Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to może być, mam proca 1,325V 2,4 Ghz i pamięci 218 3 3 3 7 1T - wszystko full stabilnie, super pi, SP 2004, na klawiaturze mam przyciski do wyłącznia kompa, więc naciskam power off, a tu moim oczom się piękny bluescreen???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to może być, mam proca 1,325V 2,4 Ghz i pamięci 218 3 3 3 7 1T - wszystko full stabilnie, super pi, SP 2004, na klawiaturze mam przyciski do wyłącznia kompa, więc naciskam power off, a tu moim oczom się piękny bluescreen???

2 rady - szukaj nowych sterow do procka lub nie uzywaj tej funkcji. Ja gdy wylaczalem kompa na szybko przez klawe mialem 100% coldbooty. Teraz wylaczam startem i mam wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Ci chodzi dobrze to tylko się cieszyć - co nie znaczy że u każdego będzie śmigało.

Odbijając piłeczkę - to, że Tobie sie sypie, to nie znaczy, że płyta jest crapem... na Twoje problemy przypuszczalnie jest jedno, proste lekarstwo - nazywa się ono reklamacją - płyta zapewne jest walnięta i wystarczy ją wymienić. Wpadło Ci to do głowy?

 

Z mojej strony tak na marginesie: ta płyta to największy crap z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia. Ilość problemów chyba przebija te z ECSem K7S5A. Dobrze że nie mam żadnego dysku SATA II bo bym już pewnie dostał białej gorączki.

Cóż, mam dysk SATA II i czoło mam zimne... Znajdź mi drugą płytę, która będzie miała AGP i PCIE, SATA II, będzie pozwalać na całkiem niezłe OC i kosztować przy tym 220zł. Uważam, że wygłaszanie takich opinii jest krzywdzące i nieuzasadnione, dopóki nie sprawdzisz innego egzemplarza; tanie płyty niestety mają to do siebie, że użyte komponenty są często gorszej jakości, kontrola produkcji jest słabsza efektem czego na rynek trafia proporcjonalnie więcej wadliwych egzemplarzy, niż w przypadku markowych i uznanych producentów. Kupisz DFI za 800zł i nie będzie działać - narzekaj i psiocz, ale w przypadku płyty za 220zł ogon pod siebie i do serwisu, niech wymieniają 5 razy jeśli trzeba a jak nie to zwrot kasy i kupuj ECS'a.

Nota bene o problemach DFI z sempronem też się sporo czyta; to co, crapem jest DFI czy sempron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh znowu muszę poprosić was o radę. Ogólnie z płytki jestem zadowolony wszystko niby śmiga, gierki działają bez zwiechy, programy też, testy przechodzi bez problemów. Ale zauważyłem, że czasem jak chce wyłączyć kompa to koleś się buntuje i nie wyłancza (tzn. start - wyłacz komputer - i nic myśli sobie coś tam) robie ALT+CTRL+DEL i robię znowu wyłącz system i zaczyna zamykać system i na okienku zamykaniem zatrzymuje się :( i tak się dzieje gdy komp dłużej chodzi (4-5 h), robie więcej operacji. Bo gdy wchodze na krótko to bez problemu wyłancza się. (może to coś w windowsie jest nie tak?) heh wkurzający problem ;)

No i drugi problem to również wkurzające już mnie coldboty. Już piąty dzień z rzędu rano na dzień dobry mam coldboota (wcześniej komp stał w cieplejszym miejscu i nie było tego). Można to jakoś wyeliminować? Może jest jakaś opcja w biosie (póki co szukałem i nic mi nie przyszło do głowy).

