Skocz do zawartości
AndyN

4x512 Mb Różne Pamięci@a64-testy

Rekomendowane odpowiedzi

Nabylem dzis 4x512MB Geil Ultra-X BH-5, max co udalo mi sie uzyskac stabilnie to 200Mhz 2-2-2-5 i najnizsze alphy, gold czysty, napiecie 2.8v :)

Qrde, gold nie sypie błędami? :?

 

Chyba zrobię coś czego nie zrobiłem do tej pory. Przetestuję goldem tę dokupioną później parę RAMów. Te pierwsze idą bez błędu 2,5-4-3-7 2,7vmem 1T @ 290. Zobaczę co potrafi da druga para. Może tu tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Gold jest czysty przy 228 MHz na 2-3-2-6 2,85v.

 

Oczywiście przy 200 na 2-2-2-5 również. Pamięci chodzą na 2-2-2-5 do 217 MHz przy 2,85v ale tego ustawienia Goldem nie sprawdzałem - tylko SuperPi, BF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Gold jest czysty przy 228 MHz na 2-3-2-6 2,85v.

 

Oczywiście przy 200 na 2-2-2-5 również. Pamięci chodzą na 2-2-2-5 do 217 MHz przy 2,85v ale tego ustawienia Goldem nie sprawdzałem - tylko SuperPi, BF2.

1646317[/snapback]

Ja mam 4 x 512 TwinMOS speed premium na BH-5 i idą stabilnie na 245 MHz (2.5 -3-3-8) ale na mojeje starej karcie graficznej ATi X300 SE 128 MB, bo kupiłem teraz GF7800GT i musialem obnizyc drstycznie MHz na pamiątki do 193 MHz na 2-2-2-6 , to jest bardzo dziwne zjawisko :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtopic ale widze tu szanse na odpowiedz :D

co jest grane z tym 122 testem w goldzie (i 93% w memtescie)??? co prawda platforma inna (dfi lp ultra b ) ale zmora jest dla mnie test nr 122 w goldzie - jakie winbondy bym nie wkladal nawet na timingach zblizonych do stockowych wywala mi mase bledow przy teście 122 w pierwszym przebiegu

To jest jakiś standardowy objaw - niekomaptybilnosci??? bo pi sie liczy na tych ustawieniach a tu pierwszy przebieg - quick test - i po 2 minutach wywala bledy.

raczej mi sie zdarzalo ze gold robil bledy po godzinie - dwoch - a pi sie walilo w 5-7 pierwszych loopach a tu zupelnie odwrotnie!!!

mial ktos juz do czynienia z tym testem 122, czy to po prostu zbieg okolicznosci???

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem jeszcze pewna zaleznosc miedzy venice E6

 

mialem 2 [opisy w sygnaturce :lol:] na pierwszym, ktory o niebo lepiej sie podkrecal max niestabilny dla pamieci [4x512 mb, geil value] to byl 230 MHz 2,5-3-3-8 2T, natomiast na tym co gorzej sie podkreca max niestabilny to 244 MHz [16m przechodza] na 2,5-4-4-8 2T, ale za to chodza w pelni stabilnie [sp2004 blend test 8h] na 230 MHz 2,5-3-3-8 :wink:

 

te venice e6 to porazka :?

 

dodam, ze pamieci bardzo nie lubie cl3 - max na cl3 to 210 MHz... [p.s. nie są to winbondy niestety :(]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz nie wiem co sie dzieje :? ustawiam pamieci na 230 MHz, 2,5-3-3-8 2T i BANK INTERLEAVE na disable [inaczej to komp muli i jest :? niestabilny ] i kupa, prime sie zaraz wykrzacza... a mam screen'a, ze na tych ustawieniach fikall 8h w sp2004 :cry:

 

moj sprzet dostal kaprysu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer jakimi innymi programami?

 

Te alfy ze screenów są dla jakich Mhz? Default? OC?

 

Może problemy z niestabilnością nawet na default biorą się u mnie z faktu, że nie ruszałem alf i zostawiłem je na default?

 

Tylko nie mam bladego pojęcia co powinienem zmieniać w alfach by uzyskać stabilne podkręcone 4x512 na tccd? :oops:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer jakimi innymi programami?

 

Te alfy ze screenów są dla jakich Mhz? Default? OC?

