Skocz do zawartości
Camis

Opaski Livestrong

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem nadzieje ze ktos mi wytlumaczy o co w tym chodzi , czy to rodzaj bizuterii , czy po prostu pozwala identyfikowac sie z jakas grupa spoleczna. Pytam bo ciekawia mnie takie sprawy sam nie nosze bo nie podoba mi sie kawalaek plastiku na rece , moi znajomi tez nie nosza wiec nie za bardzo mam u kogo zasiegnac opini. Nie dopatrujcie sie tu jakiejs prowokacji po prostu pytam was jako ludzi ktorzy kupuja i nosza.

Ja noszę, ponieważ popieram takie akcje pomocy innym. Mam nadzieję, że zainwestowane pieniądze pomogą (w przypadku LiveStrong) w walce z rakiem, która to choroba dotyka coraz więcej osób.

 

Bynajmniej nie robię tego ze względu na to, że jest to "trendy".

Sama opaska, jest chyba czymś w rodzaju symbolu, który uzewnętrznia chęć niesienia pomocy innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT
Bransoletka - Ulica

 

Cytat
Fundacja dla Polski, miesięcznik ELLE oraz firma Diverse prezentują modną bransoletkę, aby pomóc dzieciom ulicy. Akcja społeczna jest kontynuacją kampanii „Ulica nie jest dla dzieci”. Do każdego egzemplarza październikowego numeru ELLE dołączona została biała żelowa bransoletka z wytłoczonym w różnych językach słowem „ULICA”.

 

Bransoletkę taką nabyć można również w sklepach Diverse.

Koniec Cytatu;]

/OT

Człowiek lubi dostawac cos za cos. Daja pieniadze na fundacje a wzamian dostaja opaske.

Czlowiek lubi sie na kims slawnym wzorowac. Fenomen opasek w USA rozpoczal sie od gwiazd sportu czy filmu.

Czlowiek jest zwierzeciem stadnym, jesli w Twoim otoczeniu spora grupa osob ma cos, to czesto jest tak, ze Ty rowniez chcesz miec to cos.

 

Gdyby nie te opaski na reke, to chyba Lance nie zebralby tych pieniedzy chocby poprzez smsy. Opaska jest czyms w rodzaju podziekowaniem za podarowanie datku na fundacje.

Bardzo madrze powiedziane... :!:

Tylko sie co do jednego nie zgodze :wink:

Ze czlowiek jest zwierzeciem :D

Bywaja wyjatki :P

Jak dla mnie ta opaska to fajna sprawa...

Wszystko co jest po LiveStrong, to jest po prostu śmieszne...

Zobaczyli w tym profity i się zabawiają...

Żenujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT
1687103[/snapback]
Co do tej bransoletki "dzieci ulicy" czy jak ona tam sie zwie, to bardzo mnie to irytuje :|. W ogole cala teraz ta akcja z bransoletkami, po woli mnie wkurza i to konkretnie... Pomysl Armstronga i w ogole cala jego fundacja, chlopak zalozyl to wszystko, a tutaj interesy, i jeszcze raz interesy :?. To co w koncu sie liczy zysk czy pomoc :huh: :?:

 

Dwa tygodnie temu moja siostra kupila sobie, mezowi oraz curce 3 opaski LiveStrong ze sklepu w Ameryce Armstronga za 15 zeta jedna... Spoko, powiedzialem jej, ze moja juz do mnie plynie troche czasu, ale juz niedlugo powinienem ja miec... Wczoraj wchodzi druga siostra ze swoja corka i patrze, ze ma biala opaska z napisem "dzieci ulicy" OMG :angry: :huh: :|! Mialem takiego szala, powiedzialem do niej, czy ona tez zaczyna sie dawac nabierac na sztuczne, popierdzielone podrobki, ktre maja na celu tylko zarobienie kasy na rzecz swojej akcji, ktora jest z bzdurnym przeslaniem, to odpowiedzial mi ze tak :? :| :angry:. Zamknalem sie poszedlem do gory, i n/c.... Gazety, slepy tylko kopiuja opaski armstronga, a ludzie jeszcze z wieksza checia to kupuja... Nie mam slow... Czy Armstrong w ogole wie o tym co sie tutaj dzieje :unsure: :roll:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam bardzo co to Armstrong wykupil licencje na bransoletki????????// NIE PRZESADZAJMY!! dobrze ze w naszym kraju rowniez sa takie akcje..a co?? zle pomagac dzieciom ulicy itp?? dlaczego wysylac amerykancom kase jesli u nas jest bieda i lepiej chyba naszym dzieciom pomagac prawda?? czy wy myslicie ze Armstrong nic z tego nie ma?? jasnnnneeee..wierzcie sobie w to

