Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem już totalnie wykończony menczeniem tego asroka. Czytałem o nim dość dużo nakręciłem się na niego i szczerze to najchętniej wy**bałbym go za okno... Od samego początku sprawia mi problemy, cold booty cold botami, ale nie moge zainstalować zwykłego durnego xp, o linuxie nie wspominając. Sił czytać 90 storn nie mam, więc nie bijcie. Narazie stoje na tym, że mam drugą płyte, zmenili od renki w sklepie, spaloną nagrywarke cd-rw lg, i uszkodzony napęd dvd lg który o dziwo na płycie epox 8rda3i z durexem na pokładzie działa i bezproblemowo xp czy linux się zgrywa tutaj tj na asroku d*pa. Pożyczyłem od znajomego nagrywarke 8x lg i to samo. Podczas isntalacji xp wszytsko jest ok do momentu reboota po skopiowaniu plików na dysk. Pojawia się wtedy piękny niebieski ekran z błędem STOP, lub czarny z napisem, że nieudało się załadować biblioteki dll i mam się zgłosić do pomocy technicznej, teraz po zmianie płyty w serwisie w sklepie po włączeniu pojawia się napis że naciśnij klawisz by ruszyć z cd to klikam chwile trwa sprawdzanie konfiguracji, pojawia się niebiski ekran ładowania plików instalatora i koniec, dowolny błąd niezgodności jakiegoś tam pliku inf z czymś tam.... no załamać się można. Mam 2 taśmy 80 żyłowe i 1 40 na wszytskich to samo z dvd samym z dvd i cd-rw pożyczonym czy z samym cd-rw, już o moim cd-rw 52x niewspominając. Dodam, że napędy podpinam pod kanał ide2 jedną taśmą a dysk samsung 80 giga drugą pod ide1. Zworki master slave zawsze są podpiente tak jak trzeba, a wszytskie napędy działały przed zmianą płyty na tego assrocka...

 

Pozdrawiam i POMOCY!!! Bo się pochlastam zaraz...

 

(Chyba nie dane mi zakosztować uroków AMD 64, Ktoś pewnie na górze doszedł do wsniosku, że przeskok z durona morgan 1200 na amd 64 to jednak za dużo)

 

hm na poczatku chcialem ci odpisac o sterach do kontrolera dysku (sata2) no ale wnioskuje ze chcesz podpiac normalny dysk ... moze wina tkwi jednak w tych hynix`ach , sproboj instalki na jakiejs kostce kumpla moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIO mode ustawiasz na 4 a DMA na disabled na czas instalacji, później (po instalacji windy) powinno być już OK - upewnij się tylko, że w windowsie napędy po ponownym włączeniu DMA w biosie również je dostały. Nie wiem, czemu się tak dzieje, u mnie na 3 instalacje na tej płycie również jedna nie chciała przejść. Na którym biosie instalowałeś, 1.2? 1.3?

ok ale ja mam bios 1.50 i tam, w który napęd cd nie wejde opcji disabled nie ma jedynie auto i jakieś opcje do wyboru, nie sprawdzałem dysku ale pewnie to samo...

 

ja na biosie 1.50 i 1.60 - na tym pierwszym 2 reinstalki, a na drugim 1 i zero problemu

a ja 1.50 jw pisałem... i k***a na 25 isntalacji widnowsa i 20 linuxa - 100% nieudanych, płyte udało mi się odpalić na windzie zainstalowanej na starym mobo epoxa z duronem

 

Nawet mnie nie strasz (patrz sygnatura) <_<

spoko nie bój nic... ja mam mega pecha do takich rzeczy... zresztą już wszystko sie pomału układa jedynie żal cd-rw lg i dvd (przyśpieszona decyzja o kupnie nagrywary dvd:D hehe)

 

hm na poczatku chcialem ci odpisac o sterach do kontrolera dysku (sata2) no ale wnioskuje ze chcesz podpiac normalny dysk ... moze wina tkwi jednak w tych hynix`ach , sproboj instalki na jakiejs kostce kumpla moze?

