Skocz do zawartości
Gość

Co Lepsze Do Aktualnych Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci tak.

Jeśli cieszy cię używanie ati9600 to nie przesiadaj się na nwidię. Oczywiście, jeśli przesiądziesz się z 9600 na NV6600GT to zauważysz pozytywną różnicę. Ja jednak jestem zwolennikiem ATI i zawsze wybieram ich produkty. Nie myśl sobie, że mówię tak, ponieważ używam obecnie karty ATI. Miałem okazję przetestowania karty Ati 9800pro i Winfast NV 6600GT. Jako pierwszą użyłem kartę ATI poczym włożyłem do mojego kompa NV mówiąc krótko byłem zdegustowany. Dla mnie różnica jest kolosalna jakość grafiki jest dużo wyższa widzialna gołym okiem na korzyść ATI szczególnie w grze Battlefield 2. Miałem kilka kart ATI i miałem okazję testować kilka kart NV. Zawsze to samo, zauważalna jakość grafiki kart ATI(i mam nadzieję, że to potwierdzi jakiś użytkownik Ati, który miał okazję przetestować też NV).Oczywiście NV ma się świetnie w wydajności kart jednak jest to kosztem jakości grafiki. Osobiście dla mnie nie ma znaczenia częstotliwość zegara ważniejsza jest dla mnie jakość grafiki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszaleś o przycinaniu? To poczytaj temat o 6800GT na TWEAK, albo poiszukaj na zagranicznych forach. A śmiac to mozna się z Ciebei, co najwyżej... To do mafia35

 

Pozatym, swego czasu wystosowałem meila do LEADTEK, i powiedzieli że tak nieraz bywa, i ze powinni mi wymieniuć karte na nową... Szkoda tylko że w pip ludzi takie ma... Może Ty masz sztuke OK.

1527584[/snapback]

caly topic przelecialem ale ty pipol smieszny jesteś , najpierw piszesz że zwalone GPU architektura, potem jak ktoś pisze że tak nie ma to piszesz że MOŻE MA SZTUKE OK. To wkoncu to CALA SERIA MA SPADKI? czy zalezy od egzemplarza. Do wiadomości nie chcesz przyjąć ze NIE WSZYSCY MAJA SPADKI! zreszta co to za spadek? idziesz na pustym obszarze nagle 4 fps? czy moze w czasie akcji ci spada do 20fps pprzy high detalach na aa i fa? czlowieku skoncz bredzic , miales spadki moze felerna karta, jakis konflik! Podniecasz sie ze miales 9800 i 6600gt i tym probojesz zamknac ludziom buzie że niby wiesz lepiej. A [ciach!]o mnie to obchodzi, Ja u kumpla nie widzialem zadnych spadkow na 6600 i u drugiego na 6800LE (po odbloku fulll) więc naprawde daj se na looz. Tak więc polecam 6600gt lub 6800 LE( assusa :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly topic przelecialem ale ty pipol smieszny jesteś , najpierw piszesz że zwalone GPU architektura, potem jak ktoś pisze że tak nie ma to piszesz że MOŻE MA SZTUKE OK. To wkoncu to CALA SERIA MA SPADKI? czy zalezy od egzemplarza.  Do  wiadomości nie chcesz przyjąć ze NIE WSZYSCY MAJA SPADKI! zreszta co to za spadek? idziesz na pustym obszarze nagle 4 fps? czy moze w czasie akcji ci spada do 20fps pprzy high detalach na aa i fa? czlowieku skoncz bredzic , miales spadki moze felerna karta, jakis konflik! Podniecasz sie ze miales 9800  i 6600gt i  tym probojesz zamknac ludziom buzie że niby wiesz lepiej. A [ciach!]o mnie to obchodzi, Ja u kumpla nie widzialem zadnych spadkow  na 6600 i u drugiego na 6800LE (po odbloku fulll) więc naprawde daj se na looz.  Tak więc polecam 6600gt lub 6800 LE( assusa :))

1627988[/snapback]

Po pierwsze pisze się PiPoL. Po drugie miałem i 6600GT ( na AGP i PCI) i 6800GT (2 sztuki obie Leadtek) i przycinki były. Aczkolwiek jak dostałem 2 sztuke 6800GT po jkaichś 4 miechach i wgraniu nowych sterów już tego nie było tak czuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak.