 

Może problemy z niestabilnością nawet na default biorą się u mnie z faktu, że nie ruszałem alf i zostawiłem je na default?

 

Tylko nie mam bladego pojęcia co powinienem zmieniać w alfach by uzyskać stabilne podkręcone 4x512 na tccd?  :oops:

1661523[/snapback]

Memtest.

Windows Memory Diagnostic.

3Dmark 2001

SP2004

 

2.7GHz 245MHzmem, wszystko widac na screanie

 

Musisz sie pobawic alfami, ja siedzialem tydzien czasun ad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie pobawic alfami, ja siedzialem tydzien czasu nad tym.

Podejrzewałem, że te dokupione 2x512 są powodem niestabilności.

 

Te moje pierwsze na 2,5-4-3-7 1T 2,7vmem idą co najmniej 290MHz ->GM

Myślałem że te drugie są coś nie teges i dlatego się sypie nawet na default.

 

Wczoraj zostawiłem w kompie tylko te "dodatkowe" i zacząłem testować na 2,5-4-3-7 1T 2,7vmem. Jednak z kostkami jest wszystko OK. Może są odrobinę słabsze bo max na tych timingach dla nich to 285-286 (testowane GoldMemory)

 

Więc może to jednak wina tych alf puszczonych na default. Tylko jak się zabrać do ich zmnieniania? Jest jakieś info w którymś z topików? Bladego pojęcia nie mam jak z nimi walczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się stabilnie osiągnąć na moich 4 x 512 MB DIV 166 przy 9 x 300 czyli 245 MHz @2-2-2-6@3.4V ale myślę że wystarczy tutaj napięcie 3.3 V na pamiątki po prostu na razie nie testowałem jeszcze na tym napięciu no i sprawdzę jeszcze konfig 1.5-2-2-5... Wszystko stabilne SuperPi przechodzi (oczywiscie 32M), Prime95, 3DMarki (wczsniej były tutaj problemy....) pozostaje mi już tylko test ostateczny czyli katowanie w grach na dłuższą metę no i jeszcze chyba na dniach będę kodował parę filmów do Divixa także taki test też się przyda :-)

 

P.S. Zmixowane ustawienia alpha zapożyczyłem od guru Timingów PIT-era (Hail to The King :banana: ) - trochę pozmieniane ponieważ ustawienia identyczne lub bardzo podobne jak u PIT-era po prostu nie były stabilne...aha mój bios to (N4D510-2) evaluateUATION ROM - NOT FOR SALE

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z AndyN okazalo sie ze mamy takie same "problemy" z zestawem 4x512, czyli nawet na default potrafia sie wykrzaczyc. Ale moza zaczne od poczatku ;).

 

Bohaterowie:

-Venice 3000+ E3 ( chodzacy spokojnie 9*310 )

-4x512 Kingston Cl 3 ( spokojnie dzialaj na Cl2 przy 200-210 mhz )

-Msi Neo2Platinum

 

Po wlożeniu dodatkowego zestawu pamiatek do PC, komp nie wstal ( "extremalne" taimingi i 1T nie pozwolily na ta ;) ) Po clear cmos-ie komp domyslnie ustawil sie na 333 i 2T. 2t nic dziwnego, ale czemu 333 ? powinien juz udzwignac taki zestaw chodzac na 400. Szybka zmiana w biosie na 400 i komp chodzil stabilnie. Niby wszystko dobrze ? ale....

 

Po pewnym czasie wyjolem pamiatki do 2 kompa, a w tym jechalem na 2x512, niedawno zaczolem "znowu" grac w Battelfielda 2. Zapewne wiekszosc wie jak BF2 lubi ram i 1Gb bylo mu czasami malo. Na potrzeby BF2 komp chodzil 9*280 i dzielnik 166 na 2x512 ramu ( dawalo to na pamieci cos kolo 225mhz ), po doloezeniu 2 zestawu dual komp wstal ale gdy wczytywala mi sie mapka w BF-ie nagly zwis. Dobra mysle sobie moze ramki nie wytrzymuja na takich taimingach przy takiej ilosci. Poluznilem je na 3-4-4-10, nale to nie pomoglo, zwiekszalem napiecie na cpu ( bo myslalem ze to moze jednak wina procka ) ale nic. Wkoncu zmienilem dzielnik na 150, co przy magistrali 260 ( na takiej bo wiedzialem na pamiec jakie napiecie potrzebuje cpu na taka prace) dawalo ~195 mhz. Wszystkie problemy sie skonczyly, BF chodzil bez zwisow przez jakies 3h. Teraz komp chodzi na 9*285 i dzielniku 150 stabilnie przy takiej ilosci ramu.

