Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to powiedzcie mi panowie: Zalman VF700-AlCu czy Pentagram Cu? Moja grafa to radeon X600 niekrecony. niechce go podkrecac i wymieniac przez najblizsze kilka lat wiec niechodzi mi o wydajnosc tylko o cisze i trwalosc. Na pasywne mam chyba zamaly przewiew w budzie (120 w zasilaczu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam zalmana i fajny jest tylko powinien zalman informowac o jednej wadzie swojego smigielka - na x600pro gigabyte niewejdzie bez ingerencji blacharskiej :D 10 zeberek zawadza o kondensatorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam niedawno kupowalem xc-80 i zanim dokonalem wyboru to poczytalem troche na ten tamat. Ogolnie wersje al maja lozyska slizgowe a one sie zacieraja itp. i dlatego takie problemy (dotyczy to takze nowej serii al). Al-cu i cu maja juz lozyska kulkowe i z nimi nie ma najmniejszych klopotow. Znajomy juz od ponad roku ma pentagrama cu i chodzi jak igla, a kompa katuje dzien w dzien po kilka godzin. Lepiej dodac kilka zl i kupic cos, co nie bedzie pierdzialo po 1-2 miesiacach. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim perzypadku nie chodzi o to że mam łożyska ślizgowe czy kulkowe bo póki co wentylka nie słychać! Ja raczej zwracam uwagę na BEZNADZIEJNY sposób montazu! Wolałbym teraz dodac nawet te 20 zł. za bezstrefową instalacje coolera. A poza tym sam wentylek pierwsza klasa;) Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim perzypadku nie chodzi o to że mam łożyska ślizgowe czy kulkowe bo póki co wentylka nie słychać! Ja raczej zwracam uwagę na BEZNADZIEJNY sposób montazu! Wolałbym teraz dodac nawet te 20 zł. za bezstrefową instalacje coolera. A poza tym sam wentylek pierwsza klasa;) Pozdr

Ja zamontowalem chlodzonko bez tego badziewia z drugiej strony (stabilizatora), bo nie moglem sobie poradzic, kiwalo sie jak pijane, poza tym nie chcialem kruszyc rdzenia. ;]

Polecam taki montaz, tylko w miejsce styku nakretek i laminatu dajemy podkladki, trzyma sie super.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez stabilitatora mogą ci popękać luty na kondziołach SMD. Koszt naprawy 70zł + przesyłka.

 

Właśnie mój 6600GT AGP przyjechał z srewisu po tym jak w fabrycznym chłodzeniu założyłem mocniejsze sprężyny.

 

Zawsze możesz dać nakętkami do dołu. Wtedy załozenie pentka ze stabilizatorem to góra 5 minut.

 

Ja zakładam go tak żeby sobie stabilizatorem ze śrubami od spodu leżał na biurku. Klękając przed blatem :D widzisz w którą stronę stabilizator się bardzie wygina i możesz skorygować siłę docisku nakrętek, tak aby docisk był równomierny. Idealnie jest wtedy, gdy stabilizator wygnie się do góry jakieś 2-3 mm z obu stron. Prosta i skuteczna metoda.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie podziałało, to znaczy jak ssał, tak ssie nadal ;]

 

Sprawdze, czy może Cu też taki mizerny będzie na mojego R9500. Jeśli okaże się, że tak - to po prostu nie umiem założyc tego montowania, albo coś jest nie tak. Potem stestuje Silencera - może ten będzie lepszy...

 

Ewentualnie kwestia coopershima na rdzeniu pogarsza sprawe, ale nie chce go odrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez stabilitatora mogą ci popękać luty na kondziołach SMD. Koszt naprawy 70zł + przesyłka.

 

Właśnie mój 6600GT AGP przyjechał z srewisu po tym jak w fabrycznym chłodzeniu założyłem mocniejsze sprężyny.

 

Zawsze możesz dać nakętkami do dołu. Wtedy załozenie pentka ze stabilizatorem to góra 5 minut.

 

Ja zakładam go tak żeby sobie stabilizatorem ze śrubami od spodu leżał na biurku. Klękając przed blatem :D widzisz w którą stronę stabilizator się bardzie wygina i możesz skorygować siłę docisku nakrętek, tak aby docisk był równomierny. Idealnie jest wtedy, gdy stabilizator wygnie się do góry jakieś 2-3 mm z obu stron. Prosta i skuteczna metoda.

Spokojnie, nie przykrecalem tego na pale i na karte nie dialaja zadne niebezpieczne sily oporu.

Poza tym lutowac to ja umiem. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dobra...

 

Zdjałem Cooper'a. Wyniki dużo lepsze - to znaczy na tym marnym aluminium, wyrabia sobie 375 / 340. Mało - ale lepiej niz poprzednio - znaczy cooper był problemem. Teraz jest co prawda jakis słąby Titan jako pasta, no i nie ma radiatorków na pamięciach - jutro cos kupię za 15 PLN, to stestuje.

