Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

czy moze mi ktos powiedziec ktore pytania z dzialu 12 sa na egzaminie panstwowym: te z programu EuroTest 2007 czy inne bo w ksiazce (abc kierowcy cwiczenia kat b) mam calkiem inne pytania niz w tym programie

 

ktos sie orientuje czy dzial 12 z programu eurotest2007 jest taki jak na egzaminie panstwowym ?

 

a pytania z tego dzialu to np: urazy kregoslupa pozycja boczna ustalona itp

 

czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem już po pierwszych 5h teorii i powiem tyle: koleś jest nieziemski. Świetnie gada, bardzo przystępnie, zrozumiale i bezpośrednio. Jeden tekst mnie zabił.

 

Jeżeli tabun radiowozów prowadzi i zamyka taki z niebieskim i czerwonym kogutem, to wiadomo, że jadą suki z Taborowej na mecz Kolejorza

Myśle, że ci co mieszkaja w Poznaniu odrazu załapią o co biega.

 

Zostało jeszcze 25h teorii czyli 5 spotkań, a każde takie spotkanie mija w mgnieniu oka, nic nie nudzi i na zakończenie każdego jest test. Potem jazdy. Przy 10 godzinie wyjazd poza miasto i 90km/h a przy dwudziestej - autostrada.

 

Jak ktoś na autostradzie nie wyciągnie mi 130kmph to go zaczne dźgać w noge żeby przycisnął to tej prędkości

Co ciekawe, 90% uczących sie u niego zdało za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem już po pierwszych 5h teorii i powiem tyle: koleś jest nieziemski. Świetnie gada, bardzo przystępnie, zrozumiale i bezpośrednio. Jeden tekst mnie zabił.

Myśle, że ci co mieszkaja w Poznaniu odrazu załapią o co biega.

 

Zostało jeszcze 25h teorii czyli 5 spotkań, a każde takie spotkanie mija w mgnieniu oka, nic nie nudzi i na zakończenie każdego jest test. Potem jazdy. Przy 10 godzinie wyjazd poza miasto i 90km/h a przy dwudziestej - autostrada.

Co ciekawe, 90% uczących sie u niego zdało za pierwszym razem.

Kurcze ja już po dwunastu godzinach jazd i jeszcze poza miastem nei byłem...

 

Dziś w nocy nad Krakowem prezszła wichura. Fajnie się omijało niektóre drzewka położone na drodze ;]

 

I te 4ro pasmowe skrzyżowania kompletnie bez świateł x]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zdaje egzamin 4 września i chciałem zapytać o jedną rzecz, o której mój instruktor podczas kursu nie raczył wspomnieć, nie mówiąc już o pokazaniu jak to się robi. Mianowicie po zdaniu egzaminu teoretycznego przechodzi się na placyk. Jednak przed samą jazdą należy wykonać czynności "diagnostyczne" samochodu. No i właśnie. Co dokładnie trzeba wtedy zrobić? Czy egzaminator sam nas prosi o wykonanie konkretnych czynności czy my "na żywca" z miejsca musimy je wykonać bez poleceń egzaminatora? Proszę o wytłumaczenie krok po kroku(wręcz łopatologicznie) jak to się odbywa zaczynając od wyjścia na placyk:p. Po prostu jestem kompletnie zielony jeśli o to chodzi. Dziękuję. Będę naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować wyboru szkoły jazdy. Pokazali ci chociaz jak wyglada samochod ;) ?

Sie smiejesz a mi tez nie pokazywali gdzie co jest jednek gdzie sprawdzic olej,płyn hamulcowy i chłodniczy to nic trudnego wiec mi to nie przeszkadzało ale sam fakt :wink:

Carkon -> razem z egzaminatorem podejdziesz do auta, otworzysz maske auta potem sprawdzisz olej,płyn chłodniczy, hamulcowy, ilosc płyny do spryskiwaczy :lol: , potem kaze posprawdzac swiatła, właczyc swiatła długie,mijania,awaryjne itd no i potem jedziesz na placyk czyli łuk oraz wzniesienie a nastepnie jedziesz na miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować wyboru szkoły jazdy. Pokazali ci chociaz jak wyglada samochod ;) ?

No samochód pokazali. Pozwolili mi nawet pojeździć ;D . Swoją drogą jedynym plusem tej szkoły to to, że szybko robią kurs (1 miesiąc), no a że jako instruktora miałem gościa, który robił wszystko "na odwal się" to inna sprawa. Do tego jeszcze jest właścicielem tej szkoły... To mówi samo za siebie.

