Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko w sprawie moich nieudolnych prób o/c Athlona x2 3800+ windsor, chyba wersja 65W (vcore 1,2v). najpierw fsb dałem na 210 i było wszystko ok, orthos nie wykazywał żadnych błędów. potem fsb powędrowało na 220 i tu zaczęły się problemy w postaci zawieszeń.

niestety płyta fatalna do oc, brak możliwości regulowania mnożnika HT, dzielnika i timingów pamięci, generalnie straszna kiszka - nie polecam.

co może być przyczyną tak kiepskiego oc? może HT nie wyrabia bo przy 220 leci na 1100, a może ddr-y geila, lecą na 440 przy standardowych timingach 5-5-5-18, ale raczej ich nie podejrzewam.

vcore podwyższyłem do 1,25v, ale nie pomogło, niewiele ale nie wiem czy dalsze podwyższanie ma jakiś sens, nie sprawdzałem przed zaciągnięciem informacji u fachowców :)

jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że CTRL+F1 na głównym ekranie BIOS nie odblokowuje dodatkowych opcji? :mur:

no niestety nie, bez ctrl+f1 nie ma żadnych opcji o/c, dałem ciała że kupiłem takiego parcha, początkowo nie myślałem o tym, a teraz człowiek by się chętnie pobawił w podkręcanie, no ale brak narzędzi do zabawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że mój X2 (Windsor 4200 EE) robi stabilne 2.6 dopiero przy 1.5V? :( Więcej boję się dać. Pamięci poluzowałem zdecydowanie bardziej niż przy A64 Orleans którego miałem wcześniej, a i tak kiepsko się kręci. Czy wersje 65W są tak słabe do oc? Próby nawet lżejszego podkręcania kończą się BSODami podczas ładowania Windows przy mniejszym woltażu. Mam wrażenie jakbym coś źle robił, ale nie wiem co. A64 podkręcał mi się rozsądnie.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że mój X2 (Windsor 4200 EE) robi stabilne 2.6 dopiero przy 1.5V? :( Więcej boję się dać. Pamięci poluzowałem zdecydowanie bardziej niż przy A64 Orleans którego miałem wcześniej, a i tak kiepsko się kręci. Czy wersje 65W są tak słabe do oc? Próby nawet lżejszego podkręcania kończą się BSODami podczas ładowania Windows przy mniejszym woltażu. Mam wrażenie jakbym coś źle robił, ale nie wiem co. A64 podkręcał mi się rozsądnie.

 

watpie zeby tak slabo sie krecil, sprawdz czy nie ustwailes czegos zle w biosie, ht na 4 albo 3, dzielnik pamieci itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

a ja od poniedzialku ciesze sie kupionym na allegro X2 4200+ (Toledo LCBIE),

 

miło mnie zaskoczył, ale teraz widze że to dla nich norma:

 

robi 2,9Ghz przy 1,31V na box'owym chłodzeniu...

 

niestety wyzej wywala sie podczas mocnego katowania...

 

no i temperatury podchodza pod 60 stopni, wiec moze to przez to tez..

 

no i tak myśle czy czasem zasiłka może sie kończy, wkońcu mocno podkrecony procek+GF8800GT

to dla Huntkey'a 400 może byc duzo...

 

Jak zaloze WC to jeszcze dam znac czy sie cos zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak myśle czy czasem zasiłka może sie kończy, wkońcu mocno podkrecony procek+GF8800GT

to dla Huntkey'a 400 może byc duzo...

Ee ten Huntkey wytrzymuje ze 360W na 12V, także spokojnie da rade:) Może chłodzenie lepsze pomoże. :)

Ja niedługo będę miał 3800+ Toledo s 939, zobaczymy ile się pokręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja od poniedzialku ciesze sie kupionym na allegro X2 4200+ (Toledo LCBIE),

 

miło mnie zaskoczył, ale teraz widze że to dla nich norma:

 

robi 2,9Ghz przy 1,31V na box'owym chłodzeniu...

 

niestety wyzej wywala sie podczas mocnego katowania...

 

no i temperatury podchodza pod 60 stopni, wiec moze to przez to tez..

 

no i tak myśle czy czasem zasiłka może sie kończy, wkońcu mocno podkrecony procek+GF8800GT

to dla Huntkey'a 400 może byc duzo...

 

Jak zaloze WC to jeszcze dam znac czy sie cos zmieni...

