Skocz do zawartości
[Shinigami]

Gtr 2

Rekomendowane odpowiedzi

Olbrzymiej roznicy nie widac, musialem sie przyjrzec i wrocic do twojego postu zeby sie upewnic ktory screen jest ktory haha. Abstraciach!ac, moim zdaniem grafika jest bardzo fajna choc, tak jak kiedys gadalismy sobie z draak`iem, w obecnych tytulach robi sie cukierkowa. Im lepsza tym bardziej cukierkowa. Sama jazda jest moim zdaniem zbyt przewidywalna, osobiscie zostane chyba przy GTL bo i tamten klimat bardziej mi odpowiada. Zaskoczyla mnie bardzo optymalizacja gdyz na moim juz nie najwyzszych lotow sprzecie, w 1024 i detalach na maks (razem z aa i af) grafika jest bardzo plynna. Jedyne w nocy, w pelnym deszczu musze wyjsc z kokpitu na maske bo jest naprawde lipa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pograłem w demko ... I coś bardziej podoba mi się full GTL-a. ;) Nie wiem czy to ze względów, że w GTL-u nie ma kontroli trakcji, abs , hamulcy ceramicznych i innych nowoczesnych pierdół czy poprostu taka jest wersja "demo" a full będzie lepsza. Właśnie wydaje mi się, że fizyka w full GTLu jakoś lepiej się zachowywała niż ta z dema GTR2. Jednak to tylko demo i demo zawsze pokazuje o wiele mniej niż full. Pożyjemy zobaczymy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą simów ale mimo to jeździ się świetnie. Mam tylko do Was takie pytanie. Wchodząć w ostrzejszy zakręt na wymaganym drugim biegu nie skręcam kiery na max tylko jadę tak jakby zgodnie z ForceFeedback'iem. Gdy skręcę na max to FF słabnie, następnie powracam do środkowej pozycji kiery i w pewnym momencie FF twardnieje i wszystko wraca do normy. Czy tak ma być? Tak odwzorowano poślizg kół przednich? Ja sobie tak tłumaczę. ;) Nie wiem, czy zrozumiale napisałem ale może ktoś cos z tego zrozumie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tak samo jest w prawdziwych samochodach jak przednie koła wpadną w poślizg, podobnie odwzorowana podsterowność była nawet w NFS Porsche.

Coś jednak z tym modelem jazdy nie jest tak jak powinno być, mam wrażenie że faktycznie bolidy prowadzą się zbyt łatwo, fakt że fabryczne lambo ma napęd na cztery koła ABS ASR i sto innych pierdół, ale to w końcu wyścigowe wersje tych samochodów, gdzie takie udogodnienia nie są raczej stosowane. W każdym razie pojazdy z GTL z podobną mocą silników np. DeTomaso to wyjątkowo wredne sztuki, a w demku GTR2 to całkiem cywilizowane samochody, wiem że dzieli je 20-30lat jednak coś nie chce mi się wierzyć by sportowy ostry wóz zachowywał się w ten sposób :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zszedłem poniżej 1:42 ;)

 

Za łatwo się jeździ? Już wiadomo dlaczego. Ludzie z rscnet.org odkryli to:

 

http://forum.rscnet.org/showthread.php?t=261006

 

być może Simbin dało helpy, by klawiszowcy mieli łatwiej i ogólnie, żeby trochę nowych graczy uzbierać. Najprawdopodobniej wszystko wróci do normy w fullu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy bo tam zaglądamy :P samemu można się przekonać zmieniając ustawienia w .prl, a gra później sama przywraca domyślne :/

 

Co do gry... kokpit jest masakryczny! ten w ferrari pozamiatał mną niesamowicie [; I to kółko ferrarki zrobione wypaśnie :P. Zdecydowanie najlepszy widok jaki kiedykolwiek był w grach samochodowych, obojętnie czy sim'ach czy arcade. Jeździ się fajnie, trzeba czekać do full żeby te helpy powyłączać :) bo z nimi hamowanie jest zdecydowanie za proste... Jeżeli chodzi o stronę graficzną to najgorszy jest asfalt na torze!! lipa!!! nie czuć tej prędkości bolidu na nim jak w gtr1!! Asfalt daje takie złudzenie w grze... a on tutaj kompletnie nie ma detali... wrrrrr.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie zaznaczone: Hold Button For Gear?

