Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie. Po uderzeniu pozostal krater zwany Zatoką Meksykańską:>

1639264[/snapback]

:P Dzięki za oświecenie, widocznie byłem nie doinformowany [; . No dobra, krater jest, ale są tez i ludzie twierdzący ze nie meteoryt zabił dinozaury a coś....czy ktoś? innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darwin twierdzil, ze KAZDY organizm ewoluuje w bardziej zaawansowane formy. Moim zdaniem (jak i wspolczesnych biologow) nie jest to prawda, czego przykladem moze byc wlasnie Łodzik.

Wtedy własnie powstała większość gatunków obecnie zamieszkujących Ziemię (niektóre w zupełnie niezmienionej formie żyje do dzisiaj, np. latimeria lub łodziki

Z tego zdania wynika że latimeria powstałą w kambrze .....

Obecnie teoria ewolucji różni się trochę od tego co zaprezentował Darwin - której chcesz zaprzeczyć ?

Wiadomo, że jeżeli organizm jest dobrze przystosowany do środowiska, to ciężko będzie innym organizmom go wyprzez z jego niszy ekologicznej (vide rekiny)- ewolucja oznacza przeżycie lepiej dostosowanych - wcale nie muszą być wyżej rozwinięte. Często ewolucja biegnie w kierunku UPROSZCZENIA budowy - jeżeli to ma tylko zapewnić sukces organizmowi (lub genowi) np wirusy, czy tasiemce - polecam "Samolubny gen" do przeczytania o ewolucji.

Edytowane przez LOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdania wynika że latimeria powstałą w kambrze .....

Obecnie teoria ewolucji różni się trochę od tego co zaprezentował Darwin - której chcesz  zaprzeczyć ?

Przeciez od samego poczatku pisalem, ze odnosze sie do teorii ewolucji Darwina, ktora daleka jest od idealu.

 

EDIT:

No OK, źle to sformulowalem. Zreszta 100 mln lat, czy 400 mln - nie ma w tym przypadku wiekszego znaczenia. Tak czy siak za dlugo:> (wedlug teorii Darwina). EOT.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra teoria ewolucji darwina może nie jest doskonała , ale pierwsze samochodzy tez nie były :) , darwin zapocztkował badaniw ewolucji( a moze ktos wczesniej to zrobił?? wiem że walles( tak hyba się nazywał) stworzył też teorie ewolucji podobna do darwina , ale przyznał mu pierwszenstwo) gdzyb nie on ludzie mogli by dalej wiezyc w samorództwo czy cus , a teoria ewolucji sama ewoluje ,EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziasadzie chodzilo mi o wszystko co zaobserwowaliscie :> odwzorowanie pasa oriona(zeta ori, epsilon ori i delta ori) piramidy odpowiadaja wielkoscia odpowiadaja jasnosci tych gwiazd kolejno 1.89 mag 1.7mag i 2.41 magnitudo (im wiecej tym ciemniejsza gwiazda) dopatrzylem sie jeszcze malej prawidlowosci ze wielka piramida schodkowa "pasuje" malutkiej gwiazdeczki omega Ori 4.51mag

 

nasowaja mi sie mysli:

 

a. egipcjanie byli bardziej rozwinieci niz nam sie wydaje

b. pomogli im kosmici :lol:

c. egipcjanie nie zbudowali piramid cywilizacja egipska powstala na gruzach innej bardziej rozwinietej cywilizacji

d. mieli [ciach!]lca astronomicznego [;

 

wedlug mnie najbarzdiej pasuje a i c.

W zadnych annuakow i nubiru nie wieze bo zycie na takiej planecie (imo)nie moze istniec

 

co do pkt d. zauwazcie co sie stalo gdy barbarzyncy robili najazdy na Rzym az w koncu upadl i powstala ciemnota (sredniowiecze). przez dluzszy czas zadnej ciekawej kultury tylko latali z mieczami do Jerozolimy. dopiero potem cos sie ruszylo

 

edit:

fota oriona:

Dołączona grafika

 

fota gizy na czerwono zaznaczylem piramidy

Dołączona grafika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunołem posta bo po co pisać 2 razy o tym samym ?:> (nie zgadzam się Glago de Codi i tyle to nie my używamy lecz tak jest w przyrodzie obserwowanej przez nas). Und3r jeśli nie teoria darwina to co :>? Jaką teorią wytłumaczysz dzisiejsze bogactwo gatunkowe.

1639209[/snapback]

Oj sorry. Przepraszam ze sie zl wyslowilem.

