Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

to samo co w DS2, czyli stock Vcore + 0,05V

Doszlo jedynie 2,8V na Vdimm oraz po 0,1V dla NB i SB.

aktualnie testuje 2,7GHz na stock wcore czyli 1,35V (eh jak to dobrze miec toledo)

 

Wstepnie powiem, ze chyba w sprawie 1T sie nic nie zmienilo.

 

pzdr. i czekajcie na wiecej

Pytanie :

Gdzie można kupić ww procesor ?A64 x2 3800+ (Toledo) i za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma jakieś geny ludzkie i na początku w nowym kompie czuje sie ,,nie swojo,, :blink: :lol2:

mam nadzieje ze wiesz ze to byl taki zarcik :lol: B-) zebys nie pomyslal ze moze naprawde tak uwazam :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieda jak cholera - nie wiem czym oni sie tak podniecaja :lol2:

A ten post to mnie rozwalil - niczym praktycznie sie nie wywyzsza od asrocka, do tego matx (mini kompik :lol2:)

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2293676

 

"-brak chociaz 1 portu SATA II(no ale mozna kupic kontroler SATA II z NCQ za 80 zl)" no tak, a to juz 250+80z czyli kompletny bezsens w przypadku tej plyty

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ustawilem ht na 330 (330x8 2630mhz) :D wczesniej dzialalem na 290x9 ale bylo to troche niekomfortowe dla ramu bo ustawiona magistrala byla 133, co dawalo ~370mhz, teraz mam okolo 440mhz na ramie ;] SPi 1mb liczy mi w 35s, to duzo malo? na poprzednich ustawieniach 290x9 mialem 37s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszly nowe stery do dzwieku Realtek AC97

 

A3.92 -

1. Fix CD-In default volume issue

2. Support AMD CS5536(0x2093) chipset.

3. For special customize settings.

4. Uninstall issue when IS6.x built application in system .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja bede sie jzu na dniach tuta odzywal czesciej bo jzu leci do mnie opteronik 2800mhz na 1,4V czyli asrock z opteronkiem zapowiada sie fajnei tylko teraz biosik jakis zmienic i bedzie dobze a jzu dlugoi nie bylem jakie sa najlpesze stery pdo ta plyte glowna chodiz mi o wydajnosc a nie bajery najlpeiej jakis link

sam bym to zrobil ale jak widac bardzo rzadko ostatnio uzywalem kompa (wakacje)

a i bede mial jeszcze dysk zewnetrzny 250gb to zobacze jak tam asus bedzie dzialal czy nie ebdzie mial do niego oporow:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mysle, iz na dniach tez bede nieco wiecej glosu zabieral, gdyz podobnie jak kolega powyzej zostane na dnaich wlascicielem SATA2 po liftingu czyli VSTA wespol z dwujajowym athlonem 3800+, niestety na rdzeniu Manchester (mial byc 4200+ ale nie wyszlo). Z tego tez powodu nie widzialem innego wyjscia jak dopelnic zestaw Thermaltake Big Typhoon'em dla lepszych wlasciwosci jezdnych procesora jak i ramem ze stajni kingstona, wspomne jeszcze o stabilnym akumulatorze o mocy 460W Enermaxa. Pozdro dla milosnikow Asrocka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"..Z tego tez powodu nie widzialem innego wyjscia jak dopelnic zestaw Thermaltake Big Typhoon'em dla lepszych wlasciwosci jezdnych procesora jak i ramem ze stajni kingstona, wspomne jeszcze o stabilnym akumulatorze o mocy 460W Enermaxa. Pozdro dla milosnikow Asrocka;)"

 

Misiekskrzypek opisales to jak poeta :lol:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPi 1mb liczy mi w 35s, to duzo malo? na poprzednich ustawieniach 290x9 mialem 37s.

