Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem... Uruchamiałem w ten sposób i dalej wyskakuje ten komunikat. Tyczy się to pliku Rivatuner64.sys, którego przecież nie da się uruchomić. Co najwyżej RivaTuner.exe jako Admin. Co oczywiście nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Czytam ze zrozumieniem tylko co z tego jak nawet nie ma słowa na temat uruchamiania programu, a zamiast tego jakis bełkot o operacjach na zabezpieczeniach systemu plików.

Uprawnien do pliku nikt Ci z automatu nie odjął wiec nic z tym nie zrobisz. Zmien wersje programu, bo moze byc cos nie tak z plikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej aktualizacji zaliczyłem już 2 bluescreeny - wcześniej nie miałem żadnego o ile mnie pamięć nie myli.

O to zrzuty o nich(chyba o nich, nie znam się, ale daty się zgadzają no i status critical)

z dziennika zdarzeń

mam windows 7 32bit enterprise(wersja testowa, nie pirat)

 

- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">- <System>  <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />   <EventID>41</EventID>   <Version>2</Version>   <Level>1</Level>   <Task>63</Task>   <Opcode>0</Opcode>   <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>   <TimeCreated SystemTime="2010-08-26T19:57:14.187500000Z" />   <EventRecordID>14085</EventRecordID>   <Correlation />   <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />   <Channel>System</Channel>   <Computer>xavi-PC</Computer>   <Security UserID="S-1-5-18" />   </System>- <EventData>  <Data Name="BugcheckCode">142</Data>   <Data Name="BugcheckParameter1">0xc0000005</Data>   <Data Name="BugcheckParameter2">0x93769fbe</Data>   <Data Name="BugcheckParameter3">0xa56c98d4</Data>   <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>   <Data Name="SleepInProgress">false</Data>   <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>   </EventData>  </Event>

i drugi:

- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">- <System>  <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />   <EventID>41</EventID>   <Version>2</Version>   <Level>1</Level>   <Task>63</Task>   <Opcode>0</Opcode>   <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>   <TimeCreated SystemTime="2010-08-26T19:15:05.687500000Z" />   <EventRecordID>13969</EventRecordID>   <Correlation />   <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />   <Channel>System</Channel>   <Computer>xavi-PC</Computer>   <Security UserID="S-1-5-18" />   </System>- <EventData>  <Data Name="BugcheckCode">26</Data>   <Data Name="BugcheckParameter1">0x41289</Data>   <Data Name="BugcheckParameter2">0x1d420001</Data>   <Data Name="BugcheckParameter3">0xbe60</Data>   <Data Name="BugcheckParameter4">0x9814219</Data>   <Data Name="SleepInProgress">false</Data>   <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>   </EventData>  </Event>

Oprócz tego mam trochę błędów Kernel-Processor-Power, ale nie mam pojęcia od czego, dopiero jak spojrzałem w logi to się o tym dowiedziałem.

Jeżeli by to coś pomogło: Amd Phenom x4 945, zasilacz corsair 450W - z zapasem mocy, bo karta graficzna to antyk.

Problemów z zasilaniem, jako takim nie było.

Wszystko się zaczęło po aktualizacji dzisiejszej.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że w temacie pewnie znajdę odpowiedź, ale na prawdę już nie mam siły do tego systemu. . Otóż mam problemy z kodekami. A dokładnie to z filtrami AC3 i FFDShow. Zainstalowałem już różne wersje i dalej nie mogę zmusić żadnego odtwarzacza do używania AC3. Jedynie Media Player Classic Home Cinema korzysta, ale z własnego (uboższego w ustawieniach zresztą).

 

Próba użycia zewnętrznego AC3 w wersji 1.63b oczywiście nie działa. Znam się troszkę na ustawieniach tego odtwarzcza i wiem jak go zmusić do użycia zewnętrznych kodeków. Udało mi się ustawić, by do MKV korzystał z CoreAvc, ale AC3 1.63b za nic nie chce załadować. A niektóre materiały korzystają z AC3. Zainstalowałem więc SubEdit za pomocą tego poradnika na forum i jest teraz obraz, ale z kolei nie ma dźwięku w żadnym filmie. Zarówno w przypadku XviD/DivX (AVI) i x264 (MKV). Zainstalowałem więc filtry FFDShow (niby 64 bit).Ale w subedit dalej nie ma dźwięku i nie korzysta w ogóle z FFDShow.

