Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tyle. Proszę o zaprzestanie gadania o New Age (mylisz sie Under, jesli myślałeś ze np Nibru się do tego nie zalicza - Samo Nibru nie, ale fascynacja o bogach zyjacych tam, kosmitach - już tak)

 

Mozecie zalozyc osobny topic i mysle ze bedzie nie mniej popularny. Jesli sie nie dostosujecie do mojej prosby, bede zmuszony poprosic moderatora o skasowanie tego topica, ktory ja załozylem. Wiec prosze ostatni raz. Gloszenie fascynacji UFO i tez sklaniajacych ludzi do zwątpienia w swoją religie itp prosze uskuteczniac w innym topicu.

 

Mowie to ostatni raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Und3r.Patrick Geryl - Proroctwo oriona na rok 2012.Wszystko zostało znalezione w piramidach i przetłumaczone.Zostały wyciągnięte pewne wnioski obliczenia astronomiczne ,archeologiczne no i oparto sie na kończących sie kalendarzach majów i sumerów na roku 2012 A.D itd. Stąd się wziął domysł na temat upadku kolejnej cywilizacji w roku 2012.Chyba Vortex juz podawał ze trzy ksiazki i dwa filmy a nie linki linki linki.I na kazdej stronie co innego :lol:

Galago de Codi.Zaczynam zauważac i sytuacja zaczyna sie powtarzac.Ty odpowiadasz w najprostszy jak tylko można sposób natomiast Ci kolesie wciąż zadają pytania proszą o linki, źródła dowody.Ta sama sytuacja co z vortexem oraz szemborem. Choćbyś tutaj napisał całą historię gilgamesza sumerów oraz mahabharaty to i tak to sie nie zakończy.Wciąż będzie dla tych ludzi coś nie jasne :lol: No bo nie ma tego w podręcznikach :lol: ( a propo pisałem ogólnikowo AJ DŻI AJ a nie tylko a propo piramid )

To co jest arnie niezwyklego to wlasnie północ południe wchód zachód no i druga sprawa, układ piramid jak gwiazdy w konstelacji Oriona.

 

Solid jaki Ty bojowy. Zacząłes temat 2012 w który to Nibiru jest również poniekąd zamieszana jak różne źródła sprawdzone czy tez nie sprawdzone podają to teraz masz.Historia Nibiru czy tego chcesz czy nie chcesz bezposrednio związana jest z przybyciem rzekomych ludzi na ziemie.Jak Ci nie pasuje dyskusja to zamknij temat ponieważ juz wszystko co chciales sie od ludzi dowiedziec na temat roku 2012 zostało napisane.Ile mozna gadac w kółko i w kółko o tym samym.Napisz do moderatora nie zamknie temat i masz z głowy.A nie umoralniasz ludzi zeby przestali nawijac o jakims New Age cokolwiek to jest.pff

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle. Proszę o zaprzestanie gadania o New Age (mylisz sie Under, jesli myślałeś ze np Nibru się do tego nie zalicza - Samo Nibru nie, ale fascynacja o bogach zyjacych tam, kosmitach - już tak)

A co ja napisałem? Napisałem, ze "bajki o Nibiru" nie sa czescia nurtu New Age. Sam zreszta napisałeś, ze "samo Nibiru" nie zalicza sie do New Age, wiec przestan pisac, ze sie myle, bo sam sobie zaprzeczasz.

 

Mozecie zalozyc osobny topic i mysle ze bedzie nie mniej popularny. Jesli sie nie dostosujecie do mojej prosby, bede zmuszony poprosic moderatora o skasowanie tego topica, ktory ja załozylem. Wiec prosze ostatni raz. Gloszenie fascynacji UFO i tez sklaniajacych ludzi do zwątpienia w swoją religie itp prosze uskuteczniac w innym topicu.

Teraz żeś mnie rozśmieszyl. Niestety nie masz wladzy absolutnej nad tym topiciem i nikt go nie skasuje na Twoja prośbe (lol).

 

Mowie to ostatni raz.

Strach sie bać. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to juz tutaj padło, ale podobno naukowcy zle obliczyli rok urodzenia Chrystusa i tak naprawde mamy teraz rok inny niz 2005, cos koło 2000

1638773[/snapback]

Rzymski tak, ale nie hebrajski. Ten jest cały czas pokolei i nikt w nim nic nie przestawiał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja napisałem? Napisałem, ze "bajki o Nibiru" nie sa czescia nurtu New Age.  Sam zreszta napisałeś, ze "samo Nibiru" nie zalicza sie do New Age, wiec przestan pisac, ze sie myle, bo sam sobie zaprzeczasz.

Do Ciebie było tylko to co w nawiasie. Reszta była do reszty głoszącej "to nie mit, to nasza historia"

Teraz żeś mnie rozśmieszyl. Niestety nie masz wladzy absolutnej nad tym topiciem i nikt go nie skasuje na Twoja prośbe (lol).

Założyłem ten topic i nie raz prosiłem o zaprzestanie ot'owania. Prosiłem nie raz i mowilem, czym nie chce aby ten topic sie stał i jesli to nie skutkuje, to znaczy ze topic nie ma sensu. Myślę za moderator zgodzi sie ze mną w tym wypadku.

1639558[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konca swiata nie da sie przewidziec datami ziemskimi.