 

ja od wczoraj ciesze sie takim samym procem tylko seria LCBQE i robi 3 Ghz na napieciu 1,375v, full stable - ponad 2 godziny w orthosie, temperaturka tez dochodzila do 60 stopni i bez zadnych problemow, na moje dales mu za malo napiecia i sie wywala albo to nie proc, sprawdz pamieci i ht

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dałem mu 1.55V i daje radę dalej (grzeje się jak cholera ale idzie już prawie godzinę Orthosem).

Czy powinienem jakieś timingi jeszcze poluzować?

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Tylko ciągle nie wiem czemu taki voltożerny jest i nie chce się normalnie kręcić poniżej 1.5V :(

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj ciesze sie takim samym procem tylko seria LCBQE i robi 3 Ghz na napieciu 1,375v, full stable - ponad 2 godziny w orthosie, temperaturka tez dochodzila do 60 stopni i bez zadnych problemow, na moje dales mu za malo napiecia i sie wywala albo to nie proc, sprawdz pamieci i ht

 

nie chciałem mu podbijać napięcia na BOXie, a na 2,95Ghz to orhos po paru minutach wywala przy 1,31V...

ale jak tylko znajde chwile to WC juz mam po konserwacji i zobaczymy jak wplynie na niego drastyczne obnizenie temp. B-)

 

a pamieci poki co mam puszczone na 210, HT x3 wiec pewnie trzeba mu zaaplikowac wiecej V..

..chyba ze to Huntkey nie wyrabia juz przy nim i 8800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj kupiłem Athlon X2 4200 s.939. Uradowany po uszy zamontowałem go do socketa i odpaliłem XP i zauważyłem dziwną rzecz. Przy skoku obciążenia procesora od strony obudowy dochodzi cichy ale słyszlny pisk, podobny do dźwięku od cewek. Nawet skok obciążenia z 3% do 5% powduje wydobywanie się takiego dźwięku. Pierwsze sądziłem że to cewki, później stawiałem na dysk i na zasilacz. Ale to chyba nie to. Co dziwne, nawet przy STAŁYM obciążeniu 100% nic nie słychać. Zauważyłem pewną prawidłowość. Jeśli nie ma żadnych skoków obciążenia to wszystko jest ok. Ale jakikolwiek skok w górę powoduje wydobywanie się tegoż dźwięku. Postanowiłem odpalić kompa z Mac OSx86 na AMD i wszystko było OK, żadnych podejrzanych dźwięków.

Próbowałem z łatą MS i bez niej, z fixem od AMD i bez niego, z włączonym Cool'n'Quiet i bez niego. Żadnych zmian. Ktoś się spotkał z takim przypadkiem ?

Płyta: DFI Infinity SLI nf4, zasilacz Chieftec 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dałem mu 1.55V i daje radę dalej (grzeje się jak cholera ale idzie już prawie godzinę Orthosem).

Czy powinienem jakieś timingi jeszcze poluzować?

 

 

Tylko ciągle nie wiem czemu taki voltożerny jest i nie chce się normalnie kręcić poniżej 1.5V :(

a czemu masz mnoznik ustawiony na 8 i takie wysokie fsb? na moje tu jest pies pogrzebany, moj robi stabilnie 3 Ghz na 1,4v z oryginalnym mnoznikiem 11, fsb 273 a jak zrobie np 10 x 300 to juz sie wysypuje, do tego odpowiedni dzielnik pamieci oczywiscie i ht

proponuje pokombinowac na mnozniku 11, ustaw ht x4 i odpowiedni dzielnik pamieci

 

nie chciałem mu podbijać napięcia na BOXie, a na 2,95Ghz to orhos po paru minutach wywala przy 1,31V...

ale jak tylko znajde chwile to WC juz mam po konserwacji i zobaczymy jak wplynie na niego drastyczne obnizenie temp. B-)

 

a pamieci poki co mam puszczone na 210, HT x3 wiec pewnie trzeba mu zaaplikowac wiecej V..

