Skocz do zawartości
cavarr

Earth 2160

Rekomendowane odpowiedzi

gram w rozdzialce 1280x1024 (lcd) bez aa i anizo detale w grze na full oprocz aa, i gierka biega ok (srednio okolo 35-50 klatek) dopuki nie zacznie sie jakas rzeznia, przy 300 jednostkach (na ekranie maksymalne oddalenie) wjzad na baze wroga to sa takie spadki ze padaka, kolo 12 klatek np, ale pewnie dlatego ze intensywnie wykorzystuje shadery (widac wyraznie na poczatku jak baza jest mala i na koncu gdy mamy duza baze rozbudowana), aha karta graficzna to radeon x800pro krecony na 560\1100 mhz., 1 gb ram (magistralka 227 mhz w dualu), procek barton xp-m 2500+ krecony na 2,5 ghz (jaka to nomenklatura amd to nie wiem pewnie kolo 3500 +)

 

co do wrazen z gry to muszem przyznac ze jest miodna jak trzeba, za 29 zl wrecz wypas :DDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giera bardzo czula jest na ilosc jednostek, grafa jest super, shadery i vertexy :D

hyhy, fajna fabula i rozniackie misje jakies ratowanie profesorow itd. obcy, teraz zarzucilem anizo na 16 i aa na2 i jakos gierka lazi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przedsprzedaż...

 

Kurcze ja chcę tylko żeby to jakoś chodziło w 800 x 600 x medium i będę happy :). Tak żeby i to ładnie wyglądało i chodziło znośnie ;). Ale jak tu czytam to może być padaka. Nie dość że grafę mam kit to jeszcze proc słaby.....:/ nie fajnie ale i tak to kupię. Mam takie zapytanie: Czy w grze można WYŁĄCZYĆ EAX ?(o ile to jest wykorzystywane) bo mój SB Live! 24Bit jedzie na softwareowym EAXie a to obciąża proca trochę....bardzo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze można WYŁĄCZYĆ EAX ?(o ile to jest wykorzystywane) bo mój SB Live! 24Bit jedzie na softwareowym EAXie a to obciąża proca trochę....bardzo....

Hmm z tego co widze nie ma tak jakichś specjalnych opcji dotyczących dżwięku poza ustawieneim głośności. Natomiast zastanawia mnie jak już wcześniej zreszta pisałem szybkość działania tejże gry,no kurde coś tu jest nie tak,czy włącze AAx2x4 czy tez 15itd, cały czas chodzi tak samo czyli srednio 20fps przy normalnej walce :mur: , na razie nie mam pomysłu co może być przyczyną

Edytowane przez Mac102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

EAX nie włączysz, ani nie wyłączysz w grze. Dodam, że gra obsługuje DD 5.1.

 

Ponadto dla posiadaczy RADEONów. Podczas betatestu wiele osób miało na pokładzie X800XT i niestety wina leży po stronie sterowników, kontaktowaliśmy się z ATI w tej sprawie i w nowych sterownikach mieli poprawić wydajność w grze, ale już 5.6 wyszły i na razie cisza.

 

Dla posiadaczy kart NVIDII polecam sterowniki 77.72, u mnie na moim sprzęcie w podpisie gra chodzi na 1280x1024 z AAx4 i wszystko na fulla - tnie dopiero przy większej ilości jednostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to ostro. Kolejna polska gierka z niebotycznymi wymaganiami, po Xpand Rally i SpecForce (lol dla tej gry minim rozdziałka to 1024/768). Wstydu nie maja programisci. Na naszym polskim rynku, cena 30 zł (przystępna) no ale z wymaganiami przegięli. Ciekawe na jakim sprzęcie u siebie testowali. Big Lol dla wymagań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Nie rozumiem. Gra chodzi bardzo dobrze na karcie takiej jak GF 6600 GT, a wy narzekacie?

 

Jak wyszedł FarCry, czy HL2 to nikt się nie zastanawiał nad wymaganiami. W końcu E2160 to nie tylko gra na polski rynek, a na światowy rynek i musieli zrobić równie rewolucyjny produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Poczytajcie polskie forum na www.pl.e2160.com i tam wielu ludzi ma słabsze sprzęty i grają spokojnie, a wy tylko narzekacie.

 

Powinniście się cieszyć, że polscy programiści potrafią zrobić taką grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie polskie forum na www.pl.e2160.com i tam wielu ludzi ma słabsze sprzęty i grają spokojnie, a wy tylko narzekacie.

 

Powinniście się cieszyć, że polscy programiści potrafią zrobić taką grę.

1530791[/snapback]

Dokładnie... Ja się cieszę, spadł mi "kamień z serca" jak mi napisałeś że problemy są tylko na ATI. Ufff...

No, skoro piszesz, że GF6600GT da radę, to zapewne mój wykręcony na max GF6600GT już na 100% wydoli.