Wszystko sie zatarło w pisaku czasu.

JA tez uwazam ze ta data jest umowna.

to ze sie w 2012 czy 2015 konczą kalendarze azteków czy egipcjan

to niczego nie znaczy. Choc prawda jest taka

ze rzeczywiscie spelniają sie proroctwa juz teraz.

 

Jesli juz mówimy o koncach swiata. To jest

wiele religi ktore mówią ze wlasnieteraz to sie dzieje.

Jakis gosc obliczyl (jak pialem wczesniej)

ze rok 1914 1919 to rok w chronologii biblijnej

rozpoczecia krolestwa jezusa (ponowne przybycie)

najpierw w dziedzinie duchowej

potem zrzucenie demonów ("Biada ziemi gdzyz ztepuje do nich

jak lew szukający ofiary")

a potem juz armagedon..

Mialy to pokazywac rozne znaki na ziemi i na naiebie.

Akurat ziemia wchodzi w okres większej aktywnosci geologicznej,

jakos tak niechcąco huragan ktorego nigdy nie bylo tak duzego w historii

USA, jakos tak przypadkiem terroryzm na taka skale, jakos tak przypadkiem

totalny rozpad rodzin w krajach "cywilizowanych", jakos tak przypadkiem afryka umiera z glodu i z powodu chorób..

ja iwem ze tak pewnie było zawsze.. ale czy na taką skalę??

 

O zapomnialbym, slonce wlasnie przechodzi okres wzmozonej aktywnosci...

 

Daty nikt nie poda, bo tak jak mówi biblia (tez w nia wierze) nie da sie..

Ale skąd ludzie mieli taką wiedzę.. to jest pytanie :)

 

A propos podobienstw.. Jezus uczy ze po armagedonie nastąpi zmarchwychwstanie NA ZIEMI prawych i nieprawych (z tą teorią kluci sie KK :?)

- co ma dokladne odwzwierciedlenie do wiezen azteków ktorzy uwazają ze z dniem skonczenia sie ich kalendarza "to co zostalo zakopane zostanieodkopane"

i ze "powrocą zapomnieni"

 

ps. jest jeszcze jedna teoria... wiząca to wszystko ze zmianą polaryzacji ziemi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Und3r.Patrick Geryl - Proroctwo oriona na rok 2012.Wszystko zostało znalezione w piramidach i przetłumaczone.Zostały wyciągnięte pewne wnioski obliczenia astronomiczne ,archeologiczne no i oparto sie na kończących sie kalendarzach majów i sumerów na roku 2012 A.D itd.

Nie bede teraz zasuwał do biblioteki po jakas ksiazke. Poza tym jak spytam sie bibliotekarki o Proroctwo Oriona to weźmie mnie za idiote :lol: ;) . Niech ktos poda mi źrodlo informacji, z ktoreg wynika, ze Egipcjanie (nie Majowie, nie Aztekowie, nie Sumerowie) przewidzieli cos w 2012. Moze byc Daniken nawet - jakiekolwiek źrodło.

 

Galago de Codi.Zaczynam zauważac i sytuacja zaczyna sie powtarzac.Ty odpowiadasz w najprostszy jak tylko można sposób  natomiast Ci kolesie wciąż zadają pytania proszą o linki, źródła dowody.Ta sama sytuacja co z vortexem oraz szemborem. Choćbyś tutaj napisał całą historię gilgamesza sumerów oraz mahabharaty to i tak to sie nie zakończy.Wciąż będzie dla tych ludzi coś nie jasne :lol: No bo nie ma tego w podręcznikach :lol: ( a propo pisałem ogólnikowo AJ DŻI AJ a nie tylko a propo piramid )

Nie rozumiem, o co Ci wlasciwie chodzi...

 

To co jest arnie niezwyklego to wlasnie północ południe wchód zachód no i druga sprawa, układ piramid jak gwiazdy w konstelacji Oriona.

Akurat ustawic piramidy jak gwiazdy na niebie to nie problem.

 

Do Ciebie było tylko to co w nawiasie. Reszta była do reszty głoszącej "to nie mit, to nasza historia"

Własnie w nawiasie napisałes, ze sie myle. A nie myle sie w tej kwestii.

 

Założyłem ten topic i nie raz prosiłem o zaprzestanie ot'owania. Prosiłem nie raz i mowilem, czym nie chce aby ten topic sie stał i jesli to nie skutkuje, to znaczy ze topic nie ma sensu. Myślę za moderator zgodzi sie ze mną w tym wypadku.

Żebyś sie nie zdziwił. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topic schodzi na psy.

Nie odpowiedziales mi na pytanie. (To w poscie, gdzie przeprowadzilem dygresje na temat teorii Darwina.) To po pierwsze. Po drugie uwazam, ze dyskusja jest coraz ciekawsza i wszyscy poki co trzymają poziom (no, przynajmniej do momentu, w ktorym ktos napisał: "topic schodzi na psy"). Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topic schodzi na psy.

1639584[/snapback]

Dlaczego bo nie uklada sie po twojej mysli ??

