Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

No tak sters masz ale Twoje składanie z tego co piszesz ograniczyło się do podpięcia monitora , myszy i klawiatury - cały komp zamówiłeś gotowy - czy tak ??? . Więc to nie Twoja wina , aczkolwiek jest teraz problem

Nie, nie tak. Jesli napisałem składam to znaczy ze składam - czyli wszystko przyszło w czesciach i ja to składam do kupy. Już napisałem maila do apollo.pl Mam im wysłac wadliwy towar na ich koszt. Padniety jest proc i płyta - nawet zmiana biosu nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w biosie te ustawienia, które napisał meilbox. Komputer chodzi już 3 godziny. Odwiedzałem różne WWW, bawiłem się nawet paintem, bo tam mi resety się robiły dawniej. Komp ani razu sie nie zresetował ;) Czyżby to oznaczało koniec kłopotów z 1T? Niech ktoś to jeszcze potestuje, bo nie wiem czy problem naprawdę zniknął, czy mam fuksa, że mi sie komp jeszcze nie zrestartował. Dlaczego na timingach 2.5-3-3-8 mam lepsze wyniki w Evereście i 3DMarkach niż na 2.5-3-3-6? Według mnie jak timingi są niższe, to komp powinien lepiej chodzić.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli to nie chcialo by mi sie za kazdym odpaleniem kompa ustawiac to recznie w systoolu :D

Przecież te ustawienia masz w biosie, na samym dole, trzeba tylko przestawić z auto na manual. U mnie jednak nie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w biosie te ustawienia, które napisał meilbox. Komputer chodzi już 3 godziny. Odwiedzałem różne WWW, bawiłem się nawet paintem, bo tam mi resety się robiły dawniej. Komp ani razu sie nie zresetował ;) Czyżby to oznaczało koniec kłopotów z 1T? Niech ktoś to jeszcze potestuje, bo nie wiem czy problem naprawdę zniknął, czy mam fuksa, że mi sie komp jeszcze nie zrestartował. Dlaczego na timingach 2.5-3-3-8 mam lepsze wyniki w Evereście i 3DMarkach niż na 2.5-3-3-6? Według mnie jak timingi są niższe, to komp powinien lepiej chodzić.

Dzisiaj pozmieniałem w biosie ustawienia i niestety dalej komp sie restartuje :sad:

Weszłem tylko do worda ruszyłem marginesami i już był restart :mur:

Prubowałem tesz na stronach WWW no i też restart.

SZKODA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Freezer 64 PRO wentylator do slotow pamieci czy odwrotnie mialem zapinke przy radiatorze i wygielem 4 listki aby go zapiac

Wentylator powinien być od strony slotów pamięci !!! . Hmm .. ja też mam nietypowy problem z Freezerem , jak go zakładałem to ta zapinka mu się rozpadła jakoś ją złożyłem i z pewnym trudem założyłem coolera na procka .

Ale teraz chciałem zdjąć cooler aby zmienić pastę na procku a tu ... zonk .. :mur: .

Wajcha z dużym operem poszła w drugą stronę ale nie poluzowała mocowania tylko mocniej docisnęła do procka chyba bo mi temperatura spadła o 1-2 C ??? . No ale zdjęcie coolera będzie sporym problemem , musiałem coś źle złożyć tą zapinkę ale to była 3 w nocy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BIOS 1.5 i fsb pokazuje mi ze mam max 300mhz tylko nie wiem czy proc pojdzie na wyzszym bo jak ustawiłem na 275 to mi sie nie właczył. Czy wszyscy w standardowych biosach maja fsb do 300 czy 274????? Bo nie wiem czy jest sens probowac dawac powyzej 274 czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BIOS 1.5 i fsb pokazuje mi ze mam max 300mhz tylko nie wiem czy proc pojdzie na wyzszym bo jak ustawiłem na 275 to mi sie nie właczył. Czy wszyscy w standardowych biosach maja fsb do 300 czy 274????? Bo nie wiem czy jest sens probowac dawac powyzej 274 czy nie.

w orginalnych biosach jest blokada do 274fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale ja mam oryginalny i widze w biosie fsb do 300 tylko nie wiem czy tak jest w kazdym i dlatego pytam.

Tylko tak pisze i nic wiecej dasz 275 i nic a szkoda w nowym biosie 1.60 tez jest blokada do 274 mi to wystarczylo szkoda ze mi plyta siadla :cry:

Edytowane przez a.g179

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci "siadła" płyta ?? Możesz opisać objawy ??

