Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Hmm, to chyba zrobię eksperyment. Mam gdzies stary wiatrak Titan, cos koło 3500-4000RPM. Przykręce go w miejsce tego, ktory jest obecnie i zobaczymy. Teoretycznie powinien chłodzić lepiej. A jesli tak bedzie, to prawdopodobnie ten Spire (mimo rdzenia miedzianego) jest mało warty.

a jakiej pasty termoprzewodzącej używasz ?>

zapinka na bank dobrze założona?

po przykręceniu cooler ma nawet nie drgnąć

 

Poza tym Abit ciutke zawyża, ale to tak 5-10* max

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, MX-1.

Zapinka na bank trzyma mocno, radiator ani drgnie. Z tego co wyczytałem, to albo faktycznie cos z tym czujnikiem nie tak (bo jak pisałem, radiator specjalnie ciepły nie jest, a wskazania temp. pokazują w stresie te 55 stopni), albo ten aluminiowy radiator z rdzeniem miedzianym jest do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Pisałem wyżej, MX-1.

Zapinka na bank trzyma mocno, radiator ani drgnie. Z tego co wyczytałem, to albo faktycznie cos z tym czujnikiem nie tak (bo jak pisałem, radiator specjalnie ciepły nie jest, a wskazania temp. pokazują w stresie te 55 stopni), albo ten aluminiowy radiator z rdzeniem miedzianym jest do bani.

MX1.. hmmm - być moze za dużo nałożyłęś - ona uzyskuje odpowiednią przewodność cieplną po 2 tyg

 

otwórz bude i daj mocny nawiew i napisz do ilu zejdzie temp w idle i w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawacza ?

spód ma być z miedzi a rura moze być mosiężna i to by sie zlutowało, ale spód koniecznie

 

BTW: ja też sie pisze na DI

staary - rura, spód (koszt poniżej 50zł) jużby był, gdyby nie kasa - mam znajomego spawacza który wyspawa to za friko ;) Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spody mozna by np. zrobic takie prowizoryczne jak piotres w swoim pierwszym kontenerku

 

na allegro są spody do bloków za ok 15-20zł np. jakby ponawiercać gęsto takie otworki male, do tego rure tak z ok 60cm przyspawac tak pozadnie zeby nie ciekło i prowizoryczny kontener jest tylko jeszcze tą otuline skądś zalatwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX1.. hmmm - być moze za dużo nałożyłęś - ona uzyskuje odpowiednią przewodność cieplną po 2 tyg

 

otwórz bude i daj mocny nawiew i napisz do ilu zejdzie temp w idle i w stresie

Pasta jest juz dobry miesiac. Nałozone nie jest za duzo.

 

W tej chwili (obudowa zamknieta), przy wyłączonym C'n'Q mam 2800RPM i temp. 48 stopni. W stresie dochodzi do 55 stopni.

Przy C'n'Q włączonym mam 2100RPM, temp. 39-41 stopni.

 

Otwarta obudowa: bez C'n'Q mam w idle 42 stopnie (i o dziwo wiatrak zwalnia do 2400RPM), w stresie dochodzi do 49-50. Z C'n'Q wiatrak zwalnia do 1900RPM i temp. spada do około 35 stopni.

Niestety nie mam pod ręką szybszego niż 3000 RPM wiatraka.

Na oko to mi wygląda na źle założony radiator ale sprawdzałem to i na 100% przylega dobrze i trzyma. Spód radiatora zbyt gładki nie jest (jak to u Spire). Brak mi pomysłów. Chyba pokusze sie o Freezera Pro.

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moim Sempronem. Gdy podkręcę go do np.1925 MHZ, to po ok. 30 minutach wyskakuje mi niebieski ekran, na którym jest napisane (białymi literami), że wystąpił jakiś błąd i że Windows coś tam pozamyka itp. Jak podkręcę go do 2 GHZ, to ten komunikat wyskakuje już po 10 sekundach. Czy powodem tego są pamięci RAM ( tylko 266 MHZ ), czy może słaby zasilacz (300W - podkręcam bez zmiany napięcia). Słyszałem też, że wtedy trzeba dać wyższe napięcie, ale przecież zasilacz 300W do takich rzeczy sie nie nadaje. Co jest powodem tych błędów ? cpu_z_MEM_1.JPG cpu_z_MEM_2.JPG cpu_z_MEM_3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem tych błędów jest to ze nie przeczytałes FAQ. Przeczytaj FAQ, topic o swojej płycie, i wtedy wróc do tego tematu.

