Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Sorry ze wtracam sie w dyskusje, ale mam pytanie.

Nie wie ktos czasem, czy ten asrock nie ma problemow z zapelnionymi wszystkimi slotami pamieci?

Mam teraz 2x512 i planuje dokupic kolejne 2x512... wiem ze niby wszystko powinno byc ok, ale 4 kosci w jednym kompie to wydaje mi sie troche duzo...

 

Chcialem dokupic kosc 1x1gb, ale niby ten moj prock nie obsluguje 3 kosci pamieci w kompie, tylko 1,2 albo 4.

Moj procek bez problemu lata na 3 kosciach.

PS, Odnosnie firmy ASrock - to nie jest ECS, chociaz nawet jak mialem k7s5a na sisie to nie bylo zadnych problemow

 

Mialem Asusa A7n8x-E Deluxe, potem Asrock K7vt4a na kt400A, potem NF7-S, a teraz to co w podpisie i z zadna nie mialem najmniejszych problemow, takze ASROCK nie jest zly, jest po prostu TANI i tyle, a DUAL kopie po tylkach o wiele drozsze plyty, juz nie wspomne o tym ze nie trzeba zmieniac karty Agp przy przesiadce na S939 :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, biorę Asrocka i niech się wypchają z tymi "cennymi" radami :lol: Czy coś z biosem muszę kombinować? Bo jak wiadomo o/c zamierzam od razu. Czy A64 Venice ma zablokowany mnożnik? Czy na standardowym biosie da się coś pocisnąć? Czy jest jakaś szansa, że moje pamięci (sig) będą współpracowały przy Dual Channel? Zresztą spróbuję. A jak się nazywa ta przejściówka 2molexy na zasilanie karty PCI-E? Bo na allegro nie mogę znaleść :(

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, biorę Asrocka i niech się wypchają z tymi "cennymi" radami :lol: Czy coś z biosem muszę kombinować? Bo jak wiadomo o/c zamierzam od razu. Czy A64 Venice ma zablokowany mnożnik? Czy na standardowym biosie da się coś pocisnąć? Czy jest jakaś szansa, że moje pamięci (sig) będą współpracowały przy Dual Channel? Zresztą spróbuję. A jak się nazywa ta przejściówka 2molexy na zasilanie karty PCI-E? Bo na allegro nie mogę znaleść :(

1. Poczytaj o OC athlona 64, bo jest troche kongo w porownaniu z socket A :D, fajnie jest napisane na egieldzie http://egielda.com.pl/?str=art&id=177 .

Aha i polecam na poczatek programik "939calc" na dole forum po lewej wpisz w "Szukaj w temacie" to ci wywali linka

2. Mnoznik jest odblokowany w dol, czyli jak masz np 3000+ to standardowo jest 9x i dzialaja wszystkie nizsze

3. Jedni uzywaja Standardowych inni OCworkbench, zalezy jak ci pasuje, z OCWB chyba wiecej problemow jest, ja tam od poczatku jade na oryginalnych i nie niarzekam.

4. Jesli teraz ci ida w dualu to na s939 powinny tez chodzic, moje 2x256 kingston+noname chodzi jak wyjme 3kosc.

Odnosnie przejsciowki to niemam pojecia, ale wydaje mi sie ze z karta PCIE dostaniesz odpowiedni stuff do podlaczenia.

POZDRO

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić tą płyte wiele o niej czytałem mam pytanie jak się na niej zachowują gry i programy typu gimp corel photoshop, jaki najlepszy będzie dla niej dysk 120 - 160 GB SATA2 i pamięci ram 512 karte mam GF 5500 i mam zamiar kupić do niej zasilacz Froton 350-400W i procesor 3000+ Venice.

 

I czy wszystkie sloty pamięci pracują w dual czy tylko część?

Edytowane przez MICH303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czy wszystkie sloty pracują. Ram chodzi w dualu jeśli kostki są włożone w slot 1,2 lub 3,4 lub 1,2,3,4 ;) W innej opcji duala nie ma [; Także tak, wszystkie pracują w dualu ;] Photoshop działa dobrze, nie wiem czemu by miał się źle zachowywać. Z grami tak samo. Dysk to już sprawa twoja czy chcesz mieć więcej GB. Każdy dysk śmiga tak samo...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No ktos na forum pisal ze ten moj venice W OGOLE nei obsluguje 3 bankow pamieci(chodzi o 2x512 + 1x1gb). Ok to kupuje dodatkowe 2x512, bedzie 4x512 co mnie troche boli bo wiadomo im mniej kosci tym lepiej.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mojej 315 to jednak nie max, odpaliła przy 325 i chyba sie dopiero rozkręcała :-P tylko v na procku ja ogranicza, ehh...czekam na bios który zniesie tą głupią blokade v :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Czy jest możliwość żę karta graficzna na agp powoduje niestabilność na wyższych htt? Mowa tu o 320mhz...

