Skocz do zawartości
crusader

Andrzej Izydorczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Napisalem ten temat tutaj po to by zdobyc ponownie kontakt z człowiekiem, który poprzez gielde na forum zglosil sie do mnie z oferta sprzedazy karty graficznej FIC Radeon 9700pro. Po dluzszej rozmowie zdecydowalem sie na zakup jej i wplacilem pieniadze na podane przez kolege Andrzeja konto. Zapewnial mnie, iż jak tlko prześle mu skan przelewu on zamowi kuriera i wyśle karte DHL'em i dotrze ona do mnie najpozniej w sobote. Jest juz poniedziałek i nie mam ani karty ani żadnego kontaktu z nim. Dotychczasowo(do piątkowego wieczora) bylo to GG i kontakt nam sie dobrze ukladal. Być może stało się coś (wypadek) i kontrahenrt nie może się ze mna skontaktować ale coraz bardziej czuje tutaj OSZUSTWO !

Choć po naszych wielu rozmowach wydało mi się, iż jest to osoba w 100% godna zaufaniu i uczciwa. Dostalem od niego praktycznie wszystko, REAL FOTO (rowniez z AID'y) dane adresowe i tel. kom. Na zdjeciu podpisał nawet karte moim imieniem(Mateusz na czerwono) podobno dlatego abym wiedział ze jest to rzeczywiscie jego karta - pomyslalem, OK moze byc. Jednak w sobote zadzwonilem na tel kom - abonent niedostepny, zadzwonilem na informacje - i powiedzieli mi, że nie ma takiej ulicy w tej miejscowosci (danych nie pamietam i nie mam bo przeinstalowywalem system :/). Może chodziło o inną miejscowość (Trzcianka).

Ale przecież nr konta na ktore wplacilem pieniadze i imie z nazwiskiem musza byc w 100% zgodne.

TAKŻE BARDZO PROSZE O KONTAKT Z PANEM ANDRZEJEM IZYDORCZYKIEM !!

KONIECZNIE !

Być może oszukano mnie i stałem sie kolejna jego "ofiara" jesli tak to proszę osoby które mialy styczność z tym Panem o pilny kontakt ze mna.

Być może cos sie stalo - NIEWIEM !

 

Mam nadzieje, że dzieki temu ostrzezniu szybko dotre do kolegi Andrzeja bądź on do mnie jeżeli jest uczciwy.

 

P.s. Dla osob bezstronnych czytajacych ten post. Jak mogę dotrzeć do danych adresowych i tel. (komorkowego) poprzez imie i nazwisko sprzedawcy ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz !

Dla mnie ta sprawa jest bardzo ważna bo chodzi o niemala kwotę pieniężną!

 

Zwracam się z prośbą do adminow forum o przylepienie tego tematu do czasu wyjasnienia sprawy !

Jeszcze raz dzieki !

Edytowane przez crusader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon nie odpowiada? ulicy nie ma? no to pozostaje poczekać tydzień ... i policja.

 

 

 

Ja tylko (... z pewną nieśmiałością ...) przypominam wszystkim oszustom i kandydatom na oszustów że tego typu przestępstwo jest zagrożone karą od ośmiu miesięcy do trzech lat pozbawienia wolności oraz (łącznie!) karą grzywny i to niezaleznie od kwoty na którą dokonano oszustwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon nie odpowiada? ulicy nie ma? no to pozostaje poczekać tydzień ... i policja.

Ja tylko (... z pewną nieśmiałością ...) przypominam wszystkim oszustom i kandydatom na oszustów że tego typu przestępstwo jest zagrożone karą od ośmiu miesięcy do trzech lat pozbawienia wolności oraz (łącznie!) karą grzywny i to niezaleznie od kwoty na którą dokonano oszustwa.

1484544[/snapback]

Ponizej 200zł = Niska szkodliwosc czynu. Policja bezradna.

Pozostaje tylko:

"Samotna walka oszukanego ze złem." :ploom:

 

crusader... Chłopak nie łam sie. Niestety nic nie zrobisz jesli to byla kwota <200zł. Idz na policje i postaraj sie tam zalatwic ta sprawe.. O ile dobrze pamietam to Sysak13 z tweak został o[ciach!]y na Abita NF7 przez jakiegos oszuta ale kase odzyskał.

Edytowane przez Buzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej 200zł = Niska szkodliwosc czynu. Policja bezradna.

