Skocz do zawartości
RustyNail

Pomoc Przy Wyborze High-end Psu & Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar kupić nowy zasilacz do nowego komputera i chciałem się poradzić który z moich kandydatów byłby "najlepszy" (ktoś może ma te zasiłki lub wie coś o nich itp. itd. nie pogardzę innymi propozycjami z zasiłek High-End ;-) ):. Komputer będzie oczywiście podkręcany a o to specyfikacja:

 

AMD Athlon64 3000+ Venice s939

DFI nForce4 ultra bez SLI

2 GB (4 x 512) DDR 400 TwinMOS Speed Premium BH-5

GPU 7800GTX 256MB PCI-E w planach kupno nowego dziecka ATI czyli R520 zaraz po premierze :D

HDD 160 GB 7200 8mb + HDD 120 GB 8 MB + HDD 160 GB 2mb USB

DVD-RW + DVD-ROM

SB Audigy 2

 

 

- Tagan TG580-U22

 

- ThermalTake Silent PurePower 680W ATX2.0 EPS APFC SLI READY

 

- SilverStone ZEUS 650W APFC ATX2.0 SLI READY

 

P.S. Szukam też konkretnej obudowy z bardzo dobrym chłodzeniem...

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden z powyzszych

-------------------------------

 

1591812[/snapback]

 

To że prawdziwych zasiłek typu High-End nie mżna dostać to wiem :mur: ( no ale w sumie jeśli by były ciekawe jaka znowu by była polska cena...) to mówisz że Zenfist... jakieś inne lepsze ? albo alternatywy dla Zenfista ? może ktoś inny się wypowie jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz że Zenfist... jakieś inne lepsze ? albo alternatywy dla Zenfista ?

a dlaczego nie ?? jest bardzo w porzo

 

 

 

Brać albo Tagana albo Anteca i nic więcej

a to niby czemu -uzasadnij swą wyczeprującą odpowiedz

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to niby czemu -uzasadnij swą wyczeprującą odpowiedz

1591840[/snapback]

 

Tagan cichy i wydajny, Antec lekko głośny ale ma poteżną moc :wink:

 

i raczej kto miał te zasilacze nei narzekał tak strasznie (oczywiście zdarzaja się przypadki awarii, lae to przypadki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie ?? jest bardzo w porzo

a to niby czemu -uzasadnij swą wyczeprującą odpowiedz

1591840[/snapback]

 

Hmm nie mówie że nie :D wręcz przeciwnie tylko że pytam się czy jest jeszcze coś lepszego na naszym rynku :D

 

P.S. Jeśli już polecasz tylko Zenfista jako najlepszy/jeden z najlepszych High-Endowych PSU w PL :wink: to czemu nie skusić się od razu na Coolergiant v2.0

 

P.S. No i czekam na wypowiedzi innych użytkowników :D

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehhe- z tego co wiem zenfist nie jest zasilaczem  :D

bo głosniejszy od noisetakera

1591872[/snapback]

My bet ;-) nawet nie miałbym kasy na wykupienie Zenfista :lol:

 

Aha no to spox czyli Noisetaker w razie czego innych nie masz propozycji ? Potrzebuję więcej opini bo jak na razie tylko 2 osoby się wypowiedziały z czego każdy proponuje różne marki i typy... jak się więcej osób wypowie to może wyłoni się "zwycięsca" :wink:

 

BTW jak juz jesteśmy w temacie zasiłek to może zaczepię o OBUDOWY - szukam też konkretnej bardzo dobrze chłodzonej i cichej jeśli to możliwe, może coś polecisz ? lub inni mają typy jakieś ? ja ze swojej strony zastanawiałem się nad TT Tsunami i Kandalfem oraz SilverStone Temjin Serie TJ-05-X Window Silver

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ocz'e to tak naprawde topowery z seri p6 tylko inna obudowa zasilacza, swiecacy wiatraczek i pare diod z tylu

1592120[/snapback]

 

Skąd masz te wiadomość ? możesz to czymś poprzeć ?

 

P.S. czy w takim wypadku TopPower będzie lepszy od Enermaxa ?