 

Powiecie zapewne ze nie dziwne bo moje kingstony to nie "wyczynowe" pamieci i moga wysiadac przy ~225mhz. Zgodze sie z tym, ze nie sa to wyczynowki, ale jak wyjasnic to ze na asusie P4C800-delux ( plyta na i875 ) chodzily stabilnie na 230mhz, a nawet troche wiecej ?

 

Dodatkowo zdziwilo mnie czemu po resecie biosu i wlozeniu tylu kostek pamieci, automatycznie jest wybierany dzielnik 166 a nie 200, przeciez Venic juz powinien sobie radzic z 4 kostkami i na dzielniku 200.

 

I doszedlem do tego wniosku: Venic po mimo wszelkich "modyfikacji" " siada" przy takiej ilosci ramu, AndyN nawet na default ma czasami jakies problemy, u mnie pomimo tego, ze na innej platformie pamieci chodzily 230mhz na Venicie nie chodza nawet na ~225mhz. Nie mowie o 2T, bo to mozna przebolec, zreszta wiele sie az tak w "grach" nie traci, a ze Pi liczy wolniej ;)

 

Mozecie tez powiedziec ze inna plyta, ale przeciez mobo przy A64 ma juz bardzo male znaczenie ( zasadniczo ma tylko dostarczac energie, bo Cpu zajmuje sie "kontrola" ramu ).

 

Zastanawia mnie wasza opinia na ten temat.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o tym ale co tam... u mnie na radku x300 se 128 MB komp (BF2 i inne) chodził stabilnie jak skała przy 4 x 512 MB 9x300 DIV 166 czyli 245 MHz@2.5-3-3-8 po zmianie grafy na GF7800GT 3Dmarka nawet nie przechodził BF2 były problemy już przy wczytywaniu no różne rzeczy się działy... dopiero po obniżeniu DIV do 133 czyli 193 MHz wsystko było stabilnie :-). Ale teraz zauważyłem że PIT-er poswięcił trochę czasu na ustawinia alph i był tak łaskawy że podzielił się z nami tymi jakże cennymi informacjami na forum to postanowiłem jeszcze raz zaatakować DIV 166 czyli te 245 MHz... i jak pisałem wcześniej wszystko było ok aż włączyłęm BF2 pograłem trochę i niestety wyjście do pulpitu lub crash (musialem restrartowac kompa) więc zmieniłem w biosie ustawienia RAM-u na 2.5-3-3-8 i podwyższyłem napięcie procka do 1.55V i BF2 jak na razie chodzi stabilnie, zobaczymy co będzie dalej...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, BF2 moim zdaniem jest bardziej :czuly" niz marki smarki. na poprzenim kompie wszystkie testy przechodzilem idealnie tylko BF2 sie wywalal, zmniejszylem fsb i dzialal.

 

No tak Tranquility alphy alphami ale czemu u AndyN-a dzieje sie to samo na default? teoretycznie powinno chodzic dobrze, czemu domyslnie dala wlacza sie 166, a nie 200 ?

 

Nie rozumiem zabardzi w twoim przypadku co mia;la do tego karta graficzna. Na gorszej pracowal " szybciej" i stabilniej niz na szybszej :blink: ( chodzilo mi o ustawienia ramu ).

 

PS: u mnie to nie tylko niestabilnoscia w BF sie ujawnialo ale nawet w windze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na default? Bo na default bios może źle dobierać alfa timingi. Dlatego chcę jeszcze z alfami pokombinować i wgrać najnowszy bios a nie starawy choć żwawy 5.06 ;)

 

Jeśli chodzi o BF2 to gra sama w sobie nie jest stabilna. Najnowsze stery do Ati (5.9-właśnie wyszły) mają usunać niektóre błędy, np. wywalanie do pulpitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic z tego chłopaki nadal wywala do pulpitu tyle że po jakichś 30 minutach gry... no nic poombinuje jeszcze coś z biosem

 

Buu - a no karta graficzna to jest główny powód u mnie po prostu jak miałem wcześniej Radeona X300 SE 128 MB to gra chodziła stabilnie na 245MHz a po zmianie na GF7800 GT 256 MB już nie :? żeby uzyskać stabilność musiałem zjechać do 193 FSB (DIV 133) to jest dalej dla mnie zagadką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tez prawda ze na default bios nie za madrze dobiera ustawienia, ale powinno dobrze dzialac ;)

 

Powiadasz ze wyszluy nowe stery do Ati, ciekawe czy tez sa juz dostepne na x64.