Może to powoduje "kończenie" się płyty u mnie przy HTT 300.... Przecież AGP mamy w mostku południowym a on ma trochę słabe chłodzenie. Niedługo kupuję kartę pod PCI-Express to się dowiem czy to może powodować te kaszanienie się w i powyżej HTT 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to powoduje "kończenie" się płyty u mnie przy HTT 300.... Przecież AGP mamy w mostku południowym a on ma trochę słabe chłodzenie. Niedługo kupuję kartę pod PCI-Express to się dowiem czy to może powodować te kaszanienie się w i powyżej HTT 300.

raczej nie, ja mam grafe na AGP i chodzi na 325 HTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też prosze o rozwiniecie bo jak narazie to zupełnie nic z tego co napisałeś cytujać mnie nie zrozumiałem (czy ja pisałem tam albo ktoś o pamieci i USB?????).

CYTAT(TOM68 @ 14 sie 2006, 11:02)

 

Witam. Mam problem z podłączeniem kierownicy APOLLO rw2007 do kompa - nie jest prawidłowo znajdowana i instalowana poprzez USB. Natomiast pamięć flash USB znajduje i instaluje bez problemu

czyli USB jest ok. Kierownica też jest ok., bo na innym kompie zgłasza się i instaluje bez problemu. System W-XP nowo zainstalowany. Pozdrawiam.

 

 

 

Moze takie pamieci? U mnie wczoraj chodziły na 210 Mhz a pod takimi timingami że pod socket A nie działały takie nawet na 190Mhz

 

post 4722

 

cytat i chyba ? jakaś odpowiedz?

 

Czy zainstalować sterowniki z płytki CD do tej mobo? Czy ta kierownica nie lubi Asrock bo to samo było na K7S8X r3.

Coś podpowiecie? co z tym zrobić.

Edytowane przez TOM68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(TOM68 @ 14 sie 2006, 11:02)

 

Witam. Mam problem z podłączeniem kierownicy APOLLO rw2007 do kompa - nie jest prawidłowo znajdowana i instalowana poprzez USB. Natomiast pamięć flash USB znajduje i instaluje bez problemu

czyli USB jest ok. Kierownica też jest ok., bo na innym kompie zgłasza się i instaluje bez problemu. System W-XP nowo zainstalowany. Pozdrawiam.

Moze takie pamieci? U mnie wczoraj chodziły na 210 Mhz a pod takimi timingami że pod socket A nie działały takie nawet na 190Mhz

 

post 4722

 

cytat i chyba ? jakaś odpowiedz?

 

Czy zainstalować sterowniki z płytki CD do tej mobo? Czy ta kierownica nie lubi Asrock bo to samo było na K7S8X r3.

Coś podpowiecie? co z tym zrobić.

Próbowałes we wszystkich gniazdach usb?

 

Dla mojej 315 to jednak nie max, odpaliła przy 325 i chyba sie dopiero rozkręcała icon_razz2.gif tylko v na procku ja ogranicza, ehh...czekam na bios który zniesie tą głupią blokade v

Na taki bios już sie chyba nie doczekasz. No chyba ze zmodowany przez ludzi z ocw, bo asrock nie sadze zeby taki wypuscił. A wogóle to jak proc może cie ograniczac w osiagnieciu max htt? Dajesz jakis niski mnożnik, np 5x i jedzesz HTT w góre. Proc nie bedzie cie blokował. Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

raczej nie, ja mam grafe na AGP i chodzi na 325 HTT

A co mi zależy spróbować no nie? ;) Może coś to da - w końcu mostek południowy będzie się mniej grzał.

 

CYTAT(TOM68 @ 14 sie 2006, 11:02)

 

Witam. Mam problem z podłączeniem kierownicy APOLLO rw2007 do kompa - nie jest prawidłowo znajdowana i instalowana poprzez USB. Natomiast pamięć flash USB znajduje i instaluje bez problemu

czyli USB jest ok. Kierownica też jest ok., bo na innym kompie zgłasza się i instaluje bez problemu. System W-XP nowo zainstalowany. Pozdrawiam.

Moze takie pamieci? U mnie wczoraj chodziły na 210 Mhz a pod takimi timingami że pod socket A nie działały takie nawet na 190Mhz

 

post 4722

 

cytat i chyba ? jakaś odpowiedz?

 

Czy zainstalować sterowniki z płytki CD do tej mobo? Czy ta kierownica nie lubi Asrock bo to samo było na K7S8X r3.

Coś podpowiecie? co z tym zrobić.

Ujmę to tak : :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Nie mogłes zobaczyć co było napisane nieco wyżej??? Nie pisałem do Ciebie, nie cytowałem Cię....

 

ehhh ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak : :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Nie mogłes zobaczyć co było napisane nieco wyżej??? Nie pisałem do Ciebie, nie cytowałem Cię....