 

Sie smiejesz a mi tez nie pokazywali gdzie co jest jednek gdzie sprawdzic olej,płyn hamulcowy i chłodniczy to nic trudnego wiec mi to nie przeszkadzało ale sam fakt icon_wink3.gif

Carkon -> razem z egzaminatorem podejdziesz do auta, otworzysz maske auta potem sprawdzisz olej,płyn chłodniczy, hamulcowy, ilosc płyny do spryskiwaczy icon_lol.gif , potem kaze posprawdzac swiatła, właczyc swiatła długie,mijania,awaryjne itd no i potem jedziesz na placyk czyli łuk oraz wzniesienie a nastepnie jedziesz na miasto

Mam posprawdzać świata, czyli włączyć je w środku i wyjść na zewnątrz sprawdzić czy się palą? I tak wszystkie po kolei: ozycyjne, mijania, drogowe, awaryjne, stopu? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam posprawdzać świata, czyli włączyć je w środku i wyjść na zewnątrz sprawdzić czy się palą? I tak wszystkie po kolei: ozycyjne, mijania, drogowe, awaryjne, stopu? :?

To juz zalezy od egzaminatora... ja wlaczylem tylko swiatla mijania... sprawdzilem z przodu i juz mi kazal wsiadac do autka i przygotowac sie do jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam posprawdzać świata, czyli włączyć je w środku i wyjść na zewnątrz sprawdzić czy się palą? I tak wszystkie po kolei: ozycyjne, mijania, drogowe, awaryjne, stopu? :?

Nie. Egzaminator sam Ci powie co i jak masz zrobic. Bedzie chcial zebyś otworzyl maske i pokazal np. bagnet, albo wlew oleju.. Ze swiatłami moze Ci kazac zapalac i sprawdzac jedno po drugim, albo tak jak ja mialem za drugim razem wszystko naraz, sprawdzc i jechac :)

Wiec wg mnie wszystko zalezy od "widzimisie" egzaminatora..

 

Neo_x - troche szybszy :P

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo_x - troche szybszy :P

No tu mi sie akurat udalo :P Dluzej sie przygotowywalem do jazdy niz pokazywalem mu akumulator i sprawdzalem czy swiatla mijania dzialaja :P (i tylko o to mnie prosil) Nie wiem czy mi to moze 1 min zajelo... a napewno dluzej sie przygotowywalem jak sie przygladalem desce rozdzielczej bo jezdzilem najtanszym modelem corsy na jazdach i byly niewielkie roznice :P a nie chcialem by mnie czyms zaskoczyl :P Smiechy mialem z tego egzaminatora... kazal mi pojechac na luk "o tam" no to ja podjezdzam.... on krzyczy "nie tu tylko tu" no to podjezdzam pod inny luk.... a pozniej do mnie z textem "stanal pan przodem do tylu.. no to mowie mu ze tu jest tyle tych lukow zae ciezko sie polapac :P wykrecilem... zrobilem luk.. pojechalem na gorke... zaliczylem a potem na miasto sie powlec rowno godzine :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jak sam zaczniesz dzialac to koleś może pomyśleć, że chcesz pokazać czego to ty nie wiesz i jaki to mastah nie jesteś ;] Tak mi się wydaje więc ja bym grzecznie czekał i się nie wychylał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... czekasz na polecenia... zreszta przewaznie podaje polecenia zanim jeszcze do samochodu dojdziesz

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważajcie na pytanie "Czy zna pan zasady przeprowadzania egzaminu praktycznego?". Ja powiedziałem "Tak". A koleś na to: "Proszę przystąpić do pierwszego punktu zadania". I siedzi... I wtedy panika "Co to był ten pierwszy punkt?" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WildWolf

Jaka jest szansa na załatwienie wszystkiego jaknajwcześniej? Już tlumaczę:

 

Dokładnie 3 miesiące przed 18stką zacząć kurs i zrobić wszystko co możliwe jaknajwczesniej (teorie, jazdy,itp..) a potem wziąć najwczesniejszy termin na egzamin i go zdać (najlepiej za 1wszym razem oczywiście :D).

 

Czy to jest realne i jak się do tego zabrać żeby nie spaprać czegoś ? Ja dopiero za rok zaczynam kurs ale wole już wiedzieć ;>

 

edit: Mówimy tu o Krakowie ;]

Edytowane przez WildWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to możliwe. Żeby zdać za pierwszym trzeba umieć jeździć+mieć fart na egzaminie ;)

 

Wiesz, Kraków duży jest, ale się nie wypowiem czy trudny bo zdawałem w Tychach ;) Słyszałem że Dąbrowa Górnicza jest "prosta" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma miejsc trudnych i latwych... jezeli jezdziles gdzies obok osrodka egzaminacyjnego to chyba kazdy instruktor jazdy zna trasy egzaminacyjne :) Jezdzac po nich te +-20 godzin po prostu uczysz sie ich na pamiec.. nie wspominam o kilku godzinach na placu i za miastem :)

Dlatego najlepiej jest jezdzic kolo osrodka egzaminacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zacząłem dokładnie 3 miechy przed 18 urodzinami. W najbliższy czwartek koncze teorie a w sobote zaczynam jazdy. Koleś powiedział, że będziemy jeździć po trasach egzaminacyjnych tak długo aż nie będziemy ich znać na pamięć jak nas spyta o 2 w nocy o cały przejazd ^^

 

Ogólnie nie jest źle, teoria nudna nie jest, szybko mija, do tego cały kurs w miesiac. Ja oczywiście zdawał bede zaraz po urodzinach, taki urok urodzonego w listopadzie. Gorzej, że będe zdawał w warunkach jakiś nie będę miał na jazdach. Ale na szczęście dzieki temu że przyprowadziłem kumpla mam godzine jazd przed egzaminem gratis, a im wiecej ludzi przyjdzie odemnie tym wiecej tych godzin miał będe. Ale oczywiscie warto bedzie dokupić sobie pare h na dzień przed egzaminem co by wszystko idealnie poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiscie warto bedzie dokupić sobie pare h na dzień przed egzaminem co by wszystko idealnie poszło.

