Skocz do zawartości
Vincent de Marco

6800gt Czy X800xl

Rekomendowane odpowiedzi

nie nie,ty nie pisałes nic takiego kolega wyzej pisał :)

1545286[/snapback]

OKI

I jak wczesniej pisalem sam wybralbym GF'a ze wzgledu na zgodnosc z wyzszym standardem(zawsze to +) oraz ze wzgledu ze nVidia lepiej wspolpracuje z wiekszoscia gier i ma lepsze sterowniki(bardziej opracowane).

Ale jak pisalem to moje wlasne zdanie dlaczego wybralbym GF a nie ATI. Roznica w wydajnosci nie jest duza i zalezy od gry jaka wlaczymy. Plus dla Ati to cena ale ostatnio rownie tanio mozna dostac GF'a(no moze troche drozej ale niewiele) i uwazam ze w takim wypadku dolozenie tych 100zl.(moze troche mniej moze troche wiecej) nie jest glupie. Ja bym tak zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jakie jest wasze zdanie w sprawie mojego zakupu GF 6800GT od Poin of Wiev, i otrzymanie Asusa V9999GT 256/256, czy ten zakup był opłacalny, czy lepiej było wźąć Radeona x800xl, chodzi mi o wasze zdania, bo ja sądze, że dobrze wybrałem :)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był zakup opłacalny, pełny asus 256/256 (normalne taktowania jak GT) to dobrze. Karta jest bardzo dobra; ja na poczatku sam chciałem ją kupić. Ale jak kupowałem to niestety asusik kosztował 1800zł a moja karta, tą co teraz posiadam, kosztowała 250zł mniej - była promocja..

a radek x800 był praktycznie nieosiagalny, jak był to i cena była wyższa..

Już prawie roczek posiadam swoją i jestem zadowolony - i bede jeszcze przez rok, nie patrząc na nowe karty.. no chyba że, dowalą do pieca i gry bedą ciąć na tej karcie, to wtyedy zaczne zbierać już na nowego CAŁEGO kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

OKI

I jak wczesniej pisalem sam wybralbym GF'a ze wzgledu na zgodnosc z wyzszym standardem(zawsze to +) oraz ze wzgledu ze nVidia lepiej wspolpracuje z wiekszoscia gier i ma lepsze sterowniki(bardziej opracowane).

Ale jak pisalem to moje wlasne zdanie dlaczego wybralbym GF a nie ATI. Roznica w wydajnosci nie jest duza i zalezy od gry jaka wlaczymy. Plus dla Ati to cena ale ostatnio rownie tanio mozna dostac GF'a(no moze troche drozej ale niewiele) i uwazam ze w takim wypadku dolozenie tych 100zl.(moze troche mniej moze troche wiecej) nie jest glupie. Ja bym tak zrobil.

1545297[/snapback]

no ja własnie myśle tak samo....mimo niektorych kart ktore sa porownywalne do innych kart Ati to ja jednak wole brac NV poniewaz jest nowsza i tym samym nowsze technologie kto wie jak to bedzie kiedyś? moze lepiej bedzie włączyc HDR i grac w LOW niz grac w Medium na Ati :) zobacyz sie jak to bdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR jest fajny ale na razie nie opłaca sie go włączać, powoduje ogromny spadek wydajności i co gorsza nie można włączyć FSAA z HDR. Nie wiem jak wy ale ja bez FSAA grać nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był zakup opłacalny, pełny asus 256/256 (normalne taktowania jak GT) to dobrze.

1545388[/snapback]

karta posiada nieco inne taktowanie bo odrazu za starcie mam 375/1070 :), tak mi ja wykryło, ale zjechałem troche z taktowaniami bo to oryginalne chłodzenie nie wyrabia =/ i rdźeń nagrzewa siedo 95 stopni w GTA SA.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boze, kłócić sie bedziecie teraz caly czas?

gdybym ja miał wybierac pomiedzy tymi dwoma kartami, to zobaczylbym specyfikacje, zrobil porownanie (np. w komputroniku, benchmarku) i wybrał sobie tą, która bardziej mi sie podoba, jakie ma chłodzenie, czy wygląda estetycznie czy nie

trzeba byc nieźle chorym, zeby robic różnice o te 5-10fps, kiedy i tak pewnie w grach bedzie miał >40fps

 

moze wreszcie sie przyjmie taka zasada, ze GF dla maniaków gier z podkręcaniem, a ATI dla ludzi którzy lubią grać, ale tez pracowac spokojnie i dobrze podkrecic ;]

 

a i jeszcze jedno... kiedy ja kupowałem karte graficzną, to tylko ATI i nie walczyłem z kims na argumenty ze ATI ma lepsze programy a NV lepiej sobie radzi z grami, bo wbijałem w to czy bede miał AA 2x czy 4x...

wtedy jeszcze nigdy nie miałem karty z układem ATI, a chciałem sam ją wytestowac (wczesniej miałem gf2mx)

 

jesli chodzi o wyniki benchmarków i fpsy... to czy nie zalezy to tez od sterów? jesli teraz ATI jest gorsze od NV, a "wypusci niedlugo" jakies nowe stery i bedzie lepiej działac od NV, to wtedy wyjdzie na to ze ATI jest duzo lepsza (i na odwrót...)

