Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku.Przeciez opisywałem co sądzą ASTROLOGOWIE a co sądzi AUTOR ksiazki.Sprzecznosc wystepuje tylko w tym miejscu.W jednym się tylko zgadzają.COS SIE WYDARZY.Nie wiem co się wydarzy.Nie wierzę w numerologię osobiscie.Osobiscie uważam że zajdzie tutaj czysto geologiczne wydarzenie ktore nawiedza ziemie co iles tysiecy lat i wlasnie sie zbliza.I potwierdzenie jest tutaj zarówno w ksiązce która to wydarzenie opisuje, o ktorym wiedzieli i obliczyli je egipcjanie i o którym wiedzą również dzisiaj naukowcy.Wiedzą co to jest precesja, nawet w WIKIPEDII masz napisane "Wydarzenia roku 2012: precesja".Wiedza rowniez ze jest duze prawdopodobienstwo ze w tym samym czasie nastapi hiperaktywnosc słonca ale uwazają ze duzego wpływu na ziemie oraz jakies kataklizmy nie bedzie to miało wpływu.Pozyjemy zobaczymy.Takie jest moje zdanie.

1638527[/snapback]

Czyli nibiru nie bedzie ? a bylem przekonany ze o tym pisales ... A W GFoL juz nie wierzysz ? - a pisales przeciez ze w to wierzysz :(

- Nie pisz ze sie ciebie czepiam ale dla mnie poczytales troche o wszystkim i cytujesz to co ci jest wygodne a jak ktos ciebie przycisnie to nagle sie wycofujesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie juz Ci przedstawiłem.To jest moje oficjalne zdanie dotyczące roku 2012.Obce cywilizacje to są osobne sprawy.Rozumiemy się juz?

"przycisniesz" - ty nie przyciskasz.Robisz z człowieka idiote po prostu.O czym ja mam Ci opowiadac.Czym mam sie z Tobą dzielic? Przeciez Ty to wszystko wysmiewasz.Groch o ściane.Jestes Ty i masz naukę, ksiażki i badania.Wiec nawet nie przyjmujesz do siebie TAKICH INFORMACJI ktore nie sa zgodne z nauką.Masz zamknięty umysł jak dla mnie.Idz poczytaj naukowe ksiązki bo sam nie jestes w stanie na nic wpasc sam nie jestes w stanie pogłówkowac "A MOZE".Ja nie lubię być wysmiewany i nie lubię kiedy przekręca się to co pisałem.I nie mam z Tobą o czym dyskutowac bo Ty wiesz swoje.Mam tylko nadzieje ze kiedys na własnej skórze doświadczysz czegoś niezwykłego czego nauka Ci nie wyjasni.I bedziesz sie chciał tym podzielić z innym lecz niestety trafisz na takich jak Ty, którzy Ci powiedzą DOWODY.POKAZ DOWODY.I co...pokarzesz im dowody ze widziales cos niezwykłego ( juz nie bede pisał CO bo ten gosc od KONAMI powie ze "pieprze" o New Age <_< ) ?? Heh.I pisze po raz ostatni.Moje oficjalne zdanie dotyczące roku 2012 wyglada tak jak przedstawiłem 2 posty temu.KROPKA

Edytowane przez VorTeX[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes Ty i masz naukę, ksiażki i badania.Wiec nawet nie przyjmujesz do siebie TAKICH INFORMACJI ktore nie sa zgodne z nauką.Masz zamknięty umysł jak dla mnie.Idz poczytaj naukowe ksiązki bo sam nie jestes w stanie na nic wpasc sam nie jestes w stanie pogłówkowac

1638571[/snapback]

Ok mam zamkniety umysl - a powiedz na co TY SAM WPADLES - o czym nie przeczytales z ksiazek, internetu itp.

Moj umysl jest otwarty - ale nie uslyszalem ani jednego sensownego wyjasnienia dlaczego ma byc koniec swiata w 2012.

Jezeli podal bys choc jedno ktore mialo by odrobine sensu zaczal bym sie zastanawiac.

 

Co do niewyjasnionych zjawisk - spotykam sie z nimi codziennie jak i pewnie kazdy z nas.

Wiesz ze ciepla woda zagotowana wczesniej zamarznie szybciej niz zimna woda wsadzona do zamrazalnika w tym samym czasie ?

Do tej pory nikt tego racjonalnie nie wytlumaczyl a tak jest - i ja temu nie zaprzeczam - lecz to zjawisko ma ta przewage ze jest a nie "moze bedzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gadaj...Podałem juz tytuł filmu na którym sie podpieram oraz teraz podałem tytuł ksiązki do której wszystkim zaciekawionych zachecam.Co do filmu juz powiedziales ze nie masz czasu go ogladac.Wiec jezeli ksiazki nie chce Ci sie czytac to ja Ci nie bede pisał tutaj 10 stron na temat teorii według której w 2012 cos ma sie wydarzyc.Ahaha...lubie upartych ludzi :) Wiesz ze mozemy tak pisac bez końca? Bo ani ja ani Ty nie pozostawią ostatniego słowa poprzednika bez komentarza. Jestes wodnikiem ale trafiłeś na skorpiona.Ani ja ani Ty nie damy sobie nic powiedzieć :twisted2:

Edytowane przez VorTeX[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym momencie rok 2012 jest rokiem pełnego zakreślenia takiego kręgu + hiperaktywnosc słońca.FIN

Stary, pomysl logicznie. Na dzisiaj tez przypada zakreslenie pelnego kręgu. W kazdej sekundzie oś zatacza pełny okrąg - wszystko zalezy od tego, kiedy zaczniemy liczyc. Ogarniasz to? A hiperaktywnosci Słonca nie da sie przewidziec z dokladnoscia do roku (o ile w ogole da sie ja przewidziec - poza tym cos takiego jak "hiperaktywnosc Słońca" nie jest faktem naukowym).

 

Zapewne dobrze znasz Biblię, bo jak sam napisałeś, dużo czytasz i coś o tym wiesz. W takim razie powinieneś tez wiedzieć, że jest tam napisane, że końca świata ( nadejścia Chrystusa) nikt nie jest w stanie przewidzieć. Nie potrafię zrozumieć jak potrafisz pogodzić swoje chrześcijaństwo z tymi przepowiedniami. :>

Słuszna uwaga. Solid, jako chrzescijanin nie powinieneś wierzyc w takie teorie. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, pomysl logicznie. Na dzisiaj tez przypada zakreslenie pelnego kregu. W kazdej sekundzie oś zatacza pełny okreg - wszystko zalezy od tego, kiedy zaczniemy liczyc. Ogarniasz to?

To naukowcy jeszcze nie obliczyli momentu kiedy ziemia się zaczęła kręcic??Nie wiem od kiedy mamy zacząc liczyc tak więc napisałeś zdanie na które może w takim razie tylko Bóg odpowiedziec.Kiedy się Ziemia zaczeła krecic Panie Boże bo chcielibysmy z und3rem ustalić date pełnego zakreślenia okręgu (które trwa 26000 lat wg naukowców....skad oni to wiedzieli skoro w kazdej sekundzie zakreśla pełny krąg?? )

 

P.S-skoro precesja trwa cały czas to dlaczego data precesji przez nauke została wyznaczona na 21.12.2012 ???? Ktos tu z nas durni robi??? Wytłumacz.

 

P.S2- kurde jaki ty pewny jestes. "NIE WIĄZE SIE NIC SZCZEGÓLNEGO".Astronomem jestes,jasnowidzem????A może byłes na ziemi podczas poprzedniego takiego wydarzenia geologicznego i wiesz ze nic sie nie wydarzyło. Lepiej sie sam ogarnij oO

Edytowane przez VorTeX[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Z zakresleniem "pełnego okregu" nie wiaze sie absolutnie nic szczegolnego! W ogole samo sformułowanie "wtedy oś zatoczy pelny krag" jest bez sensu. :mur:

 

P.S-skoro precesja trwa cały czas to dlaczego data precesji przez nauke została wyznaczona na 21.12.2012 ???? Ktos tu z nas durni robi??? Wytłumacz.

K****! Jaka "data precesji"?! Nie ma czegos takiego jak "data precesji"! Podaj mi to "naukowe źródło", gdzie jest "wyznaczona data precesji".

 

P.S2- kurde jaki ty pewny jestes. "NIE WIĄZE SIE NIC SZCZEGÓLNEGO".Astronomem jestes,jasnowidzem????A może byłes na ziemi podczas poprzedniego takiego wydarzenia geologicznego i wiesz ze nic sie nie wydarzyło. Lepiej sie sam ogarnij oO

A Ty byłes wtedy na Ziemi, ze to wiesz? Czy autorzy tekstow o Nibiru byli na Ziemi 26 tysiecy lat temu?? A co do:

 

Astronomem jestes???

Tak, jestem z zamilowania astronomem. To jedno z moich hobby. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu jak bedzie bedzie zaglada czy przemiana bo sie pogubilem  :blink:

1638495[/snapback]

wydaje mi się że już to napisałem. wcześniej.

 

01010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101

 

WYDARZENIA PRZED POTOPEM

 

450 000

Na Nibiru, odległej planecie Układu Słonecznego, życiu zagraża niebezpieczeństwo, zagłada wskutek degradacji atmosfery. Władca Nibiru Alalu, zrzucony z tronu przez Anu, ucieka statkiem kosmicznym i znajduje schronienie na Ziemi. Odkrywa że na Ziemi jest złoto, które można użyć do ratowania atmosfery Nibiru.

 

445 000

Annunaki pod dowództwem Enki, syna Anu, lądują na Ziemi i zakładają ERIDU - stację Ziemia I - aby pozyskiwać złoto z wód zatoki perskiej.

 

430 000

Klimat Ziemi łagodnieje, Przybywa więcej Annunaki, wśród nich siostra przyrodnia Enki, Ninhursag, przełożona służb medycznych.