..chyba ze to Huntkey nie wyrabia juz przy nim i 8800GT

jak mu zamontujesz wc to nic nie da bo to nie temperatura powoduje wysypywanie sie, ja jade na fryzjerze, tempy dochodza do 60 stopni i zyje, jesli na 2,95 ghz dales mu takie niskie napiecie to sie nie dziwie ze sie po paru minutach w orthosie wywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu masz mnoznik ustawiony na 8 i takie wysokie fsb? na moje tu jest pies pogrzebany, moj robi stabilnie 3 Ghz na 1,4v z oryginalnym mnoznikiem 11, fsb 273 a jak zrobie np 10 x 300 to juz sie wysypuje, do tego odpowiedni dzielnik pamieci oczywiscie i ht

przemas a ty chyba ode mnie brałes procka ? ?:)

informuje ze bedzie nowa partia kręcących sie proców około 1 grudnia :)

cena oczywiście niższa niz na allegro

PS... poluje na dobra serie :) byłą jedna ale na 5 sztuk tylko 3 robiły 3 giga wiec jej nie chciałem :)

jak by te 5 sztuk przeszło testy to bym cała palete wziął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemas a ty chyba ode mnie brałes procka ? ?:)

informuje ze bedzie nowa partia kręcących sie proców około 1 grudnia :)

cena oczywiście niższa niz na allegro

PS... poluje na dobra serie :) byłą jedna ale na 5 sztuk tylko 3 robiły 3 giga wiec jej nie chciałem :)

jak by te 5 sztuk przeszło testy to bym cała palete wziął :)

 

 

niestety nie od ciebie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mu zamontujesz wc to nic nie da bo to nie temperatura powoduje wysypywanie sie, ja jade na fryzjerze, tempy dochodza do 60 stopni i zyje, jesli na 2,95 ghz dales mu takie niskie napiecie to sie nie dziwie ze sie po paru minutach w orthosie wywala

jak WC nic nie da? da tyle ze podbije mu napiecie B-) i moze pojdzie dalej..

 

bo na boxie przy 1,4V to pewnie z 70 bym juz mial ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemas a ty chyba ode mnie brałes procka ? ?:)

informuje ze bedzie nowa partia kręcących sie proców około 1 grudnia :)

cena oczywiście niższa niz na allegro

PS... poluje na dobra serie :) byłą jedna ale na 5 sztuk tylko 3 robiły 3 giga wiec jej nie chciałem :)

jak by te 5 sztuk przeszło testy to bym cała palete wziął :)

marek, a duzo bedziesz ich mial? jakby co to wstepnie rezerwuje jednego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek, a duzo bedziesz ich mial? jakby co to wstepnie rezerwuje jednego...

 

będzie dużo - jak zaklepujesz wstępnie to proponuje napisać do mnie na priv - szkoda tu zaśmiecać wątek. Pisze tutaj tylko dlatego ze juz wiele osób stad wzięło procki które dobrze śmigają no i ogólnie jest to wątek który ma pomóc ze wszystkim co związane z X2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak WC nic nie da? da tyle ze podbije mu napiecie B-) i moze pojdzie dalej..

 

bo na boxie przy 1,4V to pewnie z 70 bym juz mial ;/

 

 

a probowales dac mu 1.4v na stockowym coolerze? i czemu zanizyles mu napiecie przy jednoczesnym zwiekszeniu taktow? chyba czegos nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales dac mu 1.4v na stockowym coolerze? i czemu zanizyles mu napiecie przy jednoczesnym zwiekszeniu taktow? chyba czegos nie rozumiem.

napiecia mu nie zmienialem, takie ma domyslnie - wszedzie odczyty pokazuja ze ma 1,31V

 

nie chce go grzać za bardzo, skoro zaraz bedzie mial WC i wtedy zaczne podbijac Vcore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mu zamontujesz wc to nic nie da bo to nie temperatura powoduje wysypywanie sie, ja jade na fryzjerze, tempy dochodza do 60 stopni i zyje, jesli na 2,95 ghz dales mu takie niskie napiecie to sie nie dziwie ze sie po paru minutach w orthosie wywala

 

 

Temperatura ma duzy wplyw na OC tego procka. Im jest wyzsza tym jest gorzej. Wiem bo testowalem swojego procka na roznych napieciach i roznym dociskiem bloku i iloscia pasty. . Roznice byly bardzo duze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura ma duzy wplyw na OC tego procka. Im jest wyzsza tym jest gorzej. Wiem bo testowalem swojego procka na roznych napieciach i roznym dociskiem bloku i iloscia pasty. . Roznice byly bardzo duze

 

 

w jego przypadku nic nie da skoro kreci proca jak szalony na def napieciu... daj mu napiecie i zobacz ile skoczy a jak bedzie sie za mocno grzal pomysl o wc dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jego przypadku nic nie da skoro kreci proca jak szalony na def napieciu... daj mu napiecie i zobacz ile skoczy a jak bedzie sie za mocno grzal pomysl o wc dopiero

Nie zgodze sie z Toba. Duze obnizenie temperatury spoowduje wzrost OC.