Mi sie bardzo podoba - jest to jeden z nielicznych topicow na tweaku z ktorych zaczerpnalem tak duza wiedze i ktory zmusil mnie przeczytania wielu ciekawych i mniej ciekawych tekstow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Und3r.To jak Ci sie nie chce do biblioteki isc no to sorry winetou.Gdyby spojrzała na Ciebie jak na idiote świadczyło by to o jej niedorozwoju mózgowym bo nie wiem co w tym jest śmiesznego pozyczac ksiązki z półki naukowej (bo na takich półkach lezy wlasnie ta ksiazka w bibliotekach).A jak juz samemu nie chce Ci sie z netu skorzystac zeby sobie znaleźć te LINKI to juz wogóle tragedia.Co z internetu nie umiesz korzystac? Na tacy ci wszystko trzeba podac? :lol: Problem nie problem ale niezwykłe to to jest chyba nie? Pisał ktoś ze to problem tak zbudowac piramidy? Jak chcesz to łapaj za kamienie i dawaj na podwórko i ukladaj cos, udowodnij ze to nie problem.DOWODY DOWODY.PODAJ LINKI :lol:

Trzyma poziom.Kazdy do kazdego wola DAWAJ LINKI zamiast samemu poszukac. Link to taka postac z gry Legend of Zelda.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apo5 zrozum ok fajnie piramidy wskazują kierunki świata ;] (Egipcjanie cały czas patrzyli na gwiazdy więc można to zrozumieć). A co do gwiazd czytaj moją ostatnią wypowiedź. Odnalazłem współrzędne piramidy co w nich takiego jest :>? Oile mi się wydaje maksimum aktywności słonecznej było rok temu (wtedy podobnierz była widowiskowa zorza polarna ale mieliśmy wtedy chmury i lipa z widowiska:) ). A co do umierającej Afryki kiedyś porywano z tamtąd tysiące ludzi do niewoli.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Ci sie nie chce do biblioteki isc no to sorry winetou. A jak juz samemy nie chce Ci sie z netu skorzystac zeby sobie znaleźć te LINKI to juz wogóle tragedia.Co z internetu nie umiesz korzystac? Na tacy ci wszystko trzeba podac? :lol:  Problem nie problem ale niezwykłe to to jest chyba nie?

:blink:

Ok, juz nie bede prosil o zadne informacje. Przepraszam. Juz wychodze do biblioteki, mam nadzieje, ze o 23.45 bedze czynna.

 

Psał ktoś ze to problem tak zbudowac piramidy? Jak chcesz to łapaj za kamienie i dawaj na podwórko i ukladaj cos, udowodnij ze to nie problem.DOWODY DOWODY.PODAJ LINKI :lol:

Pisałem, ze nie jest problemem ustawic piramidy tak, zeby przypominaly Pas Oriona. To dobrze, ze umiejetnosc czytania ze zrozumieniem jest tak rozpowszechniona. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apo5 kolejny ktorego nerwy poniosly ?? To jak narazie byla dyskusja na poziomie - (poza nielicznymi przypadkami gdzie kogos ponioslo) i milo by bylo gdyby taka pozostala.

Co w tym takiego zlego ze und3r prosil o linka ? Tym bardziej ze ty szembor i vortex pokazaliscie ze wierzycie w teorie kontaktu z obca cywilizacj wiec odnalezienie tego jednego linka albo zrodla nie jest dla takich znawcow chyba problemem ?

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apo5  zrozum ok fajnie piramidy wskazują kierunki świata ;] (Egipcjanie cały czas patrzyli na gwiazdy więc można to zrozumieć). A co do gwiazd czytaj moją ostatnią wypowiedź. Odnalazłem współrzędne piramidy co w nich takiego jest :>?

1639603[/snapback]

Umiejętnosc czytania ze zrozumieniem to juz tutaj na tym forum zaprezentowało pare osób :lol:

Domik odnalazłes współrzędne piramidy które juz od dawna są znane wszystkim archeologom i jednoznacznie potwierdzone ze wyznaczają środek ciezkosci ziemi?? Kurde no to musze Cie rozczarowac bo tak naprawde to nic w nich juz takiego nie ma....ale moze jakieś 1000 lat temu dostal bys za to zajefajne buty ze skóry cielęcej albo fajną kamizelkę z baraniej skóry.Moze nawet rękę królewny córki króla który tez sie fascynowałby egiptem.W najgorszym przypadku zostałbys saplony na stosie za głoszenie herezji.Ale tak to looz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym takiego zlego ze und3r prosil o linka ? Tym bardziej ze ty szembor i vortex pokazaliscie ze wierzycie w teorie kontaktu z obca cywilizacj wiec odnalezienie tego jednego linka albo zrodla nie jest dla takich znawcow chyba problemem ?

1639611[/snapback]

O to mi właśnie chodzi. Rzucają teksty, ktore mogą zachwiać psychikę niektorych osob i spowodować u nich zagubienie jak i zmieszanie oraz odejście od swojej religii. Wszystko tylko dzieki ładnym i fajnym teoriom, które się zazębiają tworząc miło przyswajalną papkę, ktora jest ładna tylko z zewnątrz.

 

Dlatego chciałbym, że jeśli mają zamiar dalej to prowadzić, to aby robili to w osobnym temacie.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA sie poddaję. Nie umiem wytlumaczyc prosciej.

Zeby dojsc do tego to trzebaby oddzielne forum zalozyc a wy chcecie cos w jednym linku...

