Skocz do zawartości
johan

Prescoty Na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić wysłużonego Celka 2.0 na jakiegoś Prescota. Kuszą mnie niskie ceny tych procków na allegro, np. 3.2 GHz za 579zł. Czy ktoś kupował na allegro te procki i może polecić bądź odradzić sprzedawcę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys byl temat... czyba "uwaga na szlify na allegro"...

 

ogolnie: trzeba do kolesia sprzedajacego procesro wyslac zapytanie o numer serii (jesli sie niezgodzi to mozesz byc pewnie ze to przekret) - tenze numer serii porównujesz do tebel (na stonie intela) - jesli wszystko sie zgadza to chyba mozna ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wystarczy ze procek jest w oryginalnie zapakowanym pudelku w wersji BOX tan ze nikt go nie otwieral

 

a te zrypane ty byly chyba te z zeszlifowana blaszką (nie pamietam jak to sie fachowo nazywa)

 

wiec jak ma serie to wszystko powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić wysłużonego Celka 2.0 na jakiegoś Prescota. Kuszą mnie niskie ceny tych procków na allegro, np. 3.2 GHz za 579zł. Czy ktoś kupował na allegro te procki i może polecić bądź odradzić sprzedawcę?

1427840[/snapback]

Ja myślę że warto..:) Sam zminiłem celka 2,5 na Prescotta 3,2 za 580zł. Rewelacyjnie chodzi bez żadnych problemów.

Kupowałem u kolesia bajt001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdzieś czytałem, że seria całkiem przyzwoita.

Kupując na Allegro trzeba po prostu szukać okazji i przede wszystkim czytać komentarze. Sporo rzeczy już kupiłem i zawsze cenowo dobrze wyszedłem.

 

Wszystko z podpisu kupowane na Allegro, tylko płyta i dysk w sklepie

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, może Ci jeszcze odpiszą. Ja tam się jeszcze na allegro nie przejechałem, a to może dla tego, że nie kupuje u sprzedawców, co mają 10 komentarzy i sprzedają coś po wyjątkowo niskiej cenie. Naj lepiej kupować w sklepach, które dodatkowo wystawiają na allegro.(Ja staram się tak robić- lepiej kupić 10, czy 20zł drożej, a mieć potem pewność, że gwarancja zostanie uznana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z typem co sprzedaje prescotty 3.2 - mówił, że są sprowadzane z usa i mająoryginalna gwarancje intela, ale nie wie(???) czy jest ona uznawana u nas czyli raczej nie:( W każdym razie znalazłem kolejnego typa tym razem na ebay.pl który sprzedaje 3.2 za 479 zł oto link http://www.ebay.pl/listResults?browse=0&SellerId=marek654 luddzie sa zadowoleni tylko, ze jakis pajac mu nabrudził na koncie (9 negatywów od jednej osoby- moze konkurencja:) ) no ale tak jak mowie pierwsi klienci sa zadowoleni :D

jak zdobede kaske to sie rzucam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z typem co sprzedaje prescotty 3.2 - mówił, że są sprowadzane z usa i mająoryginalna gwarancje intela, ale nie wie(???) czy jest ona uznawana u nas czyli raczej nie:(  W każdym razie znalazłem kolejnego typa tym razem na ebay.pl który sprzedaje 3.2 za 479 zł oto link 1429512[/snapback]

Przeglądałem sklepy internetowe w USA i poniżej 200$ nie znalazłem takiego Prescota. Myślę, że to raczej przemyt z Azji, tam ceny są deko niższe, albo procki są szlifowane i stąd ta cena.

