Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Za 573 zl dostajecie Toledo z polowa cache'u... Vcore jest 1,3 V! czyli toledo bo manchestery maja 1,35 :) widzieliscie jakie o/c megabyte prezentowal... na stockowym coolerze i V szedl 2,7 G :) chyba trzeba bedzie zadzwonic do kraka i poprosic o ta serie co mial megabyte :D

SPi to marny tester stabilności kompa. Poczekałbym na solidniejsze testy w Prime i aplikacjach 3D ....

 

Może nie być tak różowo ....

 

-------------------------

 

CPU-Z pokazuje a poza tym mozna z procka odczytać

ADA3800DAA5BV- e4

ADA3800DAA5CD- e6

A dla "inteligentnych inaczej", który to Toledo a który Manchester? Oba mają po łącznie 1MB cache'u? Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 573 zl dostajecie Toledo z polowa cache'u... Vcore jest 1,3 V! czyli toledo bo manchestery maja 1,35 :) widzieliscie jakie o/c megabyte prezentowal... na stockowym coolerze i V szedl 2,7 G :) chyba trzeba bedzie zadzwonic do kraka i poprosic o ta serie co mial megabyte :D

Mój ma def vcore 1.35V co jednak nie przeszkadza mu się dobrze kręcić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bylo SPI tylko Prime. 2,7 G na stock napieciu ktore wynosi 1,3 dla Toledo? slabo? wiekszosc starszych X2 to pewnie by nawet nie zapostowala.. ja sie nie zastanawiam tylko dzwonie i zamawiam jak dojdzie kasa za A64. Doplacam raptem 270 zl i mam takie samo albo lepsze o/c jak moj antek i 2 rdzenie. Zadzwonie do centrali powiem ze chce procka z oznaczeniem ADA3800DAA5CD. Jak trzeba bedzie to doplace ze 30 zeta i juz. :]

 

Edit: jednak 1,35 Vcore ale co tam :D

 

Andy wrzuc na allegro swojego procka z kup teraz za 360-370 zl i doplacisz 210 i masz X2 =) kupia na pewno Twojego. Moje 2,8 @1,52 i screen z SPI 3 Ghz wrzucilem na 1,68 V :D poszedl procek w godzine za 330 zl :]

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN:

Gdzie Ty widzisz tam super PI? Zapuściłem 2xPrime95.

 

2700MHz - 2h 2xPrime95 - ten screen zrobiłem później. Nie czekałem dłużej niż dwie godziny bo chciałem się wyspać.

 

Domyślne napięcie to 1.35V

W BIOSie swojej DFI napięcie przy 2.7GHz ustawilem na 1.325V. (cpuz podaje nieco ponizej 1.3V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN:

Gdzie Ty widzisz tam super PI? Zapuściłem 2xPrime95.

Mój błąd :oops: Przyzwyczaiłem się do wyglądu okna w SP2004 :oops:

 

Dla pewności zapuść jakieś 3DMarki

 

Andy wrzuc na allegro swojego procka z kup teraz za 360-370 zl i doplacisz 210 i masz X2 =) kupia na pewno Twojego. Moje 2,8 @1,52 i screen z SPI 3 Ghz wrzucilem na 1,68 V :D poszedl procek w godzine za 330 zl :]

Zrobię tak ale najpierw chcę kupić naprawdę sensownego selekta ...

 

Najwyżej więcej dopłacę

 

A i będę mógł zrobić porównanie: jedno jajo vs dwa jaja ... ;)

 

-------

 

Ponawiam pytanie:

 

CPU-Z pokazuje a poza tym mozna z procka odczytać

ADA3800DAA5BV- e4

ADA3800DAA5CD- e6

A dla "inteligentnych inaczej", który to Toledo a który Manchester? Oba mają po łącznie 1MB cache'u? Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydawac kase na selekta to spoko =] ja biore tego Toledo w ciemno. Nie musi sie tak krecic jak Megabyte'a ale pewnie bedzie w miare niezle. Bralem rok temu ponad A64 w ciemno tylko seria 0517 DPAW, za procka zaplacilem chyba wtedy 550 zl i byl jeden z tanszych a krecil sie spoko ;) teraz tez tak zrobie i mam nadzieje ze uda mi sie jak wtedy :D hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

A dla "inteligentnych inaczej", który to Toledo a który Manchester? Oba mają po łącznie 1MB cache'u?

