Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

każde radio ma wyprowadzenie remote... wiec twoje też MUSI mieć... jeżeli nie podepniesz remote to wzmak sie nie uruchomi i tyle, remote na wzmaku to podawany sygnał +12V, przewaznie to w kostce iso kable niebieski badz zielony sprawdz na ktorym masz sygnał +12 po wlaczeniu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każde radio ma wyprowadzenie remote... wiec twoje też MUSI mieć... jeżeli nie podepniesz remote to wzmak sie nie uruchomi i tyle, remote na wzmaku to podawany sygnał +12V, przewaznie to w kostce iso kable niebieski badz zielony sprawdz na ktorym masz sygnał +12 po wlaczeniu radia.

 

dokladnie, a jesli jakims cudem nie bedzie kabla opisanego jako REM lub REMOTE to mozesz uzyc wyjscia na wzmacniacz antenowy ...zasada dzialania taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić radio do auta bo kupuje nowe. W standardzie jest radio Forda na kasety a wymiana na inne z cd jak planowałem kosztuje bagatela 1200zł. Dlatego zdecydowałem się kupić radio ze zdejmowanym panelem i nosić go ze sobą. Potem zamierzam wymienić głośniki z przodu na konstrukcję dwudrożna ze zwrotnicami. Jeżeli dźwięk nie zadowoli zamierzam zastosować wzmacniacza stereo.

Nie bardzo znam się na car-audio a wysłuchać tego nie ma gdzie bo odsłuch w MM to żaden odsłuch.

Po przeglądnięciu oferty sklepów wybrałem Alpine CDA-9856R bo moge je kupić za 1589zł-18%. Pytanie czy jest to dobry wybór? Najchętniej kupił bym Natakmichi ale trochę za drogie i nie mam za bardzo jak. Przy wyborze radia kierowałem się recenzjami i firmą. Może ktoś miał doczynienia z wyższymi modelami Alpine? Czy potrzebny jest potem zewnętrzny wzmacniacz czy jakość dźwięku na końcówkach mocy jest zadowalająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naka jest jak alfa romeo :] ....ma dusze i ma co pokazac, ale jest niemilosiernie awaryjna

 

nowe Alpiny CDA to zapackane bajerami srednio grajace grajki.Jak chcesz cos z Alpiny co ladnei gra to szukaj CDA9812,13,15 i ewentualnie 33 (ostatnia dobrze grajaca serie alpinek), lub jesli moze byc cos uzywanego w deck'u to cos z serii 79xx (np.39 lub 44)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt musi być nowy.

Myślałem tez o Pioneerze DEH-P88RS ale chyba nie ma zdejmowanego panelu co jest ważne bo nie chcę stracić radia.

Ewentulanie może coś z oferty JVC?

Trochę by mi zależało aby miał chocć klawisze podświetlane na zielono bo aby się jakoś w Fordzie prezentował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 200 zł bedzie baaardzo cieżko cos fajnego z mp3 wyhaczyc... no chyba ze chcesz mediona albo firsta jakiegos :P czego nie polecam.

To nie do mojego tylko do firmowego na wyjazdy i prezes daje 200zl na fakturę:) Myślałem nad DALCO. Jak opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam Radia CD/MP3 w cenie max 350zł zastanawiam się nad sony MP40 co o tym sądzicie ??

W tym segmencie cenowym radze sie trzymac zdala od Sony :?

Radze to http://allegro.pl/item134637748_blaupunkt_...ncja_f_vat.html dobre radyjko ze swietnym tunerem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie - przyszła chwila, że muszę się rozglądnąć za czymś do 350ziko.

Mp3 ma mieć no i czasami tuner.

W oko wpadł mi Pioneer DEH 2800 - jest co lepszego? a moze jaka używka?

Co teraz jest pr0 w tej cenie?

EDIT:

Przydałoby się na pierwszej stronie zrobić spis jakiś stron/for o CA - przydatna rzecz IMO. Przynajmniej ja bym chętnie poczytał.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cosik do 350 znasz lepszego?