 

edit: dla pamięci 266mhz ustaw div 100.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemacik z ostatniej chwili. Mam mozliwosc kupna Semprona na 939 z plyta Gigabyte GA-K8N51GMF-9 ze zintegorwana grafika GF6100 za niecale 600 zlotych - mowie tu o nowce wraz z 24 miesieczna gwarancja. Wczesniej jedna mialem zamiar kupic semprona na s754 2600 badz 2800 z plyta Asrock K8NF4G, co kosztowaloby mnie jakies 480 zlotych. Niby wiem przedtawiaja sie testy tych dwoch platform, ale chcialbym wiedziec czy oplaca sie dokladac ponad 100 zlotych w 939. Moze jest tu jakis user, ktory mial mozliwosc pracowania na dwoch tych platofmachi pomoglby mi w decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

nie mialem obydwu platform, ale mysle ze to co masz do kupienia do dobry wybór.

Podkrecisz tego sempa, jak dobry no to nawet na 2500mhz bez podnoszenia napiecia, z tego co wiem, to ta płyta nie ma mozliwoscie regulacji Voltów na procku, moze są na necie jakies Vmody.

Grafa 6100 do pracy w windzie wystarcza. W temacie sempron64 płyty i procesory znajdziesz na pierwszej stronie test tej płyty. W 3dmarku 2001Se uzyskuje ok 5tys pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemacik z ostatniej chwili. Mam mozliwosc kupna Semprona na 939 z plyta Gigabyte GA-K8N51GMF-9 ze zintegorwana grafika GF6100 za niecale 600 zlotych - mowie tu o nowce wraz z 24 miesieczna gwarancja. Wczesniej jedna mialem zamiar kupic semprona na s754 2600 badz 2800 z plyta Asrock K8NF4G, co kosztowaloby mnie jakies 480 zlotych. Niby wiem przedtawiaja sie testy tych dwoch platform, ale chcialbym wiedziec czy oplaca sie dokladac ponad 100 zlotych w 939. Moze jest tu jakis user, ktory mial mozliwosc pracowania na dwoch tych platofmachi pomoglby mi w decyzji.

Kup Semprona 3000+ na s754 i płytę Gigabyte K8NS - razem za 550zł

Ja kupiłem ten zestaw 3 tygodnie temu i w połączeniu z moim GF6600 GT

wszystko śmiga na MAXA. A tego semprona 3000+ z zegarem 1,8 GHz podkręciłem do 2340 MHz i dalej już nie próbowałem. Przy takim przetaktowaniu to jest dopiero turbina.

Jeśli masz zamiar kupić płytę z grafiką GF6100 to już komplenty szmelc będzie co do wydajności.

I na dodatek sempron 2600 ma mnożnik x8 i gorzej się podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Semprona 3000+ na s754 i płytę Gigabyte K8NS - razem za 550zł

 

I na dodatek sempron 2600 ma mnożnik x8 i gorzej się podkręca.

To już nie lepiej tego Asrocka K8NF4G? przynajmniej ma PCI-E, a na zmodowanym biosie podkręca sie przyzwoicie.

2600+ podkręca się tak samo jak 3000+, wymaga tylko lepszej płyty do tego i większych umiejętności.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

W większości przypadkow nawet się lepiej kreca niz 3000... :wink:

Heh, mój 2600+ idzie max na 2ghz a ,3000+ na 2800mhz nawet. Ale to za sprawą tragicznego egzemptlarza.

Ja bym brał s939, potem bedzie miał wiekze mozliwosci rozbudowy. Bo na s754 popzostały tylko sempy.