 

416 000

Gdy wydajność złota nie jest wystarczająca, na Ziemię przybywa Anu z Enlilem ( brat Enki'ego ) następcą tronu. Zapada decyzja pozyskiwania złota metodami górniczymi w południowej Afryce. Ciągnąc losy, Enlil zdobywa dowództwo misji ziemskiej; Enki zostaje skierowany do Afryki. Opuszczającemu Ziemię Anu wyzwanie rzuca wnuk Alalu.

 

400 000

W południowej Mezopotamii założonych zostaje siedem osad pełniących szczególne funkcje, takie jak port kosmiczny ( Sippar ), centrum kontroli lotów ( Nippur ), centrum metalurgii ( Badtibira ), centrum medyczne ( Szuruppak ). Rudę się przewozi statkami z Afryki; oczyszczony metal wysyła się na stację orbitalne obsługiwane przez Igigi, potem transportuje się go na Nibiru przybywającymi okresowo statkami kosmicznymi.

 

380 000

Uzyskawszy wsparcie Igigi, wnuk Alalu usiłuje zawładnąć Ziemią, Enlilci zwycięzają w tej wojnie dawnych bogów ( wszystko można przeczytać w Mahabharatta - epos staro indyjskie, to wszystko jest spisane )

 

300 000

bunt Annunaki pracujących cięzko w kopalniach złota. Enki i Ninhursag stwarzają prymitywnych Robotników przez manipulacje genetyczną na gamecie samicy małpy człekokształtnej. ( to my, stad też około 95 % jest takich samych genów u nas jak i u małp, reszta wiadomo :) ) Nowe istoty przejmują od Annunaki mozoł pracy fi\zycznej. Enlil urządza najazd na kopalnie i sprowadza prymitywnych robotników do Edin w Mezopotamii. Otrzymawszy zdolność rozrodu, Homo Sapiens zaczyna się rozmnażać :)

 

200 000

Życie na Ziemi ulega regresji podczas nowego okresu zlodowacenia

 

100 000

Klimat znów się ociepla. Annunaki ( biblijnii Nefilim ), ku coraz większym zmartwieniu Enlila, poślubiają córki ludzkie.

 

75 000

" Przekleństwo nad Ziemią " - zaczyna się nowa epoka lodowcowa. Regresywne formy człowieku wędrują po Ziemi. Formą która przetrwa jest człowiek z CRO - MAGNON !!

 

49 000

Enki i Ninhursag podnoszą status ludzi pochodzących z małżeństw mieszanych Annunaki do godności władców w Szuruppak. Rozwścieczony Enlil knuje zagładę ludzkości.

 

13 000

Uświadamjając sobie, że przejście Nibiru w pobliżu Ziemi wywoła OLBRZYMIĄ FALĘ PRZYPŁYWOWĄ, Enlil nakłania Annunaki do złożenia przysięgi iż nadchodzącą klęskę żywiołową zachowają w tajemnicy przed ludzkością.

 

WYDARZENIA PO POTOPIE !!!

 

11 000

Enki łamię przysięge nakazuje Ziusudrze ( Noemu ) zbudować łódź mogącą się zanurzać. Potop przelewa się przez Ziemię; Annunaki krążący na orbicie w swych pojazdach kosmicznych są świadkami totalnego zniszczenia. Enlil zgadza się przydzielić niedobitkom ludzkości narzędzia nasiona; rolnictwo zaczyna się w górach ( tybey, macu picchu, jeź. tititaca, najwyższe szczyty tam powstaja osrodki ludzkie, mozna do dzis tam spotkac slady :) ) Enki UDOMAWIA ZWIERZĘTA !!

 

10 500

Potomkom Noego przydzielone zostają trzy rejony. Ninurta, najważniejszy syn Enlila, wznosi groble w górach i osusza rzeki, aby uczynić Mezopotamię zdatną do zasiedlenia; Enki melioruję dolinę Nilu !! !!. Annunaki zatrzymują dla siebie półwysep synaj ( centrum lotów, do dziś można zobaczyć geometryczne powiązanie wczesniej wymienionych miast, wszystko się zgadza ) aby zbudować tam popotopowy port kosmiczny; centrum kontroli lotów zakładają na górze Moria ( przyszła Jerozolima )

 

9780

Ra (czyli Marduk; jak widać róznie nazywami bogowie na całym świecie byli tymi samymi ;) )pierwotny syn Enki, władzę nad Egiptem dzieli międzu Ozyrysa i Seta

 

9330

Set porywa i rozczłonkowywuje Ozyrysa ( rozpad planet ? pas planetoid w naszym ukł. słonecznym ) przywłaszcza sobie rządy nad doliną Nilu (!!)

 

8970

Horus mści swego ojca Ozyrysa wszczynając I wojnę o PIRAMIDY (!!). Set ucieka do Azji, zajmuje półwysep Synaj i Kanaan.

 

8670

Sprzeciwiając się wynikłemu w ten sposób panowaniu potomków Enki nad wszystkimi instalacjami kosmicznymi, Enlilci rozpoczynają II wojnę o piramidy. Zwycięski Ninurta opróżnia Wielką Piramidę z jej urządzeń ( znaleziona przez archeologów maszyna do antygrwaitacji, nie ujawnienie światu ponieważ nie dorósł do tego ) (!!) Ninhursag, siostra przyrodnia Enki i Enlila, zwołują konferencję pokojową. Podział Ziemi ponownie zatwierdzony. Władza nad Egiptem przechodzi od dynastii Ra/Marduka w ręce dynastii Thota.

