Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi ktoś na polibude - kierunek : budownictwo ? Wybieram się na polibude śląską lub akademie ekonomiczną. No i tak sie teraz zastanawiam czy budownictwo to będzie dobry wybór. Co o tym sądzicie ?

 

Na AE to może finanse i rachunkowość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moje zdanie jest takie, że odpadają głównie ci co się poddają (stwierdzić - i tak się nie nauczę każdy jeden potrafi). Poza tym z Gdańskiego ETI nie tak łatwo wylecieć jeśli się chce te studia skończyć, na siłę nie wyrzucają (jeśli się odpowiednie opłaty wniesie ). W ekstremalnych przypadkach po prostu powtórzysz rok, a w ogólności nie ma problemu żeby kontynuować studiowanie z niezaliczonymi jakimiś przedmiotami (są u mnie ludzie co na przykład po 3 lata ciągnął za sobą elektrodynamikę z 2 semestru albo procesy losowe i teorie pola em z 3 semestru, studiując oczywiście następne semestry). Tak samo mam kumpla co na 1 semie nie zaliczył fizyki, a mimo to się nie poddał, nie zrezygnował i teraz idzie mu wcale nie najgorzej (równolegle ze mną studiuje).

Chodź Ty jeden mnie odrobine pocieszyłeś :D Bo ja gotowy byłem zmieniać przedmioty w rekrutacji. Żeby nie było, że potem niby przez Ciebie wylecę, to jeszcze się z tym prześpię.

 

BTW - po pierwszym semestrze też mogę czegoś nie zaliczyć (nie daj boże)?? Generalnie wolałbym żadnych dodatkowych opłat nie uiszczać.... :P

 

BTW2 - na tej elektronice na której jesteś (też ETI?) też jest tak ciężko? Bo to mam jako drugi przedmiot w deklaracji wpisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - po pierwszym semestrze też mogę czegoś nie zaliczyć (nie daj boże)??

Teoretycznie nie można, praktycznie można ;)

 

BTW2 - na tej elektronice na której jesteś (też ETI?) też jest tak ciężko? Bo to mam jako drugi przedmiot w deklaracji wpisane.

Na PG poza ETI elektroniki nigdzie nie ma :P Nie wiem jak i czy się pozmieniał program od wprowadzenia dwustopniowych, ale za moich czasów (hehe, jak to brzmi) 1 i 2 rok elektroniki i telekomunikacji szedł razem z automatami (dokładnie te same przedmioty i program, nawet wykłady razem). Dopiero od 3 roku i subkierunków różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu krytycznie słabego wyniku na maturze zastanawiam sie nad wybraniem Inżynierii Materiałowej na PW. Co po tym można robić? sa z tego jakieś pieniądze?

Ciekawy kierunek :D . Sam go konczylem tyle ze na PG. 

 

 

Jak Cie interesuja materialy, techniki wytwarzania to idz. 

 

A co do kaski to mysle ze w kompozytach jest jeszcze sporo do zrobienia i wlasnie za to sie trzeba brac. 

 

Ps na pewno nie omina Cie takie przedmioty jak: fizyka ciala stalego, chemia organiczna, nie mowiac o matmie, fizie i innych niekiedy strasznych [ciach!]lach. 

 

Jak chcesz sie czegos wiecej dowiedziec o kierunku to wal na PW 

 

Jak z pracą po tym automatach na EIA?

 

A mysle ze nie bedzie problemu. Sporo firm potrzebuje automatykow. 

 

 

Mam kumpla wlasnie po EiA pracuje w firmie co sprzedaje/serwisuje sterowniki do klimatyzacji itp. Z tego co mi mowil to jego praca polega na doborze, sprawdzeniu, zamontowaniu sprzetu i pozniejszym supporcie. Na razie jest zadowolony, kokosow nie ma na poczatku ale pewnie sie to przedzej czy pozniej zmieni. 

 

A tak apropo PG. 