Radość! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie polskie forum na www.pl.e2160.com i tam wielu ludzi ma słabsze sprzęty i grają spokojnie, a wy tylko narzekacie.

wybacz Winter, ale czytajac to forum jakos nie podzielam Twojego optymizmu co do szybkosci gry na slabszych konfigach, zreszta sam stwierdzasz, ze przy wiekszej ilosc obiektow tnie...

troche mnie tez martwi brak wiekszych mozliwosci ustawienia opcji graf. z poziomu gry np.przelaczanie sie pomiedzy wersjami PS.

 

Powinniście się cieszyć, że polscy programiści potrafią zrobić taką grę.

a to juz inna baja, ktora bardzo mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Jest możliwość dla posiadaczy GF FX przełączenia do PS1.3.

 

W wydajności mam duże doświadczenie, ponieważ wiem jakie zmiany zachodziły od czasów bety 0.1, tam to dopiero gra była niegrywalna.

Przy większej ilości jednostek - czyli według mnie od 30-50 gra zaczyna ciąć, ale to na GF 6600 GT na taktowaniu 500/900 i słabiutkim procku, bo AXP2400+ to nic ciekawego.

 

Co do gry, posiadacze procków A64 powinni wyłączyć Q'n'Q, ponieważ powoduje to zaniżenie wydajności.

 

P.S: podałeś linka do niemieckiej wersji, niestety wiesz, że jak ktoś ma lepszego kompa to lubi ponarzekać, Niemcy mają takowe i ciągle narzekają, na polskim oddziale ludzie mają o wiele gorsze sprzęty i grają.

Edytowane przez Winter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S: podałeś linka do niemieckiej wersji, niestety wiesz, że jak ktoś ma lepszego kompa to lubi ponarzekać, Niemcy mają takowe i ciągle narzekają, na polskim oddziale ludzie mają o wiele gorsze sprzęty i grają.

czyli jezeli nie narzekam do dziala mi szybciej? :P widac, ze gierka lubi mocne proce, i osobisce nie mam nic do jej wymagan jezeli maja one swoje przelozenie na wyglad i szybkosc dzialania gry. jak dla mnie jest to ok, nadal jednak uwazam, ze powinno byc wiecej mozliwosci ustawienia opcji graf w tak zaawansowanym silniku, a nie uciekanie sie do zewnetrzenego softu lub dlubania w plikach ... moze jakis patch to umozliwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

W ustawieniach masz ustawianie jakości grafiki, ponadto w rejestrze są też wpisy.

 

Do szybkiego testowania gry, czyli E2160 Benchmark wystarczy w skrócie gry wpisać: -benchmarkconfig na końcu i testować.

 

Wyniki podajcie tutaj w razie czego.

 

P.S: W teście możecie testować grę pod PS1.1, PS2.0 i PS3.0.

Filmiki są bardzo efektywne, szczególnie pierwszy, woda jak na RTSa jest wspaniała.

Edytowane przez Winter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość dla posiadaczy GF FX przełączenia do PS1.3.

 

(...)

1531046[/snapback]

No to chyba coś dla mnie :D. Zaraz zalookam to forum o Earth2160. A możesz napisać coś więcej o tym przełączniu, czy to w opcjach sie robi czy trza troszku w pliczkach namieszac ;). Wiem że troszkę głupie pytania zadaję ale już się nie mogę doczekać gry i żyję wszystkim co tu piszecie :lol:. Pozdro 4 ALL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyników benchmarku to tak:

1024x768 AAx4 - 23.6fps

1024x768 bez AA - 25.4fps

 

różnica praktycznie marginalna,wiec nie wiem,na myśl przychodzi mi tylko słaby procek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w wersji polskiej.

1521374[/snapback]

Mam pytanie do osob ktore juz mialy przyjemnosc grania w ta gre...

Czy Polska lokalizacja pozbawiona jest jakichs smiesznych tlumaczen?

Nie wiem wlasnie czy czekac na premiere i kupic wersje angielska, czy zamawiac za 80zl (z przesylka) wersje PL...

 

aha... i czy play.pl to jest najlepszy wybor jesli chodzi o sklep internetowy w Polsce do gier?...

 

Dzieki za odpowiedzi :)

 

I moze jest tutaj jakis fan Total Annihilation, i mi obiektywnie powie, czy Earth2160 ma podobna miodnosc do TA ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec na sprzecie:

athlon barton 2501 mhz (11x227), 1 gb ram, plytka abit nf7-s v.2.0, radeon x800pro ( podkrecony na 560\1100 mhz) :

testowane w rozdzielczosci 1280x1024, poziom detali wysoki, aa x2, anizo w sterach x16 (quality), wlaczony jeszcze truform (czy cos daje to nie wiem :P -----> wynik: 26.8 fps

za kwile postestuje przy innych ustawieniach grafiki

wylaczone aa -----> wynik 27.6

wylaczone anizo i truform -----> 27.2

wylaczone anizo, aa i truform -----> 27.5 (dziwne ze mniej niz przy wylaczonym tylko aa ?)

ostatni test, wylaczone anizo, aa, truform rozdzielczosc 1024x768 ----> 29.0 fps

wniosek taki ze jak jest duzo jednostek, baza rozbudowana i jatka na ekranie to w sumie niewazne jaki procek i grafa i tak duzo fps nie bedzie, normalnie jak sie gra na poczatku np na detale na full itd. spoko jest nawet 50 fps ale pozniej w miare rozwoju, rozbudowy bazy, zwiekszajacej sie liczby jednostek na ekranie fps znaczaco spada

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob ktore juz mialy przyjemnosc grania w ta gre...