Powstaje Heliopolis jako zastępcze miasto-drogowskaz.

 

8500

Annunaki zakładają strażnice placówki u wrót instalacji kosmicznych; jedną z takich warowni jest JERYCHO (!!) ( chyba każdy zna ? )

 

7400

gdy era pokoju trwa nieprzerwanie, Annunaki obdarzają ludzkość dalszym postępem cywilizacyjnym; zaczyna się okres NEOLITU. Egiptem rządzą półbogowie ( stąd też ich mniemanie iż są bogami i inne obsesje )

 

3800

w Sumerze zaczyna się cywilizacja miejska, ( już w podręcznikach są wzmianki o Sumerze jako o pierwszej cywilizacji [ale niewiele]) gdy Annunaki zakładają na nowo dawne miasta. zaczynają od ERIDU i Nippur. Na Ziemię przybywa Anu z widowiskową wizytą ((!!!!!!!!)) - wyobraxcie to sobie. Na jego cześć buduje się nowe miasto Uruk !! ( Erech ); świątynię tego miasta Anu oddaje ukochanej wnuczce Innanie/Isztar.

 

KRÓLESTWO ZIEMI !! !!

przed Chrystusem.

3760

Ludzkosć otrzymuję królestwo. Pierwszą stolicą jest Kisz (!!) pod egidą Ninurty. Początek kalendarza w Nippur. Cywilizacja rozkwita w Sumerze ( Rejon I )

 

3450

Prynat w Sumerze przechodzi do rąk Nannara/Sina. Marduk ogłasza Babilon " bramją bogów ". Incydent z " wiezą Babel ". Annunaki mieszają języki ludzkości (!!). Zamach stanu nie udaje się . Marduk /Ra powraca do Egiptu, usuwa z tronu Thota i aresztuje swego młodszego brata Dumuziego, który zaręczył się z Inanną. Dumuzi ginie przypadkowo ; Marduk zostaje zamurowany żywcem w Wielkiej Piramidzie ( stąd też ślady eksplozji wew. Piramidy podczas prób uwolnienia MArduka - można je oglądać i dziś :) ) Uwolniony przez specjalne wykuty szyb, udaje się na wygnanie.

 

3100

Wstąpienie na tron pierwszego faraona w Memfis konczy okres 350 lat chaosu. Cywilizacja przychodzi do Rejonu II.

 

2900

Królestwo w Sumerze przeniesione do Erech. Inanna otrzymuje władzę na Rejonem III; zaczyna się cywilizacja doliny Indu.

 

2650

Królewska stolica w Sumerze wciąż zmienia miejsce. Królestwo po[gluteus maximus]da. Enlil traci cierpliwość do niezdyscyplinowanych mas ludzkich ( wiadomo jak jest :) )

 

2371

Inanna zakociach!e sie w Szarrum-kinie ( Sargonie ). Zakłada on nową stolicę, Agade ( Akad ). Powstaje Imperium Akadu.

 

2316

Zmierzając do zawładnięcia czterema stronami świata [ czterema rejonami ], Sargon usuwa poświęcopną Ziemię z Babilonu. Konflikt Marduka, Nergal, który przybywa z południowej Afryki do Babilonu i namawia Marduka do opuszczenia Mezopotamii.

 

2291

Naramsuen wstępuje na tron Akadu. Pod kierownictwem wojowniczej Inanny penetruje półwysep Synaj, dokonuje inwazji na Egipt.

 

2255

Inanna uzurpuje sobie władzę nad Mezopotamią. Naramsuen bezcześci Nippur. Wielcy Annunaki ścierają z powierzchni Ziemi Agade. Inanna ucieka. Sumer i Akad okupowane przez obce wojska. wierne Enlilowi i Ninurcie.

 

2220

Sumeryjska cywilizacja wznosi się na nowe wyżynypod oświeconymi władcami Lagasz. Thot pomaga królowi Lagasz, Gudei, zbudować świątynię-zikkurat dla Ninurty.

 

2139

Terach, ojciec Abrahama(tego z bibli (!!)), rodzi się w Nippur w rodzinie królewsko kapłańskiej.

 

2180

Egipt podzielony : stronnicy Ra/Marduka zatrzymują część południową, faraonowie przeciwni Ra zdobywają tron Dolnego Egiptu.

 

2130

W czasie, gdy Enlil i Ninurta są coraz częściej nieobecni, władza centralna po[gluteus maximus]da także w Mezopotamii. Próba odzyskania przez Inannę królestwa dla Erech nie udaje się.

 

BRZEMIENNY WIEK prz. Chr.

 

( to są już rejony Bibli :) )

 

2123

Abraham rodzi się w Nippur.

 

2113

Enlil powierza kraje Szem Nannarowi; Ur ogłoszone stolicą nowego imperium. Na tron wstępuje Urnammu, nazywany opiekunem Nippur. Nippuryjski kapłan - Terach. ojciec Abrahama - przybywa do Ur w charakterze łącznika dworu królewskiego.