Wiem ze my nie mamy mozliwosci zmieniac ustawienia pianki (i matko boska - całe szczescie) - to była dygresja DYGRESJA D Y G R E S J A wogole nie zwiazana z tematem - a tylko pokazująca osobom zapatrzonym za bardzo w dzisiejszy stan wiedzy. Bo nie wiemy dokladnie co gdzie jak i kiedy a sie mądrzymy...

Przeciez czasoprzestrzen to podstawa. Nie znając do konca zaleznosci w naszej rzeczywistosci nie mozemy niczego byc pewni.. to tak jakby rozniczkowac funkcję na przedziale liczb których nie znamy...

 

Przeciez róznie dobrze ci ktorzy nam przekazali ta wiedze mogli byc nami z przyszlosci, itd. itp.

Jedyne co ja chzialem zauwazyc to to ze WIEDZA ówczesnych ludzi nie pasuje do LINIOWEGO rozwoju cywilizacji, nic wiecej. To kim są nefilimowie nie dowiemy sie dopoki sami o to ich nie zapytamy :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do piramid , angkoru , i całej reszty , to wszystko napewno zbudowali ludzie , nie ma podstaw żeby sądzic że im jakies ufa pomagały , poprostu ludzie dawniej też byli inteligentni i potraflili nie tylko latac z maczugą za dzikiem ale też cos więcej , po prostu dzisiejsi ludzie nie doceniaja starszych cywilizacji , bo nie umieją wyjasnic jak i poco ktos robił piramidy to juz myslą ze ufa pomagały , bo myślą ze są najlepśi , woła wymyslac jakies gupie teorie niż przyznac że nie maja pojecia o tym o czym wiedzieły dawne cywilizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieta ktos jak do jakiejs piramidy w egipcie wprowadzano malego robota z kamera, bo tunel byl na tyle waski (i dlugi jak sie potem okazalo), ze czlowiek (chyba..) nie dal rady by przejsc. kolesie doszli tym robotem do sciany z polamanymi klamkami i to byl koniec. czy ktos wie czy oni probowali otworzysc te drzwi i wejsc do srodka?

 

 

Tak pozatym to polecam poczytac na temat ciekawych tematow: http://leszek.t35.com/webacja/tematy.htm

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhezus - prawie swięta racja :)

Dokladnie tak myślę. Jesli wogole te teroie spiskowe mają cos wspolnego z prawdą, to cywilizacja nasza powstala na gruzach poprzedniej itd itd... przyokazji zgadzaloby sie to z odkryciami geologicznymi kopalin ludzkich.. chyba ze metoda izotopów węgla nie jest skuteczna juz wogole :)

 

Napisalem PRAWIE swieta racja, gdyz nie uwazam ze w tak rozwinietej cywilizacji jaką byli sumerowie, symyslono sobie nefilimów zstępujących z nieba i zakladających kolonie na ziemi. Sumerowie uwazają ze od nich mają wiedzę. Skoro oni tak mówią to trzeba to rozpatrzyc.

Jednoczesnie wiele wiele innych religi mówi dokladnie to samo. I jakos dziwnie wiele religii z ROZNYCH NIEPOLĄCZONYCH ZE SOBĄ ZAKĄTKÓW SWIATA ma takie same PODSTAWY swojejwiary. to nie moze byc przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Solid

Czyli reasumujac uwazasz, iż Bog inaczej sadzi praktykujacych chrzescijan, niepraktykujacych chrzescijan, racjonalistow, itp.? Czy Bibila nie naucza przypadkiem, ze wszyscy sa rowni?

Nie zebym chcial sie sprzeczac - ciekawi mnie tylko Twoje podejscie do tego tematu.

1638378[/snapback]

Moje podejście? Trzeba wiedzieć jak zinterpretować te słowa. Gdyby to była prawda, to wszyscy ludzie mieli by takie same zarobki, mieli taki sam wzrost, wszyscy tak samo wygladali, mieli ten sam światopoglad, religie, miejsce urodzenia, ten sam stan zdrowia itp itd. Tak nie jest, a kazdy człowiek jest od drugiego różny. Ja to interpretuje tak, ze te słowa mają nam uzmysławiać, że mamy być dla siebie równi, nie mamy np ubogich spychac na margines, za to jak bogów wielbic np gwiazdy obecnej popkultury. Tak samo, że nie mamy dążyć do własnego majątku, powielać go, aby samemu taplać się w dobrobycie a dążyć do wyrównania standardów życia i jakości tego życia.