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto siedzi troche w zasilaczach to wie ze topower robi wnetrzna zasilaczy dla m.in. tagana i ocz'a. Te nowe ocz'e to na pewno sa na serii p6, a tagany to nie wiem, bo one sa na p5 robione ale moze te nowsze modele sa juz na p6. Seria p6 jest uznawana za dostarczajacą najstabilniejsze napiecia obecnie na rynku, wiec kazdy zasilacz robiony na tej serii bedzie najlepszym wyborem. O ile sie nie myle to na taganach i ocz'ach na naklejkach pisze "made by topower" czy cos w tym stylu. A tak przy okazji to zasilacze OCZ sa niedostepne w Polsce. Jedyna mozliwosc to kupno na allegro jesli ci sie uda lub sprowadzenie z USA, ale tak wogole to zasilacze z USA nie maja zadnego pfc ;) i w ten sposob olewasz przepisy ze zwiazku socjalistycznych republik europejskich :)

pozdrawiam

 

Ktos na tym forum podawalal kiedys linka do kilku testow zasilaczy ocz'a. Bylo porownanie ocz'a 600W i Enermaxa 600W. W tym porownaniu stabilniej wypadl Enermax, ale znowu w innym linku byl test samego ocz'a i jego napiecia na lini 12V byly w przedziale 11,99-12,01 wiec przeszukaj sobie troche forum w poszukiwaniu ciekawych testow

a co do obudowy to mysle ze np. cos takiego http://chieftec.pl/?mod=case&id=13 by ci starczylo:) duzo miejsca, kilka miejsc na wentylatory - mysle ze cyrkulacja powietrza byla by bardzo dobra, a zaoszczedzone 400 zl wydalbym na dfi w wersji SLI-DR (m.in dodatkowe zlacza sata) i na karte muzyczna sb audigy 2 zs (no chyba ze juz taka masz w zamiarze kupowac) lub np. zrezygnowac z utt bh-5 i kupic pamieci na tccd np. a-daty vitesty ddr566 lub 600 a jesli nie zawsze mozesz mnie dosponsorowac ;) no chyba ze koniecznie chcesz cos pokroju kandalfa albo tsunami to zagadaj do mnie na gg (4258349) to ci napisze cos o tescie obudów chipa bo mam ten numer

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto siedzi troche w zasilaczach to wie ze topower robi wnetrzna zasilaczy dla m.in. tagana i ocz'a. Te nowe ocz'e to na pewno sa na serii p6, a tagany to nie wiem, bo one sa na p5 robione ale moze te nowsze modele sa juz na p6. Seria p6 jest uznawana za dostarczajacą najstabilniejsze napiecia obecnie na rynku, wiec kazdy zasilacz robiony na tej serii bedzie najlepszym wyborem. O ile sie nie myle to na taganach i ocz'ach na naklejkach pisze "made by topower" czy cos w tym stylu. A tak przy okazji to zasilacze OCZ sa niedostepne w Polsce. Jedyna mozliwosc to kupno na allegro jesli ci sie uda lub sprowadzenie z USA, ale tak wogole to zasilacze z USA nie maja zadnego pfc ;) i w ten sposob olewasz przepisy ze zwiazku socjalistycznych republik europejskich :)

pozdrawiam

 

Ktos na tym forum podawalal kiedys linka do kilku testow zasilaczy ocz'a. Bylo porownanie ocz'a 600W i Enermaxa 600W. W tym porownaniu stabilniej wypadl Enermax, ale znowu w innym linku byl test samego ocz'a i jego napiecia na lini 12V byly w przedziale 11,99-12,01 wiec przeszukaj sobie troche forum w poszukiwaniu ciekawych testow

a co do obudowy to mysle ze np. cos takiego 1592582[/snapback]

 

W takim wypadku chyba zdecyduje się na Enermaxa 600 z obudową to nie wiem - nie mogę się zdycydować choć przychylam się ku Tsunami... mam SB Audigy 2 ze starego kompa więc mija się z sensem kupno ZS, natomiast co do pamiątek to myślę że wystarczą na BH-5 skoro i tak będą problemy przyz 1T (4x512) tzn będę zmuszony ustawić na 2T... no ale najważniejsza rzecz to PROCESOR teraz - muszę trafić z dobrej serii najlpiej z 17 lub 21 tygodnia lub kupić nowego Venice na E6 echh..

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rustynail

na venice E6 lepiej uwazaj bo sie kiepsko kręcą, a to 1T przy 4x512 to nadal wielka niewiadoma, jesli chcesz kupic E6 to tylko jakis selekt co robi 9x300 przy ludzkim napieciu, a co do tamtego testu to tam te zasilacze na lini 12v mialy cos kolo 12,10 12,15 wiec nie wiem. Ja bym na twoim miejscu kupil topowera 600w p6 jesli takowego bym znalazl bo sa ciezko dostepne w Polsce, a jesli bym nie znalazl to wtedy enermax.