Może wiecie jakie będą trasy w GTR2?

Ahhh chciałbym pojeździć na 24H w Le Mans.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że b. lubiłem swego czasu GTl, po wypróbowaniu demka GTR2 oczekuję pełnej wersji aby ustawić ją na półce razem z GTL i RBR:). Dla tych co popadli w kompleksy z powodu płaskich bitmapowych felg w ulubionym tytule to podpowiadam, że to tylko demo-wystarczy zmienić high detail wheels z 0 na 1 i juz jest lepiej( oczywiscie nie w menu gry). Sporo innych opcji tez nie jest do konca właczonych , a wiec full moze byc ciekawszy, czego sobie i wszystkim życzę. W końcu odkurzyłem swojego DFP dzieki temu tytulowi:-P. I warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrescie udalo mi sie uruchomic ;]

 

Nie grywam raczej w simy, ale ta gra jest dla mnie mega trudna ;] musze troche posiedziec nad tym :D

 

Dobra , juz ogarnelem to ;] 1:48 ;]

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jedna powazna wade. gdzie do jasnej cholery przy duzej ulewie jest ograniczenie widocznosci ? nie wiem jak mogli do tego dopuscic, przeciez to ma duzy wplyw na jazde podczas deszczu. zeby sie ktos nie doczepil ze mam moze za male detale, nie nie mam, wszystko jest na maksa, wlaczam wyscig w deszcz na 100% i co widze? ano wszystko widze az po horyzont (czyt. tyle na ile pozwala uksztaltowanie terenu) deszcz widac tylko na szybie, a animacja kropli deszczu jest koszmarna (oczywiscie to juz jest mniej wazne bo wiadomo, po co komu wypasna grafa w simie). przy duzych predkosciach te krople deszczu (ich animacja) sprawiala ze mialem wrazenie ze fps mi spada do chyba 15-20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porafie zejść poniżej 1:39 - w moim ukochanym Ferrari 575 GTC i nie kochanym Lambo. Ustawienia: Nowiciusz, bez helpów z automatem i ABS+TCS. Mam kierę od Media-Techa i pewnie dla tego. Ale już się ostro zabieram za szukanie taniej MOMO :)

Chociaż nie jest źle, z tego co wiem rekord toru to 1:40 na Listerze (wiadomo na simie).

Grafa bardzo ładna - szczególnie w deszczu (woda na nawierzchni jak lustro). Demo GTR1 też było łatwe a full był trudniejszy, to samo będzie z GTR2.

Co do wad to znalazłem kilka. W replayu samochody jadąc po asfalcie co jakiś czas się w niego zagłębiają zupełnie jakby płynęły po falach jak łódki... nie wspomnę już, że raz wyleciałem z toru, przeniknęłem przez barierkę i ludzi zatrzymując się dopiero w połowie trybuny. Szkoda, że dalej nie pojechałem bo bym sobie pozwiedzał Barcelonę :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCC, hehe, ja mam juz 1:40 w trybie simulation ;)

 

Ktoś tu prosił o tory?

 

Anderstorp 2003

 

Anderstorp GP

 

Barcelona 2003

 

Barcelona National

 

Brno GP 2003

 

Brno GP 2004

 

Donington Park GP 2003

 

Donington Park GP 2004

 

Donington Park National

 

Dubai Club

 

Dubai GP 2004

 

Dubai International

 

Dubai National

 

Enna Pergusa 2003

 

Estoril GP 2003

 

Hockenheim GP 2004

 

Hockenheim National

 

Hockenheim Short

 

Imola GP 2004

 

Magny-Course GP 2003

 

Magny-Course GP 2004

 

Magny-Course National

 

Monza GP 2003

 

Monza GP 2004

 

Monza Junior

 

Oschersleben B Source

 

Oschersleben 2003

 

Oschersleben 2004

 

Spa-Francorchamps GP 2003

 

Spa-Francorchamps GP 2004

 

Valencia GP 2004

 

Valencia Long

 

Valencia National

 

Zhuhai GP 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zszedłem poniżej 1:42 ;)

 

Za łatwo się jeździ? Już wiadomo dlaczego. Ludzie z rscnet.org odkryli to:

Dziwne bo u mnie wygląda to tak, i wcale trudno się nie jeździ:

[ DRIVING AIDS ]

Steering Help="0"

Steering Help Functionality="1" // 0 = new help, 1 = new help + grip, 2 = original, 3 = original + grip <ta funkcja i tak nie powinna być aktywna przy ustawieniu Steering Help="0">

Throttle Control="0"

Brake Help="0"

Antilock Brakes="0"

Spin Recovery="0"

Invulnerability="0"

Autopit="1"

Opposite Lock="0"

Stability Control="0"

No AI Control="1" // AI never has control over car (except autopit)

Pitcrew Push="1" // When out of fuel in pitlane, allows pitcrew to push car (use throttle and gear selection to direct)

Corner Markers="1" // Show corner marker icons to indicate corner severity and suggested gear

Pit Direction Indicator="0" // Show arrow icon to indicate direction of pit exit

Pit Spot Marker="1" // Show marker to indicate corner pit spot location

Auto Clutch="1"

Shift Mode="0"

plik .prl z mojego profilu, ustawienia jak na poniższym obrazku

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Zassałem dzisiaj demko i......gierka jak gierka, mnie jakoś nie wciągnęło specjalnie, grałem w jedynke i rzeczywiscie gra sie troche łatwiej, grafika uległa poprawie, gra ma niskie wymagania u mnie na sprzecie z podpisu 1280x1024@full detale w zakładce video chodzi bardzo płynnie ani jednego zaciacha

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam jeździsz na torze to może i tak :P. Włącz sobie 15 i startuj z ostniej pozycji. A jak sobie ustawisz godzinę 4 rano gdzie światełka wchodzą w grę to już w ogóle ^^ bo ja u siebie sam na torze.. wszystko full ( włącznie z zakładką advance, i wysokimi teksturami kokpitu, kół itd.. ) prócz cieni, które są na high, rozdzielczość 1024x768 mam średnio ~60fps z widoku kokpitu. Może patrzysz z zewnątrz ? :P. Jeszcze napiszesz że trackside characters też masz włączone ?. Poprostu ciężko mi uwierzyć, że u Ciebie to płynie.. ze wszystkim na maxa i większą roźdzelczością niż u mnie...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No to bardzo możliwe ale nie jechałem sam co prawda jechało coś 5 czy 6 samochodów aha i nie ważne czy miałem tak czy tak kamare chodziło jednakowo, ale po właczeniu powyższych detali napewno by sie zrobiło nie ciekawie

 

Poprostu ciężko mi uwierzyć, że u Ciebie to płynie.. ze wszystkim na maxa i większą roźdzelczością niż u mnie...

Nie patrzyłem poprostu w zakładce video z góry na dół dałem na najwyższe :blink: :lol:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie żartujecie z takimi pytaniami :P W opcjach trzeba włączyć 'mirrors' a wirtualne lusterka wyłączyć, 'virtual mirror'. Pod klawiszem '2' na nienumerycznej klawiaturze.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś wracam znów do jazdy, po suto zakrapianych i spędzonych z kobietą 48h w stolicy :D

 

BTW, LCC rekord w gtr2 na tym torze musi być grubo poniżej 1:40, jak ja sam robię 1:38, a wcale nie uznaję tego za dobry czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

BTW, LCC rekord w gtr2 na tym torze musi być grubo poniżej 1:40, jak ja sam robię 1:38, a wcale nie uznaję tego za dobry czas ;)

Imo rekord na dobrej kierownicy wynosi/powinien wynosić poniżej 1:35 :wink: Bez kiery męcząc mychę ma u siebie 1:40 z niewielkim kawałkiem :-| pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ali, bez helpów z dobrym setup'em i na kółku zejście do 1:35 jest kwestią wolnej chwili i odrobiny skill'a ;) Sam wiem dokładnie gdzie tracę czas (ostatnie kombinacje zakrętów), ale jeszcze nie czuję na tyle... kierownicy (po przerwie), żeby to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napiszesz że trackside characters też masz włączone ?

A co to za funkcja, że aż tak sprzęt obciąża? :unsure:

 

Jak widzę Wasze czasy to aż zrezygnować się chce. ;) Dzisiaj usiadłem na 2 okrążenia i miałem 1.47. Za to mojej kobitce się spodobała jazda i pojeździła sobie rekreacyjnie z 30 minutek. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...