Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Oj są wyjątki, są zawody na które jest zapotrzebowanie i wręcz składają ci oferty pracy a ty nie musisz się wiele męczyć z szukaniem pracy w zawodzie... Niestety takie studia nie jest łatwo skończyć...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pełno dobrych kierunków... Finanse i bankowość, automatyka robotyja... Robi się sgh, jakaś dobrą politechnikę i ma się pracę. Tylko że to nie jest "high-end" B-) Dlatego ja na 100% zrobie sobie mba hyhy ;> Informatyka i Ekonometria a potem MBA. Jak dla mnie super combos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak pisemny - 56%

Angol pisemny podst. - 94% - rozszerzenie - 56%

Gegra pisemna podst. - 68% - rozszerzenie 52%

 

warto skladac papiery na UW na jakies niszowe kierunki po gegrze : > ?

 

poki co zlozylem na WAT, dzienne i zaoczne, zarzadzanie i marketing oraz geodezja i kartografia

 

sgh sobie odpuscilem, wymagany 2 jezyk obcy na pisemnej :] (niech sie kochaja :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgh sobie odpuscilem, wymagany 2 jezyk obcy na pisemnej :] (niech sie kochaja :D)

Ja tam zdawalem tylko jeden jezyk (ang) i zlozylem na SGH. Jesli nie masz drugiego jezyka to wybierasz arkusz podstawowy z innego przedmiotu (w moim przypadku byl to polski) i licza Ci za niego 1/3 punktow. Dla mnie to dobrze, bo i tak niemiecki zdalbym 3 razy gorzej niz polski (o ile w ogole bym zdal). Papiery skladam na SGH i na UW (celuje w zarządzanie i marketing -> specjalność e-biznes). UW jest moim priorytetem, bo SGH zalatuje mi koniecznością uczenia sie:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTFI "MBA" ?

Master of Business Administration

 

Faktycznie, po uczelni ekonomicznej i przepracowanych kilku latach w dobrej firmie (nie ma co się rozdrabniać, najlepiej jednej z "The Big 4" ;) ) jest to kolejny słuszny krok na drodze do kariery.

 

Poczytaj, http://www.mbaevent.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz dylemat... Na to AE w K-ce raczej na pewno pójdę... trzeba od razu oddać ankietę językową... ;/ Wiążącą na 5 lat... Mam do wyboru - cwaniakuje angielski/francuski - z obu mam certyfikaty na C1, oczywiście pójdę na "średni" poziom i będę się lenił przez 5 lat... albo wezme 2 nowe języki od podstaw (niemiecki + hiszpański/włoski)... Aż sam nie wiem... 4 języki to chyba trochę za dużo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zdawalem tylko jeden jezyk (ang) i zlozylem na SGH. Jesli nie masz drugiego jezyka to wybierasz arkusz podstawowy z innego przedmiotu (w moim przypadku byl to polski) i licza Ci za niego 1/3 punktow. Dla mnie to dobrze, bo i tak niemiecki zdalbym 3 razy gorzej niz polski (o ile w ogole bym zdal). Papiery skladam na SGH i na UW (celuje w zarządzanie i marketing -> specjalność e-biznes). UW jest moim priorytetem, bo SGH zalatuje mi koniecznością uczenia sie:>

Zeby zrekrutowac sie na UW musiales do nich isc czy idzie to wszystko zalatwic przez net, bo dzis wrocilem z Wa-wy i nie chce mi sie z powrotem jechac, tym bardziej, ze w sobote na mazury, ewentualnie ciotka moze jeszcze pomoc ale wolalbym to zalatawic paroma kliknieciami ;) - z tego co dotychczas wyczytalem to chyba zalatwie to przez net...

 

edit:

musze przyznac, ze rejestracja w UW to czysta przyjemnosc i majstersztyk :], inne szkoly powinny brac przyklad

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz dylemat... Na to AE w K-ce raczej na pewno pójdę... trzeba od razu oddać ankietę językową... ;/ Wiążącą na 5 lat... Mam do wyboru - cwaniakuje angielski/francuski - z obu mam certyfikaty na C1, oczywiście pójdę na "średni" poziom i będę się lenił przez 5 lat... albo wezme 2 nowe języki od podstaw (niemiecki + hiszpański/włoski)... Aż sam nie wiem... 4 języki to chyba trochę za dużo :lol2:

Chcesz przez to powiedzieć, że teraz na mojej alma mater lektoraty z języków trwają 10 semestrów? Aż nie do pomyślenia.

 

Warto zdać podczas studiów np. egzaminy LCCI (ang.), lub ZDfB (niem.)- oba stosunkowo łatwe, gdy mowa o zagadnieniach stricte gramatycznych, a udokumentowana znajomość biznesowego j. obcego to podstawa. AE w K-ce organizuje te testy, jest to oprócz świetnie rozwinętego biura współpracy międzynar. jedna z największych zalet tej uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przez to powiedzieć, że teraz na mojej alma mater lektoraty z języków trwają 10 semestrów? Aż nie do pomyślenia.