 

Czasami po zmianie biosu jest taki zonk że się komp nie chce włączyć i wystarczy wyłączyć zasilanie i włączyć po chwili ponownie , zrobić CLR CMOS , lub poprostu wcisnąć ze trzy razy reset ?? Próbowałeś tego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy komp sie wylonczyl i poczulem swad spalenizny i koniec dotego chodzil na normalnych ustawieniach bez OC bo zamontowalem AC Freezer 64 PRO 3 dni temu boje sie tego ze byl wgrany inny bios chodzi o gwarancje plyta wyslana tydzen temu do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy komp sie wylonczyl i poczulem swad spalenizny i koniec dotego chodzil na normalnych ustawieniach bez OC bo zamontowalem AC Freezer 64 PRO 3 dni temu boje sie tego ze byl wgrany inny bios chodzi o gwarancje plyta wyslana tydzen temu do serwisu

Nikomu nie schce się sprawdzać, jaki bios jest wgrany do eeproma. Nie masz sie co przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam nowego posta bo nigdzie nie moglem tego znalezc.

 

wlasnie zrobile vcore mod'a na asrock 939 dual sata2 i niewidze zadnej zmiany ustawilem napiecie ktore powinno wynosic 1475 a mam 1.45

 

na normalnych ustawieniach bez moda wyciagnolem stabilne 2300

post-133117-1140363700_thumb.jpg

 

mam zrobionego moda (chyba dobrze (IMG:style_emoticons/default/icon_razz.gif)) co z tym dalej i jeszcze niewiem od czego sa ustawnienia w biosie tzn.

 

1. cpu-NB Link Speed opcje atuo 200-400-600-800-1000MHz

2. CPU - NB Link Width auto 8BIT 16 BIT

3. NB - SB link speed atuo 200-400-600-800-1000MHz

4. nb-sb width auto 8BIT 16 BIT

5. htttopci bridge decode schemeauto - positive - subtractive

6. Dram Voltage - auto - normal - hignt (mam auto)

7. gated clock function enabled disabled

 

 

mam ramy patriot'a z aluminiowymi radiatorami mam je ustawione jako 2,5-3-7-3 co o tym myslicie??

a i jeszcze jedno jaki ustawic MA timing T1 czy T2??

 

 

mam wgranego biosa ocw beta 5.

 

 

Czekam na odpowiedzi i propozycje jak to zestawic i na ile pociagnac. Jestem otwarty na sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello |

mam smutne wiadomosci ;( nie wiem jak to sie stalo ale sie stalo ;( moze bedziecie wiedzieli co padlo i moze da sie jeszcze plyte uratowac

a otuz to mialem ramy w czarnych slotach i przy wyjmowaniu dysku przeszkadzaly mi one ( oczewiscie komputer byl wylaczony, lecz zapomnialem wylaczyc listwe) i wyjolem jedna kosc pamieci przelozylem do niebeiskiego slotu i wyjolem driga kosc lecz przy wsadzaniu 2 kosci poszedl dym gdzies z okolicy slotow ram ;/ i juz komputer niechce sie odpalic , po wlaczeniu kompa zalaczaja sie witraki ale komp jakby sie resetowal cdromy tylko mrygaja i nawet bios sie nie laduje , monitor tez sie nie wlacza, ogladalem plyte nie widzialem zadnych somalen itp , ramy sa sprawne juz sprawdzalem na innym kompie, wiec czy plyta sie spalila czipset ? czy co sie stalo ? moze padl jakis kondensator ? moze da sie ja jeszcze uratowac ? jesli ktos by cos wiedzial na ten temat prosze o pomoc

 

podrawiam :(

 

jak myslicie jak odlutuje rezystor i drocik to nie kapna sie ze cos bylo robione i oddam na gwaraancje ;P

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które z tych są lepsze ??

