Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

przecież te całe staranie żeby pamięć chodziła w 1T jest zupełnie bez sensu.wystarczy poczytać sobie kilka artykułów na ten temat.

 

http://egielda.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2603

 

faktycznie 1T daje bardzo dużo,jeżeli grasz w Everesta lub Aida.

Dokładnie tak jest - ja mając wybór 512 MB RAM 1T a 1 GB RAM 2T wybrałem to drugie rozwiązanie - ale mam niższy wynik w Sandrze 2005 SR3 o ok . 10% - można to przeboleć :) . W Everest Ultimate Edition 2006 nie mam wcale gorszych wyników a nawet zapis do pamięci jest znacznie lepszy na 4 kościach niż 2 .

Taka konfiguracja jak teraz mam wpisaną w podpisie jest bardzo wydajna jak dla mnie , mam ustawiany div 180 dla RAM przy starcie Windows programem A64info i jest git !!! . Komp się nie resetuje nie wiesza itp. - słowem zero problemów . Testowo na biosie OCWB1 przekroczyłem HTT 300 o 5 MHz ale procek był na 1.45V i troszkę się grzał :sad:

Planuję w lato dozbierać trochę kaski i kupić dobrą pamięć 2 x 512 MB ale nie wiem czy to nie wyrzucanie kasy w błoto ??? . W sumie teraz też mam niezłą pamięć skoro biega na DDR460 w dualu ...

Moje pamięci w konfiguracji 2x256MB bez problemu działały z 1T i nie było żadnych resetów kompa , przy 4x256MB tryb 1T jest nieosiągalny dla mnie i chyba raczej rzadko się zdarza żeby komuś 4 kości działały na 1T - twierdzę tak opierając się na wiadmościach z kilku forów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak sprawdzić czy resetuje się wam komp w 1T. Narysujcie sobie coś w paincie, później naciśnijcie ctrl+c (skopiujcie fragment obrazka) i wklejcie go. Mi się komp na tym resetuje na 1T, a na tym linku co jest wyżej chodzi OK.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak sprawdzić czy resetuje się wam komp w 1T. Narysujcie sobie coś w paincie, później naciśnijcie ctrl+c (skopiujcie fragment obrazka) i wklejcie go. Mi się komp na tym resetuje na 1T, a na tym linku co jest wyżej chodzi OK.

U mnie restart jak coś robię z marginesami w wordzie to chyba też bedzie wina 1T, bo wszystkie testy przechodzi bez zajaknięcia a jak rusze tylko marginesami to restart. Edytowane przez sloniu101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ustawie na 2T moje Ramy jak kupie mobo to nie będę miał restów? Bo nie uśmiecha mi się kupować tej mobo po to żeby oglądać sobie fajne restey podczas pracy :(

Myślę że tak, jeszcze to sprawdze bo nie miałem czasu tylko najpierw przełoże pamiątki do czarnych portów bo mam w niebieskich a jak to nie pomoze to zmienie na 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 1T a 2T to jest spora roznica i nie tylko w everescie ale i w systemie..ale to moje zdanie.. :>

Tylko ze 1T mi nie chodzi na 224 przez slabe OC tych przereklamowanych patriotow:> na 200mhz 1T dziala lux wlacznie ze stronkami paintami javami i flashami :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich, jak wam w evereście pokazuje mikroukład płyty głównej bo mi coś ten pólnocny i południowy inaczej wychodzi niż jest to w spesyfikacji 939Dual-SATA2 M 1695/M1567.

