Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

wyglada mi na kontroler pamieci :| ram daj na 100(200)mhz czyli najmniej a htt na no 2x albo 1x. podnies napiecie prockowi (ale nie przesadzaj max 1,65v ale dobrze go schładzaj;) - jest zima za oknem ;) ) i sprawdzaj

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie moge leciec dalej i dalej ale powyzej tych wartosci wysypuje sie windows to znaczy htt na ile ustawic 2x ?? , a te cpu ddr clock na ile zapodac ?? , czyzby to ram juz nie dawal rady ??

ustaw timingi

2,5

9

4

3

3

12

16 i dalej tak jak juz masz

jak mialem ta plyte to kazde pamieci jakos lubialy takie ustawienie

moze to pomoze...pamietaj, ze ta mobo konczy sie z biosu na 312 albo 317 wiec dalej tylko pod windowsem jedz

co do max htt to moja sztuka pykala na htt 355 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada mi na kontroler pamieci :| ram daj na 100(200)mhz czyli najmniej a htt na no 2x albo 1x. podnies napiecie prockowi (ale nie przesadzaj max 1,65v ale dobrze go schładzaj;) - jest zima za oknem ;) ) i sprawdzaj

HTT na 2 albo na 1 to wyjdzie wtedy taktowanie proca 16MHz :lol:

Jezeli już to chodziło CI o HT i tak:

Mnoznik HT 2x i 1x nie działa ;) więc daj 3x albo 2,5x jeżeli takowy plyta posiada ;)

I poluzuj tajmingi jak kolega wyżej pisał, możęsz też dać Vcore 1,55V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw timingi

2,5

9

4

3

3

12

16 i dalej tak jak juz masz

jak mialem ta plyte to kazde pamieci jakos lubialy takie ustawienie

moze to pomoze...pamietaj, ze ta mobo konczy sie z biosu na 312 albo 317 wiec dalej tylko pod windowsem jedz

co do max htt to moja sztuka pykala na htt 355 :)

no i lipa daje timingi jakie podales i jade na 310 w super pi wysypka 3 dmark nie przelatuje caly i reset napiecie nawet dawalem na 1.600 , ma ktos moze jeszcze jakies pomysly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co wiecie o sempach z końcówką " BO"SDAXXXXAIO2BO

Bo BA(32bit) BX(64bit) a BO ? <_< BO jest w revizji E3 ale czy posiada 64 bity i SSE3 z tego co wyszukałem w googlach wychodzi na to, że 64bity ma ale nie jestem do koca pewien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co wiecie o sempach z końcówką " BO"SDAXXXXAIO2BO

Bo BA(32bit) BX(64bit) a BO ? <_< BO jest w revizji E3 ale czy posiada 64 bity i SSE3 z tego co wyszukałem w googlach wychodzi na to, że 64bity ma ale nie jestem do koca pewien ;)

64bit - są

SSE3 - nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wsumie jeżeli na s939 i do sempronka to warta uwagi jest msi k8neo4, anbyłem taką, nówke mozna juz miec za 290zł, a płyta htt350 uciąga, co do procka to mam z 32 tygodnia, srednio jest

ok 2550 zrobi na 1.5 z groszami, do 2700 juz potrzebuje 1.65 volta, ale sie go jeszcze rozgrzeje więc bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Semprona D0 ma 64Bit ale nie ma SSE3. Co do podkręcalności testowalem go u kumpla ktory ma plyte DFI i Sempa 2500+. Zamontowalismy do tej DFI mojego sempa i poszedł na na 2,7Ghz z groszami. Dalej nie testowalem bo mam BOX chlodzenie.

Ty masz na rdzeniu oakville (czyli Winchester) ;) ale wykrywa jako Palermo... przy jakim V zrobił 2,7 ?

 

teraz znalazłem, że "BO" ma SSE3 i 64bit ;) ... już nie wiem co mysleć - a zamierzam wessać tego "BO" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BO miało sse3? :P

 

lepiej kupić e6 ze sklepu :] te nowsze ładnie się kręcą

nie kupie ze sklepu za taką cene jaką ja miałem ;)

 

Ale chyba koopka z tego wyjdzie bo musiałem władować kase w samochód a wypłata dopiero w poniedziałek ;]

 

Viktor nie wiadomo jak to jest z tym E3 bo jak jest tak jak z Venicami a do tego jest z 17 tygdonia czyli ta tak jak wypaśna serai Veniców "E3 17 tydzień" to moze być ostro :lol: :-P

 

http://de.wikipedia.org/wiki/AMD_Sempron#Palermo_E3

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój bład - byłem przekonany że e3 nie ma sse3 ;)

 

ja bym raczej postawił na e6 ;)

 

Popatrz na mojego, na semprona miazgi, na sempa tomcata - najmniej ~2,8Ghz

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem bardziej nad 3000+ ale jeszcze zobacze jak znajde tanio 2800+ to może i jego wessam ;)

Różnicy w kręceniu sempów spośród modeli 2600+ 2800+ i 3000+ nie ma żadnej różnicy. Z resztą popatrz na statystyki na superpi.zenfist.pl Do sempa trzeba miec poprostu szczęście, tak samo jest z tygodniami produkcji; brak tu jakiejkolwiek reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Różnicy w kręceniu sempów spośród modeli 2600+ 2800+ i 3000+ nie ma żadnej różnicy. Z resztą popatrz na statystyki na superpi.zenfist.pl Do sempa trzeba miec poprostu szczęście, tak samo jest z tygodniami produkcji; brak tu jakiejkolwiek reguły.

dokładnie

i raczej kupować nówki, bo używki w 90% są przebrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorry, że nie przeczytałem całego topiku, wiem że ide na łatwiznę, ale inaczej nie mogę :) nie miałem czasu na przeczytanie topiku, sesja itd itd. Jutro prawdopodobnie będę chciał kupic semp64 pod 754. Doradźcie, którego brać, myślę o 2800+ i w zwyż ( te gdzie jest 256 L2 ). Czy te egzemplarze co są aktualnie w sklepach kręcą sie pięknie ? :) czyli > 2.5ghz, czy trzeba mieć niesamowitego farta -> czyt kupić selekta. Do tego mam zamiar wziąć DFI NF3 250gb. Ten post też pisany z pośpiechu, mam nadzieję, że wybaczycie. Najlepiej jakby ktoś jak najszybciej mi odpisał :) ( nie lubię w pośpiechu kupować, ale tak wyszło ).

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 2600+ ew 3000+ ale wtedy mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> gorsza plyte (nie musi osiagac powyzej 300mhz HTT)

256kb to marketingowy chwyt, szkoda przeplacac..... (patrz Dosia)... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat w 4speedzie ja brałem z apollo pomimo braku na stanie płyta była u mnie za 4 dni od daty zamówienia

Dlatego że jest z Wrocka ;) a ja potrzebuję dzisiaj mobo :>

 

Trochę OT bo to temat o sempkach, ale nie burzcie się :)

 

Updejt.

 

Kupiłem :) I DFI i sempa 2800+ ( dzięki Mak za podwiezienie :) ).

 

O to on:

 

Dołączona grafika

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...