Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie kości powinny być jednakowe.niestety nawet przy 4 jednakowych kościach pamięci pójdą jedynie na 133 Mhz.

 

jeżeli chcesz mieć jedynie ht na 250,to wczytaj bios 1.50,który jest o wiele bardziej stabilny niż OCWB 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

HTT ustaw na 600Mhz (x3) lub 800Mhz (x4) co da realne taktowanie szyny HTT 750/1000Mhz > przy OC i szynie 1000Mhz dalej może wywalać błędy , więc spróbuj czy będzie full stabilny na X3 czyli 750Mhz , a potem sprawdź x4 .

Problem w tym, ze przy FSB 250 i mnożniku (czyli ustawieniach NB i SB) innych niż auto windows w ogóle się nie ładuje, natomiast przy FSB 250 x 10=2,5 GHz i NB/SB [auto] windows się botuje, ale jest niestabilny (przy czym przechodzi testy typu super pi lub lu sp2004, ale wywala się regularnie w grach/3dmarkach - winę karty grafiki już wykluczyłem).

 

Spróbuję zmienić BIOS.

 

Narazie 250. Będę robił Vmoda kiedy zamontuję radiatorki na mofsetach (i kiedy 250 okaże się stabilne) - mam nadzieję, że wtedy dociągnę do 2,7 GHz, bo po to kupiłem ten procesor.

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y > max to 1000Mhz , ale przy OC w zypełności wystarczy ok 800Mhz> np 270FSB i x3 HTT/16b

 

 

Arti_S > proponuję stestować OCWB1 i ustaw HTT X3/16b na NB i SB .

 

Możliwe że u Ciebie problematyczny jest HDD na SATA2 , bo już ktoś wcześniej zgłaszał jakieś problemy z dyskiem na SATA2 .

 

Jak włączysz kompa na tym "250/auto" to zapodaj dane płyty z Sisoft Sandra i sprawdź jakie masz HTT ( 250/500/750/1000/1250 > x1/x2/x3/x4/x5 ).

 

 

Ja mam Vcore moda zrobionego i niczym nie chłodzę mosfetów ( zabrakło kasy na radiatorki , a poza tym priorytetem jest teraz OCZ Booster ) .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y > max to 1000Mhz , ale przy OC w zypełności wystarczy ok 800Mhz> np 270FSB i x3 HTT/16b

chodziło mi o to co Ty nazywasz FSB a sie chyba nazywa teraz (a64) HTT, np ze każdy 320 wyciągnie itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa

 

fucktycznie > sorki , ale mi się ciągle miesza to HT i HTT

 

 

Max to na standardowym biosie ok 264-270 , na OCWB1 ok 280-320 ( różnie to bywa , bo u Mnie np. walczę z murem na 283 i chyba jest to granica mojego procka :( ), ale przy niskim mnożniku np. x4 można dojechać do 400 !!!

 

 

Sorki za pomyłki , ale po przesiadce z Athlona Mobile 2500+ jeszcze nie kumam do końca tej terminologii .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa

 

fucktycznie > sorki , ale mi się ciągle miesza to HT i HTT

Max to na standardowym biosie ok 264-270 , na OCWB1 ok 280-320 ( różnie to bywa , bo u Mnie np. walczę z murem na 283 i chyba jest to granica mojego procka :( ), ale przy niskim mnożniku np. x4 można dojechać do 400 !!!

Sorki za pomyłki , ale po przesiadce z Athlona Mobile 2500+ jeszcze nie kumam do końca tej terminologii .

 

Pozdrawiam

czyli jest spora sznasa ze 300 da rade? fajnie, mam nadzieje ze sie spełni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pomyłki , ale po przesiadce z Athlona Mobile 2500+ jeszcze nie kumam do końca tej terminologii .

Mam to samo.