Czy Polska lokalizacja pozbawiona jest jakichs smiesznych tlumaczen?

Nie wiem wlasnie czy czekac na premiere i kupic wersje angielska, czy zamawiac za 80zl (z przesylka) wersje PL...

 

aha... i czy play.pl to jest najlepszy wybor jesli chodzi o sklep internetowy w Polsce do gier?...

 

Dzieki za odpowiedzi :)

 

I moze jest tutaj jakis fan Total Annihilation, i mi obiektywnie powie, czy Earth2160 ma podobna miodnosc do TA ; )

1531278[/snapback]

Ja jeszcze nie grałem ale nawet jak się krzaczki zdarzyły to co z tego? Po co Ci angol jak za 30 zł masz full PL wersję (gdzie Ty wytrzasnąłaś te 80 zł to nie wiem...). Poza tym to POLACY zrobili tą grę więc do tłumaczenia to chyba nie można się przyczepić ;), tak mi się wydaje przynajmniej. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie grałem ale nawet jak się krzaczki zdarzyły to co z tego? Po co Ci angol jak za 30 zł masz full PL wersję (gdzie Ty wytrzasnąłaś te 80 zł to nie wiem...). Poza tym to POLACY zrobili tą grę więc do tłumaczenia to chyba nie można się przyczepić ;), tak mi się wydaje przynajmniej. Nara.

1531342[/snapback]

gra jest super, grafa dzwieki, wstawki filmowe, wszo sklada sie na fajowy klimacik, nasz dzielny bohater (ed) zbiera apteczki i inne [ciach!]ly (rpg w rts), osobiscie gierka przypadla mi do gustu, jeszcze jakies 20 misji i skoncze kampanie ed :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci angol jak za 30 zł masz full PL wersję (gdzie Ty wytrzasnąłaś te 80 zł to nie wiem...).

1531342[/snapback]

Earth 24zl + shipping 50zl...

Jeszcze jak walna konwersje z $ na Euro a potem na zl (uroki kupowania przez net), to wyjdzie nawet troche wiecej niz 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rofl polska gre z zagranicy sprowadzac za prawie 3x drozej :mur:

widac naprawde nie lubisz polskiego jezyka...

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rofl polska gre z zagranicy sprowadzac za prawie 3x drozej :mur:

widac naprawde nie lubisz polskiego jezyka...

1531423[/snapback]

Bo on należy to tej grupy, która jest tak zakochana w angielskim i wogóle Usa, że 4 lipca obchodzą jako swieto narodowe, mówia "merry christmas". Ponieważ zwrot "wesołych świąt' zabija świąteczny klimat. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

No to chyba coś dla mnie :D. Zaraz zalookam to forum o Earth2160. A możesz napisać coś więcej o tym przełączniu, czy to w opcjach sie robi czy trza troszku w pliczkach namieszac ;). Wiem że troszkę głupie pytania zadaję ale już się nie mogę doczekać gry i żyję wszystkim co tu piszecie :lol:. Pozdro 4 ALL.

1531142[/snapback]

W opcjach gry - po prostu jest opcja zwana "Wymuś shadery w wersji 1.3"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Mam pytanie do osob ktore juz mialy przyjemnosc grania w ta gre...

Czy Polska lokalizacja pozbawiona jest jakichs smiesznych tlumaczen?

Nie wiem wlasnie czy czekac na premiere i kupic wersje angielska, czy zamawiac za 80zl (z przesylka) wersje PL...

 

aha... i czy play.pl to jest najlepszy wybor jesli chodzi o sklep internetowy w Polsce do gier?...

 

Dzieki za odpowiedzi :)

 

I moze jest tutaj jakis fan Total Annihilation, i mi obiektywnie powie, czy Earth2160 ma podobna miodnosc do TA ; )

1531278[/snapback]

Wersja angielska wyjdzie we wrześniu.

Podpowiem, że do wymiany języka wystarczą dwa pliki - language.wd i dialog.wd. Ten pierwszy zajmuje 250 KB i wszystko tłumaczy na polski język, całą grę. Natomiast dialog.wd dodaje polskie głosy bohaterów gry.

Więcej informacji o angielskiej wersji nie mogę zdradzić, jest testowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta gra chodzi strasznie, niezależnie od ustawień po 5-20FPS. Oczywiście na początku gdy jest mało jednostek to chodzi całkiem dobrze 40-75FPS. Ale jak mam powyżej 200 jednostek to sie praktycznie nie da grać. Zawiodłem sie na tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...