Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

To nie szmelc, ale przy niższym htt działa bardzo dobrze. I mocno zmniejsza zużycie prądu. Świetna sprawa.

Poprostu przy wysokim htt gdy włączone jest C'n'Q, robi się napięcie 1,1V. Załóżmy że mamy wtedy htt 300, co przy mnożniku 5x daje 1,5GHz. Nie każdy proc na takim napięciu i tylu MHz jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To nie szmelc, ale przy niższym htt działa bardzo dobrze. I mocno zmniejsza zużycie prądu. Świetna sprawa.

Poprostu przy wysokim htt gdy włączone jest C'n'Q, robi się napięcie 1,1V. Załóżmy że mamy wtedy htt 300, co przy mnożniku 5x daje 1,5GHz. Nie każdy proc na takim napięciu i tylu MHz jest stabilny.

No nie chodizło mi o to że całkowicie jest szmelc - przy oc się nie spisuje (choć trzeba przyznać że procki nie mają na pudełkach napisów: "SUPER PODKRECALNY" itp. ;) ). A co do tego że proc nie daje rady - nie wiem czy to się sprawdza - często proc nie dizała pod C&Q ale z RMClock już jest ok a działa praktycznie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAA!! POMOCY!! Dostałem dzisiaj wymażoną płytę (VSTA) i montuję sprzęt, uruchamiam a tu...zonk. Wentyle chodzą i po paru sekundach coś takiego pipi, pi , pi , pi , pi , pi , pi , pi , pi , pi - czyli dwa szybciutkie pi i 9x normalne pi. Jakiś alarm. Ma ktoś jaką tabelę z tymi piskami alarmowymi? Błagam pomocy.

Sprzęt ASrock 939dual-VSTA

Venice 3000+

2x goodram

gigabyte r9600pro agp

 

Sprawdzałem z dyskiem sata i ide. Nawet wyjąłem grafę i ciągle to samo nawet bez dysków. Zworki też sprawdzałem. Podłączyłem dodatkowe 12v a jak wyjąłem wtyczkę to nie było tych pisków i też nie wstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom kompa na ,,pająka,, czyli bez procesora, sprawdź inne pamięci i co najważniejsze, odłacz go od zasilana, połóż kompa na bocznej ściance (nie żartuje) podociskaj wszystko i odpal go

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej mobo nie działa Starforce Nightmare, więc muszę odpalać oryginalną gierkę normalnie, a nie jak dotąd przez SFN i montaż mini image'a. Co za dziadostwo. Nie dość, że oryginalnej gierki nie da się skopiować na wszelki wypadek, to jeszcze takie kwiatki. Przecież jak kupujemy grę, to w rzeczywistości producenta nie powinno interesować ile mamy kopii tejże gry, bo kupując grę w rzeczywistości kupujemy licencję na jej używanie. A licencję mam, ale skopiować i uruchomić inaczej mi jej nie wolno. Co za shit z tego SF. Teraz zanim mi przemieli gierkę w napędzie, to mijają ze 3-4 minuty. Nie zna ktoś innego programu pozwalającego na wyłączenie napędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to:

9 krótkich beepów : Błąd sumy kontrolnej pamięci ROM (na przykład, gdy źle przeprogramujemy Flash BIOS). Pozostaje zainstalować aktualny BIOS lub wymienić układ ROM-BIOSu, albo włożyć prawidłowo zaprogramowany Flash ROM).