Skoro twierdzisz ze nic nie daje to jak wytlumaczysz wzrost taktow/czestotliwosci po schlodzeniu procka FWC, zimna woda albo nawet tylko zimnym powietrzem (w przypadku AC oczywiscie) bez zmiany napiecia??

 

 

leer

Dawaj WCta na procka i jechana z taktami i napieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu masz mnoznik ustawiony na 8 i takie wysokie fsb? na moje tu jest pies pogrzebany, moj robi stabilnie 3 Ghz na 1,4v z oryginalnym mnoznikiem 11, fsb 273 a jak zrobie np 10 x 300 to juz sie wysypuje, do tego odpowiedni dzielnik pamieci oczywiscie i ht

proponuje pokombinowac na mnozniku 11, ustaw ht x4 i odpowiedni dzielnik pamieci

4x250x11... BSOD albo na ładowaniu windy albo tuż po. A 4x245x11 już godzinkę Orthos leci. Wszystko na 1.525V, RAM nisko - 386MHz. Nie mam pomysłów już. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z Toba. Duze obnizenie temperatury spoowduje wzrost OC.

Skoro twierdzisz ze nic nie daje to jak wytlumaczysz wzrost taktow/czestotliwosci po schlodzeniu procka FWC, zimna woda albo nawet tylko zimnym powietrzem (w przypadku AC oczywiscie) bez zmiany napiecia??

leer

Dawaj WCta na procka i jechana z taktami i napieciem.

 

tak, chlodzenie ma wplyw na oc ale tylko wtedy gdy temperatura jest bardzo wysoka a nie ze ktos na def napieciu daje na proca 3 Ghz i twierdzi ze potrzebne mu wc bo nie jest stabilny - to ze nie jest stabilny to wina zbyt niskiego napiecia a nie temperatury w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie zastanawiam sie nad przyspieszeniu komputera jak najmniejszym kosztem i fajnym rozwiązaniem było by przejście na x2 36/38+ który teraz nowy stoi ~170/230zl, ale teraz pytanie jaki to rdzeń i jak sie kreci... http://www.gral.pl/sklep.php?nn=0&grp=...=0&wybstr=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie zastanawiam sie nad przyspieszeniu komputera jak najmniejszym kosztem i fajnym rozwiązaniem było by przejście na x2 36/38+ który teraz nowy stoi ~170/230zl, ale teraz pytanie jaki to rdzeń i jak sie kreci... http://www.gral.pl/sklep.php?nn=0&grp=...=0&wybstr=2

 

kup toledo 3800+ albo 4200+ na allegro dostaniesz 4200+ za 230 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, chlodzenie ma wplyw na oc ale tylko wtedy gdy temperatura jest bardzo wysoka a nie ze ktos na def napieciu daje na proca 3 Ghz i twierdzi ze potrzebne mu wc bo nie jest stabilny - to ze nie jest stabilny to wina zbyt niskiego napiecia a nie temperatury w tym przypadku

Co masz na mysli przez okreslenie wysoka temperatura??

Dla mnie wysoka temperatura to okolo 50-55*C na rdzeniach a nie sockecie.

 

Wydaje mi sie ze WC pomoze w uzyskaniu stabilnosci na 3GHz i znosnym napieciu.

 

PS poczytaj sobie temat o Q6600 i wplywie tempow na OC procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli przez okreslenie wysoka temperatura??

Dla mnie wysoka temperatura to okolo 50-55*C na rdzeniach a nie sockecie.

 

Wydaje mi sie ze WC pomoze w uzyskaniu stabilnosci na 3GHz i znosnym napieciu.

 

PS poczytaj sobie temat o Q6600 i wplywie tempow na OC procka

mi w stresie dochodzi do 60 stopni i jakos problemow ze stabilnoscia nie mam wiec wysoka temperatura to powyzej tej wartosci i kiedy juz przy wysokim napieciu proc jest niestabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w stresie dochodzi do 60 stopni i jakos problemow ze stabilnoscia nie mam wiec wysoka temperatura to powyzej tej wartosci i kiedy juz przy wysokim napieciu proc jest niestabilny

No to odpal sobie coretemp 0.95 i zobacz max zalecana temp w stresie. Do tego zobacz jaka masz temp na rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...