Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

przegladajac realitynet zauwazylem ciekawy nius :)

 

Nieoficjalna specyfikacja GeForce 7800 GTX

 

W chińskim serwisie www.hkepc.com ukazała się specyfikacja układu GeForce 7800 GTX. Zamieścił ją jeden z uczestników forum. Ze zdobytych przez niego informacji wynika, że układ współpracował będzie ze złączem PCI Express. Producent wyposażył go w 256-bitowy interfejs pamięci. Procesor, wykonany w technologii 0,11 mikrometra, taktowany jest zegarem o częstotliwości 430 MHz, a współpracujące z nim kości pamięci GDDR3 - 1,4-gigahercowym zegarem. Nowa kość nVidii jest w stanie przetworzyć w ciągu sekundy 860 milionów werteksów, prędkość wypełniania - fill rate - układu wynosi zaś 10,32 miliardów pikseli na sekundę. Z kolei przepustowość pamięci to 38,4 GB/s. Procesor wykorzystuje 24 potoki pikseli, engine CineFX 4.0 i technologię Intellisample 4.0. Podobnie jak jego poprzednicy wspiera DirectX 9.0, ShaderModel 3.0 oraz OpenGL 2.0. nVidia ma zamiar zbudować trzy procesory z rodziny G70. Będą to układy GeForce 7800, 7800 GT i 7800 GTX. Spośród nich tylko 7800 GTX będzie można, jak twierdzi serwis HKEPC, wykorzystać w trybie SLI. Oficjalna premiera kości ma nastąpić 22 czerwca.

 

 

Co wy na to... ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Szczerze powiedziawszy to GF 7800 to nic ciekawego. Nic nie zmienili, a jedynie dali lepsze pamięci, wyższe taktowanie i nowsze techniki Intellisample oraz CineFX.

 

Według mnie to nic ciekawego i ATI ze swoim R520 może zrobić większy krok do przodu.

 

Spodziewałem się wyższego taktowania rdzenia i pamięci, oraz może nawet 512-bitowej szyny i 512 MB pamięci oraz jakichś nowych technik jak 3Dc u ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ale co miała wprowadzić rewolucyjnego Nvidia, w pixel shader 3.0 już weszli i to mają opanowane, no a jak sam mówisz Ati będzie musiało zrobić krok zeby obsłużyć PS 3.0

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Szczerze powiedziawszy to GF 7800 to nic ciekawego. Nic nie zmienili, a jedynie dali lepsze pamięci, wyższe taktowanie i nowsze techniki Intellisample oraz CineFX.

 

Według mnie to nic ciekawego i ATI ze swoim R520 może zrobić większy krok do przodu.

 

Spodziewałem się wyższego taktowania rdzenia i pamięci, oraz może nawet 512-bitowej szyny i 512 MB pamięci oraz jakichś nowych technik jak 3Dc u ATI.

1456155[/snapback]

Zadnych rewelek tak/??No bo 32 potoki to nic waznego :lol: A co by ci dala 512 bit szyna jak pci-express nie mialo by nawet 5% przepustowosci pamieci co wygladalo by tak jak by wsadzic do malucha silnik 8.0 litrow i opony 80/55 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

32 potoki to ważne, ale według mnie mało ciekawe. Same podnoszenie ilości potoków to nie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 potoki to ważne, ale według mnie mało ciekawe. Same podnoszenie ilości potoków to nie rozwiązanie.

1456242[/snapback]

Zgadzam sie z toba Winter :) Powinni cos innego zrobic a nie tylko ilosc potokow zwiekszac :l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile potanieje 6800 GT po wyjściu serii 7800. :D

1456444[/snapback]

raczej duzo chyba ze ten geforce będzie miał kosmiczną cene to nie bedzie tak różowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za swojego gainwarda dałem 1180zł, i tyle jestem w stanie wyłożyć na nowego 6800 GT. :D Myślę że 7800 GTX będzie kosztował 2500zł.

1456474[/snapback]

Ja podobnie zapłaciłem za swojego Gainwarda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że ja wywaliłem 1180zł w błoto :mur: a ty w cudo. :wink:

1456650[/snapback]

No niezupełnie - najpierw też wywaliłem podobna kase w FX5900XT tylko z Winfasta.Ale jak sie zaorientowałem (po 3 miesiącach) ze jest cos lepszego za niewiele więcej to sprzedałem FXa i kupiłem 6800LE.Miałem szczęście i trafiłem na wersje która w której bez problemów dało sie odblokować wszystkie potoki i vertexy.Tyle.

 

P.S. swoja drogą z 5900XT też byłem bardzo zadowolony(nieziemsko sie kręciła :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no, nie jest tak tragicznie, lecz niesmak pozostaje. Wracając do tematu to dziwię się że GF 7800 GTX ma tylko 24 potoki a nie 32. Druga sprawa to dlaczego NVIDIA nie pokusi się by wykręcić rdzeń do 550mhz. Tym bardziej że płynność gry bardziej zależy od rdzenia karty a nie pamięci. Takie life. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no, nie jest tak tragicznie, lecz niesmak pozostaje. Wracając do tematu to dziwię się że GF 7800 GTX ma tylko 24 potoki a nie 32. Druga sprawa to dlaczego NVIDIA nie pokusi się by wykręcić rdzeń do 550mhz. Tym bardziej że płynność gry bardziej zależy od rdzenia karty a nie pamięci. Takie life. :?

1456668[/snapback]

A kto powiedział żae od rdzenia???