 

2096

Urnammu ginie w bitwie. Lud poczytuje jego niewczesną śmierć za akt zdrady ze strony Anu i Enlila. Terach wyrusza z rodziną do Harranu.

 

2095

Szulgi wstępuje na tron Ur, umacnia jedność imperium. Gdy królestwo kwitnie, Szulgi ulega czarowi Inanny, zostaje jej kochankiem. Oddaję Larsę Elamitom za przysłanie mu elamickie posiłki wojskowe.

 

2080

Książęta Tebańscy, wierni Ra/Mardukowi, prą na północ pod wodzą Mentuhotepa I. Nabu, syn Marduka, pozyskuję stronników dla ojca w zachodniej Azji.

 

2055

Z rozkazu Nannara Szulgiwysyła wojska elamickie z zadaniem uśmierzenia buntu miast kananejskich. Elamici docierają do wrót półwyspu Synaj, gdzie znajduje się port kosmiczny.

 

2048

Szulgi umiera . Marduk udaje się do kraju Hetytów. Abraham otrzymuje rozkaz wymarszu do południowego Kananu z elitarnymi odziałami jazdy.

 

2047

Amarsuen ( biblijny Amrafel ) zostaje królem Ur. Abraham idzie do Egiptu, przebywa tam pięc lat, potem powraca z większym wojskiem.

 

2041

Prowadzony przez Inannę Amarsuen zawiązuje koalicję królów Wschodu i wyprawia militarną ekspedycję do Kanaanu i na Synaj. Wodzem wyprawy jest Elamita Kedorlaomer. Abraham powstrzymuję jego pochód u wrót portu kosmicznego .

 

2038

Szusuen zastępuje Amarsuena na tronie Ur, gdy imperium się rozpada.

 

2029

Ibbisuen zastępuje Szusuena. Prowincje zachodnie przechylają się coraz bardziej na stronę Marduka.

 

2024

Prowadząc ze sobą stronników, Marduk maszeruje na Sumer, intronizuje siebie w Babilonie. Walki rozszerzają się ne centralną Mezopotamię. Święty przybytek Nippur zostaje sprofanowany. Enlil żąda kary dla Marduka i Nabu; Enki się sprzeciwia, ale jego syn Nergal staje po stronie Enlila ( w końcu jego wujek ) Gdy Nabu szykuje swoich kananejskich stronników do zajęcia portu kosmicznego , wielcy Annunaki zatwierdzają plan uzycia BRONI ATOMOWEJ (!!). Nergal i Ninurta niszczą port kosmiczny i miasta kananejskie ( do dziś mozna spotkac slady tych wydarzen, od promieniowania po skarzona woda [ morze martwe ] :) )

 

2023

Wiatry niosą radioaktywną chmurę do Sumeru. Ludzie umierają straszną śmiercią, zwierzęta giną woda jest skażona, gleba staje się jałowa. Sumer wraz ze swą wielką cywilizacją pogrąza się w zniszczeniu. Dziedzictwo Sumeru przechodzi do lini Abrahama, gdy płodzi on - wieku lat stu - prawowitego następce : Izaaka

 

później powstaje państwo ISRA - El ( dzisiejszy izrael ) sami sobie pomyślcie o tym. To wszystko zostało dawno spisane w kronikach Ziemi , w upaniszadach , w Enuma Elisz, Epos o Gilgameszu , Ezechiel, Manuskrypty znad morza martwego, Mahabharata, staroindyjckie eposy mowia o wojnach bogow ktore zrodzili wojny ludzi, opisuja statki powietrzne itp. moglbym tak pisac i pisac, ale mysle ze jak ktos bedzie chcial znalexc dowody to i tak je znajdzie, ale przedewszytkim otworzy umysl !!!!!

 

zmęczyłem się ...........

 

obejrzyjcie Chariots of the Gods z 1970 roku zassac mozna z mula ~700 mb

FILM NAPRAWDĘ OBOWIĄZKOWY dla paleoastronautow i niedowiarkow :)

Edytowane przez szembor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vtx ziemia krecila sie od zawsze nie bylo tak ze sie tworzyla i nagle bum i sie kreci :> od momentu gdy byla ziarnkiem sie krecila razem z calym dyskiem wokol slonca+wokol wlasniej osi+os obrotu zatacza kregi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vortex

Nie ma za co dziękować - oświecenie było Ci wyraźnie potrzebne (zresztą dalej jest)

Czyli twoja zażarta obrona opiera się jak przyznałeś na 2 źródłach - rydwanach bogów Denikena i Proroctwie Oriona ? (rydwany czytałęm - bo jak pewnie wiesz jest książka o tym samym tytule a Proroctwa Oriona przejrzałęm pobieżnie). I nadal uważam że nie są to źródła naukowe - ale ty masz swój 'otwarty umysł' który pozwala Ci rozwijać wyobraźnie. Mam nadzieję że nie masz zamiaru być naukowcem bo się nie nadajesz (ale może z wiekiem Ci się poprawi) - oprócz otwarotści umysł musi być krytyczny, celem uniknięcia bzdur w naukowych teoriach. Skoro nie masz naukowych argumentów - to nie kłóć się ze mną.

