Skocz do zawartości
cavarr

Earth 2160

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jednak zgodzę się z Jordi23. Owszem teoretycznie zawarł jakąś umowę zamawiając towar wysyłkowo. Ale powiedzmy sobie jasno - życie to życie, liczyc trzeba każdą złotówkę i może nie jest to moralne, ale w tym naszym świecie trzeba sobie radzić dowolnymi metodami. Okraść nikogo nie okradł, paczka wróci do nadawcy, kupi pewnie ktoś inny. Ja zrobiłbym podobnie. W końcu 20 zeta to np. dobra+piwko w fajnej knajpce. A wy tu jedziecie chłopaka jakby kogoś zamordował, a sami zrobilibyście podobnie. Proponuję ponadto zakończyć te dysputę, bo nijak komu czynic zarzuty w sprawach prywatnych. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

hmmm ja dalej tego nie rozumiem, kazdy ma prawo odmowic zakupionego towaru, ja rezygnuje i tyle bo znalazlem gdzies taniej, a co do porownania z orkiestra weselna no jak dla mnie wogole nie trafione... nie wiem chyba za duzo slonca i cos mi sie przegrzewa  bo nie kapuje o co wam chodzi

 

pozdro

1544098[/snapback]

Problem w tym, że jak się coś zamawia to się odbiera. Dajmy na to TopWare wyśle 100 kopii do ciebie, a ty ich nie odbierzesz - policz ile musieli wydać na samą przesyłkę, która kosztuje 10 zł - 1000 zł.

 

To jest tak samo jak z Allegro, dajesz 'Kup Teraz' to jest umowa i każda ze stron się ma wywiązać ze swoich obowiązków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

jordi jestes zalosny szkoda ci 20pln za dobry Polski produkt dostrczony zanim pojawil sie w sklepach a na harware masz kilka tysiakow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesciowo juz rozumiem o co wam chodzi

Generalnie jednak dalej nie uwazam ze zrobilem cos strasznego. A to ze mam sprzet za ile tam tysiakow co ma z tym wspolnego, mam to mam...

jak mam do wyboru kupic cos taniej to to kupie taniej i tyle. Tym bardziej ze w tym przypadku za te 40zl to kupie 2 takie same gry w kiosku i sprezentuje ja np swojemu mlodszemu bratu.

a zreszta ..... EOT

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja dalej tego nie rozumiem, kazdy ma prawo odmowic zakupionego towaru, ja rezygnuje i tyle bo znalazlem gdzies taniej,

ale wiedziales ile to kosztuje i wiedziles, ze bedzie taniej, swiadomie zostawiles paczke na poczcie...to w takim razie dlaczego zamawiales, narazajac firme na koszty?

 

a co do porownania z orkiestra weselna no jak dla mnie wogole nie trafione... nie wiem chyba za duzo slonca i cos mi sie przegrzewa  bo nie kapuje o co wam chodzi

dokladnie to samo. zamawiasz ekipe, umawiasz sie z nimi, wszystko ok, a oni ostaniego dnia mowia Tobie, ze maja lepsza propozycje i sobie ida...zostajesz z problemem...dokladnie podobne zachowanie, ale inna skala...

robiles wszystko swiadomie i z premedytacja, i tego nie moge zrozumiec...

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiedziales ile to kosztuje i wiedziles, ze bedzie taniej, swiadomie zostawiles paczke na poczcie...to w takim razie dlaczego zamawiales, narazajac firme na koszty?

Z prawnego punktu widzenia zawarta została umowa na odległość i obie strony są nią związane. Nieodbierając paczki niedopełniłeś swojej części umowy i narażasz się na odpowiedzialność odszkodowawczą przed sądem cywilnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o sprawy prawne ale o samą przyzwoitość. Porównanie z orkiestrą jest bardzo trafione, jeżeli Jordi teraz tego nie rozumiesz to widać już nigdy nie pojmiesz....

Dobra koniec OT.