Samsung 512 PC3200 CL3

 

Samsung 512Mb PC3200 CL3 ale na 8 kostkach

 

Czy może lepiej kupić narazie 1 kość Samsung 1024Mb 400MHz CL3 a z czasem dokupić drugą?? Czy dual chanel przy sempronie 3000+ da odczuwalny wzrost wydajności w grach??

te drugie na 8kostkach bo sa AFAIK na uccc. Te pierwsze to tccc

 

Swoja droga dziekuje Ci za tego linka bardzo serdecznie bo myslalem ze samsungi 1gb na uccc sa w Polsce nie do kupienia :]

 

1. cpu-NB Link Speed opcje atuo 200-400-600-800-1000MHz

2. CPU - NB Link Width auto 8BIT 16 BIT

3. NB - SB link speed atuo 200-400-600-800-1000MHz

4. nb-sb width auto 8BIT 16 BIT

5. htttopci bridge decode schemeauto - positive - subtractive

6. Dram Voltage - auto - normal - hignt (mam auto)

7. gated clock function enabled disabled

 

 

1,2,3 - to mnozniki 1,2,3,4,5 dla hypertransport. Podkrecajac nie przekraczaj 1000mhz. Czyli na przyklad 235 htt *5 = stanowczo za duzo

4. 16bit

5. :rolleyes:

6. ustaw high :]

7. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2,3 - to mnozniki 1,2,3,4,5 dla hypertransport. Podkrecajac nie przekraczaj 1000mhz. Czyli na przyklad 235 htt *5 = stanowczo za duzo

4. 16bit

5. :rolleyes:

6. ustaw high :]

7. :rolleyes:

nie rozumiem tego z przykladu.

dla jasnosci podam ze mam sempa 3000+ jak widac na dolaczonym obrazku.

wogole nie czaje htt bo po raz pierwszy mam z tym stycznosc i wogole nie jaze tego co z czym i jak sie ustawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie najlepiej to:

http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb...ic/30/5271.html

 

Podpowiem, że przy fsb=256, jakie masz ustawione, częstotliwość magistrali htt wynosi odpowiednio:

1280, jeżeli masz ustawione link speedy na 1000MHz

1024, jeżeli masz ustawione link speedy na 800MHz

768, jeżeli masz ustawione link speedy na 600MHz

 

Domyślnie taktowanie magistali hyper transport wynosi 1000MHz dla s939 i 800MHz dla s754. Nie ma się jednak co sztywno tego trzymać , ponieważ nawet 600MHz daje dużo większą przepustowość, niż w realnych warunkach są wstanie wygenerować wszystkie urządzenia PCI i PCIE razem wzięte. Raczej nie przekraczaj 1000MHz, bo nie przyspieszysz już nic, a może być mniej stabilnie. Taktowania w okolicach 800MHz są w zupełności wystarczające.

 

Pamieci masz za to niedotaktowane (jeżeli są to DDR 400) - zapewne w biosie są ustawione na 133MHz. Ustaw na 166Mhz, to przy FSB=256 będą miały jakieś 205Mhz (410DDR) - nie chce mi się liczyć dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello |

mam smutne wiadomosci ;( nie wiem jak to sie stalo ale sie stalo ;( moze bedziecie wiedzieli co padlo i moze da sie jeszcze plyte uratowac

a otuz to mialem ramy w czarnych slotach i przy wyjmowaniu dysku przeszkadzaly mi one ( oczewiscie komputer byl wylaczony, lecz zapomnialem wylaczyc listwe) i wyjolem jedna kosc pamieci przelozylem do niebeiskiego slotu i wyjolem driga kosc lecz przy wsadzaniu 2 kosci poszedl dym gdzies z okolicy slotow ram ;/ i juz komputer niechce sie odpalic , po wlaczeniu kompa zalaczaja sie witraki ale komp jakby sie resetowal cdromy tylko mrygaja i nawet bios sie nie laduje , monitor tez sie nie wlacza, ogladalem plyte nie widzialem zadnych somalen itp , ramy sa sprawne juz sprawdzalem na innym kompie, wiec czy plyta sie spalila czipset ? czy co sie stalo ? moze padl jakis kondensator ? moze da sie ja jeszcze uratowac ? jesli ktos by cos wiedzial na ten temat prosze o pomoc

 

podrawiam :(

 

jak myslicie jak odlutuje rezystor i drocik to nie kapna sie ze cos bylo robione i oddam na gwaraancje ;P

Ehh a na plycie jak wol jest napisane zeby odlaczyc zasilanie od zasilacza przy wszelkich wymianach sprzetu, nowe plyty zawsze podaja napiecie na moduly ram, i inny sprzet zeby dzialaly minn funkcje suspend to ram, roznego rodzaju wake (on lan, on ring) zeby dalo sie komputer wystartowac z klawiatury itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, żeby ktoś chciał to zrobić, szczególnie że przy cenie płyty=220zł może to być średnio opłacalne, zważywszy na utratę gwarancji. Na Twoim miejscu zapukałbym do serwisu, jakkolwiek nie do końca jest to uczciwe, zważywszy, że wina leżała ewidentnie po Twojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...