nie chce ale musze:D to mój jedyny dysk 80 gigowy samsung na zwykłym ata 133. a ram jest owszem dziwaczny:D na epoxie na 10 odpaleń po wyjęciu ramu i ponownym włożeniu mam 8 c1 czyli błędów ramu i 2 razy ruszy... tylko co może mieć ram do instalowania xp skoro instalowany xp na innym kompie teraz chodzi a ram przeszedł mem testa bez bólu... ale ok postaram się za jakiś czas sprawdzić na kombajnie 2 twinmosów odrazu duala sprawdze co daje:D tak naprawde...

 

pozdro for all i dzięki for all

Edytowane przez Eversor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,Mam Bartona 2500+ podkrecony na 2200MHz płyta Asus jak w opisie

wymiana na A64 3500+/ 2200MHz/ i Asrock podniesie wydajność o ilę i czy warto wymienić?

Pytałem o procesor jaki 3500+ czy 3700+ - brak odpowiedzi ale znalazłem stronę porównanie 3200+ Wenecja vs. SanDiego(3700+) pracujące z tą samą częstotliwością / 2000,2200/ różnica to kilka % - wezmę raczej 3500+

Co jest w opcji - box - procesor i wentylator,a w wersji OEM tlko procesor, bo różnica to 130zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś juz pinmoda na vcore na tej płycie ?? Jak tak to z jakim efektem ??

Czy gdy przykładowo pinmodem dałoby sie 1,5V, to czy będzie można podnieść jeszcze o te 0,05V i ewentualnie obniżać vcore czy to już będzie wartość stała ??

Wnioskuje, że jednak nikt nie robił tego pinmoda. A może orientuje się ktoś jakby to wyglądało na tej płycie na wspomnianym przykładzie ?? Może ktos wypróbuje... :D

 

Dla tych co jeszcze nie maja VDIMM MOD polecam proste i stabilne a 3.2 niezabila pamieci mi pomoglo sporo.

Może ktoś mi wytłumaczyc na czym polega dokładnie ten mod ?? Czy wystarczy lakier do niego ??

Jak z tym voltażem poradzą sobie Kingstony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM, mój master port IDE odmawia współpracy :( Gdy podłącze na nim dyski to pokazuje mi jaieś dziwne nazwy i rozmiary... :( A tak pozatym czas mi się cały czas przestawia jak chce mimo że bateria jest nowa. WTF? I w Windowsie i w Linuxie, o ile chce, jak chce i zawsze po uruchomieniu komputera :/

Edytowane przez Nuklear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,Mam Bartona 2500+ podkrecony na 2200MHz płyta Asus jak w opisie

wymiana na A64 3500+/ 2200MHz/ i Asrock podniesie wydajność o ilę i czy warto wymienić?

Pytałem o procesor jaki 3500+ czy 3700+ - brak odpowiedzi ale znalazłem stronę porównanie 3200+ Wenecja vs. SanDiego(3700+) pracujące z tą samą częstotliwością / 2000,2200/ różnica to kilka % - wezmę raczej 3500+

Co jest w opcji - box - procesor i wentylator,a w wersji OEM tlko procesor, bo różnica to 130zł.

wez 3000+ Venica... i tak go podkrecisz min do 2466 MHz wiec po co przeplacac ? do tego ac freezera 64 pro

 

AMD Athlon 64 3000+ Venice 499 zl

AC Freezer 64 Pro 67 zl

 

semp 64 3000+ (1800 MHz) jest troche lepszy od bartka 2200 MHz - wiem bo sam testowalem

 

te 200-300 zl co zostanie mozesz przeznaczyc, np. na wiekszy dysk lub inne duperele :P ew. sobie zbierac na cos innego

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,Mam Bartona 2500+ podkrecony na 2200MHz płyta Asus jak w opisie

wymiana na A64 3500+/ 2200MHz/ i Asrock podniesie wydajność o ilę i czy warto wymienić?