końcówka BV = rewizja E4 = Manchester

końcówka CD = rewizja E6 = Toledo

 

Co do cache, o jego wielkości mówi cyfra przed oznaczeniami BV/CD - 5 oznacza 1 MB cache, 6 oznacza 2 MB cache. Manchester ma łącznie 1 MB cache, Toledo nominalnie ma łącznie 2 MB cache, lecz w wersji która na X2 3800 "udaje" jądro Manchestera cache ma 1 MB.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zamowilem procka z apollo :) dzwonilem powiedzieli zeby w uwagach dopisac z jakiej serii chce procesor. Jezeli nie bedzie to po prostu nie wysylaja i powiadamiaja emailem. ;) bez doplaty dostane Toledo jak bedzie takze wypas :D wyjezdzam w niedziele do zakopca na tydzien wiec jak procek dojdzie to zdam relacje dopiero w poniedzialek 07.08 :P dzien przed wyjsciem C2D :P

 

Dołączona grafika

 

 

a oto nasz lobuziak :D hahah

 

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=106101

 

 

jakis czas temu juz ktos mial te procki.. nowoscia one nie sa ale wszystkie sie dobrze kreca (X2 3800+ Toledo)

 

kolesie wyciagali na ac 2,6 i 2,7 przy 1,4V takze lajt. Megabyte tez 2,7 na 1,325 no i link powyzej... zamowione tylko czekac :)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=1818039

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba nie jestem w temacie bo do tej pory myslalem , ze 3800+ mialy zawsze 1.8GHz

Też tak miałem. Sądziłem że ma 1.8 GHz, aż nie dostałem paczki z nim a tam na pudełku 2000MHz. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro sie przejde do Apollo i moze kupie X2, doplaty do obecnego procka bedzie tylko 200-250zl wiec chyba sie oplaca a za rok Conroe ;)

 

Zwracac uwage tylko na koncowke CD czy tez moze jakis konkretny tydzien (Megabyte ma z 16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede jutro zamawial z apollo , ale juz jest brak dostepnosci. Boje sie ze juz nie kupue. JEzeli sie zapytaja o serie to jaka najlepiej wybrac ? Czym one sie roznia ?

Wygląda na to, że już się procki pomału kończą w sklepach. Firmy też je wykupią do modernizacji swoich kompów. To dobry prognostyk przed sprzedażą mojego 4200+. Może ceny pójdą w górę? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

IMHO pobożne życzenia. Conroe E6300 już kosztuje poniżej 700 zł, więc kto skusi się na 4200+, nawet nieźle się kręcący....

mozesz mi powiedziec gdzie ?

Ale porosze o adres polskiej firmy dla kowalskiego a nie za oceanem czy za odra.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

dokladnie tych prockow jeszcze nie ma , najtaniej w esc za 759zl a dolar obecnie nisko stoi , wystarczy ze pojdzie do gory i cena razem z nia ..pozatym o cenie pogadamy jak juz faktycznie beda na stanie...nie mowiac juz o wydatku jakim bedzie nowe mobo i ddry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. skladalem zamowienie po poludniu jak w apollo byly dostepne a w tej chwili moje zamowienie stoi i napis ze czekaja za towarem :/ co za kaszana.. sprzedaja cos czego nie ma. :P ale moze w poniedzialek beda albo jutro... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

bo te x2 na 939 to resztki pewnie jakies w nowej cenie , z tego co gdzies tu bylo podawane to juz ich wiecej nie bedzie (patrzac na cennik ) i tylko pod am2 beda robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: X2 3800+ na rdzeniu Toledo (kupiony wczoraj, ostatni w Apollo w Krk)

 

Dołączona grafika

 

Diagnoza: Dziffffkkaaaa sztuka whooaaa :))))

 

Dołączona grafika

 

Objawy: Wysoka temp mimo w/c (chyba cos z pospiechu zle zalozylem...)

 

..... to nie wszystko, jestem w trakcie plodzenia tego: :)

 

Dołączona grafika

 

Napiecie ustawionie recznie w biosie na nieco mniej niz 1.3V...na auto nie moglem dac, bo wiecej na ramy niz 3.2V nie da sie wtedy ustawic (kaprysne DFI).

To dopiero rozgrzewka :) 3Ghz dla tego procka to zaden problem :] Kupujcie Toledo

 

Dodam ze na 2,9Ghz i 1.28V tez bylo stabilnie..skoncze to - prime 2h i ide wyzej.

