Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem po czwartym formacie i tejże instalacji Łindołsa i z ufnością patrzę w przyszłość, bo za każdym razem jest coraz lepiej :) Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć, ale te resety mają jakiś związek, no właśnie z czym?

Z kręgu podejżanych wyeliminowałem już wszystkie podzespoły i teraz pozostaje tylko dysk, a raczej system zapisu plików.

Bo jak inaczej wytłumaczyć, że jeden format nie pomaga, a już cztery czynią cuda.

 

Nie wiem czy się nie pośpieszyłem z tą informacją, ale zdaje się, że moje problemy z resetami zostały rozwiazane.

Konsekwencją ciągłych resetów systemu stały się niebieskie ekrany zakończone zrzutem pamięci.

Komunikat błędu c000021a wygenerowany przy tej okazji zmusił mnie do przyjrzenia się niektórym aplikacjom

uruchamianym przy starcie systemu. W moim przypadku okazało się, że program odpowiedzialny za rersety

i blue screeny, to taki mały popaprany CORE TEMP. Ten mały śmieć zabrał mi trzy dni z życia :)

Obecnie mam zainstalowane sterowniki od AMD, optymizer i wszystko śmiga aż miło. Do tego zapuściłem RMClock

i teraz mam sprawnie działający Cool`n'Quiet.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pare postów wcześniej pisałem aby zmienić CoreTemp na wersję 0.95.4 bo wcześniejsza ma buga w obsłudze dwurdzeniowcy od AMD - tak to jest jak sie nie chce czytać ... :)

Trudno, stało się, a teraz bez względu na wersję mam awersję do CoreTemp :) Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym ze nowy core temp resetuje kompa pisalem juz jakis czas temu. Polecam coretemp 0.94 dlatego ze jest po porstu pewny i nie resetuje kompa.

 

Wlasnie zassalem coretempa 0.95.4 i jest kicha nie pokazuje mi Tcase max i TDP tak jak to robil stary, wracam do coretempa 0.94 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej korzystałem z programu Smartie, AtiTrayTools, SpeedFan i wynik temperatur grafiki, pamięci i core miałem na wyświetlaczu alfanumerycznym 4x20 znaków. Jak tylko uporam się ze zniszczeniami powsatałymi na skutek działania CoreTemp, to wrócę do starych sprawdzonych rozwiązań zwłaszcza, że wyświetlanie temeratur na odzielnym wyświetlaczu ma same zalety.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to normalnego uzytkowania kompa coretemp nie jest za bardzo potrzebny. W czasie testow sie bardzo przydaje. Uzywam MBM5 i tez mam wszystkie tempy podane w tray.

 

Z czasem pewnie tez sobie taki wyswietlacz skombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to normalnego uzytkowania kompa coretemp nie jest za bardzo potrzebny.

Słuszna uwaga. Przy zastosowaniu RMClock i Cool`n'Quiet temperatury na rdzeniach w idle są prawie ujemne :) (czyt. poniżej 30 stopni). Poza tym można ustawić w biosie zabezpieczenie na akceptowalnym poziomie i w ogóle zapomnieć o temperaturach i to jest chyba najwygodniejsze rozwiązanie, do normalnej pracy oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie właśnie na odwrót, 0.94 resetował kompa a 0.95 jest ok :) w ogóle różnica w stresie między boxem na 100% a wc z byle jakim blokiem (nie pod x2) i szrotową nagrzewką to 25* :blink: a całe wc wyniosło mnie 40zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosuje optomizera od AMD i polepszczasza od M$ o symbolu KB-896256?

Podobno te dwa wynalazki doskonale ze sobą współpracują i potrafią podnieść wydajność systemu nawet o kilka procent.

Moje pytanie brzmi następująco. Gdzie leży prawda?

Tylko niech ktoś nie pisze, że po środku :).

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że Core Temp 0.95 ma buga. Zdarzył mi sie jeden zwis na niepodkręconym procku... kolejna wersja Core Tempa rozwiązuje ten problem.

 

Co do skakania stron www przy przewijaniu to... hmm troche dziwne pytanie... ja mam myszkę z rolką która nie kręci się płynnie tylko włąśnie skokowo... i tak są przewijane strony skokowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że Core Temp 0.95 ma buga. Zdarzył mi sie jeden zwis na niepodkręconym procku... kolejna wersja Core Tempa rozwiązuje ten problem.

 

Co do skakania stron www przy przewijaniu to... hmm troche dziwne pytanie... ja mam myszkę z rolką która nie kręci się płynnie tylko włąśnie skokowo... i tak są przewijane strony skokowo.

Panel sterowania > System > Zaawansowane > Wydajność > Ustawienia > stosuj gładkie przewijanie pól list, trzeba to odptaszyć. Ta opcja jest odpowiedzialna za płynne przewijanie. Opera w preferencjach też ma taką opcję. Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki rdzeń? do czego i jak reszta komponentów...

a więc chcę coś sklecić za niewielkie pieniądze,niestety narazie to musi wystarczyć.Kompa chcę przeznaczyć do grania i netowania.