 

ehhh ludzie...

 

Ok jeszcze raz sprawdz post 4722 kogo Cytujesz!

 

Sprawdzałem we wszystkich portach USB i nic :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zakupic ta plyte, ale nie wiem jakie pamieci wybrac. Napewno beda to 2x512. Nie wiem o co chodzi z tymi oznaczeniami CL 2.5 albo 3.0, ktore sa lepsze? Nie chce zbyt duzo wydac na nie ... Mozna najpierw kupic jedna kosc, a potem dokupic druga, zeby potem dzialalo na dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL 2.5 jest lepsze [; Ale często pamięci CL 3.0 śmigają na 2.5 i nie opłaca się wydawać na 2.5 kasy ;) Kup 3.0 :) Tak można kupić najpierw jedną kość, a potem 2 (taką samą jak 1) i będą działały w dualu ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zakupic ta plyte, ale nie wiem jakie pamieci wybrac. Napewno beda to 2x512. Nie wiem o co chodzi z tymi oznaczeniami CL 2.5 albo 3.0, ktore sa lepsze? Nie chce zbyt duzo wydac na nie ... Mozna najpierw kupic jedna kosc, a potem dokupic druga, zeby potem dzialalo na dualu?

Nie ten temat zobacz tu

 

A ja polecam te Kingstony, lub jedną a później taką samą drugą.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

CL 2.5 jest lepsze [; Ale często pamięci CL 3.0 śmigają na 2.5 i nie opłaca się wydawać na 2.5 kasy ;) Kup 3.0 :) Tak można kupić najpierw jedną kość, a potem 2 (taką samą jak 1) i będą działały w dualu ;)

Pozdro

Jeszcze lepiej jak leca na CL 2 :D

 

Polecam Twinmosy u mnie włąsnie tak lecą (ale to chyba "wina" płytki bo kiedyś nie wyrabiały :D).

 

Ok jeszcze raz sprawdz post 4722 kogo Cytujesz!

 

Sprawdzałem we wszystkich portach USB i nic :angry:

NO WŁAŚNIE - NIKOGO, a zauwaz że to wcale nie oznacza że odpowiadam na TWOJE pytanie.

 

A zresztą, mi ma się o co kłucić - wiedz jednak że tutaj nie zawsze jest odpowiednia kolejność odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi zależy spróbować no nie? icon_wink2.gif Może coś to da - w końcu mostek południowy będzie się mniej grzał.

A coooo........ :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi zależy spróbować no nie? icon_wink2.gif Może coś to da - w końcu mostek południowy będzie się mniej grzał.

Nic nie da! Nawet odwrotny skutek możesz osiągnac.

Za taktowanie HTT odpowiada mostek północny, wiec kupujac grafe na pci-e jeszcze bardziej go obciązysz... co jest równoznaczne ze bardziej bedzie sie grzał i być może max HTT zmaleje.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nic nie da! Nawet odwrotny skutek możesz osiągnac.

Za taktowanie HTT odpowiada mostek północny, wiec kupujac grafe na pci-e jeszcze bardziej go obciązysz... co jest równoznaczne ze bardziej bedzie sie grzał i być może max HTT zmaleje.

I tak i tak chcę (i muszę) kupić kartę pod PCIE. Na tych ustawieniach co jest teraz radiator NB jest ciepły - czyli nie jest goracy. Jak dołożę kartę to najwyżej będzie nieco cieplejszy, przynajmniej SB będize chłodzniejszy (tam radiator jest bardzo ciepły (ale jeszcze nie goracy ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już niewiem co jest...nerwy tylko sobie psuje. Niemogę się przebić powyżej htt 300! Zmieniłem bios na p2.20 i jest jeszcze gorzej, jest możliwość że jak miałbym lepsze pamięci to udałoby się ustawić htt 333? Wiem że nikt wróżką tu nie jest. Ale niewiem od czego to wszystko zależy. Przed chwilą ustawiłem htt powyżej 300 mnożnik bodajże 4, napięcie 1,4v pamięci na ddr200 a komp się restartował podczas bootowania. dopiero na równym 300 się włączyła wnda (wcześniej na 315 sie uruchamiał) Na jakimś biosie udało mi się włączyć winde na htt 360 ale po ponownym uruchomieniu komp się już nie uruchamiał.

 

p.s zrozumieliście coś z tych moich wypocin? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest wersja tego OCWB8 pod windowsa? jak tak to poproszę żebyś mi przesłał ją na e-maila mj1604@o2.pl

 

p.s już trace nerwy. przed chwilą wgrałem ocwb1 i walnołem odrazu htt 33 i komp się normalnie włączył ale moja radosc trwala krotko bo za pare minut się zawiesił i niechcial się później włączyć. Fajnie...;]

post-117716-1155652162_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...