 

Wszystkie wieksze religie mówily O JEDNYM, sumerowie podeszli do tego w sposób najbardziej podchodzący pod nasze rozumowanie - dlateo tak bardzo kręci planeta marduk itd..

Aramejczycy, hetyci mieli nawet innyc sposób opisywania... gdy sumerowie uzywali opisów przymiotnikowych (jak my) starozytni pradziadowie zydów uzywali opisów (czasownikowych) dlatego w biblii nie znajdziecie opisów rydwanu z ksiegi izajasza jak opisu "chelikoptera" podanego przz kogos wczesniej, a raczej funkcji jakie ta rzec spełniała. to jest wlasnie lingwistyka starozytnosci...

jeszcze w czasach grecji mieli problemy z komunikacją.. gosc zapytal "Czy jeszcze bijesz swoją matkę" ... i byl problem bo nie iestniala taka konstrukcja zdania jak "nigdy nie bilem swojej matki" !!!!

Dlatego myśląc mądrze trzeba szukac wspolnych tematów w kazdj religii z danego okresu. Biblia zaczyna chronologie w roku 4300-4400 pne . wlsanie wtedy gdysumerów oposcili ci sławni "kosmici"...

Z tej samej cywilizacji powstali egipcjanie i wynika z tego ze najprawdopodobniej aztekowie, oraz ludy eurazji...

Dlatego to jest tak ze sobą wdl mnie powiazane.

Bardziej juz nie umiem wytlumaczyc.

Biblia jak dla mnie - jest najbardziej potwierdzona naukowo i tego bede sie trzymal. Nie mówi nic kim byl Bóg kim są nefilimowie, w jaki sposób sie materializują skąd przychodzą, jest tylko jasno i wyraznie jak bedzie wygladal koniec. I jakos dziwnie sie to sklada z koncem azteków i egipcjan... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbe autora tematu, topic zamykam aż do chwili założenia osobnego tematu odnośnie 'New Age'.

 

Ten topic ma inny charakter - i choc jest na pierwszy rzut oka podobny - tak naprawde to dwie zupelnie rozne sprawy. WIęc - zakładać własny, a nie śmiecicie tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid Snake - zaciekawiłeś mnie swoją wypowiedzią. Masz chyba rację mówiąc, że nadejście Chrystusa da się rpzewidzieć wg znaków, tak jak za pierwszym razem. Myślę jednocześnie, że to będą tylko luźne domysły i nikt tak naprawdę nie będzie w stanie wyznaczyć dokładnej daty.

 

Gdyby to była prawda, to wszyscy ludzie mieli by takie same zarobki, mieli taki sam wzrost, wszyscy tak samo wygladali, mieli ten sam światopoglad, religie, miejsce urodzenia, ten sam stan zdrowia itp itd. Tak nie jest, a kazdy człowiek jest od drugiego różny.

Jesteśmy równi wobec Boga a nie wobec siebie, dlatego różnice majątkowe, czy też róznice w wyglądzie nie mają tu nic do rzeczy. Takie jest moje zdanie ;)

 

W ogóle to mam nadzieję, że koniec świata nie nadejdzie lada dzień ;>

 

Pozdrawiam - Ika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy równi wobec Boga a nie wobec siebie, dlatego różnice majątkowe, czy też róznice w wyglądzie nie mają tu nic do rzeczy. Takie jest moje zdanie ;)

 

W ogóle to mam nadzieję, że koniec świata nie nadejdzie lada dzień ;>

 

Pozdrawiam - Ika

1639744[/snapback]

Co do równości. Nie wiem, nie jestem Bogiem ;)

Ale w takim razie dlaczego np święci doznają takiej łaski, że np potrafią czynić cuda, widzieć przyszłość itp... Nie wiem na jakiej zasadzie to "działa", ale trudno mi uwierzyć, że ludzie np z afryki, mimo ze są dobrzy, ale o Chrystusie i Bogu nie wierzyli będą skazani na wieczne potepienie tylko dlatego, że się aqrat tam wychowują. To tak jakby Pan Bóg odrazu ich spisał na potępienie sprawiając ze aqrat tam sie urodzą. Nie uważasz? Wtedy dla mnie to jest właśnie nierówność a nie równość traktowania ;)

 

Tez mam taką nadzieje. Mam nadzieje ze to poprostu kolejna zła interpretacja, aczkolwiek Jezus powiedział aby czytać Pismo Świete. Że mamy być czujni bo przyjdzie jak złodziej w nocy.

Ktos moze pomyslec ze gadam jak św. Jehowy. Nie, dlatego, ze oni mieli kilka już końców świata i kazdy uwazali za pewny. Ja nie uważam go (tzn fakt oczyszczenia nie konca świata) za pewny, ale biorę pod uwagę, bo poprostu staram się być czujny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tą równością to faktycznie sprawa dyskusyjna i nie do końca pewna. Ja myslę , że polega to na tym iż każdy ma taką samą szansę na zbawienie ( i nie zależy to wcale od tego czy znasz tego a nie innego Boga tlyko jakim jestes człowiekiem :>) Święci "mieli moc" czynienia cudów ale nie robili tego dla siebie tylko na chwałę Boga i dla innych ludzi. Byli narzędziem i dowodem na jego istnienie i myślę, że to wcale nie jest argument za tym, że byli jacyś lepsi.