Mam trochę za daleko do Poznania, bo bym się przejechał i odebrał osobiście, a tak dalej czekam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytałem tego typa co to za seria, skąd procki pochodząno i czy ta gwarancja jest na terenie polski aktualna no i otrzymałem taką odpowiedź:

 

"witam,poczatek serji to sl7pn,procki sa oryginalnie zapakowane,sa z legalnego zrodla,gwarancja jest na 36mcy,obowiazuje na terenie calego kraju w kazdym sklepie bestcomu,jest ich sporo,przynajmniej w poznaniu,a i sa z polski,to by bylo na tyle,dziekuje i pozdrawiam"

 

no tak więc chyba elegancko :D 479 zl to nie 900 :) sprawdziłem ten bestcom- to dytrybutor sprzęru tak wiec mozliwe, ze zalatwiaja sprzet po niskich cenach- tak czy inaczej procek do nowego kompa najprawdopodobniej kupie u tego kolesia, mysle, ze warto :)

Edytowane przez neocrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

widze że mowa o prescscotach to sie dołącze;p

Qpiłem (niechcący bo myślałem że nie pójdzie za 260 zł) Celka D 2.53 który u mojego qmpla chodził na 3.5 na boxie( od p4) i teraz mi lezy i sie qrzy bo nie mam funduszy na nowszą platforme

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim poście chodziło mi głównie o to żeby pokazać twóry topicu że warto qpić na allegro, trzeba szukac okazji poprostu, i przeglądać komentarze sprzedających:] żeby nie wpaść....=/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

479zł - prowizja na ebay - marża sprzedającego - marża importera - vat+podatek - cło - koszty importu = ????

Czy te procesory Intel sprzedaje po 50$????

Napisałem maile do osób które sprzedają te procki i do tych co kupili na allegro.

Ci co sprzedają twierdzą, że procki są nowe w zaplombowanych i zafoliowanych pudełkach.

Ci co kupili otrzymali w otwartych, czesto podartych pudełkach, a procesory były upaćkane pastą i w niektórych przypadkach cyt. "jakby lekko szlifowane"!!!

Z gwarancją to już zupełna samowolka, od 7 dni do 3 lat!!!

Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, ze procesory działają, jednak nikt z kupujących nie przetestował ich programem testującym innym niż aida, bądź 3dmarkami, wiec nie wiadomo jak tam pamiec cash, itp.

Czy to nie jest tak, ze te procesory nie przeszły jakichś testów w Intelu, miały iść do szlifowania, ale jakis sprytny "Puertorykańczyk", malezyjczyk, czy inny skośnooki operator szlifierki nie zrobił sobie przerwy w szlifowaniu i nie puścił partii bokiem.

Pudełka nie problem kupić, była kiedyś hurtowa oferta na allegro.

Widziałem też ostatnio na allegro zdjęcia procesora wraz z pudełkiem, a na pudełku pod kodami kreskowymi cyferki zamazane flamastrem, co by znaczyło że pudełko jest nie od tego procka.

Czekam na Wasze opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że warto, tak jak poprzednie osoby które sie wypowiadały (ale trzeba spytać o nr seryjny czy inną rzecz która wskaże to że to nie szlif itp.)

 

Ja osobiście kupiłem w sklepie:

 

Dzień dobry, Pentium4 2.40A otrzymam?

Tak, 480zł.

Poprosze...

[...]

 

 

I się kręci wspaniale, teraz jade na 3.2 bez zmiany napiecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ... spytasz o numer... gość ci powie prawidłowy i co? ileż to sprawdzić na www.intel.com jakiż to numer powinien mieć własciwy procek...

1436960[/snapback]

To jak są BOX, to chcesz zdjęcie, będzie widać folie na box'ie, a jak oem to też fotke moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja porównam numery z pudełka z numerami z proca jak będzie oki to będzi ok :)

 

A mój sprzedawca ma coraz wiecej komentarzy. pozytywnych rzecz biorąc :)

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze nie lga, kupił bym takich pare, a teraz mam pytanie z innej beczki, czy jest sens zmieniac chłodzenie na cpu/mobo mam p4 2.8lga@3.5 plyte epox 5epaj na i915, dojezdzam do 3.5ghz i ani pary mhz wiecej, napiecie nic nie daje, pamieci spox wytrzymuja a jak nawet nie to w 6:5, myslałem ze to od chlodzenia, wiec wystawiłem na biórko kompa bokiem obudowy do okna, mocno wiało i było dosc zimno, temp proca spadła do 22 stopni w stresie, systemu do 7 i dalej to samo. Wydaje mi sie ze zmiana clodzenie jest nie oplacalna, bo i915 nie ma blokady i dysk sie wysypuje przy dupnym oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...