 

Hary masz racje z Pg® ciezko jest wyleciec trzeba chciec albo miec wy*ebane na studia. Jak sie przejdzie 1-2 semestr to mniejszym lub wiekszym kosztem finansowy mozna ukonczyc studia. Podstawa jest to ze trzeba czasem zacisnac zeby i z kamienna twarza indianina przyjac na "klate" porazki/niepowodzenia. Po prostu trzeba sie dosc szybko "nauczyc studiowac" :D 

 

Ehhhhhhhhhh studia to byly czasy................... lekko milo i przyjemnie. Teraz nie mam juz tak lekko studia dzienne i praca na 3/4 etatu jest meczoca. 

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak se patrze teraz na dół strony, patrze, tagi, boskie :lol:

 

"ETI [x], elektronika [x], telekomunikacja [x], siki [x], imprezy [x], tania [x], wodka [x], akademiki [x]"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak se patrze teraz na dół strony, patrze, tagi, boskie :lol:

 

"ETI [x], elektronika [x], telekomunikacja [x], siki [x], imprezy [x], tania [x], wodka [x], akademiki [x]"

Szczera prawda :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ktoś na polibude - kierunek : budownictwo ? Wybieram się na polibude śląską lub akademie ekonomiczną. No i tak sie teraz zastanawiam czy budownictwo to będzie dobry wybór. Co o tym sądzicie ?

 

Na AE to może finanse i rachunkowość...

ja narazie dostalem sie na 3 semestr, budownictwo na PWSZ. w sumie olewam sobie jak idzie i jakos przechodze dalej. tylko z matma trzeba sie pomeczyc ale tu znowu dretwy gosciu jest i 2 osoby z ~45 nie maja warunku :D

 

tak w sumie zastanawiam sie czy na zaoczne sie nie przeniesc i do roboty nie isc. zawsze te pare zl wiecej w portfelu... co myslicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w sumie zastanawiam sie czy na zaoczne sie nie przeniesc i do roboty nie isc. zawsze te pare zl wiecej w portfelu... co myslicie???

Nie jest to najlepszy pomysl. Wiem po sobie ze jak sie zaczyna prace to juz sie studiowac troszke odechciewa. Cholernie ciezko jest sie zmobilizowac do jakiejkolwiek pracy. Czlowiek sie przestawia. Z drugiej strony ma sie juz jakies doswiadczenie i czlowiek inaczej patrzy na pewne sprawy :D The choice is yours

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś świeże opinie o makrokierunku Elektronika i Telekomunikacja na WEiTI warszawskiej politechniki? Nadal polecacie, czy teraz jest coś bardziej przyszłościowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy lepiej pędzić na Transport tudzież MEL na PW dziennie czy na WAT zaocznie Elektronikę i Telekomunikację?

Sam nie wiem już co robić :damage_wall:

Co jest bardziej przyszłościowe?I czy Wy sami polecacie studia zaoczne na takim kierunku za całkiem sporą już kaskę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A ja zapytam czy lepiej pędzić na Transport tudzież MEL na PW dziennie czy na WAT zaocznie Elektronikę i Telekomunikację?

Sam nie wiem już co robić :damage_wall:

Co jest bardziej przyszłościowe?I czy Wy sami polecacie studia zaoczne na takim kierunku za całkiem sporą już kaskę?

Z tego całego tematu wynika, że na EiT trzeba dość mocno zasuwać, na pewno tego chcesz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tematu natomiast nie wynika to czego dowiedziałem się o MELu :wink: A trza Ci Kabanq wiedzieć że roboty jest podobnie jak na EiKu! WIęc pytam co bardziej perspektywiczne bezi ei czy opłaca się wyrzucać 2700 za semestr na WACie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy moim nazwisku w rekrutacji na Politechnice Krakowskiej pisze "Zakwalifikowany do przyjęcia" to znaczy że się tam dostałem?

Przy jednym kierunku jest jeszcze "kierunek podstawowy" - o co z tym chodzi?

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy lepiej pędzić na Transport tudzież MEL na PW dziennie czy na WAT zaocznie Elektronikę i Telekomunikację?

