Skocz do zawartości
ralph03

Wysyp Prime Na Nowym Procku

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam,

 

 

Problem nastepujacy.

 

Zakupilem nowego procka Barton 2800+. Zapuscilem prime95 i po 10 minutach sie wysypal.

Wczoraj na Athlonie 1,2 prime chodzil bez problemu. Wylaczylem po 45 minutach.

 

Nie jest to wina temperatury bo nawet 50'C nie przekracza i sie nawet nie zbliza w okolice 50.

 

Przejechalem memtestem pamieci i na dziendobry dostalem ponad 800 bledow juz po 5 tescie.

 

Pozniej robilem kazda pamiec po kolei i bylo 22 i 12.

Na sam koniec wsadzilem obydwie kosci i pokazalo 26 bledów.

 

Sprzet jak w podpisie. Pamieci normalnie na athlonie 1,2 chodzily w CL 2.0, 2, 2, 6.

Obecnie po tych bledach wstawilem na CL 3.0, 3, 3, 9 i tez pamieci mialy bledy :(

 

Ktos mnie moze uswiadomic dlaczego teraz mi sie prime wysypuje? Moze teraz pamieci sie bardziej grzeja, tylko czemu wczesniej tego nie bylo?

 

 

Jutro ide do znajomego przetestowac pamieci na jego kompie. Oczywiscie wasze opinie sie przydadza, bo jestem w kropce. Nowy procek, nowe problemy :/

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

Dołączona grafika

 

Screen po tescie pierwszym.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam,

Problem nastepujacy.

 

Zakupilem nowego procka Barton 2800+. Zapuscilem prime95 i po 10 minutach sie wysypal.

Wczoraj na Athlonie 1,2 prime chodzil bez problemu. Wylaczylem po 45 minutach.

 

Nie jest to wina temperatury bo nawet 50'C nie przekracza i sie nawet nie zbliza w okolice 50.

 

Przejechalem memtestem pamieci i na dziendobry dostalem ponad 800 bledow juz po 5 tescie.

 

Pozniej robilem kazda pamiec po kolei i bylo 22 i 12.

Na sam koniec wsadzilem obydwie kosci i pokazalo 26 bledów.

 

Sprzet jak w podpisie. Pamieci normalnie na athlonie 1,2 chodzily w CL 2.0, 2, 2, 6.

Obecnie po tych bledach wstawilem na CL 3.0, 3, 3, 9 i tez pamieci mialy bledy :(

 

Ktos mnie moze uswiadomic dlaczego teraz mi sie prime wysypuje? Moze teraz pamieci sie bardziej grzeja, tylko czemu wczesniej tego nie bylo?

Jutro ide do znajomego przetestowac pamieci na jego kompie. Oczywiscie wasze opinie sie przydadza, bo jestem w kropce. Nowy procek, nowe problemy :/

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

1625049[/snapback]

hmm.... od kogo kupiles tego procka ?? a moze to thorton modowany ? (nie udanie)

 

Jakie masz pamieci ? 333MHz ?

wgraj moze nwoego biosa do mobo ?

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ten z aukcji

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61190793

Wiec to nie chyba thorton :)

 

Pamieci to 2 x 256MB [Hynix DT43 PC3200 400 Mhz CL3]

 

Jesli chodzi o bios to mam najnowszy jaki Gugabyte wydal do mojej płyty.

 

Dołączona grafika

 

Kolejny screen, blad wyskakuje zawsze na 3 tescie.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszly kolejne objawy. Komputer zawiesza sie lub resetuje :/ Dzisiaj juz mam dosc. Pojde polozyc sie spac. Jutro, wszystko posprawdzam.

1625659[/snapback]

 

cos mi smierdzi ten procek <_< niestety, sprawdz go na innej plycie, jak najszybciej i jesli bedzie tosamo to skladaj reklamacje kolesiowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wsadzilem starego procka do kompa Athlona 1.2. Przelecialelm pamieci memestem i bledow nie bylo.

 

Dołączona grafika

 

Tu na zdjeciu zaznaczylem miejsce tak jakby brudne z czegos, przynajmniej tak mi sie wydaje.

 

 

Na mojej plycie nie da sie zwiekszac napiec. Jutro przejde sie z nim do kolegi. Czy to miejsce, ktore zaznaczylem moze miec wplyw na prace procesora?