Lepszego, jak lepszego :wink: (co bys cchcial w tych pieniadzach :) ) proponuje Blaupunkta Bermuda, jego najwieksza zaleta jest swietny tuner, lepszy niz w innych radiach tej klasy, brzmienie- jak kazdy radioodtwarzacz w tej cenie, ma wejscie aux-in (przydatna rzecz, zawsze sobie mozna mp3 playera podlaczyc) oraz 4-kanalowe wyjscie na wzmacniacz.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda RDS'u nie ma. Minus, jakis napewno- pomijajac juz napisy o stacjach, wyszukiwanie stacji tematycznych( na podkarpaciu 90% ma POP M :) ) i inne bajery, przydaje sie tylko automatyczne wyszukiwanie kolejnych nadajnikow stacji oraz TA. No w sumie dla kierowcow przemiezajacych duze systanse sa to funkcje przydatne, ale dla innych ktorzy autem jada do pracy, i ogolnie nie jezdza w dalekie trasy, funkcja ta w sumie jest zbedna. Wszystko zalezy od potrzeb :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem - pytanie. Mam Astrę I 91' i w niej głośniki firmowe (czyli 2x165mm z przodu + 2x chyba 130mm z tyłu). Do tego gra radio JVC KD-S713R, które ma kilka lat, ale jak na radio samochodowe ma dość niezłą moc i nawet firmowymi głośnikami Opla potrafi nieźle zatrząść. Ale mam taki mały pomysł. W domu mam głośnik Tonsil GDN 20/60/3 i do niego obudowę - wystarczy, że go tam wsadzę i wyliczę br i będę miał subwoofer. I tutaj właśnie jest problem. Nie zamierzam wydawać kasy na wzmacniacz itp (przynajmniej jak na razie) i czy jakbym taki zrobiony subwoofer podłączył pod kable, które lecą do jednego z tylnich głośników (bo ile przednie fajnie grają to te tylnie to nic specjalnego) to zagrałoby to jakoś? Czy pomysł całkiem pomylony? Ja wiem, że najlepiej coś kupić, ale to o czym piszę nie kosztowało by mnie nic. Dodam, że nie interesuje mnie umc umc tylko lekkie uzupełnienie basu.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niej głośniki firmowe (czyli 2x165mm z przodu + 2x chyba 130mm z tyłu)

Syf... wiem bo miałem oplowskie tekturki w samochodzie.

 

ale jak na radio samochodowe ma dość niezłą moc

no zapewne porazajaca moc 4x15Watt RMS, ale w połączeniu z oplowskimi tekturkami to może nimi targać :P

 

Tonsil GDN 20/60/3

co to za głośnik ile ohm ?? pewnie 8, samochodowe radia mają 4ohmy nie radze tego łączyć.

 

czy jakbym taki zrobiony subwoofer podłączył pod kable, które lecą do jednego z tylnich głośników

15 watt napewno zrobi na głośniku który ma być "subwooferem" wrażenie... poza tym tego nie bedzie się dało wysterować...

 

 

to zagrałoby to jakoś?

nie zagra powiem wiecej - może Ci się udać spalić to co masz.

 

 

Czy pomysł całkiem pomylony?

całkowiecie pomylony.

 

Dodam, że nie interesuje mnie umc umc tylko lekkie uzupełnienie basu.

nie uzyskacz tego takimi sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup to co Ci sie wizualnie podoba i ma wygodne sterowanie, przy radiach z dolnej półki z jedno bitowym przetwornikiem nie ma sie co rozczulać.

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stare radyjko Sony o mocy 4x25W :], głośniki z przodu jakies takie ciche mi sie zdawały więc kupiłem jakies PowerTec i o dziwo jak podłączyłem grały wyraźnie słabiej od starych.

Stare okazały się Pioniery prawdziwe o parametrach:

moc muzyczna 50W

moc nominalna 10W

imp. 4 Ohm

Nowe PowerTec:

moc muzyczna 200W

"normal output power" jak to napisali 90W

imp. 4 Ohm

 

wiem ze te moce teraz piszą jakies kosmiczne ale tak czy inaczej te nowe głośniki maja sporo wiekszy magnest itd... chyba powinny byc nieco lepsze od starych?

 

czy mozliwe zeby to radyjko było za słabe czy tez te głośniki sa takie dupiaste?