Odp. typu poczekaj do lata a będzie ok mnie nie zadawala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh znowu muszę poprosić was o radę. Ogólnie z płytki jestem zadowolony wszystko niby śmiga, gierki działają bez zwiechy, programy też, testy przechodzi bez problemów. Ale zauważyłem, że czasem jak chce wyłączyć kompa to koleś się buntuje i nie wyłancza (tzn. start - wyłacz komputer - i nic myśli sobie coś tam) robie ALT+CTRL+DEL i robię znowu wyłącz system i zaczyna zamykać system i na okienku zamykaniem zatrzymuje się :( i tak się dzieje gdy komp dłużej chodzi (4-5 h), robie więcej operacji. Bo gdy wchodze na krótko to bez problemu wyłancza się. (może to coś w windowsie jest nie tak?) heh wkurzający problem ;)

No i drugi problem to również wkurzające już mnie coldboty. Już piąty dzień z rzędu rano na dzień dobry mam coldboota (wcześniej komp stał w cieplejszym miejscu i nie było tego). Można to jakoś wyeliminować? Może jest jakaś opcja w biosie (póki co szukałem i nic mi nie przyszło do głowy).

Odp. typu poczekaj do lata a będzie ok mnie nie zadawala ;)

U mnie taki problem robi program "Peer Guardian" > jak jest włączony i zamykam lub uruchamiam ponownie kompa to robi taką pauzę i się bardzo długo zamyka , natomiast jak go wyłącze to winda się zamyka normalnie .

 

Możliwe że u Ciebie też jest to kwestia jakiegoś programu .

 

Co do "cold bootów" to na OCWB1 ich niemam > wciskam powerka i się normalnie komp uruchamia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wczoraj pierwszy raz odpalilem mohaa i mialem freezy okazalo sie ze zeby komop byl stabilny w grach musialem obnizyc czestotliwosc do 295x9.

 

Sprawdzilem tez jaka czestotliwosc procesor wyciaga na standartowym napieciu i cala noc sp2004 przeszedl na 9x285 na 1.4v 290mhz robi na 1.425 i wspomniane 295 na 1.450.

Obecnie ustawilem "robocza" czestotliwosc czyli 285x9

 

Co do freezow mam wrazenie ze to wina pamieci ktore nie chca sie dogadac z plyta i procem, gdyz na tych nieszczesnych geilach mialem juz problemy na p4 gdzie podczas rozpakowywania duzych plikow rar wywalalo mi bledy mimo 100% stabilnosci systemu, mek sp2004, superpi czy grania calodniowego, a stalo sie to wlasnie po zakupie geili.

 

Pomeczylem takze freezera niestety oryginalna paste wywalilem, przeszlifowalem spod papierkiem 2000, nalozylem tymczasowo srebrna paste titana i temperatury po calonocnym wygrzewaniu w sp2004 spadly o okolo 3 stopnie w idle i max obciazeniu - obecnie w idle mam 29 stopni a pod obciazeniem sp2004 maxymalnie osiagam 39 stopni.

 

Po wymianie pasty na lepsza mysle ze zjade jeszcze kilka stopni w dol :)

 

Co do slow krytyki jakie sie tu pojawily ja ze swojej strony moge tylko powiedziec ze plyta dziala super nie mialem ani jednego coldbota, freezy byly ale po obnizeniu taktowania ustaly, a tak to mam 100 % stabilnosc, smiem powiedziec ze nawet stabilniej niz na asusie p4p800 + p4.

 

Dysk mam sata2 i powiem tylko ze smiga az milo, zadnych problemow, a po zainstalowaniu sterow z plytki do kontrolera nie musialem nawet nic kombinowac z windowsem zeby zobaczyl cale 250 gb.

 

Wydajnosc jest wiecej niz zadowalajaca - w superpi wyniki poszly rowno o 100% do gory w porownaniu do poprzedniego p4@2.4ghz.

 

Minusy jak mialbym sie zastanowic to chyba tylko grzanie sie mostkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki problem robi program "Peer Guardian" > jak jest włączony i zamykam lub uruchamiam ponownie kompa to robi taką pauzę i się bardzo długo zamyka , natomiast jak go wyłącze to winda się zamyka normalnie .

 

Możliwe że u Ciebie też jest to kwestia jakiegoś programu .

 

Co do "cold bootów" to na OCWB1 ich niemam > wciskam powerka i się normalnie komp uruchamia .

No i chyba mamy winowajce bo też używam peerguardiana jak ściągam pliczki z emulka. Przyjde do chatki i sprawdze.