 

Wlasnie udalo mi sie usunac chusteczka ten brud.

 

Update:

 

Po usunieciu tego brudu CPU-Z nadal pokazuje, ze mam Bartona wiec ja juz sam nie wiem o co chodzi :(

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to widzialem ale sadzilem ze moze ktos upackal procka, bo caly jest lekko przybrdzony, styk ten odpowiada za mod mobile zwiekszajacy mozliwosci overclockingu, wg mnie ktos bawil sie prockiem i moze nie byc on do konca sprawny, dlatego tez musialbys sprawdzic go na innej plcie glownej.

 

Nie wiem czy robiles kiedys jakiegolwiek mody na takich prockach, jesli nie to nie zauwarzysz tego ze ktos przy procku dłubał jesli robione bylo to w sposob "profesionalny" . Jesli masz aparat cyfrowy, zrob duza fotke makro procka to go obejrze i powiem co i jak, czy cos na nim widac.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem nowy, mam ten sam problem co opisany wyżej

konfiguracja

Płyta MSI K7N2 Delta2 na NForce 2 Ultra (wgrany najnowszy bios)

Procek Athlon 1700XP (nie kręcony)

Pamięci Geil 400MHz (2,5-3-3-6)

Radeon 9550 Gigabyte

SB Augidy 2 ZS

Klawiatura i mysz Bezprzewodowe na USB

Zasilacz 350W (z tych lepszych) nie pamiętam nazwy

komp sie zawiesza żadko są restarty, niezależnie od systemu XP czy 2k jest tak samo.

Zanim sie dorobiłem nowej płyty pracowałe wcześniej na Abit KD7A (Via KT 400A) i nie miałem problemów, wymieniłem płytę i ramy i po jakimś czasie zaczeły sie zwieszki

Temp. procka w normie 35st, chłodzenie Freezone QVC-100 Cu

Na dodatek karta dźwiekowa szumi na centralnym kanale, przerwanie przydzielane jest tylko dla karty (12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to widzialem ale sadzilem ze moze ktos upackal procka, bo caly jest lekko przybrdzony, styk ten odpowiada za mod mobile zwiekszajacy mozliwosci overclockingu, wg mnie ktos bawil sie prockiem i moze nie byc on do konca sprawny, dlatego tez musialbys sprawdzic go na innej plcie glownej.

 

Nie wiem czy robiles kiedys jakiegolwiek mody na takich prockach, jesli nie to nie zauwarzysz tego ze ktos przy procku dłubał jesli robione bylo to w sposob "profesionalny" . Jesli masz aparat cyfrowy, zrob duza fotke makro procka to go obejrze i powiem co i jak, czy cos na nim widac.

1625947[/snapback]

 

Nigdy nie bawilem sie w mody, moje doswiadczenie zaczyna sie i konczy na podnoszeniu FSB.

 

Ten procesor ma gwarancje 3 miesieczna od 26 sierpnia 2005 w sklepie Netler w Markach i tak jak pisze w aukcji "procek był raz w kompie tylko w ramach sprawdzenia czy działa, nabyłem go w ramach wymiany gwarancyjnej ale ze nie mieli starszego modelu 2600 to dostałem ten (po znajomosci). "

 

Chyba sprzedajacy nie sprawdzil go najlepiej. Ja na dziendobry odpalilem Prime95.

Dzisiaj wybiore sie popoludniu do znajomego i tam zapuszcze prime. No i odszukam kogos z cyfrówka z makro i zrobie fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukalem info o modach. widzalem fotki innych modow. Teraz wiem ze na moim nowym tez byly robione mody. Przyjrzalem sie prockowi. Na fotce zaznaczylem wglebienia w mostkach

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

czyli zostalem oszukany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary nie zostales oszukany :D nie wiadomo :) "wgłebienia" wypala laser w fabryce i to jest normalka :) inaczej rozpoznac moza czy procek był modowany :P

 

calm down ;)

 

moj tez ma te wgłebienia :D jak to nazwales :D

zrob fote makro a lepie jsprawdz go na innej mobo....

