Skocz do zawartości
czullo

Opera.

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak IE ;]

1625543[/snapback]

Czy IE jest darmowy to nie bardzo płacisz za niego razem z systemem.

 

FF już dziękujemy....

 

W przeciwienstwie do FF, mając dostep do mojej opery przynajmniej nikt mi nie zobaczy z jakich haseł korzystam na stronach.

w FF można ustawić nie zapamiętywanie haseł i też nikt nie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaby nie zaczac flamewara powiem krotko - w thunderbirdzie mozna ustawic haslo na hasla, nie wiem czy tak jest w ff, zreszta nie obchodzi mnie to, bo nie korzystam z zapamietywania hasel. Czemu ? Bo to debilizm do potegi tak wysokiego stopnia, ze nie jestem go sobie w stanie wyobrazic. Dlaczego ? Bo jakbyscie nie kombinowali, opera, ff czy inne safari musi kodowac te hasla metoda jednostronna (lepszej nie ma). A co to oznacza ? Ze jak ktos ma dostep do waszego kompa, to i tak wam podp*.* te hasla jak bedzie chcial i tak. Wiec taki zarzut jest dosc slaby w porownaniu do zalet ff, ktorych nie ma opera (oczywiscie lepiej kodowac hasla niz trzymac je otwartym tekstem, ale zysk bezpieczenstwa nie jest az taki duzy, zwazywszy na to jakie ludzie wybieraja hasla). Natomiast zalet ff ma multum, z czego wymienie jedna - adBlock. Kto uzywa, ten wie co to jest.

Jesli juz chcielibyscie dyskutowac o wyzszosci ff nad opera, to argumentem powinna byc szybkosc dzialania - i tu niestety sie zgodze, opera jest duzo szybsza. I to mnie boli w ff :mur: , ale co poradze - jestem uzalezniony od adBlock :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem to, pomijajac ze dziwnie dziala, trzeba sie bawic ze skryptami, to na dodatek nie radzi sobie z wildcardami. Poza tym, uzaleznilem sie jeszcze od kilku innych wtyczek FF, jak chociazby Live HTTP Headers :mrgreen:

 

edit: przepraszam, zobaczylem tylko stronke i skojarzyla mi sie z ta, ktora znalazlem szukajac adblock do opery - widze ze jednak sie da - hmm... moze faktycznie czas na przesiadke ? :]

Edytowane przez ajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA - tego błędu nie będzie już w FF 1.5, został dawno poprawiony.

W przeciwienstwie do FF, mając dostep do mojej opery przynajmniej nikt mi nie zobaczy z jakich haseł korzystam na stronach.

1625555[/snapback]

Ustaw sobie Master Password.

 

BTW czemu w każdym topicu o Operze/Firefoxie musi być wojna o to która przeglądarka jest lepsza ?

Moje zdanie o Operze - świetna przeglądarka (szybka, bezpieczna), ale niestety niewygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wcześniej używałem MyIE, ale widze, że dużo osób posiada opere, więc i ja dzisiaj sobie zainstalowałem. Wszystko niby ok, ale pierwszy "błąd" to, że nie chcą mi się zasejwować ustawienia (zmieniam język i strone startową) - tzn w zasadzie wszystko się zapisuje, ale bez efektu :/. I kolejna sprawa to, czy jest taka opcja (w MyIE była), że po przeciągnięciu i puszczeniu jakiegoś linku do strony otwierała się ona w nowym oknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wieloma argumentami dotyczacymi opery ( chociazby "gorszego" Adblocka od FF bym sie zgodzil) ale nie z tym ze jest "niewygodna" :D

1626321[/snapback]

Dla mnie jest i to bardzo, bo konfiguracja przeglądania w panelach w Operze praktycznie jest zerowa.

Pod względem wygody Firefox + Tab Mix Plus to dla mnie ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) że po przeciągnięciu i puszczeniu jakiegoś linku do strony otwierała się ona w nowym oknie?

1627195[/snapback]

 

kliknij srodkowym przyciskiem myszy na link, a wogole polecam nauczyc sie gestów myszy :) bardzo ulatwia przegladanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest i to bardzo, bo konfiguracja przeglądania w panelach w Operze praktycznie jest zerowa.

Pod względem wygody Firefox + Tab Mix Plus to dla mnie ideał.

1627681[/snapback]

A co byś chciał konfigurować jeżeli chodzi o przeglądanie na wielu kartach?

Masz jeden gest do otwierania stron na nowej karcie, inny do otwierania na karcie w tle, jeszcze inny do otwierania w nowym oknie. W panelu zakładek można otworzyć wszystkie linki z danego katalogu w nowym oknie (każdą na osobnej karcie oczywiście).