 

Generalnie - i tak AL ssie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutować to dużo ludzi umie ath, ale anajdź zimnego luta na 6600Gt to będzesz normalnie super.

 

Przyjrzyj się ile ja mjest tego badziewia nalutowane. Zanim znajdziesz to prawdopodobnie coś zjarasz na skutek przypadkowego zwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pentagrama XC-80CU i kartę GeForce 7600GT. Oczywiście pentek podłączyłem przez regulator obrotów do 12V MOLEX. Chciałbym jednak podłączyć pentka wprost do karty graficznej. Jednak na karcie jest gniazdko 2pin a wtyczka od pentaka ma 3pin. Jak to obejść nie dewastując karty i kabelka (jest gwarancja na oba)? Chodzi mi o współpracę Pentagrama wraz z programem RivaTuner. Czyli do gier np. 650GPU/1600MEM i 85% prędkość obrotową wentylka a do 2D 250GPU/1600MEM (pamięci niestety muszą być tak samo?) i ok 20% wentylator. Teraz muszę ręcznie zmieniać na potencjometrze aby mieć to co opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem wentylator do płyty ale Speedfan coś się z nią nie lubi. Nie mogę kontrolować z poziomu speedfana predkości innego wentylka niż do proca. Mam na płycie w sumie 5 złącz do wentylatorów (1 do proca i 4 inne). Zresztą nawet gdyby poszło tak jak mówisz to doszedłby jeszcze jeden program w autostarcie i jeszcze musiałby Speedfan czekać na osiągnięcie temperatury biernie a potem jak juz dojdzie to z trudem zchładzać. A tak razem ze zmianą częstotliwości GPU ruszałby też wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tym chlodzeniem.Posiadam karte jak w podpisie i za cholere nie wiem jak zamontowac na niej to chlodzenie.

1. Czy to normalne, ze na radiatorach na pamieciach jest taki slaby klej??? (one same odpadaja)

2. W jaki sposob jest chlodzony mostek HSI ( mam na niego przykleich radiator taki jak na pamieci?? mam takich osiem)

3. Z instrukcji wynika ze radiatory na pamieci powinny byc przyklejone takze na "tyl" karty - mam je tam po prostu przykleic???

4. Czy w kazdym zestawie znajduje sie przjsciowka molex-3 pin?? ja takiej nie dostalem...

 

Prosze o szybka odpowiedz...

Edytowane przez zhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tym chlodzeniem.Posiadam karte jak w podpisie i za cholere nie wiem jak zamontowac na niej to chlodzenie.

1. Czy to normalne, ze na radiatorach na pamieciach jest taki slaby klej??? (one same odpadaja)

2. W jaki sposob jest chlodzony mostek HSI ( mam na niego przykleich radiator taki jak na pamieci?? mam takich osiem)

3. Z instrukcji wynika ze radiatory na pamieci powinny byc przyklejone takze na "tyl" karty - mam je tam po prostu przykleic???

4. Czy w kazdym zestawie znajduje sie przjsciowka molex-3 pin?? ja takiej nie dostalem...

 

Prosze o szybka odpowiedz...

Co do zamontowania, to masz chyba instrukcje. ;]

Jesli masz klopoty ze stabilizatorem, to poszukaj moich ostatnich postow w tym temacie, ja zamontowalem chlodzenie bez tego cholerstwa.

 

1. moje przykleily sie momentalnie i ani im sie widzi odpadac

2. mostek hsi jest chlodzony fabrycznym radiatorem... mozesz dac na niego jakis nawiew, ale nie naklejaj czasami tego malego radiatorka na pamieci :lol2:

3. no... tak, oderwij wczesniej tasme zabezpieczajaca klej, moze tego nie robisz i dlatego sie nie kleja do pamieci :lol2:

4. jakie dokladnie masz chlodzenie, bo troche tego jest, moze kupiles uzywane i ktos zapomnial/nie dodal tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje chłodzenie kupilem dzisiaj w sklepie - to xc -80 cu

jesli chodzi o radiatory na pamieci to oczywiscie odkleilem ten papier (zabezpieczenie) ale co dziwne tylko na 4 byl ten papier a na pozostalych czterech tylko ten czarny klej...

moze powinienem im oddac to chlodzenie - w koncu jest rok gwarancji...

 

a propos mostka hsi ... ma zostac zupelnie goly??? (o jakim fabrycznym radiatorze mowisz? ) - ja mam gf 6600 gt galaxy tam nie ma osobnego radiatora na mostek...

 

tak wyglada moja karta Dołączona grafika

Edytowane przez zhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje chłodzenie kupilem dzisiaj w sklepie - to xc -80 cu

jesli chodzi o radiatory na pamieci to oczywiscie odkleilem ten papier (zabezpieczenie) ale co dziwne tylko na 4 byl ten papier a na pozostalych czterech tylko ten czarny klej...

moze powinienem im oddac to chlodzenie - w koncu jest rok gwarancji...