Dokladnie... wazne zeby wziac jazdy DZIEN PRZED egzaminem a nie tego samego dnia albo odrazu z jazd jechac na egzamin. Czemu? Mozesz sobie przemyslec co robiles zle i gdzie, by pozniej nie powtorzyc bledu na egzaminie (tak mi dokladnie instruktor powiedzial i ma w tym duzo racji, dzieki temu zdalem) Co do ogolnych jazd... marnie zdawac jest w deszczu i sniegu moim zdaniem... czemu? Nie widac pasow na jezdzni i mozna sie naciac np: podczas skrecania gdzies jak najedziesz na linie ciagla. W deszczu po prostu znikaja i mozna ich nie zauwazyc... przynajmniej takie sa moje odczucia jako osoby ktore juz ponad dwa tygodnie czeka na plastik ;)

 

EDIT: odebralem prawko... i wiecie co zauwazylem jak wracalem do domu? Mam podana waznosc na poltora roku.. co jest do chu*a? Lekarza mam bezterminowo, wszystkie w papierach bezterminowo a tutaj zonk ze poltora roku.... jutro pojade do urzedu bo dzisiaj juz nie zdarze...wiec jestem bardzo ciekaw czemu mam poltora roku...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro mam egzamek. Niby wsyzstko okey, a boje sie ze zapomne migacza czy cos... Wypadaloby zdac za pierwszym razem, bo w moim osrodku egzaminacyjnym trzeba czekac na nastepne podejscie ponad miesiac! A co do wytlumaczenia gdzie co jest i ktore swiatla to ktore - u mnie wsyztsko wytlumaczyli i to kilka razy, bo abrdzo czesto na tym obllewaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam jak na egzaminie instruktor na placyku sie pyta o swiatla:

- leci mijania, awaryjne itp itd i laseczka wlacza i wychodzi i pokazuje (pamietajcie ze oni maja punciaki w najbogatszych wersjach i maja nawet przeciwmgielne przednie i tylne niech wam pokaza gdzie co jest i jak sie wlacza) no powrocmy do historyjki i tak ja "przelecial" i sie pyta o swiatla stopu no i panienka zarzuca reczny, auto na biegu i wychodzi z autka - auto gasnie --> smiejcie sie ale jakbyscie zobaczyli jej stresa tak wiec rada: swiatla stopu macie tylko wcisnac hamulec i tyle inaczej tego nie pokazecie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh wystarczy poprosić egzaminatora aby wdusił pedał hamulca lub poprosić aby sprawdził czy świeci światło stopu „mój” egzaminator sam powiedział że mam sprawdzić światło stopu a on sprawdzi czy świeci :wink: tak samo wymieniał co mam pokazywać pod maska wszystko zależy na kogo się trafi

 

 

A i B – za pierwszym :-P

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error walneli, albo po prostu masz na półtora roku...

No nie mozliwe ze na poltora roku... pomylili sie... moja matka mowi ze jej znajomemu pomylono sie o na odwrot wpisani imie i nazwisko.

 

A ja jutro mam egzamek. Niby wsyzstko okey, a boje sie ze zapomne migacza czy cos... Wypadaloby zdac za pierwszym razem, bo w moim osrodku egzaminacyjnym trzeba czekac na nastepne podejscie ponad miesiac! A co do wytlumaczenia gdzie co jest i ktore swiatla to ktore - u mnie wsyztsko wytlumaczyli i to kilka razy, bo abrdzo czesto na tym obllewaja...

Ponad miesiac? podejrzewam ze w Warszawie nie ma terminow szybciej jak na pazdziernik.. lub nawet polowe pazdziernika. Bede sie nudzil to podjade na odlewnicza i podslucham jakas rozmowe przy okienku.

 

EDIT: aaa jeszcze jedno.... jak mi zabiora prawko w urzedzie i beda musieli to poprawiac to dostane jakis papier zastepczy czy cos? Czy prawka nie zabieraja i musze czekac na drugie i znowu bulic 71 zeta?!?!

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co na odlewniczą :?: na powstańców śląskich jest IMO lepsza okolica i duużo krótsze terminy, kumpel w zeszłym roku we wrześniu dostał termin poniżej 2tyg, ja w lipcu br dostałem termin za 2.5tyg od zapisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...