Co do coldbootów to się z nimi nie pogodze i będę próbował walczyć ;)

Edytowane przez honda666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard > płyta jest już do kupienia w sklepach od zeszłego czwartku/piątku , więc na Allegro też musiała wkońcu zawitać .

 

Ja nadal czekam na 939Sli32-esata2 , ale coś jej narazie u dystrybutorów nie widzę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś głupia ta moja płyta i procek. Mam teraz OCWB4 i na 8*300 mi nie chce chodzić, a na 9*300 chodzi elegancko. Mam napięcie 1,45V. Jak zrobić, żeby przy włączaniu windy automatycznie zmieniał się dzielnik pamięci zamiast 133 (tak mam w biosie), na 140 z programu A64info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbijając piłeczkę - to, że Tobie sie sypie, to nie znaczy, że płyta jest crapem... na Twoje problemy przypuszczalnie jest jedno, proste lekarstwo - nazywa się ono reklamacją - płyta zapewne jest walnięta i wystarczy ją wymienić. Wpadło Ci to do głowy?

Wyobraź sobie że wpadło, tylko że widząc falę problemów na forach zaczyna się dochodzić do wniosku że 'ten typ tak ma'.

 

Cóż, mam dysk SATA II i czoło mam zimne... Znajdź mi drugą płytę, która będzie miała AGP i PCIE, SATA II, będzie pozwalać na całkiem niezłe OC i kosztować przy tym 220zł. Uważam, że wygłaszanie takich opinii jest krzywdzące i nieuzasadnione, dopóki nie sprawdzisz innego egzemplarza; tanie płyty niestety mają to do siebie, że użyte komponenty są często gorszej jakości, kontrola produkcji jest słabsza efektem czego na rynek trafia proporcjonalnie więcej wadliwych egzemplarzy, niż w przypadku markowych i uznanych producentów. Kupisz DFI za 800zł i nie będzie działać - narzekaj i psiocz, ale w przypadku płyty za 220zł ogon pod siebie i do serwisu, niech wymieniają 5 razy jeśli trzeba a jak nie to zwrot kasy i kupuj ECS'a.

No i chyba źle zrobiłem, bo płytę kupiłem bardziej z ciekawości niż z powodu ceny, pewnie kupiłbym ją nawet jakby kosztowała dwa razy tyle bo akurat cena nie był priorytetem. Płyta bardzo ciekawa, ale jak widać źle wychodzę na eksperymentach z ta firmą, szczególnie że składałem już komputery na asrockach (k7) i tylko jeden chodzi bezawaryjnie od początku do tej pory - łudziłem się że tym razem będzie inaczej, ale może nie mam szczęścia... Póki co cały zestaw wydaje się na obecną chwilę chodzić stabilnie, a jeżeli znów zacznie się sypać to z żalem (serio) pożegnam się z płytą i kupię coś sprawdzonego na nf4 (najprawdopodobniej epoxa).

Z pozycji klienta mam prawo narzekać że kupiłem produkt który nie działa prawidłowo (patrząc na opinie nie tylko mi), rozumiem że za 250zł nie mogę wymagać wodotrysków ale prawidłowe działanie na standardowych ustawieniach to chyba nie za dużo? Jeżeli producent zastrzega że jego produkt nie działa z tym i tym (jak np. tu z radeonami x300) to w porządku, ale skoro pojawia się tyle głosów że płyta gryzie się kartami na agp, pamięciami a producent nie kwapi się choćby do wydania nowego biosu czy słowa komentarza w supporcie to co mam myśleć?

Z ECSem też miałem przejścia, nie dotknę tego więcej, choćby na papierze była nie-wiadomo-jak-wspaniała.

BTW, dlaczego nikt inny nie dotyka się do tego chipsetu skoro jest taki super (a w dokumentacji na taki wygląda) ?

Nota bene o problemach DFI z sempronem też się sporo czyta; to co, crapem jest DFI czy sempron?

A tu jest problem współgrania Asrocka z czym?

No właśnie...