 

Byłem w Media i koleżka powiedział ze nie słyszał by ta gra miała byc u nich ;/ To samo w vobisie, z ciekawosci tez do dwóch empików wszedłem i tez pusto, a miałem nadzieje że pogram :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter jako , ze jests najblizej "zrodla" mozesz podpytac o co chodzi z ta wydajnoscia, automayczna optymalizacja, co dokladnie daje lub nie PS, co tak zamula ta gre - zlozonosc obiektow, czy moze shadery, czy jest mozliwosc wl/wyl PS - glownie chodzi o mozliwosci wlaczenia 2.0 na kartach z 3.0. o benchmark (tzn jego dziwne zachowanie przy min i maks fps) juz nie pytam, bo bardziej istotna jest dla mnie sama gra, no ale przy okazji mozesz tez napomknac :)

wyslalem do RealityPump maila z takimi i innymi pytaniami, ale zadnej odpwiedzi nie otrzymalem...jescze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiedziales ile to kosztuje i wiedziles, ze bedzie taniej, swiadomie zostawiles

1544223[/snapback]

no bardzo przepraszam ale zamawiajac to nie wiedzialem ze bedzie gra kosztowala niecale 20zl gdybym wiedzial to jasna sprawa zebym nie zamowil tej samej gry za 40 wiedzac ze za pare dni bedzie za 20 - debila ze mnie nie rob.

 

hehe zrobie jak pisalem wczesniej dokupie jeszcze jedna kopie za 20zl i dam bracholowi wyjdzie na jedno, przynajmniej bede mial czyste sumienie ze tak okropnie sie zachowalem jak taki prostak 13 letni, ktory narazil na straty (tylko koszty wysylki, bo gra wrocila do nadawcy) firme sprzedajaca gre :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaprawdę dziwnie ta gra się zachowuje:

 

Na moim sprzęcie: 1024x768x32

 

Anizo 8x, stery na Jakość:

Niska: 39.1 FPS

Średnia: 25.6 FPS

Wysoka: 20.8 FPS, z AA=4 19.3 FPS

 

Anizo 16x, Stery na Jakość

Wysoka: 20.5 FPS, z AA=4 19.3 FPS !!!

 

Anizo 16x, Stery na Wysoką Jakość

Wysoka: 17.9 FPS, z AA=4 16.7 FPS

 

benchmark1

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaprawdę dziwnie ta gra się zachowuje:

 

Na moim sprzęcie:

 

Anizo 8x, stery na Jakość:

Niska: 39.1 FPS

Średnia: 25.6 FPS

Wysoka: 20.8 FPS, z AA=4 19.3 FPS

 

Anizo 16x, Stery na Jakość

Wysoka: 20.5 FPS, z AA=4 19.3 FPS !!!

 

Anizo 16x, Stery na Wysoką Jakość

Wysoka: 17.9 FPS, z AA=4 16.7 FPS

 

benchmark1

1544413[/snapback]

lol. Teraz mam wątpliwość czy wydać nawet te 19zł na grę ... Wiem cena jest super, ale żeby tak chodziło ... :/, przecież nie kupie żeby leżało na półce tylko dla ceny. Widzę, że tylko jak dasz na niską jakość w sterach to można sobie pograć płynnie na takim sprzęcie :o omg. Mam duże wątpliwości co do zakupu... a miało być tak pięknie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to podobno ta gra tylko na grafikach ATI zle chodzi pod NV nie ma podobno problemow, widac jednak ze tak nie jest, skoro sulaco tez marudzi a On zawsze ma najlepszy sprzet NV to cos jest nie tak.

no najlepszy to moze nie, ale qrcze podrasowany silnieczek Polan II na 2x7800GTX i a64@2,77 powinien fruwac w 1280x1024 z fsaa4x, a nie na poziomie 15fps sie dlawic :( toz to ue3 na tym smiga...wszystko zrozumiem, ale tego jakos nie moge...no i szukam...

btw: stery 80.40 troche przyspieszaja ta gre, tak o jakies 10%...czyli z 15 robi sie 17 :)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, a ja sie złościłem że u mnie na X800XT ta gra źle chodzi :lol:

ps. dużo szybsza jest pojedyncza 7800GTX od X800XT w tej grze? W benchmarku 1248x1024 FSAA 4X AF 8X mam 27fps. Pytanie do Sulaco, ile masz na takich ustawieniach z SLI i bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sic! SLI 2x7800GTX ;-)