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

ale kolega wyraźnie powiedział, że inne procesory na jego mobo działają doskonele i nie ma z nimi problemów - tylko ten jeden wariuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon Thunerbird dziala na nizszym FSB jak Barton czytaj zmienia ci sie predkosc ramow, no chyba ze wziales to pod uwage.Ale jesli nie, to wsadz bartona ,ustaw ram na 200mhz (juz w trybie DDR czyli 100mhz) i wtedy sprawdz, a najlepiej pozycz od kogos kostki ktore na 100% dzialaja stable przy FSB 166(333) albo daj komus proca do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolega wyraźnie powiedział, że inne procesory na jego mobo działają doskonele i nie ma z nimi problemów - tylko ten jeden wariuje :)

1626456[/snapback]

 

no to dlatego kaze sprawdzic d=go na inej mobo czy tesh bedzie tak wariowal.....ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. Bylem u znajomego ze swoim prockiem, niestety on ma w mobo najwyzsze FSB 133. Wiec procek chodzil jako 1666 Mhz Standardowo polecialem memtestem swoje pamieci i standardowo wysypalo bledami pod koniec 5 testu. Sprawdzilem jego pamieci Elixir 333 i tez pod koniec 5 testu wysypalo bledami.

 

Wsadzilem jego procka Athlon XP 1800+, znowu polecialem pamieci memtestem i nie pokazalo bledow na moich pamieciach oraz na jego.

 

Wiec ewidentnie wina procesora.

 

Jesli chodzi o zdjecia, to znajomy z najlepszym aparatem wyjechal do Bielska :( i nie wiem kiedy wroci. Skombinowalem sobie jakis aparat z mediatechu z makro, ale na tych zdjeciach nic nie widac. Bo tu makro trzeba robic z 20 cm. Wiec najlepsze zdjecie jakie mam to te z aukcji :(

 

 

jeszcze sprawa tych "wgłebien" masz racje u kolegi tez one byly na procesorze, wiec to zapewne fabryczne :) No ale i tak czuje sie oszukany, bo procek nie dziala tak jak powinien.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne informacje z walki o procka. Jak sie dowiedzialem z mailowo. Procesor przed wyslaniem do mnie nie byl w ogole sprawdzany, mimo iż na aukcji wyrazie jest napisane, ze bym wsadzony w celu sprawdzenia czy dziala.

Czlowiek chcial, zeby procesor wyglądal na nowy, po tym jak odebral go z kolega z gwarancji.

Przypominam, ze w ramach gwarancji, dostali Bartona 2800+ zamiast 2600+.

 

Teraz czekam na kolejne informacje jak załatwimy tą kwestie.

 

W sobote pod wieczór dam na forum fotki procesora. Bo znajomy przyjedzie z aparatem, wiec porobie zdjecia makro. O fotki prosil takze sprzedawca, u ktorego kupowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne informacje z walki o procka. Jak sie dowiedzialem z mailowo. Procesor przed wyslaniem do mnie nie byl w ogole sprawdzany, mimo iż na aukcji wyrazie jest napisane, ze bym wsadzony w celu sprawdzenia czy dziala.

Czlowiek chcial, zeby procesor wyglądal na nowy, po tym jak odebral go z kolega z gwarancji.

Przypominam, ze w ramach gwarancji, dostali Bartona 2800+ zamiast 2600+.

 

Teraz czekam na kolejne informacje jak załatwimy tą kwestie.

 

W sobote pod wieczór dam na forum fotki procesora. Bo znajomy przyjedzie z aparatem, wiec porobie zdjecia makro. O fotki prosil takze sprzedawca, u ktorego kupowalem.

1628246[/snapback]

 

walcz o swoje !! jak bedziesz mial fotki zaznaczymy mu gdzie widac ze cos bylo z prockiem robione, sprawdzic tez mozesz czy od spodu procka nic nie widac np wytarty lekko zielony laminat lub kilka nozek procka nieco zadrapanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor od spodu jak nowy. Mnie zaniepokoily tylko te wgłebienia i troche brudu na mostkach.

Na rdzeniu sa minimalne ukruszenia, ledwo widoczne. (na zdjeciu na samej gorze rdzenia)

Na zdjeciu wyglada to jak jasne przybrudzenie. No ale takie male cos nie powinno robic takich cudów. Moj obecny procek ma zjechane brzegi z jednej strony i jest 100% sprawny, bo nigdzie sie nie wysypuje.