Jeszcze raz przepraszam wszystkich urażonych moją negatywną opinią na temat tej płyty, w podtytule dopiszcie 'peany na rzecz 939dual'. Więcej luzu panowie, ponarzekać chyba też trochę wolno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi OCWB4 na 300*9. Parę razy się nie chciał włączyć, ale teraz już mi chodzi. W A64info zrobiłem sobie pamięci na 150MHz, czyli chodzą na 224Mhz. Najciekawsze jest to, że włączyłem 3Dmark05. Karta graficzna tak samo taktowana jak robiłem test niedawno i mam 4860 punktów, na 2466Mhz

(9*274) mam tyle samo, tylko że to był bios 1.60 oficjalny. Mam włączone CPUZ i proc chodzi na pewno na 2700Mhz. Pamięci też były taktowane tak samo (225Mhz, a poprzednio 224). Timingi też, więc nie wiem dlaczego nie mam przyrostu wydajności. Jest jakiś bios z HTT300 i dzielnikiem pamięci, w którym się ustawia 150MHz? Bo teraz mam ustawione 9*300, ale pamięci muszę zmieniać w programie w windzie, a mi sie nie chce tak za każdym razem.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozycji klienta mam prawo narzekać że kupiłem produkt który nie działa prawidłowo (patrząc na opinie nie tylko mi), rozumiem że za 250zł nie mogę wymagać wodotrysków ale prawidłowe działanie na standardowych ustawieniach to chyba nie za dużo? Jeżeli producent zastrzega że jego produkt nie działa z tym i tym (jak np. tu z radeonami x300) to w porządku, ale skoro pojawia się tyle głosów że płyta gryzie się kartami na agp, pamięciami a producent nie kwapi się choćby do wydania nowego biosu czy słowa komentarza w supporcie to co mam myśleć?

Można tylko zastanawiać sie, ile winy leży po stronie AsRocka, ile po stronie ULI, a ile po stronie producentów podzespołów, którzy w swoich produktach zawarli optymalizacje pod kątem współpracy z chipsetami Nvidii, VIA i Intela, ale niekoniecznie zadbali o mało znany i praktycznie nieobecny na rynku ULI.

 

BTW, dlaczego nikt inny nie dotyka się do tego chipsetu skoro jest taki super (a w dokumentacji na taki wygląda) ?

O to chyba należałoby zapytać Nvidii - może po prostu nie zależy jej na tym, żeby ten chipset się sprzedawał? Poza tym producenci płyt wolą i zawsze woleli robić takie płyty, które będą się sprzedawać, a sprzedaje się NF4

 

A tu jest problem współgrania Asrocka z czym?

No właśnie...

Jeśli chodzi o pamięci i niefortunne 1T, to już pisałem, że z tego, co można znaleść w sieci (w tym na OCW) przyczyną jest prawdopodobnie kotroler pamięci na niektórych venice/palermo E6, i problemy takie występują na różnych płytach i chipsetach. Jeżeli płyta nie działa dobrze na stockowych ustawieniach, to naprawdę - wymień ją i sprawdź na innym egzemplarzu, już ktoś w temacie przeżywał coś podobnego. Jeżeli nie zadziała - masz prawo do narzekań.

 

Ja również kupiłem płytę z ciekawości, bo chwilowo nie miałem ochoty zmieniać grafiki (czekam co ostatecznie będę potrzebował do Obliviona) i liczyłem się z tym, że w razie problemów po prostu ją sprzedam albo spalę - 220zł nie majątek, jak byłem młodszy i głupszy zdarzało mi się więcej w jeden wieczór w knajpie zostawić. Ale ponieważ okazało się, że płytka spełnia moje oczekiwania z nawiązką, na razie zostaje. Nie wymagałem od niej za wiele, ale dostałem więcej, niż się spodziewałem. Szkoda mi tylko trochę 1T, ale przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bardzo ciekawa, ale jak widać źle wychodzę na eksperymentach z ta firmą, szczególnie że składałem już komputery na asrockach (k7) i tylko jeden chodzi bezawaryjnie od początku do tej pory - łudziłem się że tym razem będzie inaczej, ale może nie mam szczęścia...