 

to jest to samo jak np. czesto slyszy sie ze np. w ramach pomocy przyjezdzaja dzieci z Iraku/Ukrainy(strzelam) na wakacje bo u nich bieda...albo robia operacje chorym dzieciom z Iraku...PARANOJAAAA!!! u nas bieda nie ma kasy na operacje a jakims dzieciarom z innych krajow pomagamy..WSTYD :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam bardzo co to Armstrong wykupil licencje na bransoletki????????// NIE PRZESADZAJMY!! dobrze ze w naszym kraju rowniez sa takie akcje..a co?? zle pomagac dzieciom ulicy itp?? dlaczego wysylac amerykancom kase jesli u nas jest bieda i lepiej chyba naszym dzieciom pomagac prawda?? czy wy myslicie ze Armstrong nic z tego nie ma?? jasnnnneeee..wierzcie sobie w to

 

to jest to samo jak np. czesto slyszy sie ze np. w ramach pomocy przyjezdzaja dzieci z Iraku/Ukrainy(strzelam) na wakacje bo u nich bieda...albo robia operacje chorym dzieciom z Iraku...PARANOJAAAA!!! u nas bieda nie ma kasy na operacje a jakims dzieciarom z innych krajow pomagamy..WSTYD :?

1687260[/snapback]

Wiesz co to znaczy nie byc samolubem, potrafic sie dzielic? Chcesz byc kolejnym krajem ktory sie izoluje od reszty swiata, i pracuje tylko dla siebie :? :roll:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no rzezcywiscie rozdajmy reszte majatku na operacje dla biednych dziaciaczkow z Iraku a niech nasze umierają ..jasne..aby pomagac swiatu trzeba miec najpierw wystarczajaca ilosc pomocy w wlasnych kraju..a szpanowanie "jacy my dobrzy jestesmy" jest tym bardziej nie wporządku...

 

ale jasne kupujcie opaski z USA..pewnie tylko dlatego ze z USA..bo "polską" to juz wstyd nosic..a zawsze ma sie cos z USA... <_<

 

aha..przyjedź i mi wpie..ol!!! bo nosze wlasnie POLSKĄ z Diverse/elle..czekam <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no rzezcywiscie rozdajmy reszte majatku na operacje dla biednych dziaciaczkow z Iraku a niech nasze umierają ..jasne..aby pomagac swiatu trzeba miec najpierw wystarczajaca ilosc pomocy w wlasnych kraju..a szpanowanie "jacy my dobrzy jestesmy" jest tym bardziej nie wporządku...

 

ale jasne kupujcie opaski z USA..pewnie tylko dlatego ze z USA..bo "polską" to juz wstyd nosic..a zawsze ma sie cos z USA... <_<

 

aha..przyjedź i mi wpie..ol!!! bo nosze wlasnie POLSKĄ z Diverse/elle..czekam <_<

1687392[/snapback]

Eh twoj tok myslenia w ogole nie pasuje do tej rozmowy takze lepeij ja skoncz, a nie wypowiadasz sie w topicu o kupnie i zamawianiu, a nie wypowiadaniu sie na temat opasek livestrong, jezeli cos ci nie pasi, idz na osla i zaloz topic "zle opaski, zle, sftu"... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz..a kto wywołał szum??? ja?? raczej nie..moje posty sa odpowiedzią na Twoje zachowanie w stosunku do siostry/cioci/wujka (nie pamietam kogo) kto kupil sobie "POLSKIE" opaski...wiec reakcja z mojej strony jest jaka jest

1687424[/snapback]

Czyli zakoncz ta rozmowe, bo robisz OT i to ie pierwszy i nie tylko w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jasne kupujcie opaski z USA..pewnie tylko dlatego ze z USA..bo "polską" to juz wstyd nosic..a zawsze ma sie cos z USA... <_<

1687392[/snapback]

One sa z Chin jezeli mam byc szczery, i sadze ze "polskie" tez sa robione w chinach, gdzie robocizna to 0,10 centa za godzine.

