowałem, że mnie bronisz, tj, że nie jestem funboyem zaślepionym konsolą, tak? OK! Ale sory, drugiej czesci za Chiny nie mogę rozszyfrować o co w niej kaman ;)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh man! Ale tu się kłótnie robią. Panowie, więcej szacunku wzajemnego.

 

Dorzucę swoje 3 grosze.

 

Zacznijmy od tego (co już parę osób zauważyło i chwała im za to) że dla gracza liczą się gry. Od tego trzeba wyjść. Jak ktoś chce sobie grać na PC to jego sprawa. Tzn. jeżeli decyduje się na kupno PC z myślą TYLKO o graniu to oczywiście nie ma w tym nic złego (wybierze kompa z najwyższej półki żeby gry dobrze chodziłi itd....jego sprawa) ale jak do tego dojdą inne myśli jak np. praca na kompie, oglądanie filmów i inne nie związane z graniem rzeczy to cały balans gdzieś zanika. Owszem na High Endowym sprzęcie do grania można robić praktycznie wszystko ale wtedy powstaje pytanie "po co taki dobry komp?" skoro do niektórych rzeczy wystarczy słabszy a w gry też pograć można za mniejszą kasę. Ale to właśnie ta decyzja że "chcę grać i tylko grać na PC!" jest dla gracza PeCetowego najważniejsza bo wtedy poświęca się w pełni swojemy hobby i wie że wybrał dobrze (kompa ma mocnego i na bank przez jakieś 2-3 lata wsio odpali - cały czas mowa o kupnie najlepszego aktualnie dostępnego sprzętu do grania). Ale tu leży pies pogrzebany! Jak ktoś chce grać i tylko grać to po co mu komp do tego skoro ma to na konsolach? Paradox jak nic (ile kasy on włożył na swoje hobby które chce kontynuować/rozwijać). Ja mam takie wrażenie że kompy nigdy nie służyły do grania a jedynie do pracy i pewnych skomplikowanych obliczeń. ktoś kiedyś wpadł na pomysł żeby zrobić coś co by ludzie się rozerwali....i tak to się zaczeło (w MEGA BIG skrócie :) ). potem ktoś jeszcze ambitniejszy wpadł na jeszcze lepszy pomysł, aby stworzyc coś na czym ludzie mogliby się rozerwać i nie potrzebowali do tego kompa....tak powstały konsole (w jeszcze większym skrócie:) ).

 

Ale przejdę teraz do dania głównego (aby jakoś tą moją myśl powyższą podsumować/wyjaśnic(?) ).

Ja kupiłem kompa w sumie do pracy/szkoły. Wtedy naprawdę stałem przed dylemetem kupna PC a PS2 (już wtedy wiedziałem czego mogę się po konsoli spodziewać bo byłem...i jestem nadal... posieadaczem SNESa i PSXa). Owszem jak już komp (bo na PS2 sobie czegośtam nie zrobię) to oczywiście chciałem też na nim pograć....Oczywiście okazało się że na PC grałem więcej niż pracowałem (standard) i powiem że spędziłem naprawdę miłe (ale i flustrujące czasem) chwile. Przeszedłem wiele gierek z których kilka naprawde dobrych a nawet bardzo dobrych ale tuż obok przemijało mnie wiele tytułów perełek z konsol o których ani widu ani słychu na PC :(. Część gier wychodziła na PC i na konsole i tu zazwyczaj na PC grało się lepiej (ale nie zawsze!) ale i tak pewien niedosty pozostał. Gdy ostatnio przeglądałem moją bibliotekę gier na PC doznałem szoku! Większość tytułów to jakieś FPSy albo przygodówki. Prawie wcale eRPeGów (po PSX bardzo lubiłem jRPG). To co na PC mnie urzeka i czego zdecydowanie na konsolach brak to RTSy. Lubię je bardzo ale nie powiem żebym łykał wsio w tym temacie (wybredny jestem a co ;) ). Mimo to super tytuły (IMO) C&C Generals/Zero Hour czy Ground Controll1/2 którch nie uświadczymy na konsolach, sprawiły że przy PC bawiłem się przednio.