 

Zmieniłem bios na 1.50. Efekty:

 

Na FSB 250 / NB i SB auto (jak ściągnę Sandrę to sprawdzę, ile to auto wynosi - Everest Home chyba tego nie pokazuje), pamięci synchronicznie(!, timingi: 3-3-3-8 2T, ale spróbuje na niższych - IMHO super jak na pamięci za 140zł/kostka - polecam) - jest w pełni stabilnie (3dmark, gry, super pi)

 

Ale nie ma róży bez kolców - osiągi w 3dmarku (mam wrażenie, że w CoD2 też) spadły o jakieś 150 pkt w stosunku do OCWB (kilka razy udało mi sie jednak przed flashem zakończyć 3dmark05) - być może jest to spowodowane przez któreś ze standardowych ustawień auto biosu 1.5 (np. OCWB2 na auto ustawiał standardowo 1T dla pamięci, ale był niestabilny również z 2T).

 

Czy mogę ustawić mnożnik x11 dla procesora? Pozwoliłoby to uzyskać 2,7 i jednocześnie zachować synchroniczne taktowanie procesor/pamięć (i tak spróbuje sam, ale chce być przygotowany na to, że komputer kolejny raz nie wstanie ;) ).

 

Czy magistrala 8 lub 16 bitowa ma jakiś wpływ na wydajność?

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to raczej na zwykłej Venecji nie zmienisz w górę mnożnika procka . Próbowałem na mojej Venecji dać x10 i nie wstał :( .

 

 

Spróbuj OCWB1 !!! jest naprawde bardzo dobry ( testowałem prawie wszystkie biosy > oprócz 1.50 ) . Ustaw ręcznie 600/16bit dla NB i SB .

 

 

Z tego co pamiętam to jest różnica w wydajności na 8/16bit ( dawno nie grzebałem w biosie ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

sciezki znajduja sie na gorze pod spodem jak i w srodku plyty poniewaz laminat plyt glownych juz od ladnych paru lat jest wykonywany w technologi wielowarstwowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz pod ręką lupę i silne źródło światła to zobacz czy przerwałeś którąś ze ścieżek , czy nie . Jak rysa jest tylko powierzchowna i nie uszkodziłe ścieżek na płycie to powinno działać bez problemów , natomiast jak uszkodziłeś ( przerwałeś ) jakąś ścieżkę to gdzieś napewno będzie wywalać błąd .

 

Miałem kiedyś taką uszkodzoną MSI 6380 na której były przerwane dwie ścieżki i nie działał reset/CTRL+ALT+DEL/ i wieszała się przy wyłączaniu kompa ( nie zamykał się do końca ) , więc tragedii nie było .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ma ktoś moze jaieś problemy z FDD na tej mobo ?

mi nie działa :mur: Podłączona napewno jest dobrze, a w biosie wybrane A: FDD 1,44

 

coś mi sie wydaje że oddam ją na gwarancje- w końcu nie działający FDD + nie działające porty sATA razem z grafą w PCIe to poważny argument :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

' date='21 Gru 2005, 13:25' post='1828035']

Masz również włączony w BIOS'ie kontroler FDD?

 

'Onboard Floppy Controller' - Enabled/Disabled

 

Musisz go również włączyć.

kurde dzięki :lol:

czasem mając w głowie wielce skomplikowane rozwiązania zapomina się o tych najprostszych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie miałem czas zlożyć WC (pompa dotarla nidawno itd). Narazie jest nieźle, tempy z CPY37/SYS30 w idle zeszły do CPU32/SYS30 na ustawieniu 8x310 i Vcore 1.475V. Dalesz testy w trakcie użytkowania. Niestety nie ma rózy bez kolców. W trakcie przeprowadzki kompa z ławy do nowej budy OCZ Booster szlak trafił. Odwalało mu już coś wczoraj (skoki z wartości ustawionej 3.1V do 2.6-2.7V), dziś po przeprowadzce objawy jak te podane na OCW. 2.6V i ani uproś więcej, Wychodzi na to że coś go walnęło. Teraz musze szukać rachunek i jakieś opakowanie i jazda na gwarancję.