szembor

Piękna teoria - oprócz faktu że życie w formie jaką znamy NIE MOGŁO się rozwinąć na planetach na któych nie ma wody w postaci płynnej. Innymi słowy - najdalej gdzie w obecnej formie postuluje się możliwość życia w układzie słonecznym jest Europa (nie mam na myśli kontynentu tylko księżyc Jowisza). Jeżeli Nibru ma ekscentryczną orbitę to nie trzeba ratować jego atmosfery - sama zamaraznie :D

2 - w jaki sposób złoto mogło pomóc ratować atmosferę ? (Platyna jako dobry katalizator mogłaby mieć jakiekolwiek uzasadnienie)

Z szympansami mamy wspólne 98,5 % (waha sięto w zależnośći czy porónujemy regiony tylko kodujące czy wszystkie) - czy to jest dowód na cokolwiek ? Z myszami mamy wspólne 85 % lub więcej - czy to nie przerażające ?

 

Mahabharata czy Ramajana NIE są źródłami historycznymi - rónie dobrz jako historyczne można traktować mitologię grecką

 

To co ty zaprezentowałęś to 'kreatywna księgowość' wsród mitów - wybranie rzeczy które pasują do teorii. TO NIE SĄ dowody ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za słowa uznania LOBO.Jedna osoba przyznała chociaz rację a propo otwartego umysłu.Nie zostane naukowcem nie martw się :lol:

Ale mam własne zdanie czy tego chce nauka czy nie.Zresztą jak widac nie tylko ja. Szembor zniszczą Cie na tym forum za to co napisałes ^^

 

TO NIE SĄ DOWODY.To tylko ksiazki i mity i legendy w stylu poczytaj mi mamo.Ależ nasi przodkowie mieli otwrte umysły.Wyobrazacie sobie to wszystko wymyslec?? Normalnie Sienkiewicz to przy nich jest cieńki w uszach.

PISS OUT V ;]

Edytowane przez VorTeX[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam własne zdanie czy tego chce nauka czy nie.Zresztą jak widac nie tylko ja. Szembor zniszczą Cie na tym forum za to co napisałes ^^

Mylisz sie. Szembor przedstawil cała alternatywna mitologie, co mu sie chwali. Teraz przynajmniej wiem, na czym sie to wszyskto opiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie słowa uznania to tylko und3r mógł napisac.Co mnie nie dziwi bo jest wstanie przyjać wiele do swojego mózgu i racjonalnie rozpatrzec...co juz udowodnił na tym forum.Jestem ciekawy reakcji IGIego ^^

No cóz.Ja skonczyłem.Szembor napisał wszystko po kolei i wyraznie.Napisał to czym sie interesujemy od wielu lat a czego moze ja (pod naciskiem? i głupimi stwierdzeniami kierowanymi do kazdej mojej wypowiedzi) nie potrafiłem wytoczyc na papier.A dzisiaj pogadamy sobie o tym na kebabie ;] buziaczki małe misie.ogarniajcie :lol:

Edytowane przez VorTeX[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nasi przodkowie mieli otwrte umysły.Wyobrazacie sobie to wszystko wymyslec??

Oczywiście :D Nie takie rzeczy wymyślano ..... Mitologie (i ich bogowie) są stworzone na potrzeby ludzi i przez ludzi - nie doceniasz ludzi jako stada :D

 

szembor

Wiem że ludzkość jeszcze nie dorosła do prawdy ale nie ja o tym decyduje.

Za to ty dorosłeś do prawdy ...... Ale to nie ja o tym decyduję..... Odpowiedz może na reszte moich argumentów zamiast trzymać się złota. Edytowane przez LOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do dowodów to trudno cos okreslic jako dowód w tak dawnych podaniach.

Ludzie posiadający wiedzę z zagadnien religioznawstwa starozytnego mogliby się wypowiedziec. Dlaczego we wszystkich kulturach występują te same "mity"... co więcej na roznych kontynentach ? !!

Dlaczego np naukowcy eksodusuzydów nie łączą z tsunami (slady w warstwach geologicznych) oraz z religią Ehnatona - faraona wprowadzającego religię Atona - religie MONOTEISTYCZNĄ, akurat po plagach egipskich opisanych w biblii...

ano... przeciez biblia nie moze byc "naukowa" i prawdziwa...

Co do tych dat to niewiem. Sądze ze duzo z tego jest prawdą. Znów

Od ameryki po azję - wszystkie większe religie mówia o bogach zstępujacych na ziemię - bilia mówi o nich jako "nefilim" - oni tworzyli wsrod ludzi SIŁACZY, co było zprzeczne z wolą IHVH - gdy dobrze przeczytamy biblię dochodzimy do wniosku ze chodzi w niej o wladzę, o to bysmy nie uzywali swojej wolnej woli tylko podporzadkowali sie kompletnie Bogu.

 

Aztekowie wiezyli ze bogowie nas wyeksterminuja, to samo mówi biblia.