 

Bo przecież jest napisane , ze Bog cieszy się bardziej z jednego nawróconego grzesznika niż z 10 wiernych swoich uczniów, więc iczy na każdego tak samo :D

 

 

Ok, już o tym tu nie piszę bo nie o tym jest topick

 

Pozdrawiam : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie juz sie pogubilem. Solid jesli to znowu OT to przepraszam - ale za brdzo nie rozumiem co tutaj mozna a czego nie mozna pisac.

Post przed chwila przeszedł więc chyba to co napisze teraz bedzie tez akceptowalne.

 

Więc jesli chodzi o biblię tylko i wylącznie. Wdł niej nie mamy szns się dowiedziec kiedy nastopi koniec swiata. Zydzi w roku 66ne mieli juz taką sytuację.

Jezus powiedzial ze mają obserwowac znaków konca, gdy te sie dopełnia "słowo się spełni"... i tez tak było w roku 63 rzymianie niewiadomo dlaczego zaprzestali oblęzenie jerozolimy (a byli juz prawie w miejscu najswietszym swiatyni jerozolimskiej) ... i wycofali się na 3 lata... by potem wrocic i zlikwidowac wszystkich ktorzy przezyli... ci chrzescijanie ktorzy usluchali Jezusa i uciekli w góry - przezyli, ci dla których było za mało znaków jeszcze... zgineli.

To proroctow spełni się wdł biblii na drugą większa skalę.. gdy juz nie rzymianie a Arhanioł wrocą i zlikwiduja wszelkie rządy ludzkie i zaprowadzą jeden rząd pod panowaniem Chrystusa (to jego nagroda za to ze dał sie za nas zabic) - to sie bedzie nzaywało Parusia, lub jak lubia uzywac katolicy Milenium. To krolestwo bedzie trwało 1000 lat (nie pamietam czy bozych czy ludzkich). W tym czasie NA ZIEMI nie w sercu (to jest taka roznica pomiedzy nauczaniem rzymskokatolickim a biblią) ludzie dojdą do zycia wiecznego i doskonalosci.

Po tym okresie Sztan zostanie wypuszczony na jakis czas i znów jest przepowiedziane ze zwiedzie wielu i bedzie ich jak piasku morza... nastąpi ostateczna walka pomiedzy Bogiem i szatanem a potem nastaną czasy znane nam tylko z bajek o teletubisiach...

Czasy końca mialy się odznaczac.

Wyzuciem z naturalnej milosci, trzesieniami zeimi (co trudno jednoznacznie okreslic w biblii ziemia czy góry czesto orazują rządy więc moze tutaj chodzic i o to i o to) Znakami na niebie i słońcu.

Zeby lepiej zrozumiec co mówi biblia trzebaby sie cofnąc do zburzenia jerozolimy i proroctaw izajasza.. mówi on tam o czasach deptania przez narody.

Lieczy się je od zburzenia jerozolimy i wychodzi rok 1847, lub 1914 lub rok 1918. większocs religii wierzacych w tą datę uwaza za nią rok 1914. Jest to data w ktorej Jezus zasiada na tronie w niebie. Następuje wtedy walka z szatanem i dostaje on bana na przebywanie w niebianskich dziedzincach.. zostaje zrzucony W OKOLICE ziemi.

Od tego okresu liczy sie tzw. czasy konca. Jezus juz zalozyl krolestwo w niebie, oczyszcza niebo i za jakis czas nastąpi interencja Boga by usunąc religie fałszywą i rządy ludzkie z ziemi.

Nikt nie zna daty - i poznanie jej nie jest mozliwe.

Jedyne co bedzie zwiastowalo juz naprawdę koncowe okresy obecnego systemu to to ze religia fałszywa zostanie unicestwiona przez polityków z którymi jak na razie sie super dogaduje. tzw. Wielka nierzadnica.

Pozatym ma się ujawnic Król północy. traci to nastepnymi proroctwami o Bestii wychodzacej z morza... oraz o posągu o glinianych nogach...

Chodzi mniej wiecej o to ze wdł niektorych biblistów bestia o 10 głowach przedstawia najwieksze krolestwa ludzkie od czasów egiptu.

ostatnia panująca glowa ma dwa rogi - co oznacza ze jest dwuczłonowa - z jednego roga odrosł drugi po ułamaniu się (pasuje to do wojny o niepodleglosc USA i o stosunki jakie teraz panuja między nimi) choz walczyli stai sie teraz potęga swiatową.

Oczywiscie zawsze sie znajdzie jakies ale. Ale niedowiarkom zawsze tego za mało bedzie...

 

Sa nawet religie ktore wierzą w taki obrot rzeczy. i jest ich naprawdę duzo.. przez kosciol rzymskokatolicki są wrzucane do worka o nazwie nev age- ale nie mają z tym nic wspolnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie juz sie pogubilem. Solid jesli to znowu OT to przepraszam - ale za brdzo nie rozumiem co tutaj mozna a czego nie mozna pisac.

Post przed chwila przeszedł więc chyba to co napisze teraz bedzie tez akceptowalne.

 

Więc jesli chodzi o biblię tylko i wylšcznie. Wdł niej nie mamy szns się dowiedziec kiedy nastopi koniec swiata. Zydzi w roku 66ne mieli juz takš sytuację.