Z uwagi na brak boostera i zapotrzebowanie pamięci na V to pewnie za wiele nie wyjdzie z OC. Ale to w praniu sprawdzę. Narazie tyle.

Pozdrawiam i Wesołych Swiąt!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwała z boosterami :( w ogóle to wyczytałem że już ich nie robią. miał być booster v.2 ale coś nie widać :(

ja swojego odstawiłem do szuflady, może będzie działał :lol:

spróbuj go wyjąć, odpalić kompa bez niego z pamięciami, potem znowu spróbuj z boosterem, ktoś tam pisał że działało... ale sam nie patrzyłem bo na razie wstawiłem asrocka bratu :D

pozdro i powodzenia :)

a ja tak myślę że wrócę jeszcze do tej płyty, bo czuję w niej potecjał! :D tylko mody muszę zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranek przed świąteczny i update OC:)

9x300 1,5V Blend test łazi od 7h, czyli jest dobrze i jestem zadowolony.

Odnośnie Boostera to na laminacie jest OCZ DDR Booster R.2. Wczoraj już z nim sporo kombinowałem i nadal lipa. Sloty 2 i 4 sprawdzone. BTW. U mnie Booster chodził w 4 slocie. Uwalił się komuś chodząc w 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzieś czytałem że lepiej boostera montowac w slocie 2 , bo jak się go zamontuje do 4 to jest za blisko pamięcie i się coś w nim przegrzewa .

 

 

Trochę lipa z tym boosterem . Właśnie się przymierzałem do jego zakupu za kilka dni , ale jak się tak sypie na tej płycie to trochę lipa .

 

 

ajsi> czy przez cały czas użytkowałeś go w slocie 4 ?? i po jakim czasie Ci się wysypał .

 

 

Czy komus jeszcze się wysypał booster i po jakim czasie , oraz w którym slocie był zamontowany ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam

 

Gdzieś czytałem że lepiej boostera montowac w slocie 2 , bo jak się go zamontuje do 4 to jest za blisko pamięcie i się coś w nim przegrzewa .

Trochę lipa z tym boosterem . Właśnie się przymierzałem do jego zakupu za kilka dni , ale jak się tak sypie na tej płycie to trochę lipa .

ajsi> czy przez cały czas użytkowałeś go w slocie 4 ?? i po jakim czasie Ci się wysypał .

Czy komus jeszcze się wysypał booster i po jakim czasie , oraz w którym slocie był zamontowany ??

Pozdrawiam

też tak słyszałem

 

BTW: ajsi - po co był ci booster do TCCD i twisterów ??

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi mój Sempron 64 chodzi na 9x300 1.45v.muszę tylko dokupić lepsze pamiątki,żeby chodziły na dzielniku 166

To trafiłes dobry egzemplarz :) , mój na 1,45 V idzie tylko na 267x9 full stable.A męczyłeś go sp2004 lub superpi ??, bo mój też wyżej szedł ,ale na testach sie sypał - potrzebuje biedaczek więcej woltów,ale ;) narazie nieche mi sie robić Vmoda, bo to co mam mi wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis zabieram sie do vcore moda i przy okazji zmienie paste, tylko nie wiem ile jej nalozyc, pokryc caly spod freezera czy zrobic kropke na srodku?

jak Arctic silver 5 to dobrze jest wetrzeć trochę pasty w podstawkę freezera i przesmaruj bardzo małą ilością procka ( tzn całą czapkę , a nie tylko jej środek , bo styka się z chłodziwem na całej powierzchni ) > z doświadczeń z boxowym chłodzeniem wiem że AS5 się strasznie mocno klei i boxowy wiatrak przykleił mi się do procka !! jak wyciągałem chłodzenie to procek wyszedł razem z nim , pomimo zaciągniętej wajchy na podstawce procka !!

 

więc przesmaruj niewielką ilością podstawkę freezera i wetrzyj jakąś szmatką / papierem toaletowym ( chodzi tylko o wypełnienie szczelin i wytarcie podstawki ) i CIENIUTKĄ warstwę daj na procka .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...