Wręcz przeciwnie - większość kart lepiej chodzi gdy ma lepsze taktowanie pamieci niz rdzenia.Wejdż sobie na jakikolwiek test kart graficznych i porównaj.Nie mówie że GPU nie ma znaczenia bo ma.Ale zdecydowana większość kart lepiej reaguje na wzrost taktowania pamięci niz GPU(najlepiej jak i jedno i drugie są wysokie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Będzie nowy układ nVIDI, ale co z tego jak na razie gf6800GT i ULTRA wystarczy do nowych gierek na jeszcze stosunkowo długo, a jak pisali poprzednicy wyżej cena jego bedzie jak zawsze kosmicza :mur:

 

Dla jednych to dobrze, że wychodzi 7800xx, bo stanieje 6800xx i sobie więcej ludzi go kupi.

Lecz z drugiej strony, co co kupili juz 6800xx beda sobie pluli w twarz, bo zapłacili krocie, a teraz karta bedzie szybciej traciła na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kobrowisko. Wiem że w moim przypadku płynność gier wzrastała bardziej przy podkręcaniu rdzenia.

@ Przemq. Dlaczego posiadacze GF 6800 mają sobie pluć w twarz? Przecież to są dobre karty, które jeszcze długo im posłużą. Jeśli chodzi o ich wartość to musi spaść, normalna kolej rzeczy. Wchodzi nowy lider, poprzedni musi ustąpić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja postapie pewnie jak zawsze tzn w okolicach premiery nowego rdzenia sprzedam moja grafe za w miare dobre pieniadze poczekam do 2 miesiecy na jakas slabsza odmiane nowego gpu i dokladaja 200zl bede sie cieszyl moze nawet dwa razy wieksza wydajnoscia! Tak przynajmiej udalo mi sie ostatniotzn jak wchodzila na rynek seria 6XXX!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem własnie mojego Radka (z podpisu) z myślą kupna 6800GT-szukam jakiejś dobrej ofert bo mam na ten cel zaledwie 1100zł.Poszłyszałem jednak że za miecha premiera nowych układów i teraz jestem w kropce :? Chyba na zakup takowego nie mam co liczyć ??Ale pewnie 6800 pójdą ostro w dół??Najgorsze w tym wszystkim jest to że 7czerwca wychodzi GTA SA a ja siedze na geforce 2mx :-P :-P :-P :? Co byście zrobili na moim miejscu-prosze o rady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc zlym prorokiem, ale moim zdaniem to po wyjsciu nowego ukladu starsze wcale nie potanieja - ten nowy bedzie po prostu odpowiednio drozszy... :(

 

Na zauwazalny spadek cen bedzie trzeba IMHO poczekac co najmniej 3-4 miechy od wejscia na rynek 7800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze teraz tylko czkeam niech coś wyjdzie szybko na rynek i niech stanieją inen karty, bo chciałby,m cos w stylu 6800GT/X800XL a to drogie jak cholera!!!! w jakiej cenie myślicie beda dzisiaj te karty co wymienilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

qrcze teraz tylko czkeam niech coś wyjdzie szybko na rynek i niech stanieją inen karty, bo chciałby,m cos w stylu 6800GT/X800XL a to drogie jak cholera!!!! w jakiej cenie myślicie beda dzisiaj  te karty co wymienilem?

1457054[/snapback]

6800 GT na allegro od sprawdzonego sprzedawcy można już kupić za 1000zł. Czasem mniej :)

 

Za sprawdzonego pod kątem O/C trzeba dać więcej - ok 1200:

http://allegro.pl/show_item.php?item=52078001

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze teraz tylko czkeam niech coś wyjdzie szybko na rynek i niech stanieją inen karty, bo chciałby,m cos w stylu 6800GT/X800XL a to drogie jak cholera!!!! w jakiej cenie myślicie beda dzisiaj  te karty co wymienilem?

1457054[/snapback]

IMO w wakacje te karty powinny być po ok. 800PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kobrowisko. Wiem że w moim przypadku płynność gier wzrastała bardziej przy podkręcaniu rdzenia.

@ Przemq. Dlaczego posiadacze GF 6800 mają sobie pluć w twarz? Przecież to są dobre karty, które jeszcze długo im posłużą. Jeśli chodzi o ich wartość to musi spaść, normalna kolej rzeczy. Wchodzi nowy lider, poprzedni musi ustąpić. :)

1456705[/snapback]

A sprawdzałeś to na róznych grach?(sorki że dopiero teraz odpowiadam ale mnie nie było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś to na róznych grach?(sorki że dopiero teraz odpowiadam ale mnie nie było)

1457116[/snapback]

U mnie jak podkrecałem rdzen to lepiej było niż jak kręciłem pamieci, tylko jak na maxa podkreciłem rdzen bze pamieci to FPS w grach bardzo skakały a jak już podkrece pamiątki jest zaj........ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Costi. No właśnie ja planuję kupno za 4 miechy. :D

@Kobrowisko. Sprawdzałem w 3d Marku 2003, Doomie 3 i w NFS U2.

Wyniki były większe po podkręceniu rdzenia. Po podkręceniu pamięci już nie osiągnąłem takich wyników. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

w 6800 podkrecanie pamieci praktycznie NIC nie daje..podkrecenie powiedzmy o 10MHz daje powiedzmy 30 punktow w 3dmarku 2003...a podkrecenie GPU o 10MHz to od razu moze byc przyrost nawet 200 punktow...

 

odwrotnie bylo w poprzednich grafach (np. 4ti4200 lub 2Ti ktore tez posiadalem)..tam podkrecanie GPU nie mialo sensu , a kolei pamieci dawaly kopa...widocznie inna archotektura i co innego wplywa na wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...