Jezus powiedzial ze majš obserwowac znaków konca, gdy te sie dopełnia "słowo się spełni"... i tez tak było w roku 63 rzymianie niewiadomo dlaczego zaprzestali oblęzenie jerozolimy (a byli juz prawie w miejscu najswietszym swiatyni jerozolimskiej) ... i wycofali się na 3 lata... by potem wrocic i zlikwidowac wszystkich ktorzy przezyli... ci chrzescijanie ktorzy usluchali Jezusa i uciekli w góry - przezyli, ci dla których było za mało znaków jeszcze... zgineli.

To proroctow spełni się wdł biblii na drugš większa skalę.. gdy juz nie rzymianie a Arhanioł wrocš i  zlikwiduja wszelkie rzšdy ludzkie i zaprowadzš jeden rzšd pod panowaniem Chrystusa (to jego nagroda za to ze dał sie za nas zabic) - to sie bedzie nzaywało Parusia, lub jak lubia uzywac katolicy Milenium. To krolestwo bedzie trwało 1000 lat (nie pamietam czy bozych czy ludzkich).  W tym czasie NA ZIEMI nie w sercu (to jest taka roznica pomiedzy nauczaniem rzymskokatolickim a bibliš) ludzie dojdš do zycia wiecznego i doskonalosci.

Po tym okresie Sztan zostanie wypuszczony na jakis czas i znów jest przepowiedziane ze zwiedzie wielu i bedzie ich jak piasku morza... nastšpi ostateczna walka pomiedzy Bogiem i szatanem a potem nastanš czasy znane nam tylko z bajek o teletubisiach...

Czasy końca mialy się odznaczac.

Wyzuciem z naturalnej milosci, trzesieniami zeimi (co trudno jednoznacznie okreslic w biblii ziemia czy góry czesto orazujš rzšdy więc moze tutaj chodzic i o to i o to) Znakami na niebie i słońcu.

  Zeby lepiej zrozumiec co mówi biblia trzebaby sie cofnšc do zburzenia jerozolimy i proroctaw izajasza.. mówi on tam o czasach deptania przez narody.

Lieczy się je od zburzenia jerozolimy i wychodzi rok 1847, lub 1914 lub rok 1918. większocs religii wierzacych w tš datę uwaza za niš rok 1914. Jest to data w ktorej Jezus zasiada na tronie w niebie. Następuje wtedy walka z szatanem i dostaje on bana na przebywanie w niebianskich dziedzincach.. zostaje zrzucony W OKOLICE ziemi.

Od tego okresu liczy sie tzw. czasy konca. Jezus juz zalozyl krolestwo w niebie, oczyszcza niebo i za jakis czas nastšpi interencja Boga by usunšc religie fałszywš i rzšdy ludzkie z ziemi.

Nikt nie zna daty - i poznanie jej nie jest mozliwe.

Jedyne co bedzie zwiastowalo juz naprawdę koncowe okresy obecnego systemu to to ze religia fałszywa zostanie unicestwiona przez polityków z którymi jak na razie sie super dogaduje. tzw. Wielka nierzadnica. 

Pozatym ma się ujawnic Król północy. traci to nastepnymi proroctwami o Bestii wychodzacej z morza... oraz o posšgu o glinianych nogach...

Chodzi mniej wiecej o to ze wdł niektorych biblistów bestia o 10 głowach przedstawia najwieksze krolestwa ludzkie od czasów egiptu.

ostatnia panujšca glowa ma dwa rogi - co oznacza ze jest dwuczłonowa - z jednego roga odrosł drugi po ułamaniu się (pasuje to do wojny o niepodleglosc USA i o stosunki jakie teraz panuja między nimi) choz walczyli stai sie teraz potęga swiatowš.

Oczywiscie zawsze sie znajdzie jakies ale. Ale niedowiarkom zawsze tego za mało bedzie...

 

Sa nawet religie ktore wierzš w taki obrot rzeczy. i jest ich naprawdę duzo.. przez kosciol rzymskokatolicki sš wrzucane do worka o nazwie nev age- ale nie majš z tym nic wspolnego...

1639877[/snapback]

To co nakresliles sie w wiekszosci zgadza z tym, co mowi KB, co przepowiadali wizjonerzy i jasnowidze. Nie wiem jak sie odnisc do szatana na banicji, no ale dobra ;D Reszta sie zgadza. Co jednak do odczytania znaków końca...