 

 

Na Viście x64 SP1 nie było z tym żadnych problemów. Wszystko instalowałem praktycznie osobno. SubEdit, kodeki (DivX, Xvid). Filtry AC3 i FFDShow. Nawet nie wiem czy to były wersję pod 64 bitowy system. Subedit bez problemu korzystał albo z AC3, albo z FFDShow w przypadku dźwięku. W MediaPlayer Classic to samo.

 

 

A tu nic, jakby te odtwarzacze nie widziały tych filtrów. Zainstalowałem na koniec K-Lite i nic nie pomogło. Może coś namiesałem z kodekami, ale nie sądzę. XviD i DivX instalowałem osobno. Tak jak ww. filtry. Dopiero potem K-Lite. Jaką więc polecicie paczkę kodeków pod Win7 64 bit i jaki odtwarzacz, który będzie z nich korzystał. Myślałem o KMP, ale jakoś nie trawie tego odtwarzacza. Będę wdzięczny z pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Zainstalowałem więc filtry FFDShow (niby 64 bit).Ale w subedit dalej nie ma dźwięku i nie korzysta w ogóle z FFDShow.

 

A od kiedy to subedit ma 64 bitową wersję zeby to korzystał z 64 bitowego ffdshow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie mam zamiaru z Tobą dyskutować. Idź się powymądrzaj gdzieś indziej. Ja tu liczę na pomoc, a nie Twoje biadolenie. Nie jestem jakiś Laikiem tylko nie miałem do czynienia z 7'tka ,która jak widać nie działa tak samo jak Vista x64. Na której wszystko działało w przypadku kodeków. EOT

 

 

Korzystam też z Media Player Classic Home Cinema (64 BIT), który może korzystać również z zewnętrznych filtrów jak AC3 (64 bit ;) ) czy wspomniane FFDSgow (też 64 BIT :)). SubEdit już dawno olałem, bo wiem że to nie jest odtwarzacz pod 64 bitowy system. ale dziwi mnie czemu nie mogę użyć tych filtrów w Media Player Classic. Skoro zarówno filtry jak i odtwarzacz to x64. Na Viscie x64 udało mi się go do tego zmusić. Nawet SE korzystał z AC3 i FFDShow, a tu lipa ;)

 

Dlatego poprosiłem o pomoc, by ktoś mi doradził inny odtwaracz pod ten system, który będzie korzystał z FFDShow. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Widac po łączeniu 32 bitowego odtwarzacza z 64 bitowymi filtrami jestes laikiem, i nie musze się nawet wymądrzac zeby stwierdzic tak idiotyczne działania.

NA Win7 działają inaczej jedynie playery oparte na WMP z powodu zmian w systemie. Inne odtwarzacze nie mają problemów.

MPC HC x64 nie ma zadnych problemów z współpraca z FFDSHOW x64 i AC3 Filter. Nie trzeba nawet tu nieczego specjalnie zmuszac do działania a jedynie zaznaczyc w ac3 filter co ma dekodowac, wyłączyc domyslne filtry mpc i dodac ac3 filter.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

 

Tyle na ten temat. Ale nie będę się już w to zagłębiał, bo szkoda nerwów ;) Zainstaluje MPC HC 32 bitowy jak filtry. Po prostu dziwiłem się czemu MPC HC x64 nie chce u mnie współpracować z 64 bitowymy filtrami. Widać coś źle robię, albo coś namieszałem.

 

EDIT. Ok zwracam honor. Podczas instalacji AC3 filter wystarczylo odznaczyć 32 bitową wersję i zaznaczyć tylko 64 bitową. Teraz po wyłączeniu domyślnych filtrów mpc w MPC HC ładuje się AC3 (ta wersja którą zainstalowałem). To samo zresztą się tyczy SubEdita. Tylko podczas instalacji trzeba odznaczyć 64 bie. Nie zwróciłem na to uwagi podczas instalacji AC3. Skoro częściej korzystam z MPC niż subedit to go olewam.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieaktywności na forum.

 

Mam windows 7 64'ro bitowy i mam taki problem, że przy próbie otwarcia pliku przez jakiś program np przy wysyłaniu obrazu przez AQQ wyskakuje okienko do przeglądania dysku i natychmiast program się zawiesza. Dzieje się tak również w większości programów i stron internetowych (np imageshack przy próbie wrzucenia pliku). Piszę to drugi raz, bo chciałem wysłać załącznik i Safari się zawiesiło dokładnie w tym samym momęcie -.- Dodam, że dzieje mi się tak dopiero od niedawna, lecz nie wiem co to spowodowało...

