Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

V1rU$® mógłby z powodzeniem startować ale musiałby się przełamać coby mógł bardziej hardcorowe oc zrobic :P

generlanie udział w jakiś rankingach itp mnie nie rusza :) ale jak widze liste z wynikami w pi i same dfi to chyba bedzie coś z tym zrobić :) -- Wystwaie kompa na balkon :) i go potraktuje :)

p.s. wczoraj się bawiłem z ustawieniami dla mnożnika 8 i mam wrazenie że na 8 wszystko lepij biega ??? dziwne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie mam nawet co probowac :( a zreszta walcze z winda x64 a raczej ze sterami do mojej sieciowki na ktorej mam neta i nigdzie nie moge znalezc :( wkurze sie i router zaloze :D

 

Mialem to samo...pomoglo zainstalowanie sterow do mobo i jakichs dodatkowych do zintegrowanej karty sieciowej...chodzi pieknie teraz ;]

 

generlanie udział w jakiś rankingach itp mnie nie rusza :) ale jak widze liste z wynikami w pi i same dfi to chyba bedzie coś z tym zrobić :) -- Wystwaie kompa na balkon :) i go potraktuje :)

p.s. wczoraj się bawiłem z ustawieniami dla mnożnika 8 i mam wrazenie że na 8 wszystko lepij biega ??? dziwne ??

Noo kiepsko to wyglada, tylko jeden mały Abit AN8 Ultra w gąszczu DFI :P

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo...pomoglo zainstalowanie sterow do mobo i jakichs dodatkowych do zintegrowanej karty sieciowej...chodzi pieknie teraz ;]

Noo kiepsko to wyglada, tylko jeden mały Abit AN8 Ultra w gąszczu DFI :P

:P tylko co zrobić aby w tym gąszczu być na samym szycie :) hehe :) szkoda ze moich kostek do biegania na 600 mhz nie moge zmusic ;( :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady :P

 

Pierwsza dwudziestka to i tak dobrze...zobacz ile DFi zostawilem w tyle :P

ale jesce sporo przede mna, jednak wątpie żebym zszedł na mniej niz 11:20, napiecie dla CPU max jakie można, 331HTT jest już niestabilne ;/

ramy nie chca isc na 270MHz[za malo Vdimm] (gdyby poszly to przy htt330 mialbym je na 270 co daloby czas w SuperPi okolo 11:15 - 11:20 )

jednym zdaniem, wykorzystałem cały potencjał mojej płytki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odbijając od tematu pi:

http://forum.abit-usa.com/attachment.php?a...59&d=1134583260

tu jest opisane co to to jest to ddr vtt voltage :) było o to zawsze kilka pytań ;)

tyle ze link jest do Refference Voltage :P

 

Z tego co tam pisze jak obnize Refference Voltage to lepiej mi pamieci pojda?? ja dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo...pomoglo zainstalowanie sterow do mobo i jakichs dodatkowych do zintegrowanej karty sieciowej...chodzi pieknie teraz ;]

Dobra ale ja mam problem z taka sieciowka D-Link Air DWL-510 Wireless PCI Adapter (na niej mam neta ) bo mam radiowke w domu ze sterami do mobo nie mialem zadnych problemow :D

 

@Viru$

Powodzenia w drodze do 600mhz B) trzymamy kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viru$

proponuje pobawić się także A64 Tweaker spod windowsa w celu uzupełnienia OC...u mnie to pomaga...ustawiam alfy jakich w biosie nie ma..ustawiam se div150 itp...u ciebie zmienienie kilku alf dostępnych spod poziomu A64Tweakera może ci dać upragnione 600MHz...w temacie o DFI są wyjaśnione wszystkie alfy..niektóre z nich można ustawić w A64Tweaker...to pomaga, serio ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy panowie co sie stało??? mialem bios 19..procek lecial spoko albo 9x300 albo 8x338...wgralem 18 (myslalem ze moze rozmwiaze tp "problem" z OC pamiątek) , ale nic nie dalo..wgralem spowrotem 19 i procek juz mi nie chodzi na 8x338 :blink: :blink: :blink: nawet sie winda nie ładuje...tylko 9x300...ocb??