Kurcze. pisałem o tym dopiero... Słabo przeglądasz, więc przypomnę. Wcześniej miałem bartona mobilnego podkręconego na 2400Mhz i ta konfiguracja dostawała w dupe już przy podkręconym Sempronie na 2250Mhz (gry, archiwizacja, konwersja). Więc różnica w wydajności jest spora. a co dopiero Athlon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce ale musze:D to mój jedyny dysk 80 gigowy samsung na zwykłym ata 133. a ram jest owszem dziwaczny:D na epoxie na 10 odpaleń po wyjęciu ramu i ponownym włożeniu mam 8 c1 czyli błędów ramu i 2 razy ruszy... tylko co może mieć ram do instalowania xp skoro instalowany xp na innym kompie teraz chodzi a ram przeszedł mem testa bez bólu... ale ok postaram się za jakiś czas sprawdzić na kombajnie 2 twinmosów odrazu duala sprawdze co daje:D tak naprawde...

 

mysle ze to jednak ten hynix szaleje ;] sam kiedys mialem padająca kosc to robila podobne szalenstwa

(tzn zeby zainstalowac system musialem wyjac jedna kosc z 2x256 zeby sie zainstalowal ;] )

pozniej dochodzily np takie efekty specjalne jak przy bootowaniu reset modemu ... bo dostawal takiej sieki przez usb;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linki... tylko że ja już to dawno widziałem :blink:

 

A czy to napiecie nie jest za duże dla Kingstonów ?? Szczerze to wydaje mi sie, ze raczej za dużo, ale może ktoś się lepiej orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to pozniej jak grafe zmienie i chlodzenie mostkow...

 

juz nic nie poradze zostawiam tak jak jest, bo pamieci mam lipne i nawet na 3 4 4 8 nie chca isc na 224... (jeszcze moge je przelozyc do innych bankow, ale to tez przy okazji :P)

 

dalem mnoznik htt z 3x na 4x - co daje 1096 HTT, a na 3x bylo 822 HTT (wiec mysle, ze malo)

 

@Kipek tak to juz jest :]

a sprobuj ustawic na 3 4 4 11 jak sie da i wtedy sprawdz

 

 

mam problem z grafa,

po instalacji na systemie 64 bit wykrywana jest jako pci..

 

a jest agp..

 

post-111760-1144007887_thumb.jpg

Kiedys slyszalem opinie w sklepie komputerowym ze obecne karty na agp to sa mostkowane i przerobione z pcie, wiec czasem system moze je tak wykrywac

p.s moja gf 6600 agp po zainstalowaniu driverow agp do mobo tez jest wykrywana jako pci

 

jesli sie myle prosze o sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pomoze mi ktos??

padla mi plyta i chcialbym ja wyslac na gware ale musze zmienic bios..wie ktos jak to zrobic?? slyszalem ze mozna jakos wyjac ta kostke biosu(ale jak??) i wlozyc ja do innego kompa przy starcie systemu i wtedy wgrywac bios z dyskietki?? wie ktos cos na ten temat..jak to wyglada w tej plycie..

przy okazji plyta padla mi tak po prostu :)

niech mi ktos wkoncu odpisze..

Wez płyte i idz do jakiegos sklepu/serwisu komputerowego. Ja programowałem eeproma do K7S8X kilka razy i kosztowało mnie to zawsze 5 zł. Moim zdaniem nie warto bawić się w Hot-flasha - jednak jeśli tylko kość "gabarytowo" się mieści, to powinno być wszystko ok.

1. mysle ze tu jednak nie chodzi o gabaryty tylko o zgodnosc kosci, eprom epromowi nierowny

2. dawno dawno temu w 42 a moze i 43 roku :wink: robilem flasha biosa do starej plytki

MSI na pga pod celka 633 i plyta padla bo podstawowym bledem bylo programowanie z HDD a przy ladowaniu

romu w pewnym momencie sa odcinane kanaly ide ( nie wiem jak to jest teraz ale na wszelki wypadek flash jade z fdd) i oto co zrobilem:

inna plytka pod ten sam proc ( jakis inny model MSI)

lewy bios podnosil sie do posta i mozna bylo wejsc w ustawienia ale posypala sie czesc odpowiedzialna za boot systemu i teraz przygotowania do flashowania na ostro.

