Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

póki co to apollo pokazuje SENSOWNE ceny, koszpuszrot ~790 znak.pl ~770PLN chciałem kupić kompa na miejscu (w Warszawie) w apollo AMD X2 3800+ AM2 598 (choć niedostępny....) jak do końca tygodnia znaki sirjusy i inne nie obniżą do pułapu apollo, to zostaje kupno z apollo ;-)

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co według Was było by lepszym wyborem:

1) X2 4600 Manchester (2400Mhz, 1MB cache)

2) X2 4400 Toledo (2200MHz, 2Mb cache)

 

Które jądra lepiej się kręcą (dzisas, jak to zabrzmiało ;) ) Toledo, czy Manchestery?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak wygląda o/c x2 (nowe serie) bo w temacie nie jestem ?

Najlepiej odrazu podajcie wypasiste tydognie :)

Mój chodzi stabilne w grach na 2600 MHz, na 2750 MHz stabilnie w prime przez 6h i 4 w S&M. Kupiłem go zaraz po obniżce cen. Niestety nie sprawdziłem tygodni :( Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

 

Właśnie przeczytałem ten artykuł. To prawda że w grach się dzieją takie rzeczy?

Teraz to już nie wiem co wybrać przesiadka na AMD X2 bedzie dla mnie o wiele tańsza ale

jak mają sie dziać takie rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

 

Właśnie przeczytałem ten artykuł. To prawda że w grach się dzieją takie rzeczy?

Teraz to już nie wiem co wybrać przesiadka na AMD X2 bedzie dla mnie o wiele tańsza ale

jak mają sie dziać takie rzeczy...

CHyba nie uwaznie czytales (albo ja juz jestem zbyt zmeczony...). Tam jest napisane, ze "takie rzeczy" dzieja sie po zainstalowaniu AMD Dual-Core Optimizer, a nie ze tak wlasnie standartowo pracuje X2.

Jesli sie myle to niech mnie ktos sprostuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol , a ja mam kupywac bzzzzzz. Ciekawe czy Americas Army na U3 bedzie normalnie smigac. Nie mam zamiaru kupywac procka za 600zl i nie korzystac z 2 rdzenia.

coraz więcej gier jest przystosowane do pracy z wielordzeniowcami - tylko i wyłącznie zyski z tego będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

 

Właśnie przeczytałem ten artykuł. To prawda że w grach się dzieją takie rzeczy?

Teraz to już nie wiem co wybrać przesiadka na AMD X2 bedzie dla mnie o wiele tańsza ale

jak mają sie dziać takie rzeczy...

Problemem jest funkcja QueryPerformanceCounter która jest używana w grach do dokładnego odmierzania czasu pomiędzy klatkami. Tutaj i tutaj jest opisany ten problem. Są też informacje co należy zrobić żeby się tych problemów pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki razie nie wiem co robić... kupować dwujajowca? Przyznam że do gierek głównie, ale przecież niedługo będzie wychodzić coraz więcej gier obsługujących dwa rdzenie (muszą wychodzić bo one stają sie coraz pospolitsze). To warto, czy nie?

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupuję. Jesli starsze gry poprawnie działaja tylko na jednym rdzeniu, to sie włączy tylko jeden do grania w nie(zawsze przeciez można oc-ować). Coraz to nowsze gry będa lepiej wykorzystywać dwa rdzenie, więc można zaryzykowac stwierdzenie, że jest to procesor przyszłościowy.

Nie martwię się tym artykułem. Jeżeli jeden rdzeń do starszych gier wyłączę, to jego wydajność i tak mi wystarczy do płynnego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

W taki razie nie wiem co robić... kupować dwujajowca? Przyznam że do gierek głównie, ale przecież niedługo będzie wychodzić coraz więcej gier obsługujących dwa rdzenie (muszą wychodzić bo one stają sie coraz pospolitsze). To warto, czy nie?

szczerze to wiecej zysku w grach da ci nowa grafika niz stara grafika i 2 jaja .

No chyba ze masz sli itp. Ja przesiadam sie na x2 poniewaz czesc moich zarobkow

to dtv. A tutaj 2 jaja na dzien dobry kilkadziesiat procent szybciej.