Screeny:

Imageshack - 40512310.jpg

Imageshack - 17864952.jpg

 

O i jeszcze jedno, przy starcie systemu wyskakuje mi takie coś:

Imageshack - 68213310.jpg

 

Jakie mam dać logi, co mam zrobić, jak to naprawić? To strasznie wkurzające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją sterów do kamerki na win7 x64. Chodzi o to że nie są one podpisane cyfrowo a wyczytałem, że wersje x64 mają blokade instalacji takich sterów. Pytanie jak to odblokować, żeby kamerka działała. Przegrzebałem google, próbowałem już na wiele sposobów ale nic z tego. Jedyny skuteczny to F8 przy bootowaniu i wybranie opcji wyłaczenia tej blokady. Wtedy win się uruchamia i kamerka działa normalnie. Problem w tym jak tą opcję właczyć na stałe, żeby nie trzeba było wciskać za każdym razem F8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobić certyfikat do sterownika. poszperaj

 

Próbowałem już wczoraj podpisać sterownik tym programem dseo. Robi się to tak jak pokazano w tym filmiku.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ZeoWicDyoeE

 

U mnie problem polegał na tym, że win nie chciał mi się przełączyć w test mode nie wiedzieć czemu. Może znacie jakiś inny sposób na przełaczenie się w ten tryb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że mój komp ma jakąś dziwną przypadłość. Akurat jestem pewny, że coś jest nie teges z systemem, bo identycznie mam na lapku... Czasami jak ściągam coś większego, to zostawiam kompa na noc, żeby było wygodniej. No i tu zaczyna się problem. Bez problemu pobiera plik, ale tylko przez jakaś godzinę. Później już nie idzie, jakby wyłączał w ogóle dostęp do internetu czy coś... Co najlepsze, gdy w dzień zostawię kompa, żeby coś pobierał, to jest ok. Ale na noc nie da rady i koniec... Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dostawca netu cos nie grzebie w sieci w nocy, jakieś prace konserwacyjne etc?

 

Witam po dłuższej nieaktywności na forum.

 

Mam windows 7 64'ro bitowy i mam taki problem, że przy próbie otwarcia pliku przez jakiś program np przy wysyłaniu obrazu przez AQQ wyskakuje okienko do przeglądania dysku i natychmiast program się zawiesza. Dzieje się tak również w większości programów i stron internetowych (np imageshack przy próbie wrzucenia pliku). Piszę to drugi raz, bo chciałem wysłać załącznik i Safari się zawiesiło dokładnie w tym samym momęcie -.- Dodam, że dzieje mi się tak dopiero od niedawna, lecz nie wiem co to spowodowało...

Screeny:

Imageshack - 40512310.jpg

Imageshack - 17864952.jpg

 

O i jeszcze jedno, przy starcie systemu wyskakuje mi takie coś:

Imageshack - 68213310.jpg

 

Jakie mam dać logi, co mam zrobić, jak to naprawić? To strasznie wkurzające...

 

Dla mnie to niestabilny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że mój komp ma jakąś dziwną przypadłość. Akurat jestem pewny, że coś jest nie teges z systemem, bo identycznie mam na lapku... Czasami jak ściągam coś większego, to zostawiam kompa na noc, żeby było wygodniej. No i tu zaczyna się problem. Bez problemu pobiera plik, ale tylko przez jakaś godzinę. Później już nie idzie, jakby wyłączał w ogóle dostęp do internetu czy coś... Co najlepsze, gdy w dzień zostawię kompa, żeby coś pobierał, to jest ok. Ale na noc nie da rady i koniec... Macie jakieś pomysły?

 

Może oszczędza energię i wyłącza sieciówkę? Sprawdź w menadżerze urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sprawy

 

Pierwsza bardzo ważna dla mnie. Mam drukarkę Epson AcuLaser C2000 i niestety nigdzie nie ma sterowników pod win7 64bit. Czy istnieje jakiś sposób aby zainstalować tą drukarkę?

 

Druga sprawa to przycisk "Przełącz użytkownika" na ekranie logowania. Czy istnieje sposób aby pozbyć się go z tego ekranu lub całkowicie wyłączyć opcję przełączania użytkowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem jest strasznie irytującej wagi.