Sumerowie - no coz wystrczy w necie poszukac fotki z muzeum z tych czasów..

wytlumaczcie mi prosze dlaczego ich bogowie mają na sobie cos co prrzypomina skafander, dlaczego mają na sobie gogle, cos co wyglada jak aparaty oddechowe??

 

W aramejskim przekladzie biblii uzyto słowa "sem" ktory oznacza wieze babel - w sumeryjskim (aramejski to narzecze sumeryjskiego) szem - oznacza wznoszący się do nieba.

 

Nie wiem co mam myslec o tym wszystkim.

 

Wszystkie cuda biblijne były wykonane przy pomocy praw fizyki, sumerowie mieli taką wiedze astronomiczną jak europejczycy w 19 wieku, rozwoj cywilizacji LUDZI nastepuje w okresach zlodowacen.

Stare ksiegi piszą o tym ze nefilimowie nie lubią zimna.

Jakos dziwnie dni konca ktore obliczyli biblisci w 19 wieku (wykleci przez kosciol katolicki) [chodzi o 6czasów deptania przez narody i czasów konca] konczą się aktywnoscią ziemi, zmianami na sloncu, (czyt ksiega objawiania).. wlasnie teraz...

w dobie ocieplania się klimatu.

 

Wy naukowcy szukacie matematyką i fizyką, a wy "inni" dowodzicie prawdy "mitami"... a tak sięnie da... nie mozemy ignorowac historii, i podan ludowych.. jak ludzie mieli wytlumaczyc przylot kosmitów ?? co mial myslec o napędach antygrawitacyjnych rolnik egipski, ktorego najwiekszym osiagnieciem bylo nauczenie sie odbierania porodu od kóz ??

Czy nasa nauka osiągneła szczyty ??

nie sądzę do dzis nie wiemy podstaw naszego istnienia. Nie znamy odpowiedzi na najprostrze pytania np, co było przed big bangiem, dlaczego uzywamy tylko 4 z 32 stanów kwarkowych... a mądrzycie się jakbyscie wiedzieli wszystko...

 

Wiecie... w 19 wieku wywalono z akademii hirurga ktory probowal przekonc rade lekarską do mycia rąk przed operacją...

 

 

ps.

ostatnio odchodzi się od nauczania w szkole o teorii ewolucji jako o pewniku.. moze juz czas otworzyc się na swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mit - znaczy dosłownie obalać, a myślisz że tylko my wiemy w jakis sposób " obrabiać złoto " cywilizacja z kilkuset letnim doświadczeniem napewno wie o wiele więcej na temat złota niż my. Niestety to nie teoria a nasza historia. Wiem że piękna, bo nasza. Niestety ale to wszystko prawda. Dowody są na całym świecie które mogą potwierdzić tą całą historie. Jest ich tysiące na całym świecie. Nawet w kościołach są przedstawienia latających statków. Na całym świecie są ślady ale jak łatwiej powiedzieć że zamisat kukulcana pilotującego statek kosmiczny że jest to bóg kukurydzy i przedstawia magicznego ptaka i rytualny garnek. Nie jestem w stanie finansowo przedstawić faktów ale jeśli ktoś zafunduje bilet do meksyku :). Tak czy inaczej za trudne to jest dla was na tym etapie. przepraszam. Wiem że ludzkość jeszcze nie dorosła do prawdy ale nie ja o tym decyduje. Mahabharata jest to bajka dla dzieci w stylu " poczytaj mi mamo " gdzie są opisy techniczne WIMAN pojazdów astronautów, ale nie ludzie nie mający styczności z tym nie mogli przecierz tego wiedzieć <hahaha> ciekawe skąd się wzieła mapa antarktydy 500 lat wcześniej jak dopiero została odkryta jako kontynent 1 XIX wieku. Ta mapa mogła być tylko stworzona z widoku okołoziemskiego. No ale co tam. Skrzynia w Wielkiej Piramidzie wywiercone otwory z technologią ultradzwiękową ale co tam młoteczkami stukali 300 lat po rząd żeby dziurke zrobić. a Cotam mry inkaskie bloki ważące po kilkadziesiąt ton lub po kilkaset a co tam cała wiocha sie zebrała i przenosili jeden " kamyk " przez tydzień !! ale co. Kamienie w baalbek waza 2000 ton i sa porzucone jak zapalka w piach widocznie nie stanowilo to dla budowniczych zadnego problemu, nieszkodzi ze znaleziono kryształową czaske której nie jest człowiek w stanie dzis wykonać, top co że Piramida leży w środku cięzkosci Ziemi, no tak prymitywni ludzie staneli na środku pustyni i stweirzdzili nooo tu się przecina os ziemi tu jestr srodek ciezkosci kuli ziemskiej wiec budujmy !! hej ho hej ho do pracy by sie szlo. 32 stopy wysokosci 6.5 MLN ton wagi czyli 2 300 000 blokow :) kazdy wazy przecietnie 2.5 tony <spoko> roleczki chyba niewiem z czego z patykow. nie nie to jest po prostu CIEMNOTA !! ludzie ... haha tylko daktylowce rosly :) 30 pokolen by budowali. Nie co tam Nazca tez sie samo namalowalo , indianie biegali i malowali lotinsko , znaki rozpoznawcze. a tak sobie a bo co jesc co nie mieli ale co. nieszkodzi ze zaden element graficzny nie byl widziany nie bylo zadnego punktu obserwacyjnego z ktorego mozna by to obejrzec :). Co z tego ze Dogoni wiedza o Syriuszu a jeszcze z buszu nie wyszli i nie wyjda nieszkodzi ze plemienia prymitywne mowia ze bogowie zlecieli z Nieba i przekazali im wiedze, to nic ze na calym, swiecie jest ciagle to samo . bogowie. latajace pojazdy. nauczyciele z nieba, wiedza astronomiczna. To sie wszystko ubzduralo jednoczesnie na calym siwecie .:) pozdrawiam i chyba juz wiecej na ten temat nie wroce bo szkoda zdrowia . zawsze bedzie to nie mozliwe to nei nie moglo byc a jak a dlaczwego a jak przecierz w podrecznikach niema ale jak przecierz naukowcy badali. to chyba zart jak cycus zwisus albo kutas wielgus. czesc pozdrawiam.