Znaczenie zapieczętowanych słów 5 Wtedy ja, Daniel, ujrzałem, jak dwóch innych [ludzi] stało, jeden na brzegu po tej stronie rzeki, drugi na brzegu po tamtej stronie rzeki. 6 Powiedziałem do męża ubranego w lniane szaty i znajdujšcego się nad wodami rzeki: ŤJak długo jeszcze do końca tych przedziwnych rzeczy?ť 7 I usłyszałem męża ubranego w lniane szaty i znajdujšcego się nad wodami rzeki. Podniósł on prawš i lewš rękę do nieba i przysišgł na Wiecznie Żyjšcego: ŤDo czasu, czasów i połowy [czasu]4. To wszystko dokona się, kiedy dobiegnie końca moc niszczyciela więtego narodu4ť. 8 Ja wprawdzie usłyszałem, lecz nie zrozumiałem; powiedziałem więc: ŤPanie, jaki będzie ostateczny koniec tego?ť 9 On za odpowiedział: ŤId, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu. 10 Wielu ulegnie oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będš postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumiejš. 11 A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara, zapanuje ohyda ziejšca pustkš, [upłynie] tysišc dwiecie dziewięćdziesišt dni. 12 Szczęliwy ten, który wytrwa i doczeka tysišca trzystu trzydziestu pięciu dni. 13 Ty za id5 i zażywaj spoczynku, a powstaniesz, by [otrzymać] swój los przy końcu dniť.
Przyjmujšc ze KB to wlasnie zaszyfrowane słowa to by sie zgadzało. Mało tego, powtarza sie liczba dni 1290, co daje 3,5 roku i znow pokrywa sie z tym, że za 3,5 roku od dni, ktore mamy obecnie (nie wiem od ktorego dnia, ale wlasnie jako wrzesien/pazdziernik moze listopad) zostanie wybudowana III wištynia Jerozolimska. I wtedy się ujawni Antychryst, i przez kolejne 3,5 roku bedzie rzadził i przeladowywał chrzecijan.

 

IMO mylisz się co do tego ze KK wrzuca ludzi czy wyznania wierzace w to do wora pod nazwš New Age. Raz, ze KK nie neguje KB, dwa, nie ... do tego wora wrzuca ludzi, ktorzy ta koncepcję obracajš m.in w to, że nie przyjdzie syn Bozy, tylko Jezus, istota na wyzszym poziomie, innej wibracji czy gestosci, ze UFO zabierze jakš częć ludzi na inna planet itp itd. Ludzi, ktorzy uwazaja ze wtedy ludzkoć dozna olsnienia, bedzie wiedziala ze kazdy czlowiek z osobna jest bogiem itp itd... ogolnie wrzuca tych, ktorzy sie podpinajš pod tš wizję przekształcajšc jš na co co zupełnie przeczy chrzescijaństwu (np to ze kazdy z nas jest bogiem i wszyscy ludzie to bog, ze Jezus nie jest synem Bozym, ze jest reinkarnacja.

 

To jest bardzo wazne. Granica jest bardzo cienka, gdyz to jest perfidne zaczerpniecie czy to z KB czy z apokalipsy włanie. Dlatego trzeba sie glebiej przyjrzec temu aby dojrzec to, ze wspolne to jest tylko powierzchownie, a niektorzy tego nie robia. Wlasnie dlatego nie chcialem aby przekonywanie do UFO jako bogow dalej trwało tutaj, w tym topicu.

 

Przeczytaj prosze to. Długie, ale warto. Napewno nawietli Ci to o czym mówie, bo ja nie jestem dobrym mówcš, wiec nie wszystko co chce przekazac mozesz zrzumiec. Prosze zebys przeczytał. 20-30 min powinno starczyć

http://www.mateusz.pl/rozmowy/kloczowski.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tutaj link ciekawy i bardzo przystępnie napisany

 

http://www.sekty.iq.pl/katalog/newage.htm

 

Co do bogów z nibru, kosmitow, ktorzy nas wyzwola itp, to ja uwazam, ze to sa zwykle (jak to brzmi, "zwykłe" :D) upadłe anioły (diabły, szatan), które się później probowały odegrać na Bogu, próbujac mu zabrać jak najwięcej wiernych. Okrzyknąć siebie mianem bogow. Jak widać działają nadal. Zresztą nie jest tajemnicą i wiadomo, ze wg religii chrześcijańskiej sztan największe plony zbierze w dniach ostatecznych - w dniach próby.

 

Czytajcie Pismo Święte i probojcie porównywać z rzeczywistością. To jest wręcz niesamowite.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej zasadzie to "działa", ale trudno mi uwierzyć, że ludzie np z afryki, mimo ze są dobrzy, ale o Chrystusie i Bogu nie wierzyli będą skazani na wieczne potepienie tylko dlatego, że się aqrat tam wychowują. To tak jakby Pan Bóg odrazu ich spisał na potępienie sprawiając ze aqrat tam sie urodzą

Odnośnie tego pytania, to odpowiem. Niektórzy mogą wierzyć, że była świętą inni odrzucą i powiedzą, że była psychiczna (jednak kościół ma najlepszych specjalistów do badań, czy dana osoba była chora psychiczna, czy jednak miała wizje i faktycznie Jezus z nią rozmawiał, mowa tutaj o siostrze Faustynie). Dzienniczek jest do kupienia, a większa ksiązka jej ma ponad 600 stron)

 

Przeczytałem ją całą i padamy na kolana. Faustyna zadała pytanie Chrystusowi, dlaczego pozwala, aby dzieci głodowały w Afryce ? No bardzo proste a jakże mistrzowskie pytanie ? Co dostała w odpowiedzi (pisze to z głowy).

.."Dziecko, ty jesteś jak trawa, one jak róża, promienie słońca dochodzą do was obu, ale one wrócą do siebie".. Tekstu nie pamiętam, ale to było jakoś tak. [spręże sie i poszukam w tej wielkiej księdze tego tekstu]

 

Jaki jest z tego morał, że nie mamy się martwić, mimo iż one umierają to dla nas jest straszne, to jednak one doznają największego szczęścia, gdzie żaden teolog nie jest w stanie wyjasnić (czyt: stanie twarzą w twarz z Bogiem).

