Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś wpierw poczytał kilka ostatnich stron tego tematu, to byście się tak nie męczyli, tylko załatwili sprawę w 5 minut. A tak, to ja się męczyłem (i pisałem o tym co i jak) i wy się wkurzaliście..... :-|

 

Ps. A jaką dokładnie kartę instalowanliście ??? Bo ja sprawdzałem i na 6600GT nie ma takich numerów. Więc nie wszystkie karty serii 6.

Trochę mnie ta sytuacja denerwuje, bo nie mogę zmienić biosu na taki bez blokady HTT, a mój procek aż się prosi o więcej Hz., bo jak narazie nie wymaga zwiększania napięcia ponad standart.

zwykle 6800 leadteka wiec mozliwe , ze tylko tych opartych na tej rodzinie. A czytanie forum jest ciezkie jak sie ma najpierw caly komp w rozsypce ;) A potem jak juz cos niecos zadzialalo to szukalismy i sprawdzalismy wszystko co bylo w temacie z Faq do asrocka w przyklejonych czyli najpierw ustawilismy pamieci na 2T na wszelki wypadek , potem drivery AGP od uli zamiast asrockowych itd.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem, na poczatku jak kupilam ta plyte to poskladalam to wszystko i normalnie pracowalam na systemie... jednak zauwazylam bardzo slaba wydajnosc... i wtedy zauwazylam, ze trzeba zainstalowac sterowniki agp... po zainstalowaniu faktycznie wydajnosc wzrosla... ale od tamtej pory mam blue screeny o numerze 0x0000007A... dzieje sie to zawsze jak wylacze monitor... jak go wlacze to juz jest ten niebieski ekranik... oraz czasami jak przez przypadek np. cos odlacze (kabel od internetu albo cos...) ale to sie zdazylo moze 1-2 razy. Przed zainstalowaniem tych sterownikow agp nic takiego sie nie dzialo, wiec takie moje pytanie dlaczego tak sie dzieje??? :| ze sterownikow nie zrezygnuje bo wydajnosc bez nich jest tragiczna... wiec dlaczego tak sie dzieje po zainstalowaniu??? co moge zrobic??? :|

 

EDIT: ten numer bledu znaczy to: "Obszar danych przekazany do wywołania systemowego jest za mały."

Edytowane przez Katarzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten sterownik AGP zainstalowałaś po odinstalowaniu sterownika do karty graficznej??? Po wpierw trzeba zainstalować ten ster AGP, a dopiero potem sterownik do karty.

 

Ps. Ja mam czasem blue screen, jak chcę otwożyć jakąś prezentacje PPS. I zawsze na tych samych plikach to się dzieje, ale nie na wszystkich tego typu... dziwne....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem, na poczatku jak kupilam ta plyte to poskladalam to wszystko i normalnie pracowalam na systemie... jednak zauwazylam bardzo slaba wydajnosc... i wtedy zauwazylam, ze trzeba zainstalowac sterowniki agp... po zainstalowaniu faktycznie wydajnosc wzrosla... ale od tamtej pory mam blue screeny o numerze 0x0000007A... dzieje sie to zawsze jak wylacze monitor... jak go wlacze to juz jest ten niebieski ekranik... oraz czasami jak przez przypadek np. cos odlacze (kabel od internetu albo cos...) ale to sie zdazylo moze 1-2 razy. Przed zainstalowaniem tych sterownikow agp nic takiego sie nie dzialo, wiec takie moje pytanie dlaczego tak sie dzieje??? :| ze sterownikow nie zrezygnuje bo wydajnosc bez nich jest tragiczna... wiec dlaczego tak sie dzieje po zainstalowaniu??? co moge zrobic??? :|

 

EDIT: ten numer bledu znaczy to: "Obszar danych przekazany do wywołania systemowego jest za mały."

o ile dobrze pamietam to blad 0x0000007A miewam jak za bardzo przekrece pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik do agp ten najnowszy ze strony asrocka. karte mam radeona 9700 pro a sterowniki najnowsze warcatsy

To spróbuj z tymi z paczki Uli (ktoś wcześniej podawał linka do wersji 2,20). Tylko wcześniej wywal stare stery.

Co do "warcatsów" to pewnie chodzi i o catalysty... nie mylę sie :rolleyes: ??

 

A jeszcze w kwesti sugestii kol. lukas12p.

Jak masz ustawiony MA Timing ?? Jesli na 1T lub Auto to ustaw na 2T. Może to tego wina :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj z tymi z paczki Uli (ktoś wcześniej podawał linka do wersji 2,20). Tylko wcześniej wywal stare stery.

czyli zrobic to w takiej kolejnosci??:

1. odinsttalowac sterowniki karty graficznej i przeczyscic system driver cleanerem

2. reset

3. odinstalowac sterowkini agp

4. reset

5. zainstalowac sterowniki agp

6. reset

7. zainstalowac sterowniki od grafiki

czy tak??? ;)

 

Co do "warcatsów" to pewnie chodzi i o catalysty... nie mylę sie :rolleyes: ??

nie rozumie za bardzo tego pytania... no mam sterowniki najnowsze warcats (na bazie najnowszych catalystow)

A jeszcze w kwesti sugestii kol. lukas12p.