A ten Barton nie przechodzi Prime95 i SuperPI :( Nawet nie mozna pograc na nim w battlefielda 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz go reklamowac, ogolnie po tych zdieciach trudno stwierdzic, mozna sie przyczepic do L 12 i L2 ktore fabrycznie owinno byc polaczone :| zeby proc chodzil jako Barton, zarysowania widac tez w okolicy L11 ale uklad mostkow jest ok, dziwny przypadek ale cos najprawdooodbniej jest z pamicia procka, musisz go poprostu reklamowac skoro nic nie diala na nim, opisac problem i musza go wymienic

 

jedynie mozna sie pokusic o stwierdzenie ze ktos za pomoca mostkow L12 probowal procka przerobic na MOBILE (wersje drozsza i lepiej sie krecącą) i tak mogło byc, przyjzj sie na mostki L12 "na zywo" czy widzisz wieksze zadrapania, bo ja cos widze ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Te "minimalne" ukruszenia rdzenia również mogą wpływać niekorzystnie na jego pracę.

Proponuję potraktować procesor jakimś programem testującym z poziomu DOSa, posiadam taki jednak nie pamiętam nazwy - postaram się sprawdzić.

Edytowane przez tech.tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Te "minimalne" ukruszenia rdzenia również mogą wpływać niekorzystnie na jego pracę.

Proponuję potraktować procesor jakimś programem testującym z poziomu DOSa, posiadam taki jednak nie pamiętam nazwy - postaram się sprawdzić.

1632213[/snapback]

mysle ze naruszona zostala nieznacznie tylko olosna rdzenia, raczej napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rdzen powinien byc OK?

Moze byc zwalona pamiec procka, tak pisales lub jesli ktos przy nim grzebal to uszkodzil jakies inne wnętrznosci.

 

Jesli sprzedajacy nie wkladal go i nie sprawdzal jak pisal mi w mailu, to moze ktos z serwisu, bo procesor te drobne ukruszenia ma od poczatku jak go mam.

 

Nadal czekam na maila od sprzedawcy. Mam nadzieje, ze dzisiaj lub w poniedziałek czegos sie dowiem, bo obecnie jestem grubą kase w plecy i to nie moją kase, bo pozyczylem od brata. Mialem mu oddac całą sume po sprzedazy mojego obecnego procka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rdzen powinien byc OK?

Moze byc zwalona pamiec procka, tak pisales lub jesli ktos przy nim grzebal to uszkodzil jakies inne wnętrznosci.

 

Jesli sprzedajacy nie wkladal go i nie sprawdzal jak pisal mi w mailu, to moze ktos z serwisu, bo procesor te drobne ukruszenia ma od poczatku jak go mam.

 

Nadal czekam na maila od sprzedawcy. Mam nadzieje, ze dzisiaj lub w poniedziałek czegos sie dowiem, bo obecnie jestem grubą kase w plecy i to nie moją kase, bo pozyczylem od brata. Mialem mu oddac całą sume po sprzedazy mojego obecnego procka :(

1632324[/snapback]

 

jak sie jutro ludzie nie odezwa to szukaj nr telefonu i ich scigaj, bo jaja sobie robia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj maila.

 

Mam procesor odeslac i zostanie oddany na gwarancji do sklepu [gwarancja jest wystawiona na 3 miesiace od 26 sierpnia] NETLER Wioletta Jaworska ul. Okólna 24B/30 05-270 Marki NIP 524-170-55-26, REGON 015590895

Sprzedawca sie nie odzywal bo mial poprawki na studiach.

 

Wyslalem maial do firmy NETLER w celu potwierdzenia czy to oni wystawiali gwarancje na procesor. Dostalem pozytywna odpowiedz, wiec mysle, ze ze spokojem moe odeslac procka do sprzedawcy.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

no to dlatego kaze sprawdzic d=go na inej mobo czy tesh bedzie tak wariowal.....ehh

1626493[/snapback]

a czy jeśli on sprawdzil na tej mobo inne procki to nie wystarczy to zeby okreslic ze t owina procesora wlasnie a nie mobo?

 

skoro inne dzialaja na 100% stabilnie t oznaczy ze to wina procka i sprawdzanie na innej mobo nie ma sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...