 

Pamietaj, ze Bilbie trzeba czytać dosłownie, ale też tak samo doszukiwać się symboli, tymbardziej że tak jak tutaj coś dosłownie sie nie zgadza - każdy człowiek jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieta ktos jak do jakiejs piramidy w egipcie wprowadzano malego robota z kamera, bo tunel byl na tyle waski (i dlugi jak sie potem okazalo), ze czlowiek (chyba..) nie dal rady by przejsc. kolesie doszli tym robotem do sciany z polamanymi klamkami i to byl koniec. czy ktos wie czy oni probowali otworzysc te drzwi i wejsc do srodka?

Z tym szybem to bardzo ciekawa historia...

 

http://www.lakon.pl/artykuly/daniken.htm (końcówka arta)

http://www.adalex.alpha.pl/pira3.html

http://republika.pl/hufu/strona1/2_etap_rozb.htm

 

Jutro postaram sie znaleźć dokladniejsze informacje na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galago De Codi możesz troszkę szerzej opisać wspólne podstawy wielu religii :>? Rhezuz już wcześniej pisałem w tym temacie że ludzie nie są głupi i wiele razy potrafią zaskoczyć ;]. Przecież wiele wynalazków ponownie odkrywamy (np beton). Ps a z tymi dźwiczkami to rzeczywiście dziwna sprawa, też widziałem jak ten robot wędrował po tym korytażu.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galago de codi > wiesz dawniej nikt nie karał za palenie trawki , żucie liści koki itp , może sie naćpali i mieli wizje :) ludzie lubia fantazjować a inni lubią wieżyć w ich fantazje :)

domik > racja beton to już rzymianie mieli i to różne rodzaje nawet taki co pod woda zastygał , a w średniowieczu lepili mury glina LOL :)

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam "isaac nasimov - fundacja" pokazany jest tam sposob postrzegania zycia i przewidywania przyszlosci za pomoca rownan matematycznych. ksiazka jest o mechanizmach dzialania spolecznosciami i o wplywie wydawaloby sie niezaleznych wydazen. autor stawia teze, ze jesli wezmie dowolnie duza grupe ludzi, zaczniemy ich obserwowac i nie powiemy im o tym ze ich obserwujemy mozemy z duzym prawdopodobienstwem okreslic ich przyszlosc. sadze ze "u starozytnych" bylo podobnie - po prostu to, ze "wymyslali" kosmitow czy specyficznie przedstawiali bogow bylo jedyna mozliwa droga. to + to co pisal rhezuz tworzy nam wyobrazenie dzisiejsze o ich :)

ale to juz bylo tu opisane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednoczesnie wiele wiele innych religi mówi dokladnie to samo. I jakos dziwnie wiele religii z ROZNYCH NIEPOLĄCZONYCH ZE SOBĄ ZAKĄTKÓW SWIATA ma takie same PODSTAWY swojejwiary. to nie moze byc przypadek.

Wcale nie jest powiedziane, ze te cywilizacje nie mialy ze soba kontaktu. Jesli ktos potrafi zbudowac Wielka Piramide, to statki zdolne do podrozy przez ocean tez potrafi. Byc moze wspolne elementy w rożnych kulturach to nie przypadek, tylko wynik wzajemnych kontaktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POtop - Tereny chin japonii euroazji ameryki

Aniolowie, bogowie zstepujacy z nieba - to samo

Budwole orientowanie wgl gwiazd i osi ziemi

piramidy

No i ta data konca swiata... tez nie tylko egipcjanie mówią o tej dacie,

aztekowie tez, i oni tez mieli bogów z nieba i tez wielkie piramidy

zbudowane na czyms o WIELE starszym.

 

Te rzeczy wystepują na calym swiecie..

mozemy tutaj szukac jakis podobnych zwapnien w ludzkim umysle.

ale sądze ze to cos wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POtop - Tereny chin japonii euroazji ameryki

Aniolowie, bogowie zstepujacy z nieba - to samo

Budwole orientowanie wgl gwiazd i osi ziemi

piramidy

Co wiecej, Piramida Słońca ma prawie takie same proporcje jak Wielka Piramida.

 

No i ta data konca swiata... tez nie tylko egipcjanie mówią o tej dacie,

aztekowie tez, i oni tez mieli bogów z nieba i tez wielkie piramidy

zbudowane na czyms o WIELE starszym.