To chyba coś Ci nie wyszło przy składaniu tych kompów na Asrocku .

 

Ja złożyłem już sześć kompów z płytami Asrocka ( K7S8X , 3xK7Upgrade880 , 2x939Dual-Sata2 ) i na żadnej nie było problemów ( typu Hardware ) z poprawnym działaniem płyty . Wszystkie od najstarszego który ma już trzy lata po mój najnowszy sprawują się bardzo dobrze i nie sprawiają kłopotów . Możliwe więc że w tych kompach złożonych przez ciebie wina leży po stronie jakiegoś innego podzespołu , a nie płyty głównej .

 

Jeżeli chodzi o tą konkretną płytę to wiadomo że nie współpracuje poprawnie z jakimiś konkretnymi podzespołami , ale inne firmy również mają problemy z kompatybilnością niektórych elementów . Po to właśnie są prowadzone dyskusje na forach internetowych żeby przed zakupem danej płyty dograć pozostałe elementy i odpowiednio skonfigurować cały zestaw .

 

Wątpię czy jakakolwiek firma produkująca płyty główne zamieszcza informację o wszystkich niekompatybilnych podzespołach które się gryzą z danym modelem . Byłoby to cokolwiek nieciekawie żeby wchodząc na stronę producennta z opisem płyty , oprócz specyfikacji technicznej , sterowników , biosu i manuala , widniała również lista podzespołów które nie pracują prawidłowo z daną płytą .

 

Płyty Asrcocka które znam i wiem że są dobre moge z czystym sumieniem polecić każdemu kto składa kompa . Co do innych modeli Asrocka to się nie będę wypowiadał , bo niemiałem z nimi styczności .

 

Przy płytach Asrocka podstawowym atutem jest cena , oraz nowinki techniczne których nie oferuje żaden inny producent , jak np. płyty z dwoma gniazdami CPU s.754 i s939 lub ta płyta z mozliwością obsługi AGP i PCIex .

 

Są ludzi którzy są zadowoleni z tej płyty i mają o niej bardzo dobrą opinię , innym natomiast się ona niepodoba i strasznie na nią nażekają . No cóż nikt nikogo nie zmusza do zakupu płyty głównej danego producenta i może sobie kupić płyte innej firmy .

 

Proponuję skończyć już ten OT , ponieważ ta dyskusja do niczego nie prowadzi i tylko odchodzimy od głównego wątku tego tematu , a mianowicie płyty głównej Asrock 939Dual-Sata2.

 

To tyle co miałem do powiedzenia na temat Asrocka i jego płyt głównych .

 

Paszczu> Napisz jakie konkretnie problemy sprawia twój komputer i najlepiej podaj w SIG'u konfigurację wszystkich podzespołów , to napewno Ci pomożemy go ustabilizować . Jak narazie to niewiem jakie masz tam zamontowane podzespoły i niebędąc jasnowidzem niemogę Ci pomóc odnośnie twoich problemów z kompem .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kencho-1:

Póki co, jak piszę (nie czytasz?) system działa stabilnie. W każdym razie dzięki za dobre chęci :) Co do reszty klamotów to nie ma tam żadnej egzotyki.

2x512mb Twinmosa na kościach mtec, radeona 9800se@pro, dwa dyski ata (160gb samsunga i 300gb seagate'a), dvd-rw benq i do tego czytnik toshiby. Wszystko to zasila enermax 365p-ve.

Bios OCWB2, niestety nie działa u mnie myk z ustawieniem htt300mhz na oficjalnym 1.50.

Nie widzę sensu pakowania tego wszystkiego do siga, bo generalnie przed zawracaniem komukolwiek [gluteus maximus] na forum sam staram się sprawdzić wszystkie możliwości.

Vcore ustawione na 1.425v wg. cpu-z pływa w granicach 1.392-1.440v. Może to to?