Jak masz ustawiony MA Timing ?? Jesli na 1T lub Auto to ustaw na 2T. Może to tego wina :/

Zaraz to sprawdze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katarzynka

moze lepiej bedzie jak zamiast reset zrobisz restart :)

 

@lucyferus23

przy 260 i ustawieniu ramu na 200(400) w biosie ram tez biega na 260Mhz. przy 166 ma 212 a tak jak masz teraz 133 (266) ma zaledwie 167Mhz

a napiecie procka masz na maxa?....

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katarzynka

moze lepiej bedzie jak zamiast reset zrobisz restart :)

 

@lucyferus23

przy 260 i ustawieniu ramu na 200(400) w biosie ram tez biega na 260Mhz. przy 166 ma 212 a tak jak masz teraz 133 (266) ma zaledwie 167Mhz

a napiecie procka masz na maxa?....

Niech zrobi vdimm mod to zostawi sobie pamieci na200(400) i niech leci do gory.Daje to najlepsze rezultaty.

Ja bez vdimm moda niemoglem poleciec dalej niz 240 mem480 a teraz widac jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pytać ale nie mogłem trafić, w końcu udało mi się znaleść nowy adres forum, więc czytam i widzę, żę nie tylko ja mam problemy z grafą.

 

Chodziło wszystko pięknie (gf 6800 agp) aż ściągnąłem i zainstalowałem nowe sterowniki AGP (2.30). Oczywiście zainstalowałem ponownie forceware. Żadna gra nie chciała chodzić poprawnie - albo slideshow w 800x600 albo błędy w wyświetlanej grafice albo jej całkowity brak. Po długiej walce chodzi wszystko bez AGP driver, na sterowniku z paczki ULi Integrated Driver. W windowsach mam teraz zainstalowane ULi PCI to AGP Controller Driver.

Dziwna sprawa jest tylko z programem CPU-Z ponieważ nie pokazuje żadnych danych w sekcji "Graphic Interface" zakładki "Mainboard".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziele - DZIAŁA MI 1T ^^

 

Z ciekawostek doszedł jeden więcej timing pamięci do ustawiania, znów nie ma dostępu do read preamble i async.

 

Tyle na szybko, po pracy sprawdzę wyniki pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stałem sie szczęsliwym posiadaczem tej płyty i nie mam żadnych problemów.

A moje pytanie brzmi czy zmieści się na tą płytę Scynthie Ninja?

 

bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprasaam że śmiece

A jaką pastę ? i najlepiej w sklepie krakowskim.

dziękuję

ja jestem z W-wy i nie wiem jaka pastę mają w Krakowie ale polecam Arctic Ceramiq lub AC AS5 ( srebrna - droższa! )

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie biosu na 1.7 w HDTach wydajność dysków wzrosla minimalnie - SATA II z 250 na 256 a na SATA I z 125 na 128, nadal mam problem z 1T nie mogę ustawić za żadne skarby

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie biosu na 1.7 w HDTach wydajność dysków wzrosla minimalnie - SATA II z 250 na 256 a na SATA I z 125 na 128, nadal mam problem z 1T nie mogę ustawić za żadne skarby

 

No ten wzrost wydajności dysków to rzeczywiście rewelacja :blink:

Ja zwykłego problemu 1T na 2x256MB nigdy nie miałem ale ciągle mam problem z konfiguracją 4x256 MB i to jest pewien ból bo tu chyba żaden nowy bios nie pomoże tylko inny procek musiałby być nie na jądrze Venice :cry:

Bios jak bios , ja już wydaje mi się maksimum swojej konfiguracji osiągnołem - zastanawiam się na co lepiej teraz wydać kasę : zmiana ramu na 2x512 MB (może mi ktoś coś polecić ???) albo drobna zmiana mobo na Asrock 939SLI32 tak przyszłościowo :-) . W co lepiej zainwestować 100 zł ekstra ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykłego problemu 1T na 2x256MB nigdy nie miałem ale ciągle mam problem z konfiguracją 4x256 MB i to jest pewien ból bo tu chyba żaden nowy bios nie pomoże tylko inny procek musiałby być nie na jądrze Venice :cry:

Bios jak bios , ja już wydaje mi się maksimum swojej konfiguracji osiągnołem - zastanawiam się na co lepiej teraz wydać kasę : zmiana ramu na 2x512 MB (może mi ktoś coś polecić ???) albo drobna zmiana mobo na Asrock 939SLI32 tak przyszłościowo :-) . W co lepiej zainwestować 100 zł ekstra ???

Ten SLI32 wcale taki przyszlosciowy nie jest , zwlaszcza ze nvidia ma mu wylaczyc obsluge SLi w sterownikach. (chyba ze bedziesz jechal na starych albo jakies zhakowane wersje wyjda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem przy ocwb1 i 6600gt ( tak samo mialem z gto) bios automatycznie podkreca mi grafike , grafa zaczyna krzaczyc przy biosach zwyklych 1.5 , 1.6 jest wporzadku no ale nie dojade do HTT 275 co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...