Jeśli gra muli na takim monstrum, a w wydawca umieszcza napis:

-----------------------------

ZALECANE:

procesor 2GHz

512MB RAM

karta graficzna 128MB

-----------------------------

to dla niego mega LOL i niech sam sobie odpali ten tytuł np. na takim zestawie: Celeron 2GHz, 512MB RAM, GF4Ti 128MB! Powodzenia dla niego i miłego grania! ;-)

Skoro piszę się, że zaleca się to i tamto, to dany tytuł MUSI już na takim sprzęcie nie ot tak sobie działać, on ma LATAĆ!!! :mur:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W benchmarku 1248x1024 FSAA 4X AF 8X mam 27fps. Pytanie do Sulaco, ile masz na takich ustawieniach z SLI i bez?

1544474[/snapback]

jakies 30, a z sli 40fps, co ciekawe min fps sie nie zmienia, zmienia sie tylko maks, zreszta jaj juz wspomnialem sam bechmark to dla mnie zagadka, bo przy kazdym uruchomieniu podaje rozne, rozniaste wyniki, jest malo stabilny...nie bawilem sie dosc intensywnie benchmarkiem,bo wolalem sobie pograc, ale te spadki fps troche mnie irytuja, tak wiec poswiece jedna partyjke na rzecz namierzanie problemu...oczywiscie w miare mozliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

czesciowo juz rozumiem o co wam chodzi

Generalnie jednak dalej nie uwazam ze zrobilem cos strasznego. A to ze mam sprzet za ile tam tysiakow co ma z tym wspolnego, mam to mam...

jak mam do wyboru kupic cos taniej to to kupie taniej i tyle. Tym bardziej ze w tym przypadku za te 40zl to kupie 2 takie same gry w kiosku i sprezentuje ja np swojemu mlodszemu bratu.

a zreszta .....  EOT

 

pozdro

1544193[/snapback]

Nie, sorry. Ja nie pisałem nic o żadnym sprzęcie, mnie to guzik obchodzi, dla mnie wszystko jest w porządku, tyle, że TopWare straci na wysyłkę przez ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Winter jako , ze jests najblizej "zrodla" mozesz podpytac o co chodzi z ta wydajnoscia, automayczna optymalizacja, co dokladnie daje lub nie PS,  co tak zamula ta gre - zlozonosc obiektow, czy moze shadery, czy jest mozliwosc wl/wyl PS - glownie chodzi o mozliwosci wlaczenia 2.0 na kartach z 3.0. o benchmark (tzn jego dziwne zachowanie przy min i maks fps) juz nie pytam, bo bardziej istotna jest dla mnie sama gra, no ale przy okazji mozesz tez napomknac :)

wyslalem do RealityPump maila z takimi i innymi pytaniami, ale zadnej odpwiedzi nie otrzymalem...jescze...

1544392[/snapback]

Owszem, w piątek jadę do Krakowa na spotkanie z RP i będę rozmawiał z Mirkiem Dymkiem (Project Leader) i oczywiście wypytam go o te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, w piątek jadę do Krakowa na spotkanie z RP i będę rozmawiał z Mirkiem Dymkiem (Project Leader) i oczywiście wypytam go o te sprawy.

1544590[/snapback]

no bylo by elegancko, na bank da sie to jakims patchem poprawic

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj gre za 20 zl szczesliwy wracam do domu po instalacji chce wlaczyc gre pokazuje mi sie ten piekny napis Earth 2160 i... wywla mnie do systemu :mur: :mur: :mur: mam Win 2003 probowalem zainstalowac sterowniki te co sa na cd ale nic nie daja baa gdy je konczy instalowac "daje" zeby uruchomil komputer ponownie to wtedy wyskakuje mi komunikat ze brak sterownikow czy cos. Pozatym jak wchodze w directx'a ( uruchom>dxdiag) i wchodze w zakladke ekran to pisze "Przyspierzenie texturowania AGP : niedostepne" z tego co wiem to powino pisac wylonczone. Mozecie cos poradzic

Edytowane przez C17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Jeszcze jedno. Z tego co pamiętam, jeden z znajomy tester, który miał X800 częściowo poradził sobie ze słabą wydajnością i problemami z kompatybilnością gry. Pamiętam, że zainstaluj DX9c SDK ze strony MSa (dużo zajmuje) i pomogło mu.