 

uprzedzajac pytania..HT ustawiam na 2x

 

edit--------------

wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...to pieprzone CnQ mi sie włączyło w biosie...a ze jest dosc dobrze ukryte (imho powinno byc gdzies przy podkrecaniu procka, pamieci) a nie w dziale gdzie mozna ustawic jakim klawiszem wylaczac kompa :?bede musial jutro ponownie wgrac 18

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"When you run DDR600 2.5-4-4-8 or 2.5-3-3-6 1T you can turn the Bank interleave modus to disable. This might improve the stability on some memorycontrollers" I cos to jednak daje bo --> własnie moje tccd na 600 MHZ zapodałem :P i porc na 8x300 :) hehe :) szkoda ze command rate 2t :( na 1 nie da rady :( i timingi luźnawe :( czyli wydajnościowo nie za ciekawie :P, ale na 600 poszły ::P Sorki jak walłem jakiegoś byka ah ta godzina -- > bedzie problem rano na 6 wstać :( :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadanie włąćzonego C'a'Q w biosie w czymś przeszkadza ??

 

ładnie V1rU$® :)

oczywiście

 

Możecie mi Zdardzić Temperatury na waszych CPU i jaką macie wersje BIOS !

 

28-30*C iddle - 40-45 *C stress

 

Temperatury dla 311 x 9, 1.55VCore

Bios numer 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co wy na to ?

Jeżeli mam włączone Q&C to temperatura CPU SPADA bo obniża się jego prędkosć

A wentylator obniża swą prędkosć poprzez spadek temperatury A to dlatego ponieważ w BIOS jest uGuru co tym kołchozem zarządza

Ale że u mnie temp przy starcie kompa jest ok 15C A jak piszę jest 18 A uguru minimalna temp ma 25C to nie włączę tego ponieważ jest za niska temperaturai uGuru nie pozwala uruchomić kompa więc musze całkiem to wyłączyć jest jeszcze kwestia tego że w uGuru mogę minimalne napięcie na wentyl dać 8v A to jest za DUŻO !

i jak temu zaradzic aby zmniejszyć obroty wentylatora ?!

Czy BIOS 1.9 jest jakiś pieprznięty ?

Czy jak ?

Na BIOS 1.7 i 1.8 miałem to samo !

Kalibracja temperatury nastąpiła w BIOS 1.7 jest to nawet jasno napisane Ale Abit wypuszczajać taki bios z Taką Kalibracją nie wspomniał o tym

że uGuru nie będzie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz sie wymienic ? :P

a Ty chcesz?? :P

 

dam jeszcze DFI czas do konca roku moze cos zrobia. po gadce z ich inzynierem to chce mi sie tylko smiac, bo topower p5 520w is not recomended tak samo jak a-data vitesta. nie umieja naprawic bledu lub sie przyznac, ze nie umieja to zrzucaja wine na inne komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo oni po prostu chca ludziom pokazac ze Q'n'C śmierdzi...

kup se chopie kontrolery obrotow, takie fajne male urzadzenia po 10 zl, albo sam sie pobaw z lutownica i potencjometrem i bedzie cacy

He właśnie jutro taki będę miał

na śledziu

No ale wolał bym aby to działało Automatycznie bo to ciekawa sprawa jest ale nie działa tak jak powinno no ale mam inny troszeczke pomysł

Aby nie bawic się w lutowanie bo leniwy jestem !

To zrobię że ten wiatrak 1200rpm nie będzie przekraczał tak myslę będzie cisza !

Tylko mnie jedno interesuje czy ta temp co mam obecnie 18C czy ona jest prawdziwa !

Bo jak by nie było to jest bardzo mało :]

Niby paluchem jak dotknę proca to on zimny raczej jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest prawdziwa na +,- pare *C ..czyli tobie wskazuje 18 to realnie jest od 15-20*C ...

//EDIT

 

Gdzie ty te paluchy wkladasz :P

RepsOn w dziure :D ha ha ha

jak mam wentyl freezone 64pro to jest miejsce aby paluszkiem dotknać samego CPU :)

I o te miejsce mi chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra

 

wywaliłem wentyl z radiatora jest na CPU sam Radiator od freezone 64pro Lece teraz siperPI 32M Stres zobaczyc ile jest temp i jest na napięciu 1.475V 2300MHz (3500+) jest 45C

hmm ale komp jest cisza Totalna cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra

 

wywaliłem wentyl z radiatora jest na CPU sam Radiator od freezone 64pro Lece teraz siperPI 32M Stres zobaczyc ile jest temp i jest na napięciu 1.475V 2300MHz (3500+) jest 45C

hmm ale komp jest cisza Totalna cisza

zamiast tego Pi zapuść sobie SP2004 na jakąś h albo s&m i bardziej pokaże Ci max temperatury.

 

Pytanka:

 

1. Wam też Abit(ultra) podbija napięcie - np 1.4V (w biosie) -> 1.42V (cpu-z itp) ???

 

2. W czym przeszkadza?? bo ja wyzszego HTT nie moge ustawić z wyłączonym - wychodzi ze jest to samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...