Ale mimo wszystko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie "czy to gry mnie rajcują?". Jeżeli tak to jakie gry i wtedy sobie wybrać platformę do grania. Mnie do PC przekonują w chwili obecnej TYLKO RTSy bo całą resztę praktycznie można na konsolach mieć za mniejszą kasę (do grania w FPSy można się przyzwyczaić i nie jest to aż tak niewygodnie jak niektórzy sądzą, ale i tak kalwiera i myszka są nie do pobicia w tej kwesti...dodam że można niekiedy pod konsole podpiąć kalwierkę i myszkę). Zaletą PC jest uniwersalność ale to chyba przez tą uniwersalność nie będzie on nigdy najlepszą platformą do grania. Teraz mam kompa i nie chcę już nic w niego dokładać. Ale np. wykonać coś na nim można albo nawet w necie na Tweak'u posiedzieć i z wami tytaj podyskutować, muzy posłuchać i filmy oglądać. Pamiętam jak świetnie się bawiłem przy konsolach i chcę aby to wróciło! W planach mam PS2 a potem pewnie PS3 (jak Bóg da). Nie jestem Funbojem ale tylko coś takiego z moich osobistych przemyśleń wychodzi. Jeżeli kogoś to boli wewnętrznie to jest mi przykro ale nic na to nie poradzę. Podsumowując IMO konsola to lepszy sprzet do grania niż kompy....sorry.

 

Mam też prośbę aby teraz nie wyskakiwać z tekstami w stylu że "na PC grafa jest o niebo lepsza niż na konsolach" bo to jest prawdą jak dla mnie tylko chwilową (do czasu pojawienia sią next-genów) a poza tym to trochę głupio porównywać coś co ma 5 lat z najnowszymi osięgnięciami techniki komputerowej. To prawda...current-geny się zestrarzały i trzeba je wymienić no nowy model :).

 

A swoją drogą to "Back to Origin"....

 

Pozdrawiam wszystkich i dobrej nocki życzę.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon, pierwszą część zrozumiałem Twojego posta i wywnioskowałem, że mnie bronisz, tj, że nie jestem funboyem zaślepionym konsolą, tak? OK! Ale sory, drugiej czesci za Chiny nie mogę rozszyfrować o co w niej kaman ;)

1465513[/snapback]

Po pierwsze oto chodzi, żeby nikt sobie nie pomyślał, że się znamy, albo że jesteśmy gejami, albo jedno i drugie. Bo przy takich bzdurach co niektórzy piszą, to niewiadomo co sobie mogą pomyśleć, zwłaszcza, jak ktoś za kimś się wstawia.

A po drugie, to jestem na tyle głupi czasami, że myśle, iz do takiego coś dotrze, i jak przeczyta pare słów prawdy. Niechce wejść na jakiś serwer grając w thug-a, albo ja, gdzie grają fani takich debili, a wiesz, jak jest plaga, to się rozprzestrzenia. Skąd wiesz, czy jakiś smarkacz nieprzeczyta jego posta i niezacznie wszędzie rozpowiadać głupot. Troche niepotrzebnie się rozpisałem. To chyba przez szkołę. Tam plotkóją naokrągło, a potem człowiek myśli, że tak jest zawsze :wink: . Tak więc najlepiej olej to :razz: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że otwarta budowa peceta jest jego atutem....

Myślę, że duża rzesza np. PS dwujkowców ucieszyłaby się z możliwośći dorzucenia ramu i dzięki temu wyeliminowania doczytywania w GTASA czy npo lepszej jakości textur.

Eh ludki z tymi hitami killerami :) Macie na to wszystko czas ? Ja np gram tylko na Spellforce (niesamowicie zajmujące czas, można grać miesiącami w podstawkę i 2 dodatki) oraz CSS. Do tego full gier czeka na mnie w szafce. Nie omgę się doczekać Dungeon Siege 2 :)

A z konsol najchętniej pograłbym na Harvest Moon'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...