Dużo coś, ja na 2,4ghz bez optymalizacji mam tyle samo czyli 35s, zmieniłem tylko CR na 1 i nic pozatym, więc ustaw w biosie CR na 1 i powinieneś miec 34+mała zabawa aplhami i masz 32 :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Stworzyłem konto na Gmailu gdzie wrzuciłem już 939calc i RightMarka - żeby nie było cały czas że ktoś nie wie gdzie to znaleźć.

 

Login: asrock.dualsata2

Hasło: purepc

 

Każdy ma wolny dostęp ale prosze o NIEZMIENIANIE żadnych opcji głównych ani usuwanie plików. MOże zamaist tego dorzucić coś od siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba VSTA to nie taki dobry zakup jak ludzie tyle problemów mają. Dobrze że jednak brałem (bo nie było innej :P) DUAL-SATA2 ;)

To dobry zakup. JESTEM JUŻ ALE JAJA!!!!!! Ta płyta ma po prostu bardzo delikatny port agp. Pińcet razy ustawiałem grafikę i w końcu delikatnie wysunąłem tak abym widział na jakieś 0.1 milimetra ścierzki i sprawdziłem żeby były prościutko i.... POSZŁO!!! Żyję, żyjęęęęęę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Spróbuj może na jakimś OCWB. ALbo biosie 1.8

 

A właśnie - zmieniałem biosa na 1.8 - łaczy zalety oryginałki i OCWB ;) jak narazie zero problemów i nieco inne ustawienia (sig).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy trzeba coś zmieniać w bios jak przesiada się na grafę na PCIE pytam profilaktycznie bo z tego co wiem to nic nie trzeba porostu wkładam i powinno być OK. Sterów do PCIE ta płyta też żadnych niema bo instalowałem tylko LAN, SATA, SATAII, AGP i nic więcej no i CPU driver :) i czy po włożeniu grafy do PCIE mogę wywalić stery do AGP ;) chyba mi do niczego nie będą potrzebne :) a i jeszcze jedno czy po zmianie grafy z nvidia na ATI zrobić formata czy wystarczy wyczyścić DriverCleaner ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja zmieniałem z AGP na PCIE i nie było żadnych problemów, włożyłem akrtę PCIE a potem wywaliłem stery od AGP. Warto w biosie przestawić aby od razu kożystał z PCI-Expressa - uruchamianie szybsze o 1/100 sekundy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek imo wystarczy wyczyszczenie driver cleanerem z pod trybu awaryjnego ;) Jak ci napisał lukas nic nie trzeba zmieniać, chodzi od razu :) Taki mały offtop ;) Misiek weź sobie zmień nick na samo misiek bez tego 175 :P PM do marco i masz taki nick jaki chcesz [; Te 175 głupio wygląda imo :mrgreen:

EDIT:

Teraz popatrzyłem że misiek już jest zajęte... Ma aż 2 posty :mur: :/ To może misiek* ?:> ;]

Pozdro

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem driver cleaner używam dosyć często jak coś zmieniam i grzebie przy sterach ale nigdy nie zmieniałem obozu z nvidia na ATI i na odwrót więc pytam bo zależy mi na wydajności i nie chce żeby się coś gryzło.

 

OT:

Przyzwyczaiłem się do 175 :) prawie wszędzie tak jestem zarejestrowany no może na 3 forach nie :) a tak zawsze 175 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Najlepiej dać PCI zwykłe bo czasami się przydaje :) a zmieniałeś na tego samego producenta czy z ATI na nvidia??

Ja zmieniałem z Geforce 2 MX na to co mam w sigu czyli Geforce 7300 GT więc firma ta sama.

 

Polecam to co pisał Lanc - jeszcze przed zamontowaniem nowej karty skasuj sterowniki karty graficznej i AGP a potem popraw jeszcze driver cleanerem pod awaryjnym ;) U mnie były malutkie problemy bez wyczyszczenie w awaryjnym (tzn. smarki padały nawet na dymyslnych ustawieniach karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...