 

Jeśli możecie to prosiłbym o sprawdzenie tego.

 

P.S: Spróbujcie w katalogu głównym gry założyć plik autoexec.con, a w nim wpiszcie graphrate "fps", czyli graphrate 60 lub 70 (max. liczba wyświetlanych klatek).

 

Zobaczcie czy coś pomogło.

Edytowane przez Winter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S: Spróbujcie w katalogu głównym gry założyć plik autoexec.con, a w nim wpiszcie graphrate "fps", czyli graphrate 60 lub 70 (max. liczba wyświetlanych klatek).

najpierw to trza ich tyle miec ;) ale oczywiscie sprawdze...moze jakies inne magiczne wpisiki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierzcie program EarthCP: 1544640[/snapback]

Prawie nic ciekawego za jego pomocą nie można zmienić. W sumie najciekawszą opcją jest podmiana głosów.

UPDATE: Nie głosów ale muzyki.

Edytowane przez Majdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć kwestię wydajność gry. Producent chyba przeliczył się z wymagania i poleciał nieźle w kulki. Spełniam wymagania minimalne, a pomimo tego w 640 i LOW mam w benchmarku 17fps i gra tak faktycznie chodzi - bardzo slabo.

Zwiekszenie rozdzielczosci do 800x600 +detale niskie daje w benchmarku 12fps

Wiecej nie sprawdzalem bo po prostu szkoda sprawdzac...

 

Ta gra jest zaoptymalizowana TRAGICZNIE !

Jak oddale obraz to koszmar..

 

Ahh wogole szkoda gadac - na opakowaniu bylo, ze starczy GF3 64MB, moj R9100 jest na 100% tej samej wydajnosci albo nawet szybszy.

 

Jesli ktos na tym forum zajmuje sie wspoltworzeniem gry to prosze o jakis patch czy coś bo narazie gra u mni lezy w pudelku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Prawie nic ciekawego za jego pomocą nie można zmienić. W sumie najciekawszą opcją jest podmiana głosów.

UPDATE: Nie głosów ale muzyki.

1544693[/snapback]

To dopiero początek tego programu, na przyszłość zaplanowanych jest bardzo wiele opcji. Są one opisane po niemiecku i angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Chciałbym poruszyć kwestię wydajność gry. Producent chyba przeliczył się z wymagania i poleciał nieźle w kulki. Spełniam wymagania minimalne, a pomimo tego w 640 i LOW mam w benchmarku 17fps i gra tak faktycznie chodzi - bardzo slabo.

Zwiekszenie rozdzielczosci do 800x600 +detale niskie daje w benchmarku 12fps

Wiecej nie sprawdzalem bo po prostu szkoda sprawdzac...

 

Ta gra jest zaoptymalizowana TRAGICZNIE !

Jak oddale obraz to koszmar.. 

 

Ahh wogole szkoda gadac - na opakowaniu bylo, ze starczy GF3 64MB, moj R9100 jest na 100% tej samej wydajnosci albo nawet szybszy.

 

Jesli ktos na tym forum zajmuje sie wspoltworzeniem gry to prosze o jakis patch czy coś bo narazie gra u mni lezy w pudelku.

1544704[/snapback]

Sorry, ale mylicie pojęcia. Minimalne wymagania podawane przez producentów często są wymaganiami, by jedynie włączyć grę. Nie spodziewaj się na tak słabej karcie graficznej jaką jest R9100, że pograsz komfortowo na grze skierowanej do DX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale mylicie pojęcia. Minimalne wymagania podawane przez producentów często są wymaganiami, by jedynie włączyć grę. Nie spodziewaj się na tak słabej karcie graficznej jaką jest R9100, że pograsz komfortowo na grze skierowanej do DX9.

1544752[/snapback]

Czy 9600XT/GF6200 starczy do tej gry w 1024 i detl. srednie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...