 

jesli chodzi o ten temat to jak dla mnie n/c ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle nie wiem w czym wogóle ludzie problem robią? Można by sie pokłucić, czy lepszy lizak za 50gr zółty czy czerwony... Przecie sie trzeba gapic na testy, wydajność, możliwości i porównywać ceny. Nikt mi chyba normalny nie powie, że kupił karte w "ciemno" bo ati to a nv to... Poprostu tak gadaja leszcze, które kupiły nową grafę i sie podniecili jak nie wiem i potem widzimy takie tematy w stylu Ati/Nvidia sux. A potem taki kupic proca i też że napewno to co ma jest 100x lepsze od konkurencyjej firmy i sie tylko dziwi, kto to kupuje, a sam sie zastanawiał pewnie przed wyyborem. Ostatecznie też sie gada za jakaś firmą, jak sie okazało ,ze sie szit kupilo i sie chce jakos to odwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podepne do tematu z malym pytankiem . Zakupilem sobie X800XL na PCIe i teraz pytanie. Mam sciagac stery z www.ati.com czy moze ze strony HIS'a , ktora jest producentem karty ??

Edytowane przez Pixelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej przeczytalem wszystko i nie poruszyliscie pewnej kwestii

 

Radeon X800 XL Sapphire 256 MB HDTV/DVI bulk - 1399zł ma Open GL 2.0

 

GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256 256MB TV & DVI - 1699zł - Open GL 1.5

 

GF ma kilka rzeczy ktorych nie ma Radeon ale różnica w cenie jest wielka a GF ma starego Open GL a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geforsy to tylko marka kupe kosztuja a wydajnosciowa to samo co radeony w niektórych przypadkach, bierz radka sam mam i jestem zadowolony:)

1546226[/snapback]

Zależy jakie... bo nie wszystkie są do du...

 

Co do tematu to chyba bym wziął Radka. Krótko : lepsza wydajność " mniej zanieczyszczeń" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej  przeczytalem wszystko i nie poruszyliscie pewnej kwestii

 

Radeon X800 XL Sapphire 256 MB HDTV/DVI bulk - 1399zł  ma Open GL 2.0

 

GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256 256MB TV & DVI - 1699zł - Open GL 1.5

 

GF ma kilka rzeczy ktorych nie ma Radeon ale różnica w cenie jest wielka a GF  ma starego Open GL a :P

1554017[/snapback]

skąd takie kosmiczne ceny wziąłeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Teraz dostaniesz 6800GT za 1149 złotych od Leadtek'a.

Co do Radeonów to zabardzo nie kojarze cen, ale wydaje mi sie że tak gdzieś w granicach cenowych 1250 zł spokojnie dorwiesz.

 

Ale na waszym miejscu brał bym jednak 6800GT. Mam ku temu pewne powody i opinie expertów. Bez jaj i tak nikt mi nie uwierzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd takie kosmiczne ceny wziąłeś  :lol:

1554276[/snapback]

z komputronika

 

a tak na marginesie to czy 1300zł za Sapphire Radeon X800XL 256MB /256bit/ TV-out DVI-out to dobra cena ? znajde gdzies taniej ? :P

Edytowane przez Sabo^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na waszym miejscu brał bym jednak 6800GT. Mam ku temu pewne powody i opinie expertów. Bez jaj i tak nikt mi nie uwierzy....

1554426[/snapback]

no dawaj te powody i opinie, zawsze jakies urozmaicenie i cos nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu pisało ze jest obsługa HD WMV, czyli kupujący widząc takie coś zakłada ze karta to obsługuje.

1485396[/snapback]

Skoro na pudełku jest napisane "Obsługuje", a tak nie jest, to według polskiego prawa (i w całej UE chyba też) kupujący może odstąpić od umowy kupna z powodu niezgodności towaru z opisem. Czyli inaczej sprzedawca musi oddać kasę.

P.S. Nigdy takiej karty nie miałem, opieram się na tym co piszecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na pudełku jest napisane "Obsługuje", a tak nie jest,

ale jest :) pytanie tylko w jaki sposob...podobnie jest z gf6200, pelne wspracie dla dx9 SM3.0, ale jak to dziala w praktyce to strach pomyslec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyna rozsadna osoba, ktora tu sie wypowiadala (oprocz Sulaco ;)) jest bartezjusz- on mial i xl i gt- zostal przy ati (co prawda przy xtpe ale zawsze). Podpierajac to testami na normalnych serwisach to wybor jest jasny- x800xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bym mial kupic karte na max rok to juz bym dawno mial x800xl ale karta bedzie mi musiala starczec na minimum 2 lata - jak wyjdzie nowy DirectX (a w ciagu roku raczej wyjdzie :)) to chyba 6800GT będzie lepsza ? Co o tym sądzicie ? Ja musze patrzeć przyszłościowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bym mial kupic karte na max rok to juz bym dawno mial x800xl ale karta bedzie mi musiala starczec na minimum 2 lata - jak wyjdzie nowy DirectX (a w ciagu roku raczej wyjdzie :)) to chyba 6800GT będzie lepsza ? Co o tym sądzicie ? Ja musze patrzeć przyszłościowo :P

1554875[/snapback]

 

to kupuj i nie marudz

 

masz kilka-nascie stron podobnych wiec poczytaj i podejmij sobie decyzje

 

czy niektórzy z Was naprawde maja IQ równe stonce by ze słowa czytanego nie wyciagac odp. dla siebie wniosków tylko bez konca i wciąz pytac o to samo , to samo ... i wciaz o to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja ci dam dobrą rade....

idz i kup to co jest tańsze... jak pozniej ktos ci powie ze kupiłeś gorszą karte to powiesz mu że różnice w cenie przepiłeś i żadna gra nie odda ci tego co przeżyłeś ....

(różnice miedzy tymi kartami zobaczysz tylko w smarkach ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...