Pozostaje tylko:

"Samotna walka oszukanego ze złem."  :ploom:

 

crusader... Chłopak nie łam sie. Niestety nic nie zrobisz jesli to byla kwota <200zł. Idz na policje i postaraj sie tam zalatwic ta sprawe.. O ile dobrze pamietam to Sysak13 z tweak został o[ciach!]y na Abita NF7 przez jakiegos oszuta ale kase odzyskał.

1484592[/snapback]

kup mi 9700pro za kwote poniżej 200ziko [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówi Buzzy Kasę odzyskałem, a gościu (BTW 17-latek :lol: ) pewnie dostanie karę grzywny (Sprawa trwa). Jak masz możliwość to na początek pogroź mu policją. Nie odpowie - ma problem. Ja poszedłem na komisariat i wszyscy policjanci, z którymi współpracowałem Podeszli do sprawy profesjonalnie.(tutaj łamię pierwszy stereotyp) Stwierdzili, że nie jest ważne na jaką kwotę Cię oszukano ważne, że oszukano. Więc niech nikt tutaj zaraz nie mówi, że chodzenie na policję nie ma sensu itd.(Nieraz w podobnych tematach widzialem wypowiedzi tego typu) Policjant MUSI przyjąć zgłoszenie i MUSI uruchomić procedurę. Jeśli znasz nr jego konta i resztę tanych, koleś już jest udupiony! Jeśli pan Andrzej ma konto na tweaku zwróć sie do Moderatorów z prośbą o jego IP. Jeśli dalej nie będziesz się mógł z nim skontaktować, zgłaszaj na policję! WALCZ O SWOJE!

 

Edited/ Do dowodów dołącz wydruk korespondencji. Wbrew pozorom, to ważny dowód w sprawie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej 200zł = Niska szkodliwosc czynu. Policja bezradna.

1484592[/snapback]

Nie wiem kto was wprowadził w błąd (policjant któremu nie chce się pracować?) ale w przypadku oszutwa czyli przestepstwa z art. 286 § 1 k.k. nie ma mowy o zaniechaniu ścigania z urzędu niezaleznie od kwoty na jaką zostało popełnione przestepstwo. Co więcej, sady orzekają kary pozbawienia wolności nawet w przypadkach oszustw "groszowych", ale popałnionych na szkode wielu osób (czyli typowych dla oszustów internetowych).

Polecam http://paragraf415.republika.pl/ większość tekstów z tej strony jest aktualna i zgodna z obowiązującymi przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz naprawde nie myslalem ze bedzie az tyle waszcyh komentarzy raczej spodzeiwalem sie odrzucenia tematu w kat a tu prosze.... jestem wam naprawde wdzieczny bo nawet tyle to dla mnie juz cos :)

 

Co do kwoty jaka zaplacilem to jest to kwota 350zł

 

Mailami nie korespondowalismy takze ciezko bedzie o IP

 

 

Mysle ze zrobie tak jak radzicie, odczekac jeszcze kilka dni - moze sie otrzesie koles i zrozumie co zrobi a jak nie to śmigam na gliny :/

Myslalem ze mam doczynienia z czlowiekiem uczciwym, ale jednak sie mylilem.

Mam nadzieje ze rowniez i w moim przypadku policja profesjonalnie podejdzie do sprawy (tak jak u Ciebie Sysak13)

 

Co do korespondencji zostalo mi tylko pare ostatnich rozmow przez GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz, ze uzywa gg w domu, to mozesz zainstalowac powergg i zaczaic sie az bedzie na dostepnym, wtedy dzieki pluginowi zobaczysz jakie ma ip.

 

Poczekaj pare dni i idz z tym na policje. Powinni go scignac po numerze konta.

Z tego co sie orientuje, to adres i nazwisko nie musza sie zgadzac, aby przelew doszedl, wystarczy poprawny nr konta.

Gosc wcale nie musi miec tak na imie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz, ze uzywa gg w domu, to mozesz zainstalowac powergg i zaczaic sie az bedzie na dostepnym, wtedy dzieki pluginowi zobaczysz jakie ma ip.

 

Poczekaj pare dni i idz z tym na policje. Powinni go scignac po numerze konta.

Z tego co sie orientuje, to adres i nazwisko nie musza sie zgadzac, aby przelew doszedl, wystarczy poprawny nr konta.

Gosc wcale nie musi miec tak na imie.....