 

Warto zdać podczas studiów np. egzaminy LCCI (ang.), lub ZDfB (niem.)- oba stosunkowo łatwe, gdy mowa o zagadnieniach stricte gramatycznych, a udokumentowana znajomość biznesowego j. obcego to podstawa. AE w K-ce organizuje te testy, jest to oprócz świetnie rozwinętego biura współpracy międzynar. jedna z największych zalet tej uczelni.

A nie wiem ile trwają :lol2: LCCI nawet nie wiem co to, CAE mam, za rok CPE zdaje... Z francuskiego też mam papiera z ambasady hyhy :lol2: po najmniejszej linii oporu eng/fr lece :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Hehe, nie wiem po jaką cholerę wam te certyfikaty, na to patrzą jedynie przy przyjęciu na studia za granicą, ale do pracy? Dajcie spokój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o kopaniu rowów, to z pewnością nie patrzą. Aplikując ostatnio do PricewaterhouseCoopers nie tylko pytali o certyfikaty z _biznesowej_ znajomości j. obcych, ale także kazali je sobie dostarczyć (kopie naturalnie). Bądź łaskaw nie wprowadzać ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto na studiach robić najróżniejsze możliwe certyfikaty, ja na 5 roku robie wszystko co możliwe języki , ISO , komputerowe uzbiera mi się tego trochę zawsze to z papierem i paroma certami łatwiej czegoś szukać po studiach chociaż na polskim rynku gdzie każdy pracodawca chciałby kogoś w wieku 23-24 lata , wyższe studia , 5 lat praktyki :/ no cóż zawsze jest jeszcze skandynawia i chyba niestety czeka mnie emigracja bo to co się w Polsce dzieje zakrawa na kpine.

 

A co do studiów na studiach też można załapać niezłą prace , wiele osób odemnie z roku zostało wypatrzonych i jeszcze na studiach zatrudnianych , ja osobiście miałem ofertę pracy z którą przyszedł do mnie pracodawca, który widział zrobiony przezemnie b-plan i proponował pracę na niezłych warunkach tyle tylko, że wiązało się to z przerwaniem studiów czego robić nie chciałem.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie na temat kierunku Administracja??

Zlozylem dzis papiery na Śląskim. Czy ten kierunek bedzie w jakis sposob owocowal w przyszlosci w prace, pieniadze, nie mowi tu o duzych sumach.(1200-1500).

Ale znajac mnie nie ukoncze tych studiow i pojade pewnie zagranice.Ale pytam teraz dla wlasnej ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie na temat kierunku Administracja??

Zlozylem dzis papiery na Śląskim. Czy ten kierunek bedzie w jakis sposob owocowal w przyszlosci w prace, pieniadze, nie mowi tu o duzych sumach.(1200-1500).

Ale znajac mnie nie ukoncze tych studiow i pojade pewnie zagranice.Ale pytam teraz dla wlasnej ciekawosci

taką kase masz z srednim wyksztalceniem z palcem w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie na temat kierunku Administracja??

Zlozylem dzis papiery na Śląskim. Czy ten kierunek bedzie w jakis sposob owocowal w przyszlosci w prace, pieniadze, nie mowi tu o duzych sumach.(1200-1500).

Ale znajac mnie nie ukoncze tych studiow i pojade pewnie zagranice.Ale pytam teraz dla wlasnej ciekawosci

Jak już wybierasz średnie studia, to chociaż o języki obce zadbaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zrekrutowac sie na UW musiales do nich isc czy idzie to wszystko zalatwic przez net, bo dzis wrocilem z Wa-wy i nie chce mi sie z powrotem jechac, tym bardziej, ze w sobote na mazury, ewentualnie ciotka moze jeszcze pomoc ale wolalbym to zalatawic paroma kliknieciami ;) - z tego co dotychczas wyczytalem to chyba zalatwie to przez net...

 

edit:

musze przyznac, ze rejestracja w UW to czysta przyjemnosc i majstersztyk :], inne szkoly powinny brac przyklad

Na UW papiery zanosisz dopiero wtedy, kiedy Cie gdzies przyjmą - wcześniej wszystko załatwiasz przez Neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Pieprzenie, jeśli po średniawie dostają te 1200-1500 zł na rękę to gratuluje, ale chyba jak są dobrze obstawieni. Normalnie to 800-1000 zł brutto. Zresztą to jest pojęcie względne, Pan Sarkazz jest ze Śląska, sam pochodzę z niego, więc tam takie sumy wymienione przez niego nie robią wrażenia, natomiast obecnie mieszkam pod Rzeszowem i tutaj to dobre zarobki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...