 

PS:

Nosta co cheta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakoncz ta rozmowe, bo robisz OT i to ie pierwszy i nie tylko w tym temacie...

1687427[/snapback]

ja robie OT w tematach?????????? chyba sobie jaja robisz..ale mnie wkur..es.. :mad: :mad: :mad: wez sie lepiej zastanow nad samym sobą

 

teraz mnie obraziles..ok..ŻĄDAM abys mi POKAZAL tematy w ktorych jest OT z mojej strony...

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie OT w tematach?????????? chyba sobie jaja robisz..ale mnie wkur..es.. :mad:  :mad:  :mad: wez sie lepiej zastanow nad samym sobą

 

teraz mnie obraziles..ok..ŻĄDAM abys mi POKAZAL tematy w ktorych jest OT z mojej strony...

1687437[/snapback]

A prosze bardzo:

- Opaski Livestrobg, co teraz nie robisz OT, omg wez chlopcze sie zakmnij juz, bo tylko robisz z siebie posmiewisko, jak juz Ci Slavok napisal, wez szklaeczke wody do gardla albo za kaftan na ochloniecie...

 

 

Co do tematu Cmx nie wiesz moze czy przypadkiem moja opaska sie nie zagubila gdzies tam na statku, lub u Ciebie w domu :wink:? Bo cos czekam i czekam, i chyba zatonal ten statek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg wez chlopcze sie zakmnij juz, bo tylko robisz z siebie posmiewisko,

Akurat lukk_ ma racje.

 

jak juz Ci Slavok napisal, wez szklaeczke wody do gardla albo za kaftan na ochloniecie...

Rownie dobrze moglo to być skierowane do Ciebie...

 

Co do tematu Cmx nie wiesz moze czy przypadkiem moja opaska sie nie zagubila gdzies tam na statku, lub u Ciebie w domu :wink:? Bo cos czekam i czekam, i chyba zatonal ten statek :).

I teraz sie zastanow nad sobą. Skoro chodzi o pomoc, nie o mode, to dlaczego tak sie cały czas dopominasz o ta opaske? Wplaciłes pieniadze? Swietnie. Opaske na pewno dostaniesz, bo Cmx nie wyglada mi na osobe, ktora robi ludzi w wała, wiec po co go pośpieszasz? Bo moda przeminie? Boisz sie, ze dostaniesz opaske wtedy, kiedy juz nie bedzie trendi? Czy gdyby Armstrong nie rozdawal opasek, to wspomoglbys jego fundacje?? Tak, tak rozumiem - chcesz sie utożsamic z innymi pomagajacymi, pokazac swoje poparcie dla akcji. Ale dlaczego tak Ci z tym spieszno?? Dlaczego poganiasz Cmx'a z dostawa? He?

 

Ps.

Osobiscie nic nie mam do ludzi z opaskami, chociaz sam jej nie nosze i nie mam zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze te opaski to po prostu trend , moda , ale prawde powiedziawszy ja wole wplacic pieniadze na konto jakiegos biednego dzieciaka umierajacego na bialaczke i sie z tego powodu nie obnosic z przelewem bankowym na szyi ze ze mnie taki dobry facet , a te cale opaski moze i czesc pieniedzy idzie na pomoc ale dla mnie to kolejny chwyt reklamowy pod pretekstem pomocy , a prawda jest taka ze Ci ktorzy naprawde pomagaja nie obnosza sie z tym , a jaki widze typa uchlanego jak swinia i bijacego sie pod pubem (vide sroda) na reku dwie opaski po prostu przyklad do nasladowania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat lukk_ ma racje.

Rownie dobrze moglo to być skierowane do Ciebie...