---

Edit do tego co poniżej - na ocwb1 komputer nie bootuje na dwóch kostkach pamięci.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że "póki co" , ale chciałem żebyś się wyzbył tego póki co i zmienił na "wszystko chodzi stabilnie" :)

 

Ktoś wcześniej sprawdzał miernikiem i podobno napięcia podawane na procka są stabilne jak skała i tylko w programach tak lata .

 

Jeżeli chodzi o bios to stestuj sobie OCWB1 , ja po przetestowaniu wszystkich biosów uważam że ten jest najlepszy i najbardziej stabilny i niema jakichś problemów z cooldbotami jak na OCWB2 .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tą konkretną płytę to wiadomo że nie współpracuje poprawnie z jakimiś konkretnymi podzespołami , ale inne firmy również mają problemy z kompatybilnością niektórych elementów . Po to właśnie są prowadzone dyskusje na forach internetowych żeby przed zakupem danej płyty dograć pozostałe elementy i odpowiednio skonfigurować cały zestaw .

I w związku z tym mam pytanie. Czy ma ktoś na tej płycie Kingstony w dualu?? Ja mam 2*512MB (obie kości niestety dwustronne) i właśnie zastanawiam się czy nie będzie żadnych problemów na tej płytce <_<

 

Aha jeszcze ... czy wg Was duża będzie róznica między Sempem na tej płycie na powiedzmy 2,4-2,5Ghz (no chyba ze trafilaby sie jakaś bardzo dobra sztuka to więcej :rolleyes: ) a tym co w podpisie ?? Opłacalna ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie dosyć duża różnica między sempem, a tym co masz w sigu. Jak masz kase to przejdź na S939. Ja zmieniłem z Celofana 2,6Ghz i jest taki przypływ wydajności, że nawet strony WWW się szybciej otwierają (da się to zauważyć bez żadnych benchmarków). Kopiowanie plików też jest szybsze (6 giga z dysku mojego na dysk, który ma tylko 5400 obrotów kopiowało mi się 4 minuty, a na celeronie co najmniej 10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj szukalem dodatkowej wydajnosci na ustawieniu "roboczym"

i moge sie podzielic kilkoma spostrzezeniami :D

 

Dziala u mnie cr1 bez problemu, juz wczesniej dzialalo ok, i czy wlacze czy wylacze to pamieci dupnie sie kreca ale to ich wina bo na p4 juz mialem ten problem.

Obecnie biegaja na 366mhz 2-3-3-5-1.

 

Ustawilem idle timer w biosie na enabled co dalo 200 mb/s dodatkowo w zapisie w everescie.

 

Dzieki tym zabiegom semp liczy mi superpi prawie tak samo szybko jak na 9x300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, coś mi się zje...bało z portem AGP, mam artefakty na obrazie nawet w 2 D, jedynym rozwiązaniem które sprawia że wszytko jest ok to odchylenie karty pod innym kątem. Wygląda to tak, jakby coś ze stykami było, ale od czego to się stało to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuklear, wyjmij kartę i styki przetrzyj spirytusem, może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi. Może się zasyfiły, albo są skurzone i dobrze prądu nie przewodzą.

 

@IGI, jakie to jest to twoje ustawienie robocze? U mnie na Athlonie robocze to jest 9*274, mem 224Mhz (448 Mhz DDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie także to wina grafy. Ma już swoje lata na pewno, chociaż ja w drugim kompie mam FX5200 Ultimate i działa już ponad 2 lata. Pożycz od jakiegoś kumpla kartę na AGP i sprawdź czy twój slot działa czy jest zepsuty.

Ma ktoś freezy na karcie AGP i tej płycie? Czytałem w tym topicu o takim czymś, ale u mnie się nie pojawiły. Moje wyniki w 3dmarkach są w porządku? Bo według mnie, chyba ujdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż i wyjmij grafę kilka razy, może się styki wreszcie dotrą (doczyszczą) i problem zniknie. Ewentualnie to grafa coś pada i jak nagniesz laminat to jej się poprawia. Padnięcie AGP to na końcu bym obstawiał. Najlepiej sprawdź grafę u kogoś, to częściowo da odpowiedź na pytanie co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...