Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

A może karta jest uszkodzona. Sprawdz ją na innym komputerze.

jemu sie tylko tak dzieje kiedy robi test z antysilingiem i anizo jak to powylancza test brzechodzi bez artow itp. <_<

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko z antyliasingiem i z filtrowaniem anizotropowym i przy ustawieniach rozdzielczosci 1280x1024 i tylko w 3dmarku 2003. Nie potrafie tego zrozumiec wlaczam 4 pierwsze game testy i za trzecim razem komp sie totalnie freezuje na trolls lair zwykle tak szczerze muwiac to tylko na tym tescie a jak wlaczam w taki sam sposob 3dmarka 2005 to moze sobie hcodzic i chodzic i nic sie nie dzieje. Sprawdzalem rownierz na najnowszym strowniku 81.98 i jest wszystko tak samo. Gry typu battlefield2 i need for speed most wanted chodza bez problemu. Moze to jest problem ramu. Sprobuje przestawic moje kosci corsair 2x1gb 4000pt 500mhz 3-4-4-8-1T samsung uccc 2.77volta na pierwszy i drugi slot na channel A to sa sloty zolte w plytach dfi. Moze to przyniesie jakis pozytywny rezultat. Watpie zeby przyczyna lezala w zlym sofcie.

 

No wszsytko ok jest z 3dmarkiem mam zainstalowany 3.6 iwec jest najnowszy tak samo stery do karty. Problem chyba w ramach lezy bo przelozylem je do zoltego slotu i wogole sie komp nie chcial odpalic. przelozylem je na odwrot w pomaranczowych slotach to byl problem kazdy 3dmark chociarz bylo po 70 klatek sie scinal tak jakby doczytywaly sie tekstur. Wrocilem do poprzednich ustawien w slotach i tez mialem problem z 3dmarkami. To jest dziwne. Teraz jakos system chodzi dzis w nocy sie troche pobawie ramami i sprobuje ustalic przyczyne.

 

Witam ponownie. Zrobilem pare nowych testow. Przede wszystkim upewnilem sie czy to nie jest wina softu sterownikow zle zainstalowanego 3dmarka przeinstalowalem wszystko sciagnolem najnowszy sterownik nvidii i nic sie nie zmienilo. Dalej przyszlo testowac ram. najpierw go wyjolem i wsadzilem dw takim samym ukladzie w slot 1 i 3 zolty na dfi wogole sie windows nie chcial odpalic tak jakby bios nie widzial ramu. pozniej zamienilem ramy kolejnoscia i ciarz to samo. 3 krokiem bylo wlozenie ramow do poprzedniego ustawienia czyli do slotu 2 i 4 sloty pomaranczowe tyle ze w innej kolejnosci to windows mi sie uruchomil i wogole testy 3d nie chcialy dzialac. No masakra. Wkoncu wrocilem do swoich standardowych ustawien i w szystko jest tak jak bylo dalej zwisy w 3dmarku zauwazylem tez ze chociarz w pierwszym tescie wings of fury mam 200klatek to obraz sie czasem przytnie. Oczywiscie dodam ze pamieci testowalem przy najnizszych timingach i na zmniejszonym taktowaniu. I te testy nic owocnego nie przyniosly dalej freezy. Masakra. Dzisiaj pozyczam 2 moduly kongstona 400mhz 2x512 i zobacze na nich. procka testowalem przez pol nocy kolejny raz w sp2004 5 godzin bez bledu temperatura nie przekraczala 41 stopni. Ramy testowalem na napieciu nie przekraczajacym 2.80volta. W tym momencie podejrzewam juz chyba tylko karte badz procesor jeszcze na defaultowych ustawieniach sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doszedlem do koncowego wniosku. Wina lezy w procku jest niestabilny w wysokich ustawieniach 3d. Na defaulcie w biosie procesor testowalem w 3dmarku 2003 z full detalami 2 godziny i nie bylo problemu. Ani ram ani karta tylko proc niedomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doszedlem do koncowego wniosku. Wina lezy w procku jest niestabilny w wysokich ustawieniach 3d. Na defaulcie w biosie procesor testowalem w 3dmarku 2003 z full detalami 2 godziny i nie bylo problemu. Ani ram ani karta tylko proc niedomaga.