Edytowane przez Oxygen-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdeeee.. ukradles mi procka... a taki pyszny! :D

 

Kiedy go zamawiales? Jestes z krk czy brales przez net?

Odebralem tego samego dnia co zamowilem, wczoraj okolo 16 00 po rozmowie tel. z jednym z pracownikow magazynu. To byla ostatnia stuka na rdzeniu Toledo jaka mieli, teraz albo cos do nich przyjdzie albo juz nie bedzie wiecej. A wydala mi go bardzo mila i ladna blond Pani przy kasie :)

Edytowane przez Oxygen-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w walce o te 3GHz, choć z taką temp. jestem sceptyczny. Może faktycznie źle założyłeś blok, albo po prostu cpu ma krzywą czapkę.

3Ghz juz sa stable na 1.55V. Walcze aby zejsc nizej z Vcore..zastanawiam sie nad zdjeciem blachy z proca ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa.. to ja bylem szybciej i mi nie wyslali :/

 

1. 2006-07-27 14:47:02 n/d Oczekiwanie na potwierdzenie (24 godz.)

2. 2006-07-27 14:49:52 n/d Otrzymano potwierdzenie zamówienia

3. 2006-07-27 15:44:49 n/d Oddano do produkcji/magazynu

4. 2006-07-27 16:37:41 n/d Brak towaru, oczekiwanie na dostawę (od dostawcy)

5. 2006-07-28 10:34:03 n/d Anulowane (User Request)

 

 

chamy jedne :D ale obdzwonilem 4 sklepy i znalazlem jeden w ktorym sa Toledka :D haha. juz zamowilem :)

 

W apollo beda procesory dopiero w poniedzialek. Mowili ze sa u dystrybutora jeszcze. Ale nie wiadomo czy Toledo, chociaz z tego co widze sa w calej polsce wiec AMD zostawilo BONUSOWE procki na koniec hahah :D

 

EDIT:

 

GRATULUJE 3 GHZ! :D szalenstwo po prostu.. wiedzialem ze te procki to przecinaki :D dobrze ze sprzedalem antka i juz zamowilem Toledo :D

 

3Ghz juz sa stable na 1.55V. Walcze aby zejsc nizej z Vcore..zastanawiam sie nad zdjeciem blachy z proca ....

Zdejmowac blachy nie polecam.. latwo zewrzec stuff na procku chociazby nadmiarem pasty (srebrnej) z bloku.. :/ docisnij moze lepiej? jakie masz to WC? jaka chlodnica itp.. ja na powerx + łada mialem na moim antku 2.8@1.55 w stressie 100% caly dzien i taki upalny 44-45 stopni wiec temp okolice 50 wydaje sie byc normalna przy 2 rdzeniach...

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowac blachy nie polecam.. latwo zewrzec stuff na procku chociazby nadmiarem pasty (srebrnej) z bloku.. :/ docisnij moze lepiej? jakie masz to WC? jaka chlodnica itp.. ja na powerx + łada mialem na moim antku 2.8@1.55 w stressie 100% caly dzien i taki upalny 44-45 stopni wiec temp okolice 50 wydaje sie byc normalna przy 2 rdzeniach...

W domu mam 28-30C.....cieplo

 

[sprzęt]:

� AMD X2@ ????

� 2 x 512 Geil Ultra-X 3200@1,5-2-2-0 1T 245Mhz 3.2 V

� DFI ultra-D@SLI

� Leadtek Winfast 7800GT@522/1150

� 2 x 80GB Seagate SATA Raid 0

� Pioneer DVD 16x/6x/40x

� Topower 588P6 EZ-Plug 450 W

 

- blok GPU i CPU i NB od Misia z Tweaka

- chłodnica Łada + 2 x 120 wentyle 7 V

- węże 12/16 przezroczyste , pompka Atman-305 1200l/h

- 4 wentyle UV 5V, 2 katody UV, zielony barwnik UV do wody

- ATX plexi

 

 

Nie wiem co jest ....na GPU mam 42C...proc bardziej grzeje od niego ?

Jeszcze jeden problem jest....nie moge wlaczyc kompa na 4 x 512 tych pamieci...

Nie pomaga nic...clear cmosa, ustawienie 2T...komp piszczy ze boot ok i stoi .... z 2 x 512 nie ma tego problemu

Edytowane przez Oxygen-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...