 

Opis urządzenia

Mostek północny (Northbridge): ULi/ALi M1689

Mostek północny (Northbridge): AMD Hammer IMC

Mostek południowy (Southbridge): ULi/ALi M1563

 

Pole Wartość

Właściwości mostka północnego (Northbridge)

Mostek północny (Northbridge) ULi/ALi M1689

Numer wydania 00

Typ obudowy 748 Pin BGA

Wymiary obudowy 3.5 cm x 3.5 cm

 

 

 

Kontroler AGP

Wersja AGP 3.00

Stan AGP Włączone

Rozmiar pamięci fizycznej dostępnej dla AGP 256 MB

Obsługiwane szybkości AGP 1x, 2x, 4x, 8x

Bieżąca szybkość AGP 8x

Fast-Write Obsługiwane, Włączone

Side Band Addressing Obsługiwane, Włączone

 

Producent mikroukładu płyty głównej

Nazwa firmy ULi Electronics Inc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież te całe staranie żeby pamięć chodziła w 1T jest zupełnie bez sensu.wystarczy poczytać sobie kilka artykułów na ten temat.

 

1950626[/snapback]

Dla mnie 1T a 2T to jest spora roznica i nie tylko w everescie ale i w systemie..ale to moje zdanie.. :>
Sprawdzałem z grubsza czasy odpalania się XP i XP64 i są podobne przy 1T i 2T - różnice w granicach błędu pomiarowego, podobnie jak otwieranie dokumentów w open office.

 

a zes mi pomogl

Bo nie czytasz, co było powiedziane w temacie. MA timings ustaw na 2T w karcie CPU w biosie (sam dół strony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie za 1T czy 2T odpowiada MA Timing, u mnie auto to 2T.

 

A co do Everesta to wersja Home Edition 2.2 bądź starsza nie wykrywa poprawnie tej płyty, bo po prostu nie ma jej w bazie w programie...

 

EDIT: a ja z 1T nie mam żadnych problemów, wszystko póki co chodzi bardzo dobrze...

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tez tak macie ze jak zmienie volt na proca to i tak mi wszedzie poakzuje ok. 1,42 czy mam 1,4 czy 1,35 czy 1,45 zawsze tyle samo:/ i tempy tez zawsze te same..korzystam ze speed fana i everesta

 

aha i teraz przy zaladowaniu wina wyskoczyl mi ze pamiec nie moze byc written czy cos.. (na moich stabilnych ustawieniach)

co to moze byc ? ze jednak nie stabilne..?

 

EDIT: aha i jak macie poustawiane tam w opcjach chipsetu ja 800 16bit 800 16bit ale everest dalej pokazuje magistrale 8bit chyba ze to nie to..?

Edytowane przez RoY61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie za 1T czy 2T odpowiada MA Timing, u mnie auto to 2T.

 

A co do Everesta to wersja Home Edition 2.2 bądź starsza nie wykrywa poprawnie tej płyty, bo po prostu nie ma jej w bazie w programie...

 

EDIT: a ja z 1T nie mam żadnych problemów, wszystko póki co chodzi bardzo dobrze...

 

No tak niesprawdzałem na innych programach i nowszym evereście, u mnie z 1T też idzie póki co dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pamięci ustawione na 2T ponieważ dzięki temu mogą iść 1:1 z CPU . Na 1T idą max na 260Mhz z biednymi timingami .

 

Z tego co sprawdzałem w Evereście to różnica jest ok 90Mb w zapisie i ok 50Mb w odczycie . Z tym że na 1T jest bardzo niestabilne , a na 2T chodzi bez zająknięcia .

 

Zmodowałem mojego fryzjera > Zmontowałem Fander'a 12x12cm , wyszlifowałem podstawkę papierem 600>800>1000 i zmieniłem pastę na Arctic Silver 5 . Efekt > na wjazd o 3*C mniej na CPU , 2*C mniej na kostce RAM i NB , oraz brak buczenia tego oryginalnego wiatraka . Jak się pasta wygrzeje to pewnie jeszcze spadnie o jakieś 2*C . Jak na procka puszczonego na prawie 1,6V to jestem bardzo zadowolony , bo temperaturkę pod obciążeniem po giercowaniu przez 3 godziny w Gothica2 miałem 38*C , a teraz jak mam włączone full pierdół na pasku oraz Winampa i Overnet temperaturka jest 33* .