Jeśli cieszy cię używanie ati9600 to nie przesiadaj się na nwidię. Oczywiście, jeśli przesiądziesz się z 9600 na NV6600GT to zauważysz pozytywną różnicę. Ja jednak jestem zwolennikiem ATI i zawsze wybieram ich produkty. Nie myśl sobie, że mówię tak, ponieważ używam obecnie karty ATI. Miałem okazję przetestowania karty Ati 9800pro i Winfast NV 6600GT. Jako pierwszą użyłem kartę ATI poczym włożyłem do mojego kompa NV mówiąc krótko byłem zdegustowany. Dla mnie różnica jest kolosalna jakość grafiki jest dużo wyższa widzialna gołym okiem na korzyść ATI szczególnie w grze Battlefield 2. Miałem kilka kart ATI i miałem okazję testować kilka kart NV. Zawsze to samo, zauważalna jakość grafiki kart ATI(i mam nadzieję, że to potwierdzi jakiś użytkownik Ati, który miał okazję przetestować też NV).Oczywiście NV ma się świetnie w wydajności kart jednak jest to kosztem jakości grafiki. Osobiście dla mnie nie ma znaczenia częstotliwość zegara ważniejsza jest dla mnie jakość grafiki.

Pozdrawiam

1627962[/snapback]

Ale je sie chcialem przesiasc na GF6800le(12/6-gwarancja), czy na tym rowniez jakosc jest gorsza od radka 9800pro?? (nie bede porownywal do mojego 9600,bo mysle ze LE jest chociaz od tego lepsze-pisze o jakosci grafiki,nie o wydajnosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pisze się PiPoL. Po drugie miałem i 6600GT ( na AGP i PCI) i 6800GT (2 sztuki obie Leadtek) i przycinki były. Aczkolwiek jak dostałem 2 sztuke 6800GT po jkaichś 4 miechach i wgraniu nowych sterów już tego nie było tak czuc.

1628513[/snapback]

ok sorry poniosło mnie wtedy troche, bo jak zaczałeś wypisywać o zwalonej architekturze...zaraz dojdzie że cała serje 66xx będą wszyscy traktować jak FX. Dla mnie nvidia sie po FX podniosła i poprawiła. Wierze że przycinki posiadacie śledziłem o tym temat. Owszem dziwne ale tak jak mowie tak nie jest zawsze! i o to mi chodziło PiPoL :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem to porownanie -to gdzies tu juz bylo-sorki ze powtarzam

 

Prawie na kazdym kroku r9800pro (z wyjatkiem 1600x1200) wygrywa z gf6800 (niepisza czy pelny czy LE). Wiec nierozumiem postow typu "sprobuj pograc na radku w aa i anzio..." bo te testy pokazują ze i tak do 1024x768 radek radzi sobie lepiej.

 

Bylem sklonny na Gf (pomimo tych przycinek i wad video), ale tera jestem sklonny na zakup Ati. Bo w koncu temat co lepsze do aktualnych gier, a z tego wynika ze w przedziale 6600,6800,r9800 to lepszy==niegorszy jest Radeon 9800pro.

Co wy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my na to LOOOOL [;

 

człowieku, 9800 nigdzie nei jest szybsze od 6800le modowalnego, 12/16 potoków robi swoje i nie wiem jak 8 ze słabszymi zegarami moze byc szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie wiem jak, tylko widzialem te testy, a byle co to nie jest...wiec sam sie dziwie, a pozatym opinie innych userow sprawiaja ze te testy sa prawdopodobne i PRAWDZIWE

1628965[/snapback]

okej, to zaufaj "innym userom" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz chyba przesadzone, przed chwila dzwonilem do goscia i zostawil mi na jutro tego gf6800le(12/6) -mam nadzieje ze sie nie wrypalem

daje za karte 660pln to chyba niezaduzo, oby tylko nie potanialy bo sie wk***rze ;)

 

pzd

 

jutro pierwsze wrazenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ty wierzysz w to to ci życze szczescia w zyciu.