Ten gigabyte ma pci-express. Ale w sumie lepiej gdyby kupił Sempa 3000+ na 939 i Asrocka Dual Sata II, oraz jakąs grafe geforce2 na agp na przetrwanie, a jak mu wpadnie kase to kupi cos na pci-express. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmniejszeniu napięcia procesora lepiej on się podkręci ? Na standartowym napięciu idzie mi max. 1885 MHZ, a napięcia nie podniosę bo mam słaby zasilacz (300W). Jeśli podkręcę do np. 1925 MHZ (napięcie stock) to za pół godziny pokazuje się niebieski ekran z błędami. Czy zmniejszenie napięcia może tutaj pomóć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku. Napięcie zwiększasz w celu umożliwienia wykonania większej pracy przez procesor. Tak więc zmniejszając woltaż możesz tylko ograniczyć procka.

 

Oczywiście pecet to maszyna, która często nas zadziwia. Osobiście spotkałem się z przypadkiem, kiedy to RAM wskoczył na wyższą częstotliwość po ZMNIEJSZENIU napięcia. Ale to prawdopodobnie było przyczyną zbyt dużych amplitud na tym wyższym napięciu.

 

Zatem do odważnych świat należy ;) Tylko nie pomyśl, że to niebezpieczne :P Ale imho to nic nie da, aczkolwiek, najlepiej (i najprościej) po prostu to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwileczke, jest jakiś mały cień szansy jeśli ten zasilacz jest bardzo słaby to po zmniejszeniu napięcia będzie możliwość troszke więcej mhz uzyskć, chyba że procek jest totalną padaczka i potrzebuje większych voltow...

 

Najlepszym wyjściem będzie kupno nowej zasiłki bo na tej to strach siedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pecet to maszyna, która często nas zadziwia. Osobiście spotkałem się z przypadkiem, kiedy to RAM wskoczył na wyższą częstotliwość po ZMNIEJSZENIU napięcia. Ale to prawdopodobnie było przyczyną zbyt dużych amplitud na tym wyższym napięciu.

Wiesz, pamieci to zupełnie inna historia, i malo ktore pamieci lubia wyzszy woltaż, wielu napiecie >2,9V szkodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwna sprawe z moim sempem, dzis probowalem go puscic na 2500, dalem ht 277 , pamieci na 133, i cpu-nb na 400mhz i nie wstaje. Dalem na 1,45v i nadal nie chce wstac. Wydaje mi sie ze cos jednak zle robie bo na 1,4v robi spokojnie 2400. Co moze byc nie tak??

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No to moze Twój proc nie moze pracować przy takim napięciu na 2.5ghz?

 

2. Niektóre płyty na HT x2 nie chcą dobrze działać.

 

3. Są to alpha timingi pamięci, aby dobrze podkręcić trzeba to pozmieniać.

 

EDIT: z tymi pytaniami to sio do tematu o swojej mobo :)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Są to alpha timingi pamięci, aby dobrze podkręcić trzeba to pozmieniać.

No tak nie do końca... to są ustawienia kontrolera pamięci a nie pamięci, ich wartość jest praktycznie niezależna od memek jakie posiadasz :wink: To na jakich najlepiej bedzie działać zależy od proca, znaczy czy się dobra sztuka trafiła :D Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie do końca... to są ustawienia kontrolera pamięci a nie pamięci, ich wartość jest praktycznie niezależna od memek jakie posiadasz :wink: To na jakich najlepiej bedzie działać zależy od proca, znaczy czy się dobra sztuka trafiła :D

Wiadomo o co chodzi :P A co do ich wartości, mialem niedawno OCZy na BH-6 i async latency i read preamble było inne niz na Twinmosach powerchip :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że to jest dość zlożony problem, mianowicie proc może z jednymi memkami współpracować lepiej a z innymi gorzej, i stąd te rozbieżności w MAL i RP :wink:

 

Ja spotkałem się z czymś takim że u mnie memki na praktycznie identycznych winbodach (stepping, tydzień) a innym PCB kręciły się zupełnie inaczej.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...