 

U mnie jest na początku taki bardzo szybki podwójny (może to taki początkowy) później 9 krótkich. Da się to jakoś zrobić?? Robiłem cleara biosu. A jak niby mam zainstalować nowy bios skoro ekran nie wstaje? Ryczeć będę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się poprawiona(ponoć) wersja plyty ?? :blink:

 

Asrock K8 939DUAL-VSTA Uli-1695 PCX/AGP

 

http://www.asrock.com/product/939Dual-VSTA.htm

 

VS

 

DUAL-SATA2

http://www.asrock.com/product/939Dual-SATA2.htm

 

 

jest kilka zmian, np kodek C-Media CM6501 podobno lepszy od Realtek'a 850

 

cena bez zmian 219zł w proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macin

 

nie wiem co jest z VSTA, ale dzis tez odebralem swoj egzemplarz i [gluteus maximus]. nie dziala. wentle sie kreca, ale zero zycia. nawet ze spekera nic nie idzie. A wszystkie pozostale elemeny sprawdzone, ze wczesniej dzialaly. Zawiozlem kompa do sklepu gdzie kupowalem plyte i wzieli do jutra na testy bo sami nie wiedza ocb. no strzasznie sie wkurzylem.

 

 

sprzet taki:

 

X2 3800+ Toledo (nowo kupiony ale sprawdzony u kuzaja na DS2 i smigal)

reszta ze starego kompa

2x512 Mb DDR400 Twinmos

Radek 9600

zasilka konkret bo Topower TOP-526 P6 420W

 

pozostale nieistotne.

 

 

jutro sie dowiem co i jak to dam znac.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem 3 kompa na tej płytce i mam mały zgryz tym razem.

Komp się odpala. Tylko jak wejdę do biosu, to po jakimś czasie (może być po kilku sekundach, albo minutach), bios się wiesza 8|

Przestaje reagować na klawisze, ten "błyskający" pasek staje. Tylko reset.

Podzespoły takie same, jak na poprzednich konfigach.

Próbowałem odpalić Partition Magic 8 z dyskietki i normalnie się załadował.

Spotał się ktoś z czymś takim?

Może to być wina pamięci? Takie zastępcze PC2700. Ale na poprzednim konfigu normalnie chodziły.

No i jednak mam problem.

Dzisiaj przyszły 2x1GB, przełożyłem więc swoje z podpisu (bo taka była umowa z kolesiem, którem to składam), które u mnie chodzą bezproblemowo od kilku m-cy i jest prawie to samo. Najpierw się nie uruchamiał. Klika razy tasowałem te pamięci i wkońcu poszedł. Tylko, że na jednej kości (dowolnej).

Potem wymyśliłem, że nie chce chodzić w dualu. Rzeczywiście zaczął bezproblemu za każdym razem startować z 2x512 w singlu. No dobra, myślę sobie, dobre i to.

To pyknąłem instalkę XP. No i zwiecha na instalatorze (już na tym graficznym trybie).

Po dwóch podejściach znowy wyjąłem jedną kość. No i poszło. Jak nic nie wypadnie, to za 5 minut skończy się instalacja.

No i co o tym myśleć?

Moja płyta ma rev.1.04, ta nowa - 1.05 (bez zapinek na portach do grafy). W obu bios 2.20.

 

edit

A jednak. Znowu zwiecha na jednej kości :blink:

Nie wiem co dalej. Myślicie, że to się kwalifikuje już na RMA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale refleks ;)

Wiemy o tym od chyba 2 tygodni.

heh ... nic nie poradze ze wyszukiwarka na tym forum działa tak "bardzo dobrze" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że sporo osób ma problemy z tymi płytkami :blink:

 

@radiergummi

 

mówisz że ci nie wstaje, przyłórz ucho do kompa i posłuchaj czy nie resetuje sie sam co 2sek. będzie słychać takie...cykanie, będzie to mnie więcej tak, właczasz..........cccccykk.....komp sie włącza.......ccccykk i tak wkółko u mnie tak było i dlatego wiatraki sie kręciły a czarny obraz, rada?? Albo wykręc płyte z kompa i połórz ja na podłodze na jakiejś gąbce i włącza ją na ziemi, albo połórz obudowe na boku powinna ruszyć

Pozdro, a puźniej włórz do obudowy :-P

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Coś chyba VSTA to nie taki dobry zakup jak ludzie tyle problemów mają. Dobrze że jednak brałem (bo nie było innej :P) DUAL-SATA2 ;)

 

