Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

A może ATI nas zaskoczy swoim nowym cudem? :D

1498493[/snapback]

Hehehe :-P To musiałby być MEGA CUD :D GPU 1000 MGZ , MEM 2000 MGZ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nie?

Ponoc ATi jeszcze chowa asa w rękawie.

Poczekamy - zobaczymy.

Im bardziej bedą sie ze sobą "wadzili" tym lepiej dla nas...

1498598[/snapback]

Przeciez dobrze wiecie ze ATI na 100% nie wypusci czegos o wiele szybszego od NV po prostu by im sie to tak na prawde nie oplacalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA poprostu zrobiła to co ATI z r420...Bo G70 to tak naprawdę NV40+kilka kosmetycznych poprawe i więcej potoków itd.. Tak jak wtedy ATI nie musiało projektowac nowego układu tak teraz nie musiała i nie musi tego robić NV....

 

Jednak co by tu nie mówić to z tego testu wynika że wzrost zegara daje niezłego kopa GF7800GTX.....

 

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=52064

 

Biorąc pod uwagę to, żeG70 jest to praktycznie IDENTYCZNY układ w porównaniu z tym który siedzi w PS3 to gdyby pracował on z równie wysoką częstotliwością(RSX ma taktowanie 550 mhz..)to 10000 w 3d marku 05 nie będzie stanowić problemu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak tak sobie czytam wszystko, to marketing ati do mnie bardziej przemawia :D

ciagle jakies infa o ponad 10000 w 2005, milionach potokow i nieziemskiej wydajnosci.

a o gtx jest w sumie cicho, jedynie te 7800 punktow ktore wyglada dosc biednie przy ati.

 

ciekawe jak to bedzie. cos czuje ze karte zmienie dopiero wtedy jak jakis dobry 32 potokowiec wyjdzie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, żeG70 jest to praktycznie IDENTYCZNY układ w porównaniu z tym który siedzi w PS3

a skad to info? biorac pod uwage, ze praktytcznie nie ma jeszcze RSX'a, a np. r500 i r520 to dwa zupelnie inne uklady, sadze, ze w przypadku nv bedzie podobnie, tym bardziej, ze beda mieli support ze strony CELL'a

 

to gdyby pracował on z równie wysoką częstotliwością(RSX ma taktowanie 550 mhz..)to 10000 w 3d marku 05 nie będzie stanowić problemu.....

zapewne komus uda sie wykrecic g70 do takiego poziomu z pomoca jakis kaskad, ale na "sklepowe" taktowanie na takim poziomie to bym nie liczyl...

 

ciekawa jest kwestia potokow i ROP, wyglada na to, ze g70 zostal ukierunkowany na operacje na shaderach, ale w przypadku gier malo z nich korzystajacych moze sie zachowywac jak uklad 16potokowy...za pare dni sie dowiemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad to info? biorac pod uwage, ze praktytcznie nie ma jeszcze RSX'a, a np. r500 i r520 to dwa zupelnie inne uklady, sadze, ze w przypadku nv bedzie podobnie, tym bardziej, ze beda mieli support ze strony CELL'a

zapewne komus uda sie wykrecic g70 do takiego poziomu z pomoca jakis kaskad, ale na "sklepowe" taktowanie na takim poziomie to bym nie liczyl...

 

ciekawa jest kwestia potokow i ROP, wyglada na to, ze g70 zostal ukierunkowany na operacje na shaderach, ale w przypadku gier malo z nich korzystajacych moze sie zachowywac jak uklad 16potokowy...za pare dni sie dowiemy...

1498802[/snapback]

A co już wiadomy termin premiery?

Nie śledziłem ostatnio tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco.....Trudno mi teraz napisac skąd to info ale pamietam że gdzies na sieci czytałem że G70 i RSX są to BARDZO podobne(..nio moze przesadziłem z tym że identyczne..)układy...

 

Co do tego taktowania to nie mam na myśli obecnej wersji G70 bo tutaj 550mhz jest niemożliwe(110 nm...)..Należy pamietac że RSX jest wykonany w technologii 90nm i osiąga 550mhz tak że chodziło mi o to ze zapewne jeszcze w tym roku NV wypuści G70 w wersji 90nm(GF7900???)i takie taktowanie będzie można spokojnie uzyskac....Choć pewnie kiedy to zrobi zależec będzie od osiągów r520...jednak na jego premiere(choć ta ma miec miejsce 26 lipca..) i w miarę szybką dostepność pewnie trzeba będzie poczekac zapewne do jesieni(jak nie pozniej..)

 

Tutaj jest info o RSX i G70....

 

http://www.theinquirer.net/?article=23325

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest info o RSX i G70....

malo wiarygodne zrodlo...no ale moze faktycznie...oby jednak nie, bo imho g70 jest slabiutki wobecnej postaci...

 

Co do tego taktowania to nie mam na myśli obecnej wersji G70 bo tutaj 550mhz jest niemożliwe(110 nm...)..

i moze juz sie nazywac g80...nv wypuscilo mysz, teraz czekaja czym ati ja pogoni...mysle, ze obie firmy skupjaja sie teraz na nowych konsolach, a to co dostanie rynek PC to beda odpadki i wersje testowo/rozowojo/robocze tego co bedzie w nextgen'ach siedziec ostatecznie...

ciekawe jak nv chce przejsc na 32potoki, problemy ati w tej kwstii nie napawaja optymizmen, tak wiec pogloski, ze roziwazniem bedzie rdzenien 2x16potokow brzmia bardzo sensowenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco- a co takiego trudnego jest w zrobieniu karty 32-potokowej ze ATI ma z tym jakies problemy?

zapytaj sie ati ;) ogolnie maja problemy z uzyskaniem 24(mniej) i 32(bardziej) sprawnych potokow, w tech. 90nm low-k...ciagle opoznienia wynikaja z zmian w projekcie...moze sie w koncu z tym uporaja/uporali, ale na latwo dostepne 32 potoki to imho bedzie trzeba poczekac na r560...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa przepraszam Celsjusze? Jakos nie chce mi sie wierzyc...

 

Jesli to stopnie Fahrenheita to jeszcze... wychodziloby miedzy 40 a 50 C w idle.

1504264[/snapback]

No oczywiście,że to sa farenheity :lol: :D B) Inaczej wszystko by skwierczało :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa przepraszam Celsjusze? Jakos nie chce mi sie wierzyc...

 

Jesli to stopnie Fahrenheita to jeszcze... wychodziloby miedzy 40 a 50 C w idle.

1504264[/snapback]

 

No oczywiście,że to sa farenheity  :lol:  :D  B)  Inaczej wszystko by skwierczało  :D  :wink:

1504410[/snapback]

Boże widzisz i nie grzmisz :lol:

myślałem że się skapujecie że to są waty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz i nie grzmisz :lol:

myślałem że się skapujecie że to są waty

1504469[/snapback]

O kurcze no tak... :blink: :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

'pozniej' pewnie wypuszcza i agp.

podobno tylko modele GTX i Ultra maja pracowac w SLI wiec bez bolu moga GT zrobic na agp.

 

a cena w granicach 639$ jest bardzo przyzwoita z punktu widzenia kogos kto sie np do 68ultry przymierzal teraz ;)

trzeba poczekac do premiery pojutrze skoro ma byc available at launch.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...