 

Ogolnie z tym dvi 150 i 2T nie jest tak zle ;)

 

Odczyt 5,9Gb/s

zapis 2Gb/s

czas 53,3 ns :-|

 

Moglo byc gorzej a pamiatki chodza tylko na 213 mhz.

 

Pobawie sie jeszcze ustawieniami i moze uda mi sie dojsc do 220 mhz na pamieciach :] jedni walcza o 300 inni o 220 :lol: :lol:

 

A co do Bf2, moze i jest kaprysny ale to wlasnie na nim testuje stabilnosc ;) jak bede mogl pograc 2-3h bez resetu, zwisku, etc. to uznaje ze kom jest stabilny.

 

EDIt: co nie zmnienia faktu Tranquility ze to jest baaaaardzo dziwne, albo inaczej widac jakie nvidia robi dobre karty ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) A co do Bf2, moze i jest kaprysny ale to wlasnie na nim testuje stabilnosc ;) jak bede mogl pograc 2-3h bez resetu, zwisku, etc. to uznaje ze kom jest stabilny.(...)

Te wywalanie do pulpitu zdarza się nie tylko w przypadku 4x512. Więc nie można każdej niestabilności BF2 przypisywać pamięciom w układzie 4x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wywalanie do pulpitu zdarza się nie tylko w przypadku 4x512. Więc nie można każdej niestabilności BF2 przypisywać pamięciom w układzie 4x512

1663460[/snapback]

Ja to wiem ze nie za wszystko odpowiadaja pamieci ale nigdy wczesniej nie wywywalalo mnie do pulpitu, dopiero zaczelo na tych pamieciach, po zmniejszeniu dvi, BF dziala jak zloto wiec bardzo prawdopodbne jest ze to wlasnie to.

 

Ale musze przyznac jedno:] teraz moge sie obracac bez zadnych zaciachow i to obojetnie jak szybko :] BF naprawde lubi duzo ramu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...EDIt: co nie zmnienia faktu Tranquility ze to jest baaaaardzo dziwne, albo inaczej widac jakie nvidia robi dobre karty ;)

1663447[/snapback]

To jest naprawdę bardzo dziwne, kiedy uporałem się juz z opdowiednimi ustawieniami w biosie grałem na Radku X300 kilkadziesiąt godzin w BF2 i ZERO problemów, żadnych zwisów, freezów,restartów, crashów itp. itd. i to wszystko na 245 MHz 2.5-3-3-8 w DIV 166 na 9 x 300 a po wsadzeniu nVidi po prostu koszmar... teraz walcze o te 245 MHz na 7800 jeśli mi się nie uda to pozostanę przy 193 Mhz DIV133 :sad: no chyba że zmienie grafę na ATI :wink:

 

P.S. Wogóle uważam że ten temat moderatorzy powinni przykleić i zmienić nazwe na 2GB RAM ( 4 x 512 MB i 2 x 1 GB) @A64 czy jakoś tak, to wcale nie był by taki głupi pomysł tak myślę...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh macie to samo co ja miałem kiedyś :P 4 kostki i 2T i ... dziwne restarty ;) ooodkąd nową mam maszynkę... łatwo szybko gole się ze hej!

1663532[/snapback]

Może byś rozwinął swoją "myśl"... ?

 

P.S. U mnie restarty (choć już po zmianie ustawień w biosie "tylko" wywalanie do pulpitu) występują tylko w BF2...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranquility

A grasz w coś innego niż BF2? ;) Albo mocno obciążasz procka/pamięci jakimś softem?

Prześledź posty PMP w tym wątku a zobaczysz o co Mu chodzi

 

PMP

W tym wątku nawet zapowiadałeś test 4x1GB. Wyszło coś z tego?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...