 

 

Jeżeli chodzi o Everesta to Ultimate Edition 2006 rozpoznaje wszystkie elementy prawidłowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś robił już tego vcore moda z strony 21? Jeśli dobrze rozumuje mam przylutować rezystorek 10k Ohm według obrazka http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=3203

Jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze o potwierdzenie tego co napisałem lub poprawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś robił już tego vcore moda z strony 21? Jeśli dobrze rozumuje mam przylutować rezystorek 10k Ohm według obrazka http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=3203

Jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze o potwierdzenie tego co napisałem lub poprawke.

ello

 

ja robilem u siebie tego moda tak jak na zdjeciu i dziala wszystko ladnie ;) jestem zadowolony

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sie pochwalić osiągnięciem na tym mobo i moim Venice'u. Na 1,425V raz przeszedł SPI 8M a raz się zawiesił, ale na 1,45 zawsze przechodzi. Czas nie jest napewno rewelacyjny, ale to przez pamięci. Jak będę miał czas, to może zrobie spi 32M. Mimo tego wyniku i tak będę pracował na 2,466Ghz@1,4V, bo wtedy mój komp jest najwydajniejszy (najszybciej pamięci pracują 224Mhz).

post-126072-1139784675_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy będzie raczej na szybszym procu, niż pamięciach - przepustowość przy 400Mhz DDR na dual channel jest i tak dużo większa, niż potrzebna do 99% aplikacji, a wzrost prędkości proca pomoże Ci zawsze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec wiesci z placu boju :D

 

ocwb2

Proc poszedl na 300x9 na 1.45v

sp2004 i superpi stabilnie.

 

screenshot

 

Martwia mnie temperatury na freezerku 35 36 stopni w idle 41-42 w stresie - ale to chyba wina tej gownianej pasty a raczej plasteliny co jest z freezerem.

 

Mam albo walniete geile albo plyta ma jakis blad bo pamieci nawet na seryjnych timingach - 2,5 3 3 6 i pracy na 386 mhz wala bledami w super pi, i powoduja zwiechy systemu - dopiero podniesienie napiecia pomaga ...

 

Co do obciazenia proca hdtachem - to byla wina starej wersji (2,7) na nowej mam 2%.

 

Ogolnie wszystko zapierdziela i jestem zadowolony, probke 16 mb przeliczyl mi w 14.9 wiec nie najgorzej.

 

Proc ma potencjal bo windows dziala nawet na 320x9 tyle ze super pi sie wywala :)

 

 

edit wyniki w everescie 2006

 

odczyt 5501 MB/sek

zapis 1778

czas oczekiwania 46,5ns

 

wiec troszke kiszka - dzisiaj powalcze z innymi biosami i zamienie sloty - moze da sie cos z pamieci wykrzesac a jak nie to oddaje je na gwarancje

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwia mnie temperatury na freezerku 35 36 stopni w idle 41-42 w stresie - ale to chyba wina tej gownianej pasty a raczej plasteliny co jest z freezerem.

Też mam tą pastę i idle na niej 28-29 (przy 21 w pokoju), stress programami do stresowania do 40 (w grach raczej 37)

 

Mam albo walniete geile albo plyta ma jakis blad bo pamieci nawet na seryjnych timingach - 2,5 3 3 6 i pracy na 386 mhz wala bledami w super pi, i powoduja zwiechy systemu - dopiero podniesienie napiecia pomaga ...

A czytałeś wcześniejsze dyskusje o MA timings 1T vs 2T? I moje narzekania na geile? :>

Pamięci raczej ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IGI możesz podać oznaczenia procka?

 

Mam pytanie. Czy wymiana tej "plasteliny" spod Fezera na AS5 Ultra dużo zmieni w temperaturach?

Napewno wymiana na AS5 Ultra nie zaszkodzi a polepszy pewnie temp.