Zaraz, gdzie egipcjanie mowia o dacie 2012? Źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galago De Codi pisałem a precesja :>? teraz piramidy pasują do Oriona (ostatnio oglądałem program że aż tak dokładnie nie pasują nawet uwzględniając precesje ;]). Znalazłem współrzędne piramidy Heopsa i nie widziałem nic nadzwyczajnego. W Buddyzmie są też anioły ??:>

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie wypowiedzi ewidentnie się ze sobą kłócą ;) Skoro jesteś chrześcijaninem to w jaki sposób cokolwiek jest w stanie przekonać Cię , że moment nadejścia Chrystusa da się przewidzieć?;p

 

Ja jestem chrześcijanką i nic nie jest w stanie mnie o tym przekonać, żadne obliczenia, końce kalendarzy czy też wzrost cen ropy ;)

 

Zapewne dobrze znasz Biblię, bo jak sam napisałeś, dużo czytasz i coś o tym wiesz. W takim razie powinieneś tez wiedzieć, że jest tam napisane, że końca świata ( nadejścia Chrystusa) nikt nie jest w stanie przewidzieć. Nie potrafię zrozumieć jak potrafisz pogodzić swoje chrześcijaństwo z tymi przepowiedniami. :>

 

Niestety Solid Snake, ale mimo Twoich wszelkich starań, dla mnie nie jesteś ani trochę wiarygodny...  :?

1638553[/snapback]

Pan Jezus powiedział, że nikt dnia armaggedonu nie zna nikt ani daty ani godziny...

 

Ja nie mowie ze w to wierze w ten armaggedon bezkrytycznie i staram sie to podkreślać niejednokrotnie. Moze źle powiedziałem na początku tematu "nawet ja w to wierze". Powinienem napisać raczej "wierze iż jest to prawdopodobne"

 

Jednak Jezus kazał czytać Biblie, porownywać ją do dni dla nas obecnych, do obecnych czasow, tak samo wiemy ze nie wszystko trzeba odczytywać dosłownie, ale również symbolami. Jak narazie uważam, że to co głosze, a głoszę tylko jedną z możliwości i jedną z interpretacji Pisma Świętego w tym i Apokalpisy, nie przeczy nigdzie z wiarą chrześcijańską.

 

Tak samo nigdy nie podałem dokladej daty przyjscia Chrystusa, ani końca świata. To są spekulacje na temat oczyszczenia - armaggedonu, na podstawie prawdziwej lub błednej interpretacji np Apokalipsy Św. Jana w stosunku do faktów nam współczesnych.

 

Tutaj taka Ciekawostka odnosnie pierwszych moich słow z tego postu:

Jest wiele innych powodów, dla których dzień 4 października 2005 może być dniem pochwycenia:Na 'święto trąb' mówi się czasem 'wesele Baranka (Mesjasza)'. Kościół jest zaś oblubienicą Chrystusa, pochwycenie więc powinno nastąpić aby zabrać 'oblubienicę' na wesele Mesjasza.Dzień ten przypada 29,5 dnia po ostatnim nowiu księżyca, może więc być to 29 lub 30 miesiąca, nigdy nie wiadomo tego na pewno. „Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie” jest idiomem święta rosh Hashanah „Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, tylko Ojciec” (Mk 13,32). Tak odpowiadał pan młody spytany, kiedy będzie jego wesele. Mówił tak, gdyż dopiero jego ojciec mógł powiedzieć mu, kiedy przygotowania do wesela zostaną ukończone. Ponownie, wesele symbolizuje pochwycenie.Otwarte drzwi są także symbolem zarówno pochwycenia, jak i 'święta trąb' (Mt 25, Ap 3, Ap 4) „Tak mówi Pan Bóg: Brama dziedzińca wewnętrznego, zwrócona ku wschodowi, winna być przez sześć dni tygodnia zamknięta, natomiast w dniu szabatu winna być otwarta; także w czasie nowiu winna być otwarta” (Ez 46,1).

Powiem Ci coś jeszcze z moich przemyślen. Uważam, że my, Chrzescijanie powinniśmy czytać stary Testament w świetle Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał. Ta lektura typologiczna ukazuje niewyczerpanš treść Starego Testamentu. Nie pozwala ona zapomnieć, że stary Testament zachowuje własną wartość Objawienia, potwierdzonego na nowo przez samego naszego Pana. Zresztą także Nowy Testament wymaga, by był czytany w świetle Starego. Czyniła to nieustannie pierwotna katecheza chrześcijańska. Według starożytnego powiedzenia, ,,Nowy Testament jest ukryty w Starym, natomiast Stary znajduje wyjaśnienie w Nowym".

 

Do czego zmierzam? W ST było wielu uczonych w piśmie i proroków, którzy zapowiadali nadejście Mesjasza na podstawie wizjii i odczytywania ksiąg. I przyszedł? Wg nas, Chrześcijan tak. Wiec dlaczego tak samo nie da się odczytywać Nowego Testamentu. Nie mowie, ze kazda interpretacja bedzie prawdziwa, ale moze trzeba szukać też tych odpowiedzi w NT tak jak włąśnie w Apokalipsie Św. Jana, w NT, ktory zapowiada przyjście Mesjasza również, ale powtórne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...