I teraz sie zastanow nad sobą. Skoro chodzi o pomoc, nie o mode, to dlaczego tak sie cały czas dopominasz o ta opaske? Wplaciłes pieniadze? Swietnie. Opaske na pewno dostaniesz, bo Cmx nie wyglada mi na osobe, ktora robi ludzi w wała, wiec po co go pośpieszasz? Bo moda przeminie? Boisz sie, ze dostaniesz opaske wtedy, kiedy juz nie bedzie trendi? Czy gdyby Armstrong nie rozdawal opasek, to wspomoglbys jego fundacje?? Tak, tak rozumiem - chcesz sie utożsamic z innymi pomagajacymi, pokazac swoje poparcie dla akcji. Ale dlaczego tak Ci z tym spieszno?? Dlaczego poganiasz Cmx'a z dostawa? He?

 

Ps.

Osobiscie nic nie mam do ludzi z opaskami, chociaz sam jej nie nosze i nie mam zamiaru.

1687739[/snapback]

i widzisz jestes kolejna osoba robiaca OT, czyz to nie jest zaszczyt? A moze raport co? Myslisz, ze w tym momece, ze ja sie spytalem o opaske dostne % lub upomnienie? Chyba nie, wrecz przeciwnie, ty dostniesz, za OT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze te opaski to po prostu trend , moda , ale prawde powiedziawszy ja wole wplacic pieniadze na konto jakiegos biednego dzieciaka umierajacego na bialaczke i sie z tego powodu nie obnosic z przelewem bankowym na szyi ze ze mnie taki dobry facet , a te cale opaski moze i czesc pieniedzy idzie na pomoc ale dla mnie to kolejny chwyt reklamowy pod pretekstem pomocy , a prawda jest taka ze Ci ktorzy naprawde pomagaja nie obnosza sie z tym , a jaki widze typa uchlanego jak swinia i bijacego sie pod pubem (vide sroda) na reku dwie opaski po prostu przyklad do nasladowania :/

Zgadzam sie. Hipokryzja sie szerzy. Najbardziej podobało mi sie, jak M@Ly napisał w tym watku, ze gdyby mial kase na 3 mercedesy, to kupilby jednego, a reszte przeznaczyl na fundacje jakies :lol: - juz to widze. Ciekawe, czy jak zacznie sam zarabiac pieniadze (800 zeta miesiecznie za 8 godzin pracy dziennie) to tez bedzie kupowal tylko to co niezbedne, a reszte oddawal na fundacje:> Skoro taki filantrop z niego, to dlaczego ma taki sprzet, a nie inny i w dodatku za Neta placi abonament (pewnie dlatego, ze to jego rodzice placa:>)? Gdybym ja mial w cholere kasy, to kupiłbym sobie wielki dom i kilka furek ;) - bo sorry, po co wlasciwie zarabiam? Oczywiscie, gdybym mial naprawde duze dochody, to jakis procent szedłby na cele charytatywne, ale na pewno bym sie z tym nie obnosil - to kwestia wylacznie mojego sumienia. Jednak nie wstydze sie tego, ze kase wole wydawac na swoje hobby itp., niz na jakas fundacje. Faktem jest, ze gdyby nie te opaski to nikt z Was nie wlacilby na fundacje Armstronga nawet dolara, wiec o czym ta gadka? M@Ly twierdzi, ze chodzi o pomoc, a juz z 10 razy dopytywal sie swoja opaseczke :lol: . Doceniam szczytny cel, ale prawda jest taka, ze zdecydowana wiekszosc z Was nosi te opaski dla lansu. Takie jest moje zdanie. Nie wspomoglem fundacji Armstronga, opaski nie mam i mial nie bede. Jak kiedys bede zarabial wystarczajco duzo, zeby zaspokoic wlasne potrzeby, wtedy zrehabilituje sie z nawiazką i nie bede oczekiwal zadnej opaski w zamian. To wszystko, co mialem do powiedzenia, dziekuje za uwage:>

 

i widzisz jestes kolejna osoba robiaca OT, czyz to nie jest zaszczyt? A moze raport co? Myslisz, ze w tym momece, ze ja sie spytalem o opaske dostne % lub upomnienie? Chyba nie, wrecz przeciwnie, ty dostniesz, za OT...