Więc namyślając sie wybrałem płytkę tą:

 

 

Asrock AM2NF3-VSTA nForce3-250 SocketAM2

 

wiem że jest nie zaciekawa,ale ma agp,a ja chce wykorzystać do kszty mojego Radeona 9550,a to jedyna w miarę możliwości płytka którą dysponują sklepikarze z agp.

 

pamięci-------

 

Patriot DDR2 1GB(2x512MB) PC800 EP Dual Channel CL4

 

no i właśnie ten procek ....? doradzcie coś z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej coś z integrą? i jak ma być tanio to na co 4400?

:damage_wall: Kurcze....ja już sam nie wiem,a jest coś może dobrego z płyt głównych na AM2 z dobrą kartą [integrą ] która by przewyższała RADEONA 9550 ? a co do Athlona x2 to myslę teraz o 4200

 

a tu podaję linka do tej płyty głównej....Asrock jedynego chyba w miarę sensownego wyboru jeśli chodzi o schyłek AGP i proszę was bardzo o ocenę,jaka by ona nie była..... <_<

Edytowane przez Marcinhall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wybrałbym płytę ze zintegrowaną grafiką i slotem PCI-E niż pchać się w AGP pod AM2.

Na przykład ta płytka wygląda w miarę sensownie i jest bardzo tania. W prawdzie na zintegrowanej karcie nie będzie szaleństw, ale zawsze można za jakiś czas dokupić jakiegoś 7600GS i będzie o niebo lepiej niż 9550...

 

A tak swoją drogą, to szkoda że AsRock nie wypuścił na AM2 czegoś pokroju 939Dual-SataII z AGP i PCIE na pokładzie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wybrałbym płytę ze zintegrowaną grafiką i slotem PCI-E niż pchać się w AGP pod AM2.

Na przykład ta płytka wygląda w miarę sensownie i jest bardzo tania. W prawdzie na zintegrowanej karcie nie będzie szaleństw, ale zawsze można za jakiś czas dokupić jakiegoś 7600GS i będzie o niebo lepiej niż 9550...

 

A tak swoją drogą, to szkoda że AsRock nie wypuścił na AM2 czegoś pokroju 939Dual-SataII z AGP i PCIE na pokładzie :rolleyes:

Dziekuję za pomoc ,ale niestety to wersja płyty mATX [microATX] musiał bym obudowę dokupować z zasilaczem to raczej odpada,niestety,moze inne propozycje ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przeprowadzilem operacje odciecia czapy z mojego X2

Po okolo 10 minutach zmagan z zyletka , pineskami i igla ;) operacja zakonczona sukcesem .

 

Troszke mnie zdolowalo to ze bez czapy >jak narazie< przyrost OC znikomy :/

z 2759 na 2790 przy tym samym napieciu .

Zdaje sobie sprawe zo mobo na ktorym walcze z tym procem ,raczej do OC sie nie nadaje .

Za to temperatury srednio spadly od 4 do 6 'c

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za pomoc ,ale niestety to wersja płyty mATX [microATX] musiał bym obudowę dokupować z zasilaczem to raczej odpada,niestety,moze inne propozycje ......

To, że płyta jest w formacie mATX nie oznacza, że nie wejdzie do zwykłego Midi :lol2:. Założysz bez problemów. Co do płyty to może coś "w deseń" AMD690G ze zintegrowanym X1200 i wolnym slotem PCI-E 16x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc, bo kompletnie wypadłem z obiegu: mam taki proc i zupełnie nie wiem, na czym go postawić. Jaką mobo wybrać, z jakim chipsetem...? Help...

POPROSTU,SZUKAJ PłYTY Z AM2 I MOIM ZDANIEM CHIPSET NFORCE.......IM NOWSZY TYM LEPSZY.......POZDRAWIAM[AM2 TO PODSTAWKA POD PROCKA HEH] :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych expertów mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie, szukałem ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Kupiłem ostatnio na allegro A64X2 4200 i mam do was kilka pytań

Strasznie dużo wersji jest tych procesorów i nie wiem jaka jest bezpieczna maksymalna wartość zasilania rdzeni.

 

Na razie ustawiłem go na 2,7GHz i 1,425V.

Czy mogę jeszcze podbić napięcie żeby kręcić dalej czy 1,4V to już bardzo dużo dla tego procka.

 

 

PS

Taka ciekawostka

Wcześniej miałem jednordzeniowy procesor i po instalacji dwu rdzeniowca windows coś tam sobie dograł poinforomował mnie że musi się zrestartować i zdechł.

Nie chciał się włączyć ponownie i musiałem go stawiać od nowa.

Miał ktoś z was taki problem?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sprawdz na jakim rdzeniu miales kupic x2, bo jezeli na rdzeniu Toledo to odsylaj procek do sprzedawcy z zadaniem wymiany bo to jest Manchester.

 

Manchester ma mniejsze mozliwosci OC :(

I tak nie tak zle poszedl.

 

Napiecie jakie mozesz do c zalezy od chlodznia. Widze w sigu ze masz WC/LC wiec mysle ze nawet do 1,50V mozesz dac.

Jakie tempy w stresie ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...