A mam jedno pytanko - narazie mam dysk pod ATA100 i nie mam problemów ale kiedyś na pewno w końcu wymienię na SATAII. Czy będe potrzebował stacji dyskietek do zainstalowania sterów od kontrolera podczas instalacji windowsa czy mam zrobić coś takiego (wywnioskowane po wnikliwej obserwacji instrukcji i tego tematu ;) ):

 

- Przełaczam w BIOSie kanał SATA II na opcję IDE

- Instaluję normlanie windowsa

- Przełaczam w BIOSie kanał SATA II na opcję SATA

- Instaluje już w widnowsie stery do sata.

 

Tak to wygląda czy się mylę? Bo jeżlei będzie potrzebna stacja dyskietek to.... hm... nie pytajcie co się z nią stało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem robiłem Vmoda, ale chyba za mało dałem Electona bo narazie nie działa :| dlatego dzisiaj wieczorkiem go poprawie.

Wymieniłem również wentyl z frezera na Fandera FX120 i różnica w tempach jest olbrzymia. Na Fanderze na min obr mam o 4C nizsza temp, a na max 7-9C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jedno pytanko - narazie mam dysk pod ATA100 i nie mam problemów ale kiedyś na pewno w końcu wymienię na SATAII. Czy będe potrzebował stacji dyskietek do zainstalowania sterów od kontrolera podczas instalacji windowsa czy mam zrobić coś takiego (wywnioskowane po wnikliwej obserwacji instrukcji i tego tematu icon_wink2.gif ):

 

- Przełaczam w BIOSie kanał SATA II na opcję IDE

- Instaluję normlanie windowsa

- Przełaczam w BIOSie kanał SATA II na opcję SATA

- Instaluje już w widnowsie stery do sata.

 

Tak to wygląda czy się mylę? Bo jeżlei będzie potrzebna stacja dyskietek to.... hm... nie pytajcie co się z nią stało icon_razz.gif

Własnie tez sie dołaczam do pytania, bo też bee kiedyś wymieniał na SATA II i ciekaw jestem jak sie to poproawnie robi B-)

 

Bo jeżlei będzie potrzebna stacja dyskietek to.... hm... nie pytajcie co się z nią stało icon_razz.gif

Zdradź nam te pikantne szczegóły :lol: :lol2:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zdradź nam te pikantne szczegóły :lol: :lol2:

No nie wiem.... sporo przeżyła (i umarła :D) - niepotrzebnymi częsiami od kompów "bawiłem się" z kumplem. Powiem ci tylko tyle - kiedy otworzyliśmy stację dyskietek to przyłożyliśmy śruborkęt z"kulką" na końcu a potem walnęłiśmy sztangietką ~6kg w tą kulkę :lol: :lol: :lol: Częsci posypały się jak zęby pseudokibica na meczu :lol: Z tego co mam to została chyba tylko obręcz z elektromagnesami po tej stacyjce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Przełaczam w BIOSie kanał SATA II na opcję IDE

- Instaluję normlanie windowsa

- Przełaczam w BIOSie kanał SATA II na opcję SATA

- Instaluje już w widnowsie stery do sata.

Punkt 3 i 4 odwrotnie, tzn najpierw w windzie instalujesz stery, a potem dopiero przełaczas w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na wyniki OC, ale powiedz chociarz ile jest regulacji vcore :-P

własnei pytanko czy ta VST jest lepsza w oc od DUal SataII?? i czy ta dźwiękówka naprawde jakaś lepsza?

i poza tym jakie są różnicę?

Edytowane przez michal-zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo co w DS2, czyli stock Vcore + 0,05V

Doszlo jedynie 2,8V na Vdimm oraz po 0,1V dla NB i SB.

 

 

aktualnie testuje 2,7GHz na stock wcore czyli 1,35V (eh jak to dobrze miec toledo)

 

Wstepnie powiem, ze chyba w sprawie 1T sie nic nie zmienilo.

 

pzdr. i czekajcie na wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...