Fajnie, ze odpowiedziales na moje pytanie (retoryczne co prawda :lol: ).

Mam Ci policzyc, ile razy zrobiles OT w tym temacie? Naprawde chcesz? Czy jesli nie zamawiam dla siebie opaski, to juz nie moge sie wypowiedziec? Raportem bedziesz mi grozil? :lol: Stary, siedzie na tym forum juz troche czasu i nigdy nie dostalem procentow, ani nawet ostrzezenia (jak jeszcze nie bylo procentow). Wyrazam po prostu swoje zdanie - wolnosc slowa, slyszales o czyms takim? Wedlug mnie opaski stały sie (nie wnikam, czy to dobrze czy źle) elementem MODY. Nie obchodzi mnie, czy sie ze mna zgodzisz czy nie. Zadałem Ci pytanie, dlaczego pośpieszasz Cmx'a juz z 10 raz, skoro chodzi Ci wylacznie o pomoc dla fundacji? Nie odpowiesz mi?

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień mnie nie było i taki za przeproszeniem burdel zrobiliście z tego tematu :/. Ja czekam cały czas na opaske i mam pytanie kiedy może Youth dojść?

 

Chciałbym jeszcze prosić moderatora o usunięcie tych wszystkich zbędnych postów.

A reszta jak ma do siebie jakieś żale to niech na pw to załatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ja czekam cały czas na opaske i mam pytanie kiedy może Youth  dojść?

[...]

1688916[/snapback]

Wlasnie czekam i czekam... I jakos po opasce ani sladu :unsure:. Cmx dojdzie nasza paczka, czy sa jakies problemy?

 

EDIT: Tak dla sprostowania: Zamowilem: Wrz 6 2005, 20:29, a dzisiaj jest 24 pazdziernik :|. Nie chcialbym robic klopotu, ale to juz 48 dni :?. Chyba sie juz ich nie doczekamy, moze statek zatonal :wink: :?:

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyslales moze ich czasami dzisiaj ? :)

1721993[/snapback]

Nie ale dzis dotarly, jak jutro sie wyrobie to wysle.

 

 

// Edit

 

 

Ok, Wyslane

 

 

Przepraszam ze tak dlugo to trwalo. Bylem ostatnio 'zarobiony' i nie mialem wczesniej czasu zeby wyslac.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale dzis dotarly, jak jutro sie wyrobie to wysle.

// Edit

Ok, Wyslane

Przepraszam ze tak dlugo to trwalo.  Bylem ostatnio 'zarobiony' i nie mialem wczesniej czasu zeby wyslac.

1722742[/snapback]

Jak teraz ktorys z poczty to ukradnie, albo paczka zostanie zniszczona, to osobiscie wykastruje tych na poczcie.

 

EOT. Czekam na paczuszke :wub:. Bedzie mialal przyjecie powitalne, tak dlugo oczekiwana :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja przedstawie wymyśloną przeze mnie sytuację.

 

Więc idzie sobie przez park w drodze do szpitala dla osób chorych na raka chudy powiedzmy 17-18 leni chłopak przez park. Ludzie sobie siedzą na ławkach, odpoczywają, spacerują z psami. Chłopak ten jest łysy, ponieważ cierpi na nowotwór. Ubrany jest w szerokie spodnie (ale bez przesady) i hawajską koszulę. Rzuca się w oczy. Grupa dwóch dresów z opaskami Livestrong podbiega do niego. Zagaduję, pierwsze pytanie:

- dokąd idziesz

Chłopak: do szpitala

- tee młody nie masz może jakieś fajki

- nie, nie palę

Jeden dres coś odpala po cichu do drugiego, obtaczaja chłopaka, przewracają na ziemię, przeszukują, znajdują komórkę, trochę kasy, oczywiście zagarniają ją. Ludzie nie reagują, udają, że nic nie widzą. Chłopak jest bezsilny. Po chwili zaczynają go kopać po całym ciele. Następnie odchodzą, dumni z tego, że mają bardzo fajny telefon i np. 30 zł na wódkę i papierosy.

 

Aż się serce kraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...