 

Po drugie od jednego jest wymagane więcej, od drugiego mniej.

Jeśli ktoś świadomie odrzucił nauki Chrystusa (czyt: Nowy Testament), zostanie punishment. Jesli raz się zaparł lub odrzucił Chrystusa, to i Chrystus go odrzuci. Nie popadajmy w skrajne rozumie, jeśli ktoś jest dobry to go Chrystus przyjmie, ponieważ jego miłosiedzie jest bez granic, faktycznie jest, ale my musimy coś dawać od Siebie,a nie popadać w racjonalizacje. Sam Chrystus powiedział,

"że wąska jest droga do niego i niewielu ją przejdzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tą równością to faktycznie sprawa dyskusyjna i nie do końca pewna. Ja myslę , że polega to na tym iż każdy ma taką samą szansę na zbawienie ( i nie zależy to wcale od tego czy znasz tego a nie innego Boga tlyko jakim jestes człowiekiem :>) Święci "mieli moc" czynienia cudów ale nie robili tego dla siebie tylko na chwałę Boga i dla innych ludzi. Byli narzędziem i dowodem na jego istnienie i myślę, że to wcale nie jest argument za tym, że byli jacyś lepsi.

Popieram w calej rozciagłosci. Wyznawana wiara nie definiuje tego, czy czlowiek jest dobry, czy tez zły. Ktos wychowany w rodzinie katolickiej nie jest z gory lepszy od kogos wychowanego przez praktykujacych Islam. Swiete ksiegi (Biblia, Tora, ksiegy buddyzmu) maja uczyc nas dobra i nie nalezy dorabiac sobie do nich niewiadomo czego.

 

Ok, już o tym tu nie piszę bo nie o tym jest topick

A o czym jest ten topic? :blink: Tylko nie mow, ze o New Age, blagam. :lol:

 

Co do bogów z nibru, kosmitow, ktorzy nas wyzwola itp, to ja uwazam, ze to sa zwykle (jak to brzmi, "zwykłe" :D) upadłe anioły (diabły, szatan), które się później probowały odegrać na Bogu, próbujac mu zabrać jak najwięcej wiernych. Okrzyknąć siebie mianem bogow. Jak widać działają nadal. Zresztą nie jest tajemnicą i wiadomo, ze wg religii chrześcijańskiej sztan największe plony zbierze w dniach ostatecznych - w dniach próby.

Łączenie mitow o Nibiru z Biblia jest mega-przegieciem i jako chrzescijanin nie powinienes tego robic.

 

Czytajcie Pismo Święte i probojcie porównywać z rzeczywistością. To jest wręcz niesamowite.

Pismo Świete jest napisane w ten sposob, zeby nauki w nim zawarte byly uniwersalne. W ten sam sposob napisane sa inne św. ksiegi.

 

.."Dziecko, ty jesteś jak trawa, one jak róża, promienie słońca dochodzą do was obu, ale one wrócą do siebie".. Tekstu nie pamiętam, ale to było jakoś tak. [spręże sie i poszukam w tej wielkiej księdze tego tekstu]

Spreż sie ;) . Bylbym wdzieczny za dokladny przekład.

 

@Galago De Coldi

Napisales dwie rzeczy, z ktorymi nie moge sie zgodzic. (Cytuje z pamieci, ale sens jest niezmieniony.)

 

1) Ze wszystkich świetych ksiąg Biblia opisuje to [wydarzenia z przeszlosci] w najlepszy sposob

 

Co pozwala Ci wysnuć podobny osąd? Czyżbys czytal w calosci świete księgi wszystkich wierzeń? Czytales np. caly Koran?

 

2) Słowa napisane w Biblii nalezy rozumiec dosłownie.

 

Bład. Biblia jest w duzej mierze oparta na symbolice. Zadaniem przypowieści jest nauczac odbiorce jak czynic dobro. Przykladowo historia o synu marnotrawnym nie musiala sie wydarzyc w rzeczywistosci. Mogla być jedynie wymyslem autora, ktory chcial przekazac nam jakies wartosci. Przypowiesci sa niczym bajki z moralem. Moim zdaniem Mojzesz nie przeprowadzil DOSŁOWNIE swego narodu przez Morze Czerwone. IMHO takie zdarzenie nigdy nie mialo miejsca. Autor tekstu chcial pokazac nam, jak jeden czlowiek walczyl o wyzwolenie calego narodu. Rozstapienie sie Morza Czerwonego bylo jedynie symbolem. Oczywiscie w dosłownej interpretacji Biblii nie ma nic zlego, ale imho zamyslem jej autorow bylo nauczanie poprzez czytelne symbole. Nie oznacza to, ze np. Jezus nigdy nie istnial. Wrecz przeciwnie - byl postacia historyczna, nie mam ku temu watpliwosci. Byc moze faktycznie czynil cuda, ale przede wszystkim nauczal ludzi, jak czynic dobro. Podobnie jak np. Budda. Nauki Buddy i Jezusa byly w gruncie rzeczy bardzo podobne. W ewangelii wedlug sw. Łukasza Jezus mowi chyba nawet o reinkarnacji oraz o oczyszczeniu umyslu. Potem poszukam tego fragmentu.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...