Wybierasz tylko czy chcesz używać istniejących kart, sposób przełączania pomiędzy nimi i cała reszta sie do tej decyzji dostosowuje.

Wszystko jest skonfigurowane tak jak być powinno. :D Idealnie :D

 

Chyba trochę przesadziłeś z tą niewygodą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś chciał konfigurować jeżeli chodzi o przeglądanie na wielu kartach?...

Wszystko jest skonfigurowane tak jak być powinno.  :D  Idealnie  :D

1627989[/snapback]

Różni ludzie, różne potrzeby.

Chcesz używać Opery :?: Proszę bardzo. Chcesz korzystać z Firefoxa :?: Korzystaj. Każdy ma własne preferencje i fajnie by było, gdyby jedni uszanowali wybór drugich.

 

Ja się ciesze, że IE jest wypierany z rynku i że mamy wybór w przeglądarkach netowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę.

A co byś chciał konfigurować jeżeli chodzi o przeglądanie na wielu kartach?

1627989[/snapback]

Chciałbym żeby:

- linki / zakładki otwierały się w nowym, nieaktywnym panelu

- to co wpiszę w pasek adresów / pasek wyszukiwarek - otwierało się w nowym, nieaktywnym panelu

- nowe panele otwierały się obok aktywnego, a nie na końcu

- po zamknięciu panelu aktywnym stawał się ostatnio używany panel (to akurat jest w Operze)

- dwukrotne kliknięcie na panelu zamyka go

- w menu kontekstowym panelu była opcja close right/left tabs

I to wszystko automatycznie, bez wciskania jakiejś kombinacji klawiszy.

Tak mam w Firefoxie, jeżeli da się to uzyskać w Operze to chętnie poznam rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę.

 

Chciałbym żeby:

1 linki / zakładki otwierały się w nowym, nieaktywnym panelu

2 to co wpiszę w pasek adresów / pasek wyszukiwarek - otwierało się w nowym, nieaktywnym panelu

3 nowe panele otwierały się obok aktywnego, a nie na końcu

4 po zamknięciu panelu aktywnym stawał się ostatnio używany panel (to akurat jest w Operze)

5 dwukrotne kliknięcie na panelu zamyka go

6 w menu kontekstowym panelu była opcja close right/left tabs

I to wszystko automatycznie,  bez wciskania jakiejś kombinacji klawiszy.

Tak mam w Firefoxie, jeżeli da się to uzyskać w Operze to chętnie poznam rozwiązanie.

1628054[/snapback]

1 - Shift + Enter

2 - po co? biore nowa karte, pisze "g piwo" i google juz znalazlo wyniki

3 - da sie ustawic

4 - jest

5 - po co jak jest krzyzyk do zamykania? albo mozna kliknac scrolem od mychy (zamyka/otwiera okno - jest to w FF?? bo jak uzywalem to nie bylo)

6 - jw.

 

Opera jest szybka w uzywaniu i wygodna.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby:

- linki / zakładki otwierały się w nowym, nieaktywnym panelu

>Kliknięcie w link zakładkę trzecim przyciskiem myszy

 

- to co wpiszę w pasek adresów / pasek wyszukiwarek - otwierało się w nowym, nieaktywnym panelu

>fakt, aby taki efekt uzyskać trzeba wcisnąc klawisz na klawiaturze

 

- nowe panele otwierały się obok aktywnego, a nie na końcu

>Opcja "Otwieraj nowe karty obok aktywnej karty"

 

- dwukrotne kliknięcie na panelu zamyka go

>a może wystarczy klik TPM w kartę?

 

- w menu kontekstowym panelu była opcja close right/left tabs

>no tego nie ma albo ja o tym nie wiem :)

 

Zrealizowane trzy wymogi na pięć.

To chyba aż tak tragicznie nie jest z tą operą, paulo jak myślisz? :D

 

@SKRYTOBOJCA paulo'wi chodziło o otwieranie stron w tle więc to co napisałeś nie do końca się zgadza.

Ad 5 jest w Fx.

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba aż tak tragicznie nie jest z tą operą, paulo jak myślisz?

1628072[/snapback]

A kto powiedział, że jest źle. Opera przez ładne kilka miesięcy była moją domyślną przeglądarką. Po prostu każdy ma swoje przyzwyczajenia.

A trzeciego przycisku w myszy nie używam, bo go nie lubię (niewygodne, niepotrzebna dodatkowa czynność) i za leniwy jestem. ;]

Close right tabs, close left tabs (funkcja z tab mix) jak sama nazwa wskazuje zamyka panele po prawej/lewej stronie od danego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak darme sie skonczylo i prosze  :D

1628534[/snapback]

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: Spadlem z krzesla :lol2: :lol2:

Do topicu smiechu z tym :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...