Wyjety dobry bios pod reka, wyjecie biosa zkichanego do takiego momentu zeby tylko stykal wszytkie piny w gniezdzie. Odpalenie kompa, wejscie w setup, teraz ostrozne wyjecie zkichanej kosci i osadzenie tej dobrej ale nie za mocno bo za chwile bedzie znow podmiana, wychodzisz z biosa bez robienia zmian, wtedy nastepuje dalsza procedura odpalania kompa (nie bylo zmian wiec komp nie robi resetu i jedzie dalej). z dobrej kosci sie ladnie bootuje flop pod dosem. nastepnie komenda flash nazwa.rom

i nie naciskamy Enter tylko ostroznie podmieniamy bios. Teraz dopiero spokojnie naciskamy Enter i modlimy sie zeby zaskoczylo ( u mnie za 4 razem chyba zadzialalo ale wkoncu sie udalo) .

Nie pamietam czy na tej plycie mozna bylo ustawic Shadow BIOS, ale to bylo by bardzo pomocne.

Zycze powodzenia.

P.S. Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenie mobo!! wszystko robisz na wlasne ryzyko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprobuj ustawic na 3 4 4 11 jak sie da i wtedy sprawdz

Kiedys slyszalem opinie w sklepie komputerowym ze obecne karty na agp to sa mostkowane i przerobione z pcie, wiec czasem system moze je tak wykrywac

p.s moja gf 6600 agp po zainstalowaniu driverow agp do mobo tez jest wykrywana jako pci

 

jesli sie myle prosze o sprostowanie

Co do instalacji grafy AGP geforce6 no macie

Na czystym SYSTEMIE rozpakuj paczke z uli driver otwoz install.ini zmien Setup_x64AGP=N na Y to zainstaluje sie driver AGP a pozniej pokoleji od punktu 5 a na zabrudzonym pokoleji nak leci od 1

I went through the same mess several times. Do the following:

1. uninstall the original nvidia disply driver. Your

system should run with the inbuild VGA driver.

2. uninstall the ULI integrated driver completely

3. reboot

4. re-install ULI integrated driver

5. re-install nvidia display driver, whatever

version you want

6. start regedit.exe and search for the following

key:

"[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\uliagpkx\Parameters]"

If you find this. *delete* this key (only the "Parameters" set) and reboot.

From my experience everything should run smooth again after that.

Wtedy wykryje ja AGP i niema problemow ze sterami pod direct3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mysle ze tu jednak nie chodzi o gabaryty tylko o zgodnosc kosci, eprom epromowi nierowny

Eepromy są zgodne, jeśli chodzi o wyrowadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

nie wszystkie bo rozne kosci biosu sa montowane na plytach glownych i rozne sa sposoby ich programowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wysio

sorki za tekst o pamieciach ale myslalem ze takie markowe ramy biegaja lepiej... chyba ze zbyt małe vdimm plyty uniemożliwia im to

jeszcze raz przepraszam icon_smile3.gif

Przeprosiny przyjęte :) . Co do pamięci, to MARKOWE nie oznacza automatycznie, że będą się dobrze podkręcać. Miałem kiedyś Geile 400Mhz (sporo kasy mnie wtedy kosztowały) i ledwo na 420Mhz chodziły. Więc porównując - PDP wcale nie są takie złe. Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w BINO zamówić ASroka - odradzają , lepiej inną płyte .

idę do Komputronika - to samo,pytam co jest nie tak z tą płytą - stwierdzenie - niby nic ale lepiej Asus .

Gościu rozmawia z serwisem Komputronika i pyta czy są reklamace,odpowiedz że wszystko w normie ale pisze żeby odradzić mi zakup tej płyty.

Chyba poszukam czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre... wiadomo, że polecą coś droższego.

