Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam normalne napiecia - nie zawyża tak jak u Ciebie, a zasilacz masz o sporo lepszy.

 

Temperatura też dosyć wysoka (no jeżeli masz boxa oczywiscie).

 

A przesatwiłes w biosie dzielniki HT ??? Ustaw lepiej na 600 Mhz (jak narazie nie pisaleś o tym).

 

PS: Włączasz się do naszej akcji "Bios Dual-SATA2" ? ;)

Możesz o niej przeczytać wyżej.

 

EDIT:

Tzn. na poprzedniej stronie ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam normalne napiecia - nie zawyża tak jak u Ciebie, a zasilacz masz o sporo lepszy.

 

Temperatura też dosyć wysoka (no jeżeli masz boxa oczywiscie).

 

A przesatwiłes w biosie dzielniki HT ??? Ustaw lepiej na 600 Mhz (jak narazie nie pisaleś o tym).

 

PS: Włączasz się do naszej akcji "Bios Dual-SATA2" ? ;)

Możesz o niej przeczytać wyżej.

 

EDIT:

Tzn. na poprzedniej stronie ;)

Na mojej poprzedniej płycie (Soltek SL FRN2-L) odczyty napięć były sporo niższe. Chyba zaopatrze się w miernik i sprawdze jakie te napięcia są w rzeczywistości. Tak, przestawiłem HT na 600 MHz. A ta wysoka temperatura to dlatego, że buda niewentylowana, stojąca w mało przewiewnym miejscu, a w pokoju mam prawie 30 *C.

Spoko, włączam się do Waszej, a od teraz już naszej akcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zobaczymy jeszcze co na to admin ale jak narazie wszytsko idzie po dobrej drodze.

 

Jak narazie w akcji jest:

- ja ;) LukasAMD

- Skipper9195

- Stanko

 

Kto jeszcze chce być? Dopisujemy do listy, im wiecej osób tym większe szanse że admin zgodzi się na dodatkowy temat dotyczący akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A'Propos waszej akcji, to już kilka miesięcy wcześniej było podobne "pospolite ruszenie" i nic z tego nie wyszło.

 

Akcja była przeprowadzana na kilku serwisach, w tym OCWorkbench.

 

Wątpię, żeby coś z tego wyszło, ale możecie próbować.

 

Stanko> odczyty napięć z zasilacza masz zawyżone, ponieważ twój zasilacz jest o sporej mocy.

 

Ja na moim Szefie 560W mam:

12V>12,22V

5V>5,16V

3,3V>3,41V

 

Ponieważ zasilacz taki pracuje pod małym (jak na jego możliwości) obciążeniem, dlatego linie napięć mają jeszcze zapas i stąd te zawyżone wartości.

 

Jak by taki zasilacz obciążyć na jakieś 450-500W, to wtedy napięcia by spadły do nominalnego poziomu.

 

Normalne zjawisko ;)

 

Odnośnie temperatury:

-usuń tą pastę , która była oryginalnie na BOX'owym chłodzeniu

-wypoleruj powierzchnię

-przesmaruj pastą Arctic Silver 5

 

Po takim zabiegu będziesz miał kilka stopni mniej, a jak jeszcze zrobisz jakiś przewiew w obudowie, to temperatura dodatkowo spadnie.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe napięcia większe OC w prawdzie jeszcze nie mam tej płyty ale jestem pewien na 99.99% że ją kupie więc popieram.

 

Pare pytań odnośnie płyty

 

1. Czy na tej płycie mógłbym tymczasowo używać starszego dysku 20 GB np. wsadził bym dysk który pracuje na mojej obecnej K7VZA na ATA 66, np. pod miejsce dla n. optycznego.

2. Płyta nie podaje za wysokich napięć czyli to narazie chyba jedyna wada czy pamieć na PC 3200 będzie pracowała na 400 MHz? [ale sądze że tak]

3. Jakie jest napięcie na AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zrobię jakąś prowizoryczną stronkę i tam będę dopisywał nowe osoby. Postaram się jeszcze dzisiaj dac znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MICH303

1. Tak będzie chodził :) Po to są na tej płycie 2 kanały IDE [;

2. Dobrze sądzisz :)

3. 1.5v. I przy AGP jest taka dopiska "3.3V AGP card will cause permanent damage"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na AGP to 1,5 to ja mam karte na 3,3 V to chyba mi nie pójdzie chociaż nie wiem czy to napewno 3,3 bo na obecnej płycie mam 3,3 V i mam jakieś przekłamania w grach i zwisy ale to może być spowodowane też słabym zasilaniem. Czy można z oznaczeń na karcie odczytać na jakich napięciach karta pracuje, mam Galaxy Zeus GF 5500, na pudełku i w manualu nie mam informacji na jakich napięciach karta pracuje.