1629288[/snapback]

nie bardzo wiem o co ci tera chodzi...?

 

Czy o to ze zostawi mi karte 12/6? łaski nie robi,bo cena jest wyzsza od normalnej le, a czy karty potanieją?? Napewno pojdą jeszcze pare pln w dol,ale niezaduzo,predzej przestaną je produkowac niz bedą sprzedawac <400-450pln (tak jak w przypadku r9500,r9700-sklepy,nie aukcje)

 

Co do tematu to kupuje gf6800 a nie r9800 ,bo na poczatku 2004 mialem podobny dylemat miedzy ti4200(wydajniejszy) a obecnym r9600(nowoczesniejszy) i nie zaluje wyboru radka, tak tera wole nowoczesniejszego gf niz "niemniej wydajnego" r9800pro

 

-za dwa lata to radek bedzie jak tera 4200ti-dobra karta,ale juz zabardzo niepograsz,a na r9600 odpalam fear na medium-klatek nieliczylem ale dla mnie wystarczy

 

(btw w ok 5 tematach na tym forum dotyczacych tych kart znalazlem niewiecej niz 5 opini co do konkretnego wyboru co i dlaczego...przewazaja klotnie i off topic (jak powyzej) ktore nic nie wnosza do tematu :? )

 

mam nadzieje ze komus tez pomoglem

 

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha czytam to i sie smieje ... ciekawi mnie czy niektozi z was wogole widzieli na oczy GF 6600, Gf6600Gt, i Gf 6800LE hehehe taki bzdury tu niektozi pisza ... ale rozumiem na tym forum coraz czesciej kazdy swoje chwali... ale bez przesady niedlugo fani ATI beda twierdzic ze Radek 9200SE lepszy od Gf 7800 bo nie ma frezów tylko Slajdy w grach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak.

Jeśli cieszy cię używanie ati9600 to nie przesiadaj się na nwidię. Oczywiście, jeśli przesiądziesz się z 9600 na NV6600GT to zauważysz pozytywną różnicę. Ja jednak jestem zwolennikiem ATI i zawsze wybieram ich produkty. Nie myśl sobie, że mówię tak, ponieważ używam obecnie karty ATI. Miałem okazję przetestowania karty Ati 9800pro i Winfast NV 6600GT. Jako pierwszą użyłem kartę ATI poczym włożyłem do mojego kompa NV mówiąc krótko byłem zdegustowany. Dla mnie różnica jest kolosalna jakość grafiki jest dużo wyższa widzialna gołym okiem na korzyść ATI szczególnie w grze Battlefield 2. Miałem kilka kart ATI i miałem okazję testować kilka kart NV. Zawsze to samo, zauważalna jakość grafiki kart ATI(i mam nadzieję, że to potwierdzi jakiś użytkownik Ati, który miał okazję przetestować też NV).Oczywiście NV ma się świetnie w wydajności kart jednak jest to kosztem jakości grafiki. Osobiście dla mnie nie ma znaczenia częstotliwość zegara ważniejsza jest dla mnie jakość grafiki.

Pozdrawiam

1627962[/snapback]

zgadzam sie, wszytskie gry u brachoal na 9700pro wygladaja duzo ładniej , niz na moim 6600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, wszytskie gry u brachoal na 9700pro wygladaja duzo ładniej , niz na moim 6600GT

1630845[/snapback]

Moze wymiencie sie monitorami?

Wszystkie testy na swiecie ktore porownywaly 6600gt do 9800pro pokazaly ze te karty maja identyczna jakosc obrazu. Z jednym wyjatkiem -nfsu2 gdzie na radku obraz byl ostrzejszy ale jak sie okazalo - blad engine'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super.

Ja powiem krótko, swojego GF6600GT na Radeona X700Pro bym nie wymienił (o 9800 Pro nawet nie wspomne).