Procesor nie ma nic wspolnego z antyaliasingiem, szybciej by sie wysypywal w nizszych rozdzielczosciach tam gdzie jest wieksze uzycie procesora...

Jezeli sprawdziles karte na innym komputerze i jest dobrze to proponuje sprawdzic inna karte w twoim komputerze, ewentualnie zasilacz.

DFI Expert tez nie jest udana plytą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku. jezeli to by była wina proca to by ci sie non stop wysypywał a nie tylko przy wysokich ustawieniach graficznych. jezeli nie wierzysz w jego stabilnosc to zapusc stress prime i po sprawie. piter to zaufany sprzedawca i byle szitu ludziom nie wciska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde nie rozumiem :? jesli cos ci sie wysypuje to odkrecasz powiedzmy RAM na początek..sprawdzasz..jest oki?? to wina ramów..jesli nie to odkrecasz procka..jest oki?? wina procka itp..a tak mając wszystko podkręcone nigdy nie dojdziesz co "brudzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde nie rozumiem :? jesli cos ci sie wysypuje to odkrecasz powiedzmy RAM na początek..sprawdzasz..jest oki?? to wina ramów..jesli nie to odkrecasz procka..jest oki?? wina procka itp..a tak mając wszystko podkręcone nigdy nie dojdziesz co "brudzi"

 

Zgadzam sie z lukkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ma ktos moze MSI NX7800GTX ???

Potrzebuje oryginalnego biosu od niej bo moj gdzies mi zaginal w akcji :mur:

Bylbym wdzieczny za przeslanie mi go na maila duszek-21@wp.pl

 

 

Internet nie gryzie wystarczy poszukac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bawił się ktoś timingami na 7800gtx

@storm - dzieki za link

 

Bawilem sie timingami ale zero wzrostu wydajnosci :sad:

zmienialem kazda wartosc kolejno z wyjatkiem tRRD i doslownie nic.

sprawdzalem to w 3DMarku06 za kazdym razem wynik byl taki sam +- 2 pkt

Moze ktos jeszcze to sprawdzi i sie pochwali wynikami .

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

4 dni temu kupiłem sobie Gainwarda 7800GTX wszystko smigało pięknie do wczoraj :(.

Od wczoraj wszystko wygląda tak :( Karty nie kreciłem ! Cor robić !?

 

post-131412-1139054286_thumb.jpg

Edytowane przez Kot_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te kreski własnie, zasilacz mam Thermaltake Silent PurePower 560w, temperatura jest 45-50 stopni (jak gram to max 58), to nie moze byc wina sterowników bo te arty pokazują sie ograzu po odpaleniu kompa zanim jeszcze wejde do windowas :( a pozatym stery mam najnowsze.

Edytowane przez Kot_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z posiadaczy GF 7800GTX lub / i GTX 512MB mógłby zrobić test frapsem 2.7.2 demka 2 Starship Troopers? Chciałem porównać do swoich wyników z X1900 XTX http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=172924&st=210

 

http://download.newaol.com/pub/gfiles/star...plasmademo2.exe - link do demka

 

P.S. Prosiłbym najpierw o wyniki bez OC grafy :D

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe chłodzonko, w końcu jakis teścik.

A może ktoś wie czy u nas już jest dostępne.

 

http://www.hardwareoc.at/Arcticcooling-Acc...GTX_X1800XT.htm

 

http://hardware.gognet.com/reviews/accelero1.html

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe chłodzonko, w końcu jakis teścik.

A może ktoś wie czy u nas już jest dostępne.

 

http://www.hardwareoc.at/Arcticcooling-Acc...GTX_X1800XT.htm

 

http://hardware.gognet.com/reviews/accelero1.html

Z tego co się rozglądałem, to narazie w sprzedaży nie ma... :/

Zostaje czekać :)

 

btw. witam nowych kolegów z 7800gtx ;DDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, przychodze tu z 7800gt. Wlasnie stalem sie posiadaczem czegos takiego:

http://pl.asus.com/products4.aspx?l1=2&l2=...589&modelmenu=1

hyhy dla tych co nie chce sie w link wejsc, mam Asusa 7800GTX TOP 256DDR3 top czyli default taktowania to 486(dokladnie tyle :) ) i 1350... Jakich wynikow np. w Smarku2005 powinienem sie spodziewac w polaczeniu z 2.7ghz A64+ i 2GB ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...