 

 

Karte testowałem jeszcze na Abit IC7 a AGP tej płyty podaje napięcie 1,5V a moja K7VZA 3,3V więc mój GF 5500 powinien działać bez problemu na ASRock'u.

 

Lanc dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez MICH303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jakąś prowizoryczną stronkę i tam będę dopisywał nowe osoby. Postaram się jeszcze dzisiaj dac znać!

Nie wiem po co mieszasz w to adminów ppc :/ Czego oczekujesz.. ze założą nowy temat i go przykleją? I tak to nic nie da, bo asrock nawet nie bedzie o tym wiedział. A nawet jesli ktos ich powiadomi to oleją to. Strona jakas prowizoryczna też imo nic nie da, bo jak juz Kencho pisał była podobna "akcja" jakiś czas temu.

 

A jak tak bardzo chcesz coś zdziałac to proponuje, (o ile znasz dobrze inglish) to napisz tutaj treść maila do asrocka i po prostu jak ktos bedzie chciał to skopiuje treść i wysle maila. Ot tyle... zreszta i tak pewnie nic nie da.

 

PS.

Nadal nie widze sensownego powodu dlaczego wolicie czekac niewiadomo jak długo na nowy bios, niż zrobić moda :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie wiem po co mieszasz w to adminów ppc :/ Czego oczekujesz.. ze założą nowy temat i go przykleją? I tak to nic nie da, bo asrock nawet nie bedzie o tym wiedział. A nawet jesli ktos ich powiadomi to oleją to.

Z tym się teraz nawet zgadam, nie jest to jednak wcale potrzebne.

 

A jak tak bardzo chcesz coś zdziałac to proponuje, (o ile znasz dobrze inglish) to napisz tutaj treść maila do asrocka i po prostu jak ktos bedzie chciał to skopiuje treść i wysle maila. Ot tyle... zreszta i tak pewnie nic nie da.

Znam trochę ale nie wiem czy na tyle aby coś takiego napisac - nawet jeżeli napisze to jak tu wrzucę to tylką brechty będą że napisałem jak kretyn :mur: Mimo to mogę spróbować.

 

PS.

Nadal nie widze sensownego powodu dlaczego wolicie czekac niewiadomo jak długo na nowy bios, niż zrobić moda :blink:

Poczytaj to co było wcześniej - mamy inne zakupy (ja dziś zamówiłem 7300GT) na głowie i tymczasowy brak gotówki - kupisz mi lakier to zrobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie wstep do recki plyty VSTA na OCWB.

 

http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/939dual-vsta/g1.htm

 

Bluetooth zostal przez nas przycisniety na forum OCWB i zrobil cos pozytecznego :)

 

 

 

//EDIT

 

ale jazda ma regulacje obrotow wentylatora. dobrze zgadywalem ze takie cos sie pojawi. tera to juz nie mam watpliwosci w jakiej mobo spocznie moje X2 Toledo.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

no codec audio zmieniony z realteka na c-media i jest full el0 mega Vista ready :D :D

Whooow no to zmiany aby być zgodny z Vista są niewiarygodne :D :D :D

 

A nie ma czasme regulacji napięcia chipsetu jeszcze? Coś takiego tam widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Niby tak ale z tego co ja widze mało kto przekracza HT = 1000 a nawet jeżeli ktoś przekroczy to ma stabilnie (tak ok 1200 Mhz).

 

Bo chyba przy duzej HT a nie HTT nalzey zwiększać napięcie na NB i SB? Nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

HAHAHAHAHAHAH :D Przypomniało mi się ze mam w płycie walniety jeden port USB - zgłosze to powiedzmy w styczniu i moze będę miał farta - nie będą miałi już Dual-SATA2 na magazynie to dadzą VSTA (o ile będzie :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A co do VSTA, ktoś już kupił:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2277492

 

Narazie ma problemy ale jak się skończą może zda nam raport jakiś? ;)

 

EDIT:

Mam już informacje, zaprosiłem go do tego tematu, jak tylko upora się z problemami to zda raport na temat tej płytki ;) .

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyslalem kosc biosu do klienta ktory wgrywa programatorem bios, aby mi wgral wersje biosu ktora byla przed aktualizacja - aktualizowalem biosem OCWb Beta 2 i system szlag trafil, ale koles ktory bedzie mi wgrywal na nowo bios mowil ze w czasie aktualizacji plyte glowna szlag mogl trafic, mam nadzieje zeto tylko bios a nie cala plyta-jak wy sadzicie?-mogla pojsc plyta a moze cos innego np pamiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...