Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

powiem ci ze najlepiej to...patrz sie na znaki i miej lekka noge ;)

a tak serio w stresie moze ci to przyjdzie jakos, pamietaj ze na droge masz sie patrzec caly czas, ale najlepiej trzymaj glowe wysoko i patrz katem oka na znaki ;p nie da sie tego nabyc raczej w jeden dzien przed egzamem ;) ale..powodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojego prawka... co sie okazalo.. bylem w urzedzie... i nie zauwazylem ale lekarz mi wystawil papier na 5 lat! (a kurna 100 zeta mu placilem za to by mi wypisal bezterminowe... no co za....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO kolorowe. Na prawku są 2 zdjęcia - jedno kolorowe a drugie coś a'la WBMP. Chociaż kto ich wie. U mnie na stronie urzędu pisze tylko o "wyraźnej fotografii"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyzej napisal... na prawku sa 2 zdjecia... kolorowe po lewo duze, a po prawo miniaturka czarno-biala. Zdjecie zanosisz kolorowe bodajrze lewego profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam praktyczny egzamin na prawko :D

 

A moj problem to taki, ze nie patrze na znaki i czesto przekraczam predkosc.

 

Nie wiecie moze jak sie tego problemu pozbyc? :|

Jak sie zapytałem mojego instruktora (tuż przed ezgaminem) o ile na gez moge przekroczyć prędkość (bo może być z górki i moge sie zagapić) to powiedział że o 20km/h :blink: byłem w szoku, prędkość to możesz o 20 przekroczyć ale jak parkujesz równolegle to masz tylko jedną korekte, śmiech na sali normalnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zapytałem mojego instruktora (tuż przed ezgaminem) o ile na gez moge przekroczyć prędkość (bo może być z górki i moge sie zagapić) to powiedział że o 20km/h :blink: byłem w szoku, prędkość to możesz o 20 przekroczyć ale jak parkujesz równolegle to masz tylko jedną korekte, śmiech na sali normalnie :lol:

To nie tak, jak przekroczysz o 20 odrazu konczysz egzamin. Jesli przekroczysz minimalnie raz to jedziesz dalej, ale za drugim razem też kończysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jechać sobie 45 i co jakiś czas spojrzeć na prędkościomierz - tak mnie na teorii uczono. Chociaż po przejechaniu 30 godzin, mniej więcej się czuje kiedy mamy ~50 na liczniku.

Lipa jest na szerokich, wielopasmowych drogach, inni kierowcy jadą sporo powyżej 50km/h i na egzaminie jadąc "w transie" można się "przykleić" do nich... Podobnie jest z zielonymi strzałkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak właśnie jechałem, na egz, tak ~50km/h na drodze z ograniczeniem do 60, to dostałem: "z życiem, z życiem" :D

 

Dobrze że już to za mną :D

 

Powodzonka dla którzy są jeszcze przed :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż po przejechaniu 30 godzin, mniej więcej się czuje kiedy mamy ~50 na liczniku.

Ja przewaznie czuje przekroczone 50 np 52-54 ;p

ja sobie na to sposob znalazlem... po prostu jechalem caly czas na 3 biegu

No nie wiem czy to dobry pomysl w corsie jadac okolo 45 na trojce jest ok 2500 obrotow, a przeciez trzeba jezdzic na najwyzszym biegu wzgledem predkosci ;p

Lepiej jechać sobie 45 i co jakiś czas spojrzeć na prędkościomierz - tak mnie na teorii uczono.

dobry pomysl :D

 

P.S. Za 3h 30 min egzamin ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nie wiecie jak to jest z przenoszeniem? bo chce sie przeniesc z ośrodka w jastrzębiu do gliwic, nie bedzie z tym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie jak to jest z przenoszeniem? bo chce sie przeniesc z ośrodka w jastrzębiu do gliwic, nie bedzie z tym problemu?

 

Chodzi ci o kurs, czy o egzamin ?? Zreszta bez roznicy, mozesz sie zdawac tam gdzie ci sie podoba bez zadnych problemow. Takze z zmiana OSK w trakcie trwania kursu nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie jak to jest z przenoszeniem? bo chce sie przeniesc z ośrodka w jastrzębiu do gliwic, nie bedzie z tym problemu?

Nie ma z tym zadnego problemu. Znajoma sie tak przeniosła (wlasnie tez Jastrzębie-Gliwice) i zadnych klopotow nie robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie jak to jest z przenoszeniem? bo chce sie przeniesc z ośrodka w jastrzębiu do gliwic, nie bedzie z tym problemu?

Tylko ze to przewaznie trwa +- miesiac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej.. miesiac sie czekalo 2 lata temu jak chcialem przeniesc papiery z Odlewniczej z Warszawy do Lomzy. Przeslac je z jednego osrodka do drugiego. Jezeli chodzi o odbieranie papierow i osobiste przenoszenie ich to nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ur8an kurde może coś namieszam ale kij, bo to jest tak, mieszkam w powiecie glwickim, gdy rozpoczynałem prawko wszystkie papiery byly wypisywane tak, że odbieram prawko w starostwie powiatowym (chyba tak to sie zwalo) w gliwicach, wiec jak, normalnie sobie ide do loku do gliwic, niem suze nic z jastrzebia brac?, czy mam zabrac jakies papiery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ur8an kurde może coś namieszam ale kij, bo to jest tak, mieszkam w powiecie glwickim, gdy rozpoczynałem prawko wszystkie papiery byly wypisywane tak, że odbieram prawko w starostwie powiatowym (chyba tak to sie zwalo) w gliwicach, wiec jak, normalnie sobie ide do loku do gliwic, niem suze nic z jastrzebia brac?, czy mam zabrac jakies papiery?

Wiec dzwonilem do znajomej i ona tak jak pamieta po kolei mi wytlumaczyła.

1. Poszla do Osrodka w Jastrzębiu i powiedziala ze chce sie przeniesc do Gliwic.

2. Nastepnego dnia papiery byly juz w Gliwicach (ośrodek wysyła) wiec zostalo tylko isc zaplacic na poczte i umowic sie na termin w WORDzie.

 

Znajoma tez jest z Powiatu Gliwickiego. Prawo jazdy bedziesz odbierać w Starostwie jesli nie jestes mieszkancem samych Gliwic tylko okolic.

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...