1484921[/snapback]

Wystarczy sam nr konta. Jesli policja poprosi o dane posiadacza konta to bank moze takich informacji udzielic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sam nr konta. Jesli policja poprosi o dane posiadacza konta to bank moze takich informacji udzielic.

1485051[/snapback]

bank udziela takich informacji na prosbe prokutatora, a nie policjanta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze rowniez i w moim przypadku policja profesjonalnie podejdzie do sprawy (tak jak u Ciebie Sysak13)

jeśli już pójdziesz na policje i zobaczysz, że nikt tam nie kuma o co chodzi (internet i te sprawy) to możesz poprosić, żeby cie skierowali do kogoś, kto specjalizuje się w tego typu przestępstwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za wskazowki, bede sie nimi kierowal.

 

Wyslalem ostatnie ostrzezenie kolesiowi przez GG jak nie odpowie to podejme odpowiednie dzialania !

 

Jakby ktos mial jeszce jakies przydatne info do przekazania do bardzo serdecznie mu dziekuje i prosze o tym napisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do crusader'a zeby nie był w gorącej wodzie kąpany. Naprawde, wypadki chodzą po ludziach i wystarczy ze odcieli mu net, padł mu modem, pokaszanił mu sie system i nie ma twojego nr gg albo ktos mu zhakierował konto etc. etc.

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghazi tez bralem taka mozliwosc pod uwage... owszem jest to mozliwe

Ale skoro dzwonilem na informacje i podalem dane jakich mi udzielil i nie bylo takich ! To co mam myslec

Pozatym kontakt nasz urwal sie w chwili gdy przeslalem mu skan przelewu ktorego dokonalem, dorzucil jeszcze pare linijek o tym że zabiera sie za pakowanie karty i dzwoni po kuriera. Nigdy nie otrzymywalem przesylki kurierem ale z tego co wiem to kurier dzwoni do odbiorcy i sie z nim umawia - zadnego telefonu nie bylo !

Gosciu mial juz dane itd mogl smialo wysylac ale tego porpstu nie zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jasna. Idziesz na policje. Sikor robi logi z serwera. Ip ---> adres ---> konto w banq

 

Dobrze ze wyslales pieniadze do banq. Bedzie dosc latwo ta naleznosc odzyskac.

 

Pozdro i zycze szybkiego rozwiazania sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie doslownie ale istnieje .. nie wiem czy nie jest to zwiazane z samym przelewem a raczej jego zablokowaniem.

 

Pedz na policję i juz ;) Oni będą wiedzieli jak zabawiać sie z chłopaszkiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jasna. Idziesz na policje. Sikor robi logi z serwera. Ip ---> adres ---> konto w banq

 

Dobrze ze wyslales pieniadze do banq. Bedzie dosc latwo ta naleznosc odzyskac.

Hehe gorzej jak ktos korzystal z netu przez koma to niby jak go namierza ? :lol:

A konto w banku na slupa....

 

 

Heh mam znajomka (kumpel z klasy) mieszka niedaleko mnie. Ktory wyrabal ludzi na allegro za 60 czy 70tys zl, bylo to prawie 2 lata temu i jak do tej pory go nie zlapali :? Standardowy plan...., laptop kom + internet i 2-3 konta zalozone na slupa :? Nie do wykrycia. Pozatym zero sladow... koles przesiedzial juz w kryminale 2 lata za inne wyczyny :-|

 

Smutne ale prawdziwe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie doslownie ale istnieje .. nie wiem czy nie jest to zwiazane z samym przelewem  a raczej jego zablokowaniem.

 

Pedz na policję i juz ;) Oni będą wiedzieli jak zabawiać sie z chłopaszkiem!

1486653[/snapback]

niech sie po prostu wybierze do banku i powie jaka jest sytuacja i zapyta czy da sie cos z tym zrobic... trzeba byc dobrej mysli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak rozumiem oglosiles sie ze kupisz karte ktos sie odezwal na numer gg do ciebie i wycial ci wala ? Wiec nie wiadomo nawet czy byl zarejestrowany na forum :/ a co do nr gg to tez nie wiem czy po tym dojda jakie mial ip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a czy sprzedaż niesprawnego lub nie w pełni sprawnego sprzetu również podlega takiemu oskarżeniu o oszustwo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sprzedaż niesprawnego lub nie w pełni sprawnego sprzetu również podlega takiemu oskarżeniu o oszustwo ??

1487527[/snapback]

Towar niezgodny z opisem sprzedawcy... zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...