 

Ja idąc po swoją płytę (okazało się, że nie ma jej na stanie) usłyszałem coś takiego:

 

ja: w sumie dziwne, że jej nie macie - dość popularna płyta

on: wie Pan - to w końcu low end, nikt tego nie bierze

ja: aha, no, no, tak racja...

 

Inny typ textu: "Asus/Abit to Asus/Abit"... no to logicznie ujmując Asrock to Asrock... :|

 

Masz tutaj ponad 90 stron opini o tej płycie. Myślę, że będziesz w stanie sam zdecydować czy ją chcesz czy nie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeglądałem wcześniejsze wpisy i nie zauważyłem [chyba, że przeoczyłem] informacji o moim problemie z tą płytą.

Mam Venica 3000+ [kręcony, czy nie zawsze to samo],

2 Gb RAM 4 x 512 TwinMOs

2 HDD [iDE 80GB i 250GB SATA]

SB LIVE

karta TV

GeForce 7800GT

zasilacz 460 Cheftec

 

Problem polega na tym, że strasznie grzeje mi się NB. Czujka z AeroGateII pokazuje w stresie 48-50 stopni. Zamontowałem Zalmana + wentylatorem, trochę ale niewiele pomogło.

Doszedłem do tego jak komputer zaczał być niestabilny, tzn. gram i nagle czarny ekran reset i nic. Trzeba wyłączyć kompa odczekać i znowu można przez jakiś czas działać. Bios to 1.60, próbowałem chyba wszystkich możliwych ustawień. Procesor nominalny, pamięci na 133,niskie HTT itp. Doszło do tego, że parę razu miałem reset nawet w windzie. Sprawdząłem temp. k.graficznej - nigdy powyżej 55 stopni. Dyski, procesor, temperatura MB w SpeedFan , napięcia też ok. Brakuje mi już pomysłów.

Może ktoś z Was miał podobny problem i znalazł rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam problemy z pamieciami... AMD nie jest przystosowane jeszcze dobrze do obslugi 4 kosci naraz... zobacz bez podkrecenia i pamieci na 166 (333), i do tego T2

 

@byzik

 

nie wiem kto jest madrzejszy... sprzedawca w sklepie, ktory czycha na laika i chce z niego wydobyc jak najwiecej kasy, czy iles tam userow, ktorzy doglebnie przetestowali dany produkt...

 

odpowiedz sobie na to sam...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie macie rację,chociaż wielu z posiadaczy tej płyty ma z nią mniejsze lub wieksze problemy tak wynika z waszych postów.

 

Doradzili mi A64 3200+ dobrze sie kreci ,pytam czemu nie 3500+lub 3700+ mają wiekszą pamięć - tego facet z komputronikanie wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest nie oplacalne... jesli nie masz zamiaru krecic to to mozesz kupic tego 3500+, ale jak krecisz to kup 3000+ bo i tak wykrecisz go do wartosci 3700+ albo i wiecej

 

to, ze 3500+ lub 3700+ maja ciupke cachu wiecej odrazu wiosny nie czyni

 

najwiecej userow ma i tak 3000+, a co do probleow z tym ASRockiem to najczesciej sa to problemy nie dotyczace czesto plyty, a innych komponentow - grafa, pamieci i inne duperele

 

zawsze masz czas 10 dni na zwrocenie kompa bez przyczyn, wiec jak cie ta mobo nie zadowoli to kupisz inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze masz czas 10 dni na zwrocenie kompa bez przyczyn, wiec jak cie ta mobo nie zadowoli to kupisz inna

 

 

czy istnieje wogóle taki przepis czy ustawa, obawiam się ze tego nikt nie respektuje

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

to dotyczy tylko zakupow przez internet i taki zapis musi byc w regulaminie sklepu jesli go nie ma to masz chyba nawet do 90 dni na zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem, ale robiłem dużo testów superPi, prime95 i nigdy nie miałem błędów.

Na forum ocworkbench jest post o pracy tej płyty z 4x512 ram i ludziska piszą tam, że działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...