Ja przed zainstalowaniem freezera przeszlifowałem spód no i dałem ceramique (niestety innej nie było pod ręką) i temp w idle 29 w stresie do 36. Zobaczymy jak temp będzie wyglądać po podkręceniu procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakupilem nowy dysk, seagate 7200.9 80gb sataII i zabieram sie do formatowania/partycjonowania etc :P, mam prosbe, moglby ktos napisac male FAQ co uczynic zeby dysk pracowal w pelni wykorzystujac dobrodziejstwa sata2? wiem, ze moglbym to znalezc w pare minut czytajac ostatnia strone tego tematu, ale mozna by to umiescic w pierwszym poscie i pomoglo by to wielu osobom i ograniczylo by to troche smiecenie tematu// ten post rowniez mozna do takich zaliczyc ale mam nadzieje, ze bedzie ostatnim dotyczacym "jak?" "sataII", plzzzz ;]

 

wracam wieczorkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem publicznie przeprosić moje geile :P

Winna była moja niewiedza i lamerstwo (kwitnie od pewnego czasu). Na 2T idą spokojnie 245MHz (dalej mi się nie chciało sprawdzać, bo i tak nie będą tak chodzić, z powodu braku dzielnika). W związku z tym moim nowym optymalnym ustawieniem jest 289x9 (~2600MHz proc)/166 (~236MHz memorki). Dalej niestety proc robi się niestabilny - może zrobię vmody,a może nie - w sumie nie chce mi się, starzeje się a komp i tak poszedł lepiej, niż od niego oczekiwałem. Dodatkowy bonus to to, że przy takim FSB jak na razie na OCWB1 nie było coldboota. Poniżej screen:

 

pi.PNG

I na tych ustawieniach w evereście 2.50.840 na CL2.5 3-3-6 2CR

Odczyt: 6346

Zapis: 2058

Oczekiwanie: 45.2

 

wlasnie zakupilem nowy dysk, seagate 7200.9 80gb sataII i zabieram sie do formatowania/partycjonowania etc :P, mam prosbe, moglby ktos napisac male FAQ co uczynic zeby dysk pracowal w pelni wykorzystujac dobrodziejstwa sata2? wiem, ze moglbym to znalezc w pare minut czytajac ostatnia strone tego tematu, ale mozna by to umiescic w pierwszym poscie i pomoglo by to wielu osobom i ograniczylo by to troche smiecenie tematu// ten post rowniez mozna do takich zaliczyc ale mam nadzieje, ze bedzie ostatnim dotyczacym "jak?" "sataII", plzzzz ;]

1. Upewnić się, że tryb nie jest ograniczony ani zworką, ani ustawieniem firmware dysku

2. Podłączyć go do złącza SATA2, w biosie ustawić SATA2 na auto lub enabled i tryb pracy na SATA (nie IDE)

3. Pobrać te sterowniki. Przyrządzić czystą dyskietkę, wrzucić na nią foldery X32 i X64, oraz pliki jmicron i xtsetup.oem. Dyskietkę umieścić we flopie.

4. Rozpocząć instalacje windowsa, zaraz na początku kiedy pyta o dodatkowe urządzenia SCSI nacisnąć F6. Po chwili setup stwierdzi obecność urządzenia do którego nie posiada sterowników i zaproponuje użycie sterowników z dyskietki; będzie to miało formę ramki, z której będziesz mógł wybrać sterownik 32 i 64 bit. Dla windowsa XP x64 używasz sterownika 64bit, dla pozostałych 32bit.

5. Dalej wszystko powinno iść normalnie. Po instalacji windowsa upewnij się HDtachem, czy transfer z kontrolera jest na poziomie 240-270MB/s (sata2)

6. Jeżeli nie, masz problem ;]

 

7.* Jeżeli podczas instalacji windowsa setup nie wykryje dysku, a masz podłączony inny dysk (IDE, SATA), nie kontynuuj setupa, tylko reboot i wyłącz kontrolery pozostałych dysków w biosie (no chyba że to na nich chcesz system instalować, ale to raczej bez sensu)

 

Dlaczego piszę to już po raz trzeci? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...