 

a propos mostka hsi ... ma zostac zupelnie goly??? (o jakim fabrycznym radiatorze mowisz? ) - ja mam gf 6600 gt galaxy tam nie ma osobnego radiatora na mostek...

Ja kupilem xc-80alcu i mialem rozgaleziacz i regulator obrotow.

Papiero powinien byc na kazdym radiatorku, inaczej klej moze stracic swoje wlasciwosci.

Oddaj koniecznie to chlodzenie na gware, niech Ci dadza normalne radiatory z zabezpieczonym klejem...

Nie wiem o jakim chlodzeniu mowisz, moze fabrycznie pokrywa calosc gpu i hsi.

Hsi nie moze byc gole, bo sie raczej spali. ;]

 

http://allegro.pl/item110202750_zalman_zm_..._hsi_cena_.html

 

 

 

W takim razie mozesz kupic dodatkowo chlodzenie na hsi od zalamana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo ..

montowaliście napewno Pentagrama na Radeona 9800PRO ... i powiedżcie prosze ... czy kombinowaliście coś z nim.

tzn. czy bez szlifowania oraz bez ściągania shima ochronnego przylegał on wam do rdzenia cyz jednak trzeba sie bawić ???? oraz czy jest sens w kupieniu innej pasty termoprzewedządzej zamiast tej dołączonej w zestawie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo ..

montowaliście napewno Pentagrama na Radeona 9800PRO ... i powiedżcie prosze ... czy kombinowaliście coś z nim.

tzn. czy bez szlifowania oraz bez ściągania shima ochronnego przylegał on wam do rdzenia cyz jednak trzeba sie bawić ???? oraz czy jest sens w kupieniu innej pasty termoprzewedządzej zamiast tej dołączonej w zestawie ???

Montowałem Pentka XC-80 AlCu na mojego Radka 9800Pro i nic przy tym nie kombinowałem. Nie zmieniłem nawet pasty i użyłem tego silikonu dołączonego do Pentka. Karta podkręca się bardzo dobrze, jest chłodna. Wszystko działa dobrze ponad pół roku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bo ja na swoim starym radku 9800pro to shima musiałem ściągać :/ bo za wysoko był ehhh ... i był chłodny cały

 

czy to zalezy od karty czy ten shim jest wyzej czy niżej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba od karty ... ja tez nic nie kombinowalem. Idealnie przylega do rdzenia. Stabilizator zalozyles ? Mozesz wtedy troszke bardziej dokrecic.. Zrob tez nawiew jak listki beda zbyt gorace. Tak zeby wialo i na radiator i na karte od gory lub pod katem.. Pasta tez jest wazna by odprowadzic cieplo. Jedni uzywaja jedynie silikonu.. moze i to wystarczy ale ja wole miec pewnosc i wzialem Arctic Silver 5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo założyłem ... nie ma artefaktów ...

ale podkręcalność nie wzrosła wogóle ... jak na standardowym chłodzeniu szło do 418MHz ... tak na pentagramie XC-70 AL+ tak samo :/ ...

 

a buda jest otwarta u do góry nogami :/ ...

CHWD pentagram :-]

 

moze pasty za mało dałem ... albo ten shim j***ny znowy przeszkadza ...

nie wiem ..j uz mam dosc ... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Witam,

 

Kupiłem na Allegro tenże wentylator, zamontowałem na grafę i wszystko chodzi świetnie, niestety jest problem - nie mogłem użyć stabilizatora, ponieważ poprzedni użytkownik go uciął, a ja mam szeroki rozstaw montażowy na karcie. Stąd też moje pytanie - czy bez niego nic się nie stanie? Na razie temperatury poszły bardzo w dół, zapodałem Arctic Ceramique na rdzeń i wydaje się, że wszystko chodzi, jednak boję się. Czy można gdzieś dostać taki stabilizator? Pentagram mógłby coś takiego wysłać? Ile to kosztuje?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno się stac. Poczutaj temat - kilku użytkownoków ma bez stabilizatora i sobie chwala:) A co do zakupu go osobno to wysli mejla do serwisu MMV z zapytaniem czy mog aCi sprzedac tylko sam stabilizator, albo bacznie oglądaj allegro bo może ktoś będzie miał na cząsci sprzedać xc80:) Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Zapytałem MMV, ostatnio wysłali mi blaszkę do CPU za friko, więc może i teraz dadzą :)

 

Cooler fajnie chodzi, na najwyższych obrotach jest cichy i świeci, ale na czerwono, wolę niebieski :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - zamienic Silencera Rev.3 (ten duzy aluminiowy, uniwersalny...) na Freezone XC-80 CU ? Bo drazni mnie wentyl na Silencerze, chlodzenie proca tez zmieniam na cichsze (TT SilentBoost ktory nie jest taki silent jakbym chcial...).

XC-80 CU bedzie cichszy od Silencera ? Chodzi mi o tryb "full speed"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...