W rozrywce nie masz co liczyc na cuda.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Nie wiem, ale według mnie bardziej przyszłościowe jest rozwiązanie x2 niż nowa karta graficzna, ponieważ ta druga szybciej traci na wydajności w obecnych warunkach, a x2 ma niewykorzystaną nadal moc - 64-bity i dwa jądra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram X2 to jest to - i już nieważne (choć akurat tu ważne) czy to PD, X2, CNR - nowe gry będą pisane pod dwa jajca, aplikacji jest już wiele, nie wspominając o OS'ach... no i ta wygoda pracy i brak zwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

CHyba nie uwaznie czytales (albo ja juz jestem zbyt zmeczony...). Tam jest napisane, ze "takie rzeczy" dzieja sie po zainstalowaniu AMD Dual-Core Optimizer, a nie ze tak wlasnie standartowo pracuje X2.

Jesli sie myle to niech mnie ktos sprostuje..

artykol dobitnie pokazuje ze jak narazie z dwoma jajkami w grach jest wiecej problemow niz korzysci

a ze obecnie gry wykazuja tendencja gpu limited to juz inna sprawa i kupowanie x2 pod katem gier jest dobitnym uleganiem marketingowemu belkotowi

oczywiscie jesli ktos robi crossfire 1900xt czy sli 7900gt dual core jest oczywistym wyborem chocby i z finansowego punktu widzenia

Natomiast jesli wiekszosc ludzi jedzie na kartach typu 7600gt to miedzy venice 2000mhz a 2700mhz nie ma nawet 1 klatki roznicy w rozdzialce 1280x1024 na high detail a nawet jesli gra jak quake 4 supportuje 2 rdzenie to niewielka roznica w mhz miedzy 1 a 2 jajowcem jest w stanie rekompensowac roznice

no a texty o graniu i jednoczesnym kompresowaniu sa wrecz smieszne bo wiekszosc ludzi i tak sciaga gotowe ripy z netu

ja osobiscie wolalbym zamiast x2 2gz zwykly a64 4ghz

korzysci z 2 jajek trzeba szukac wrecz na sile a nawet jesli sa wyliczyc mozna je na palcach jednej reki

 

i jest jedna prawda o ktorej ludzie czesto zapominaja

 

x2 nie jest obecnie wyborem z potrzeby ze 1 jajko a64 juz nie wystarcza jak np kiedys przejscie z duron 750mhz na axp1700+

obecnie jest to taka zmiana dla zmiany zalew informacji, presji srodowiska ,cala kapitalistyczna otoczka przeslonila ludzia prawde

 

ze tak naprawde dzis nie potrzebuja 2 rdzeni i mozna sie bez nich obyc a sama zmiana nie jest podyktowana przeslankami niewystarczajacej wydajnosci athlon 64 w wersji jednojajowej

 

ludzi obecnie zdominowala zadza posiadania i powinni sobie uswiadomic ze sa do szpiku kosci zblazowanymi materialistami ktorym przydalby sie wycisk jacy dostali nasi przodkowi w latach 39-45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to wiecej zysku w grach da ci nowa grafika niz stara grafika i 2 jaja .

No chyba ze masz sli itp. Ja przesiadam sie na x2 poniewaz czesc moich zarobkow

to dtv. A tutaj 2 jaja na dzien dobry kilkadziesiat procent szybciej.

W rozrywce nie masz co liczyc na cuda.

pzdr

No tak, tyle że grafiki narazie nie zmieniam, zmieniam płytę pod 939 i kupuję jakiegoś procka i sie zastanawiam nad x2 3800+ czy może zwykły 3800+... Podkręcać nie będe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie tak zapytam,

jak x2 sprawuje sie na linuxie?, grac zawsze mozna przez cedege, ciekawe jak tam wyglada sprawa zarzadzalnosci 2 rdzeniami

 

chociaz pewnie jako ze gry nie byly pisane pod 2 rdzenie moze byc podobnie jak na windzie, tylko moze to jest jakos lepiej rozwiazane z pkt. widzenia OSa a nie jak tu jakies patche, wylaczanie rdzeni itp

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

 

Właśnie przeczytałem ten artykuł. To prawda że w grach się dzieją takie rzeczy?

Teraz to już nie wiem co wybrać przesiadka na AMD X2 bedzie dla mnie o wiele tańsza ale

jak mają sie dziać takie rzeczy...

Testuję swojego X2 od tygodnia i nic takiego niezauważyłem. Dużo gram NFS MW i nie spotkałem tych przyspieszeń. Miałem wgranego optymalizera ale zawieszał mi kompa więc go odinsalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...