@fidel

ja bym wzial topower'a ze wzgledu na wieksza moc

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm też zastanawiam się nad doborem zasiłki. Najbardziej pasował mi Zeus 650/Tagan 580/Toppower 520. Enermaxy u mnie odpadają - nie podoba mi się ich styl. Wiem, że zasilacz ma działać - a nie wyglądać, ale mam takie skrzywienie i nic na to nieporadze. Cfg :

 

x2 4400

dfi sli-dr

2x512 ultrax geil (dojdzie jeszcze 1gb w przyyszłości)

7800 (sli możliwe, ale nieszybko)

2x250gb od seagate/wd (+500gb też możliwe)

6wentyli + pompka eheim (z podłaczeniem pod molex)

 

Najelpiej cichy, 0 świecidełek. Wszystkie sklepy jak jeden mąż mają jedną i tą samą oferte, więc chyba prócz tych trzech zasilaczy nic nie zostaje na polu bitwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najelpiej cichy, 0 świecidełek. Wszystkie sklepy jak jeden mąż mają jedną i tą samą oferte, więc chyba prócz tych trzech zasilaczy nic nie zostaje na polu bitwy ?

1594437[/snapback]

zawsze mozesz sprowadzic sobie ocz czy pcp&c

1594454[/snapback]

widziales gdzies jakies nieswiecace ocz'e ?? ;) a topower titanium jak dla mnie to wygladaja swietnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ocz'e to tak naprawde topowery z seri p6 tylko inna obudowa zasilacza, swiecacy wiatraczek i pare diod z tylu

1592120[/snapback]

OCZ PowerStream to P5 z regulacją napięć, a nie P6. Info od Topowera.

 

 

Nie wiem czy to juz nie lekka histeria zeby zalic sie, ze w Polsce mozna kupic tylko Enermaxy, Anteki,itd. Dla kogos ma znaczenie fakt, ze pod obciazeniem bedzie mial na 12V 12.04 zamiast 12.01?

1593877[/snapback]

Potwierdzam, czasami martwi mnie ta paranoja napędzana przez producentów :mur: . AMD64 FX-57 @ 3.1Ghz, 1.73Vcore, ATI X850XT PE, DFI LanParty zasila bez problemu HuntKey HK400-AP. Wartość napięcia na +12V to 11.91V :wink: Wszystko śmiga pięknie.

 

Hymm też zastanawiam się nad doborem zasiłki. Najbardziej pasował mi Zeus 650/Tagan 580/Toppower 520. Enermaxy u mnie odpadają - nie podoba mi się ich styl. Wiem, że zasilacz ma działać - a nie wyglądać, ale mam takie skrzywienie i nic na to nieporadze. Cfg :

 

x2 4400

dfi sli-dr

2x512 ultrax geil (dojdzie jeszcze 1gb w przyyszłości)

7800 (sli możliwe, ale nieszybko)

2x250gb od seagate/wd (+500gb też możliwe)

6wentyli + pompka eheim (z podłaczeniem pod molex)

 

Najelpiej cichy, 0 świecidełek. Wszystkie sklepy jak jeden mąż mają jedną i tą samą oferte, więc chyba prócz tych trzech zasilaczy nic nie zostaje na polu bitwy ?

1594437[/snapback]

Topower TOP-558P6 zaufaj mi, że nie zmęczysz go żadnym konfigiem.

http://zenfist.pl/z.php/products_id/187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenFist -> a nie lepiej tego co ma 420W i kosztuje 330zl??

30W za 100zl??

1594710[/snapback]

Zwróć uwagę na tabliczkę znamionową, a dowiesz się za co jest te 100zł ;D

 

Ten "450W" zasilacz ma 3 linie +12V. Chociaż zgodzę się z tym, że TOP-526P6 jest trudno zmęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zenfist

przeanalizuj dane nt zasilaczy modstream i nt powerstream - moc na kazdej linii

modstream to p5 z mocna linia 5V, a powerstream to p6 z mocna linia 12V czyli tak jak ma byc :)

a co do 3 lin 12V to jesli wszystkie 3 sa od siebie niezalezne to swietnie, ale jesli sa zalezne od siebie to jak dla mnie taki zbyteczny bajerek

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...