Słyszałem bajki o tym jakie to cudowne są Radeony, same "ahy" i "ochy", "ta płynność", "ta jakość obrazu", "te osiągi"... A jak przyszło co do czego i poszedłem do zachwyconego posiadacza RX700Pro, żeby na własne oczy zobaczyć co to cudo potrafi (po ponoć mojego GF rzucało na kolana a otwarty jestem na zmiany więc mogłem wymienić nVidie na ATI) to się zaczeły śpiewki "a bo coś ze sterownikami", "musze winde przeinstlować", "chodziło dobrze" :blink: Rekin wydajności naglę zbierał w dupe od mojego GF z "uszkodzoną archichtekturą GPU" 10-20 fps w każdej gierce którą zapuszczałem... (imo różnica żadna czy 100 fps czy 80, jest płynnie i tak, nie? no to poczekamy aż moja zacznie wyciągać 30 fps he he)

 

Jeśli chodzi o SM 3.0 zasadnica różnica między nim a poprzednimi wersjami jest taka, że aby otrzymać taki sam efekt jak np. przy użyciu SM 2 wykonuje mniej obliczeń. Czyli jest szybszy.

 

Co do dziwnych przycięć... A co w tle chodzi? Firewall? Antyvirus? Ja też miałem takie zjawisko u siebie. W ET zdażało się, że fpsy zjeżdzały mi ze 125 (stałe) na 60, sprawcą okazał się być bitdefender a dokładnie moment w którym pobierał aktualizacje z netu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie ma co porównywać 9800pro z 6800 - jakimkolwiek.

Wszyscy wiemy, że 6600GT jest lepsze od 6600 i że 6800 z conajmniej 12 potokami jeszcze lepiej chodzi.

 

Teraz mała prośba dla fanów ATI - zanim ktoś poleci "kartę szybszą od NV", sprawdźcie to:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1124129

^^ jest to 6200 na ustawienaich do grania - quality, oczywiście bez kombinowania i artów

 

Więc jeśli wasze zachwalane 9800pro jest wolniejsze od tego, to przecież nie będzie szybsze od 6600GT czy 6800.

 

Tak więc moja rekomendacja idzie dla 6800 z minimum 12 potokami (wliczając unlock), jak kogoś stać na więcej - to 7800 jakieś. Jedyne ATi jakie jest godne uwagi to x800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikt przy zdrowych zmyslach nie powie, ze 9800Pro jest szybsze od 6600GT. Patrzac na wydajnosc obu kart i roznice cenowa miedzy 9800Pro a 6600GT po prostu nie oplaca sie kupowac karty ze stajni nvidii (roznica w cenie 20-30%, a w wydajnosci 5-10%).

Po drugie po wysypie modowalnych 6800LE kupno 6600GT jest bezsensowne.

Po trzecie wyniki 3DMarka nie odzwierciedlaja do konca wydajnosci grafiki w grach :mur: Kto lubi grac w marki niech sobie je zapuszcza 24h na dobe i cieszy sie wynikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie wyniki 3DMarka nie odzwierciedlaja do konca wydajnosci grafiki w grach :mur: Kto lubi grac w marki niech sobie je zapuszcza 24h na dobe i cieszy sie wynikami.

1632360[/snapback]

nie wiem czemu ale zawsze czytam ten tekst w tematach 6xxx vs 9800pro.... pora sie obudzic :mur: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale zawsze czytam ten tekst w tematach 6xxx vs 9800pro.... pora sie obudzic  :mur:  :lol:

1632374[/snapback]

A widziales kiedys testy w ktorych karty Ati w 3DMark'ach odbiegaly wynikami od kart nVidii (na korzysc nVidii ofcourse), a w grach wyniki byly odwrotne? Jak nie to sie sam obudz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziales kiedys testy w ktorych karty Ati w 3DMark'ach odbiegaly wynikami od kart nVidii (na korzysc nVidii ofcourse), a w grach wyniki byly odwrotne? Jak nie to sie sam obudz :mur:

1632420[/snapback]

ja sie nie musze budzic bo wiem jak chodzą gierki na 6600 i jak na 9800 [;

 

trudno sie pogodzic ze lowend zjada twoj highend , co? ;] ;] ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to tak jak rok temu ponad posiadacze ti4200 klucili się że ta karta jeszcze może:] owszem do dziś czytam jak ktoś pisze że gra na maxa;] na moim złomie:) ale taich "userów" to mam w nosie...

u kumpla na athlonie 2800 512 ramu(400) kt800 i radek 9800@XT jak widziałem jak far cry chodziło, riddick, doom3 , Hl2, painkiller batle out of hell (kumpel sie zna wszystko zkonfigurowane pro zeby nie bylo ze wina systemu:)) no powiedzmy że ujdzie ale ultra plynnie to nie bylo sredni fps po 45 fps (nie liczac dooma) powiedzmy że da rade grać, ale demon predkosci to juz dzis nie jest! a juz na bank nie łykne textow ze aa i fa i smiga...lol karta szybka!!! jak ktos kupil rok temu to byl DEMON. Dzis dobra karta warta swojej ceny. Ale nowki w sklepie ciezko dostac, jak ktos ma kase niech bierze 6600gt ( lub modowalnego 6800LE) które poprostu jest szybsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie musze budzic bo wiem jak chodzą gierki na 6600 i jak na 9800 [;

 

trudno sie pogodzic ze lowend zjada twoj highend , co? ;] ;] ;]

1632469[/snapback]

9800Pro moze byla karta highend'owa 2 lata temu i ten sarkazm jest nie na miejscu. Nie wiem gdzie ten Twoj 6600 zjada 9800Pro. Prawda jest taka, ze 9800Pro jest wydajniejszy przy default'owych zegarach od 6600. Chyba, ze porownujesz 6600 po O/C i 9800Pro bez O/C :mur: Jezeli podkrecimy obie karty to 9800Pro bedzie nadal wydajniesza karta. Czy tak trudno przyjac to do wiadomosci? Sa oczywiscie gry faworyzujace jedna lub pod druga "firme" lecz nie mam ich na mysli z racji na malo wiarygodny test odzwierciedlajacy wydajnosc kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800Pro moze byla karta highend'owa 2 lata temu i ten sarkazm jest nie na miejscu.  Nie wiem gdzie ten Twoj 6600 zjada 9800Pro. Prawda jest taka, ze 9800Pro jest wydajniejszy przy default'owych zegarach od 6600. Chyba, ze porownujesz 6600 po O/C i 9800Pro bez O/C :mur: Jezeli podkrecimy obie karty to 9800Pro bedzie nadal wydajniesza karta. Czy tak trudno przyjac to do wiadomosci? Sa oczywiscie gry faworyzujace jedna lub pod druga "firme" lecz nie mam ich na mysli z racji na malo wiarygodny test odzwierciedlajacy wydajnosc kart.

1632581[/snapback]

na tweaku nie porównuje sie kart bez oc...obie porównuje z oc...

jezeli rozchulasz swoje 9800 do ~550-610 mhz na rdzeniu to pogadamy która jest wydajnieszja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zawsze chcialem kupic r9800pro,ale zdecydowalem sie na gf6800le,bo nowsza technologia itd, nie wiem czy dobrze zrobilem,bo choc mialem gware na 12/6 to karta wypier....ala calego kompa przy tescie fill rate w 2k5 :mur: :evil: co gorsza komp sie resetuje nawet przy standardowych ustawieniach (winda clear, stery 4x zmienialem)...

Niemoge przez to obrzucac nvidi blotem,bo poprostu trafila mi sie sztuka popieprzona, ale radek to przynajmniej na defoult'owych ustawieniach smigal bez klopotu !!! Dlatego zrazilem sie do nvidi, jak sklep oddadza mi kase to z miejsca kupuje 9800pro

 

watpie zeby tera moj NIEMODOWALNY le byl szybszy od 9800pro

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...