Sam nie wiem już co robić :damage_wall:

Co jest bardziej przyszłościowe?I czy Wy sami polecacie studia zaoczne na takim kierunku za całkiem sporą już kaskę?

Hmmm jestes pewien ze chcesz isc na MEL?? 

 

 

Zastanow sie 10 albo i wiecej razy. 

 

MEL to jedna wielka rzeznia. Moj brat to studiuje. Mecza tam ludzi okropnie, wymagaja sporo. Mowia ze srednia ilosc lat potrzebna do ukonczenia studiow to 7,5!!!! 

 

Wszystko zalezy czy interesujesz sie lotnictwem, modelarstwem albo po prostu lubisz sie "meczyc". 

 

 

 

Zaoczne studia to zaoczne studia niestety. Sa nizej w rankingach pracodawcow niz dzienne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy moim nazwisku w rekrutacji na Politechnice Krakowskiej pisze "Zakwalifikowany do przyjęcia" to znaczy że się tam dostałem?

Przy jednym kierunku jest jeszcze "kierunek podstawowy" - o co z tym chodzi?

Nie, ogloszenie list przyjetych bedzie 23 lipca. "Zakwalifikowanych do przyjecia" jest znaczenie wiecej niz miejsc, teraz zalezy ile osob z tych zakwalifikowanych faktycznie przywiezie swoje dokumenty i potwierdzenie wplaty kasy, i potem z tego bedzie robiona lista przyjetych wedlug wynikow matur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie AiR, są takie co jest mniej programowania niż na elektronice, a są i takie gdzie więcej.

 

Jak komputery, sieci to EiT a najlepiej informatyka (jeśli wysoki nacisk na sieci komputerowe ma być), choć na telekomunie też można się tego nauczyć (tzn. dostać papierek z odpowiadającej specjalizacji, głównie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jestes pewien ze chcesz isc na MEL??

 

 

Zastanow sie 10 albo i wiecej razy.

 

MEL to jedna wielka rzeznia. Moj brat to studiuje. Mecza tam ludzi okropnie, wymagaja sporo. Mowia ze srednia ilosc lat potrzebna do ukonczenia studiow to 7,5!!!!

 

Wszystko zalezy czy interesujesz sie lotnictwem, modelarstwem albo po prostu lubisz sie "meczyc".

Z tego, co mi kumpel mowil, to "Lotnictwo" jest w nazwie tylko po to, by ktos tam w ogole studiowal :P

 

Ogolnie niezla rzeznia, dla samobojcow i pasjonatow. ;)

 

Ale po EiT powinno się znaleźć prace związaną z komputerami i sieciami bez problemów?

IMHO na luzie, szczegolnie jesli skrecisz w strone telekomunikacji. Wtedy bedziesz musial ew. zapoznac sie z odpowiednimi rozwiazaniami sprzetowymi, bo wszelkie aspekty architektury i planowania sieci bedziesz znal od podszewki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi kumpel mowil, to "Lotnictwo" jest w nazwie tylko po to, by ktos tam w ogole studiowal :P

Hmmm z tego co wiem z dobrego zzrodla to Lotnictwo to okolo 200 ludzi na 1 roku potem to tendencja mocnow znizkowa. A studiuje troszke swirow nie da sie tego ukryc, sam mam jednego w domu.

 

Po MEL niekoniecznie projektuje sie samoloty ale robi rozne dziwne rzeczy np projektuje silniki, osprzet do nich, maszyny roznego rodzaju, a do tego dochodza jeszcze metody obliczeniowe czy slawne metoda obliczen metoda elementow skonczonych. 

 

 

Ogolnie niezla rzeznia, dla samobojcow i pasjonatow. ;)

Oj tak zdecydowanie tak. Jak ktos sie lubi meczyc to tak. 

 

Ciekawa rzecza jest to ze na 4 roku wiekszosc studentow pracuje. A po ukonczeniu robia naprawde niezla kase. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...