Otóż wentyle od chłodzenia, grafiki, zasilacza, procesora działają po zamknięciu systemu.

Nie da się nic zrobić, dyski nie pracują, palą się wszystkie kontrolki - resetu, na płycie głównej, nie pali się tylko kontrolka od poweru.

Problem wystąpił po zmianie obudowy z sharkoona 9 na cm elite 430.

Nie wiem co z tym zrobić, próbowałem paru sposobów z google ale nic nie pomaga.

Dodam, że dzieje się tak nawet gdy podłączony jest sam kabel od zasiłki.

Pomaga tylko wyłączenie przycisku na listwie bądź zasilaczu.

Ręce mi już opadły.

Komp z sygnatury.

 

@Zrobiłem formata ale też nie pomogło.

Nie ma znaczenia czy jest po oc, czy nie. 100% stabilności

 

Na pewno go wyłączasz? Sprawdź czy przypadkiem nie przechodzi w stan wstrzymania. A jeśli rzeczywiście go wyłączasz to pokombinuj w BIOSie z opcjami zasilania, a jak nie pomoże to go zresetuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oszczędza energię i wyłącza sieciówkę? Sprawdź w menadżerze urządzeń.

 

Ale wydaje mi się, że skoro łącze jest zajęte i ciągle coś pobiera, to nie powinien nic zrobić. W dzień tego nie zauważyłem, bo średnio co 2h się ruszyło myszką, żeby przylukać pocztę, ale mimo wszystko to dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankowo nie przechodzi w stan wstrzymania ani hibernację, bo nie da się nic zrobić bez wciśnięcia powera.

Stan wstrzymania również da się tak ustawić by tylko naciśnięcie przycisku power wybudzało (wystarczy tylko w menadżerze urządzeń ustawić by inne urządzenia nie wybudzały ze stanu wstrzymania).

 

Możliwe, że obudowa daje jakieś lewe przepięcia i dlatego tak się dzieje ??

 

To raczej niemożliwe ale na wszelki wypadek możesz wszystko od niej odpiąć - tzn. powypinać z płyty wszystkie kabelki do paneli na obudowie. Jak nie pomoże to raczej coś z płytą. Możesz jeszcze spróbować wgrać nowszy BIOS. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem jest strasznie irytującej wagi.

Otóż wentyle od chłodzenia, grafiki, zasilacza, procesora działają po zamknięciu systemu.

Nie da się nic zrobić, dyski nie pracują, palą się wszystkie kontrolki - resetu, na płycie głównej, nie pali się tylko kontrolka od poweru.

Problem wystąpił po zmianie obudowy z sharkoona 9 na cm elite 430.

Nie wiem co z tym zrobić, próbowałem paru sposobów z google ale nic nie pomaga.

Dodam, że dzieje się tak nawet gdy podłączony jest sam kabel od zasiłki.

Pomaga tylko wyłączenie przycisku na listwie bądź zasilaczu.

Ręce mi już opadły.

Komp z sygnatury.

 

@Zrobiłem formata ale też nie pomogło.

Nie ma znaczenia czy jest po oc, czy nie. 100% stabilności

 

A jaki to ma związek z systemem? Żaden! Zainteresuj się płyta główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wczoraj podpisać sterownik tym programem dseo. Robi się to tak jak pokazano w tym filmiku.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ZeoWicDyoeE

 

U mnie problem polegał na tym, że win nie chciał mi się przełączyć w test mode nie wiedzieć czemu. Może znacie jakiś inny sposób na przełaczenie się w ten tryb?

 

Tutaj opisalem jak ja to robilem: Instalacja sterownikow bez podpisu cyfrowego SearchEngines.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem przenieść folder cachu i softwaredistribution od windowsa update na inną partycję. Wpisuję w CMD (uruchomiony jako admin) polecenie mklink /d "C:\Windows\SoftwareDistribution" "S:\SoftwareDistribution" to pojawia mi się taki komunikat

cannot create a file when that file already exists

.

 

Tak samo się dzieje gdy chcę przenieść folder cache firefoxa.

 

Co robię nie tak ?

 

 

system to Windows 7 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyłącza się zciszanie np winampa gdzie przychodzą komunikaty na gg? Jest to troche denerwujące i windows raczej tym steruje.

 

 

EDIT:

 

dzięki kwasior ;) Szukałem tego i jakoś widocznie nie zauważyłem.

Edytowane przez plastekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...