 

EDIT:chłopaki z forum o Car Audio napisali ze te głosniki co kupiłem to guano :P

 

ps. i nikt na mnie nie krzyczał :P

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzec PowerTec raczej nie jest renomowaną firma jeśli chodzi o produkcje głośników do CarAudio... Poza tym juz Ci ktos napisal jaka moze byc przyczna.... Za mala skutecznosc... Skuteczność masz oznaczoną jako "dB"... Dla radia samochodowego, żeby ladnie zagrało powinno być >90 dB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżam topic ponieważ mam pytanko, jakie radio z CD do 200zł najlepiej kupić, chodzi oczywiście o używkę, mile widziane linki z allegro. Mam zamiar dokupić jeszcze dwa głośniki w przedni drzwi, ale na razie nie mierzyłem średnicy więc nie jestem pewien jakie wybrać (chyba 160mm) i mam pytanko czy wszystkie głośniki w drzwi o takiej średnicy jak mam w samochodzie (Rover serii 200 może ktoś wie jaka jest średnica?) będą pasowały i jakiej firmy wybrać głośniki (do ok 120zł za komplet jeśli oczywiście za tyle dostane coś wartego uwagi)... Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, bo ja niestety z tej dziedziny jestem strasznym noobem icon_wink2.gif

 

EDIT: Panowie to

http://allegro.pl/item157020888_pioneer_deh_1330r.html

to?

http://allegro.pl/item159218668_blaupunkt_...adki_model.html

to?

http://allegro.pl/item159248866_sony_cdx_3900r.html

a może coś innego??

 

Znalazłem jeszcze coś takiego... http://allegro.pl/item160403642_radio_pion...00_sprawny.html

 

Może mi ktoś jeszcze wyjaśnić oznaczenia Piooneer'a? Które modele są warte uwagi??

 

EDIT2: Co sądzicie o głośnikach firmy Phonocar?? Np. takich http://allegro.pl/item160604485_phonocar_y...ati_kielce.html

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając Allegro i szukając radia do 330zł znalazłem 5 modeli każdy innej firmy.

 

CLARION DB-359RGMP

JVC KD-G331/332

KENWOOD KDC-W3534A

PIONEER Deh 2900

BLAUPUNKT BERMUDA MP36

 

Ceny sa praktycznie takie same i pozostaje pytanie czy wszytkie mają taki sam środek tylko inną obudowe ? :wink: Nie jestem Audiofilem i szukam czegoś co by niezawodni mi grało podczas 8 godzinnej jazdy. Peugeot 205GTI nie jest dużym samochodem i wybrałem głośniczki: (zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem wielkich tub basowych w bagarznikach odbijających nerki swoim BUM ;) )

 

Przód - Drzwi

Tył - Półka

 

Czy do tych głośników najlepszym rozwiązaniem będzie BLAUPUNKT BERMUDA MP36 ? i będzie to tworzyło komplet Blaupunkt. A może macie inne propozycje ? To tako mije skromne pytanka :)

 

Dodam jeszcze, że w moich pytaniach chodzi o to, że jeśli już kupuje audio z tej półki cenowej to chcę mieć świadomość tego, że wybrałem najlepsza dostępna opcje.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pod wzgledem obslugiwanych funkci i jakosci, wszystkie naleza do tej samej polki. Blaupunkt Bermuda (nie ma RDS :-| ) to dobre radio (jak kazdy Blaupunkt :wink: zreszta). Jednej rzeczy jakiej sie obawiam to, ze wbudowana kilkunasto-wattowa kancowka w radiu moze "slabo" poruszac 20cm membranami tylnych glosnikow :D . Do nich przydal by sie osobny wzmacniacz, bo inaczej ich potencjal bedzie zmarnowany :-P

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT2: Co sądzicie o głośnikach firmy Phonocar?? Np. takich http://allegro.pl/item160604485_phonocar_y...ati_kielce.html

Też właśnie się zastanawiam nad tymi głośnikami, czy do nich wystarczy samo radio czy jednak trzeba wzmacniacz, czy może jest jakaś inna propozycja głośników na przód auta do 150zł??

 

EDIT:

Już przeczytałem na forum elektroda że jest to najlepszy wybór w tej cenie :wink:

Edytowane przez kuki1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...