Skocz do zawartości
czullo

Opera.

Rekomendowane odpowiedzi

rss to pieta ahillesowa wszystkich przegladarek - nigdzie nie ma tego wygodnie rozwiazanego. Ja mam w nosie - prosty skrypt w shellu i rss'y na pulpit (tzn. pisze ten skrypt juz od pol roku, bo wiecznie brak czasu, ale nie o tym.... :wink:). Wydaje mi sie, ze rssy jednak najlepiej sie tam sprawdzaja.

Edytowane przez ajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwiera Outlooka

szybki dostep do dysków

Szybki dostęp do programow

1629585[/snapback]

W sumie to wszystko bajery, ale jesli ma byc uzyteczne to czemu nie :) Podoba mi sie ta konfigurowalnosc, ale ff tez to ma. Tylko nigdy mi sie nie chcialo tym bawic :P

 

P.S. Ej, czemu moderatorzy maja taki fajny, kolorowy pasek ostrzezen ? Tez chce taki! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem jaki fajny czytnik RSS w operce zrobił sgj i pomyślałem że przy pomocy forum operowego też coś podobnego sklecę, ale wyszło mi tylko coś takiego:

Dołączona grafika

 

Oparte jest to na zakładkach i teraz nie wiem jak ustawić aktualizację dla tego kanału.

@sgj u Ciebie sie ładnie aktualizują kanały?

Możesz napisać jak to zrobiłeś?

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze korzystasz z

1630440[/snapback]

No przy uruchomieniu wyświetlana jest najnowsza wersja NEWSów, ale tutaj:

http://my.opera.com/forums/showthread.php?...9&highlight=rss

 

niejaki JaDo napisał:

http://my.opera.com/community/customize/pa...dalone.cgi?url=

 

a)za znakiem równości wklejamy namiary na naszego rss-a.

 

b)dodajemy tak "spreparowany" adres do zakładek z zaptaszkowanym polem->Pokaż na pasku osobistym

 

c)na tej samej karcie otwieramy przez przeciągnij&upuść

 

d)w polu Aktualizuj kanału możemy wybrać Nigdy, z tymże wtedy nie będziemy powiadamiani o nowych info, ale M2 nie będzie ściągał "przeczytanych".

tyle że ten kanał jest w tym momencie zakładką i nie ma pola "Aktualizuj" <_<

 

Dobra chyba dam se na looz bo i tak do RSS używam MIM'a, a to było tylko do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj - pochwal sie jak skloniles Opere do otwierania Outlooka i jak zrobiles takiego fajnego RSSa.

 

A moje drugie pytanie jest takie - czy mozna tak skonfigurowac Opere, zeby w momencie uruchomienia pokazywalo sie okienko laczenia z internetem (Neostrada skonfigurowana jako standardowe polaczenie dialup), ew. wybierala numer, zamiast tylko pokazywac, ze nie udalo sie polaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C:\Documents and Settings\[user]\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\menu

 

Fragment menu, bo zawiera też inne zmiany.

[browser Tools Menu]

;Item, 70475  = Manage accounts

Item, "Sprawdz poczte" = Execute program, "msimn.exe"

Item, "Otworz strone w IE" = Execute program, "iexplore.exe","%u"

Item, "Otworz strone w FF" = Execute program, "H:\Programy\Internet\Mozilla\FF\firefox.exe","%u"

--------------------

Item, 54493  = Delete private data

--------------------6

Feature Mail-Chat, Item, 67427  = Manage, "contacts"

Item, 67672  = Manage, "notes"

Item, 50836  = Manage, "transfers"

Item, 50837  = Manage, "history"

Item, 67430  = Manage, "links"

--------------------2

;Item, 69887  = Manage cookies

;Item, 69888  = Manage wand

Submenu, 69889,  Advanced Tools Menu

Submenu, 162000, Quick Preferences Menu = Show popup menu, "Quick Preferences Menu"

--------------------7

Item, 70699  = Customize toolbars, -1

Item, 50394  = Show preferences, -1

; Item, "Old preferences" = Show preferences, 100

RSS jest robiony w php i uruchomiony na IIS, który i tak cały czas chodzi w systemie. Widać jest to w pasku adresu na tamtym screenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ciapek.uci.agh.edu.pl/~ajgon/smieci/ie7.png - wasze opery i firefogzy sa niczym wobec tego co oferuje M$ :mrgreen: . Ja sie przesiadam (dodam tylko, ze nowe urozmaicenie z paskiem menu na dole jest genialne i slusznie microsoft zrobil, ze nie da sie tego paska przesunac na gore).

 

P.S. Nie wiem jak wy, ale jak ja odpalilem to cos, to lezalem na podlodze i zwijalem sie ze smiechu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To menu na dole jest dlatego, że IE 7 jest robiony bardziej pod Viste(co za głupia nazwa) niz obecne systemy. Zresztą nic nie wiadoo jeszcze bo druga beta IE ma miec podobno wiele zmian. Ciekawe czy naprawią błędy z bety 1(proba otworzenai html'a z dysku przez IE 7 konczy się otworzeniem go w domyslnej przeglądarce, czyli zwykle innej :), więc nawet gdy chce się wykorzystac o tego IE to się nie da. W OE w mailach linki działają tylko gdy IE jest domyslny. Innych na razie nie zauważyłem.).

 

 

 

edit.

Kolejna modyfikacja:

Dołączona grafika

 

 

I napisalem sobie coś takiego:

 

Dołączona grafika

Opcja kopiuje obrazek, uruchamia IrfanView i automatycznie wstawia obrazek ze schowka do Irfana:

Edytowane przez sgj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbcode jest niezle :) Tradycyjnie sie zapytam: jak? ;)

 

I powtorze pytanko o laczenie z Internetem - da sie jakos zmusic Opere, zeby wybierala domyslne polaczenie, gdy nie jest polaczone?

 

Tak swoja droga - moze by zmienic temat topicu, bo z rozdawaniem kluczy do Opery to juz nie ma nic wspolnego >.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...