 

juz poprawiłem.

 

dzięki und3r, vortex, Galago De Codi.

Edytowane przez szembor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nie wiem czy to juz tutaj padło, ale podobno naukowcy zle obliczyli rok urodzenia Chrystusa i tak naprawde mamy teraz rok inny niz 2005, cos koło 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - to wiadomo napewno.

nasze daty są niewazne, liczy się chronologia.

W bibli istnieje cos takiego jak daty gwiezgne (kurde star trek) :D

Bibli amówi ze jeden dzien u Boga jest jak tysiac na ziemi..

wytlumaczcie mi jak to mozliwe ze w dziedzinie duchowej Bog ma

dni?? pewnie, zaraz będą tlumaczyc mi ze to tylko przenosnia.

Tylko ze na podstawie tej przenosni obliczono w czasach starego testamentu

przyjscie jezusa. (zydzi wiedzieli kiedy i gdzie ma przyjsc mesjasz)

...

Wytlumacze dlaczego pisalem o cieple i dniach konca...

Bo prosze dlaczego nasza cywilizacja rozwijała się lepiej w okresach zlodowaceń niz normalnej temp?? proszę "naukowców" o wytlumaczenie mi tego faktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lobo napsiał

Oczywiście :D Nie takie rzeczy wymyślano ..... Mitologie (i ich bogowie) są stworzone na potrzeby ludzi i przez ludzi - nie doceniasz ludzi jako stada :D

 

 

Sama Biblia wspomina o 'gigantach' i 'herosach'. Herosi byli synami którzy narodzili się ze związków 'Synów Nieba' z ziemskimi kobietami.

Dopuśćcie również myśl że obecnie panująca wiara chrześcijańska czy jakakolwiek inna za 2000 lat również będzie 'mitologią'. Następne pokolenia będą patrzyły ironicznie na naszą wiarę, tak jak my patrzymy ironicznie na bogów Egiptu czy starożytnej Grecji. Bo przecież 'nasz' Bóg jest najlepszy i najprawdziwszy. Grecy czy Egipcjanie kiedyś też tak myśleli.

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do dowodów to trudno cos okreslic jako dowód w tak dawnych podaniach.

Ludzie posiadający wiedzę z zagadnien religioznawstwa starozytnego mogliby się wypowiedziec. Dlaczego we wszystkich kulturach występują te same "mity"... co więcej na roznych kontynentach ? !!

1638764[/snapback]

To np dlaczego w roznych kulturach powstawaly podobne przedmioty, podobna bron, podobne zwyczaje ? Czy to dowodzi czegokolwiek ? Ludzie sa podobni do siebie, wiec podobne mity nie sa niczym niezwyklym.

 

Od wiekow czlowiek chcial latac, podziwial inne zwierzeta ktorym bylo to dane - stad wiele opisow aniolow - ludzi posiadajacych skrzydla itd, stad dazenie do tworzenia obiektow ktore mogly by siegnac nieba, stad wielokrotne opisy bogow jako istot pochodzacych z nieba - po prostu byla to strefa ktorej od pradawnych czasow czloiek nie byl w stanie opanowac a wiec idealnie nadawala sie na przypisanie bogom cech "boskich" czyli niedostepnych ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo przeinaczen zebym poprawial wszystko (soryy za brak polskiej czcionki ale pisze z nieswojego kompa)

szembor

Powrzucac 'fakty' przepisane z Daenikena to ja tez potrafie - ale podaj jakies linki, cokolwiek. Np do tego :

Skrzynia w Wielkiej Piramidzie wywiercone otwory z technologią ultradzwiękową

albo do krysztalowej czaszki albo do czegokolwiek ....Obrazic to sie kazdy potrafi, bo ty jestes oswiecony a masy sa cieme :D

Co do Nazca i piramid - oto co religia robi z ludzmi - datki prosze kierowac na konto ....Moga glodowac ale kaplani kaza pracowac to robia - to jest istota wladzy.

 

Galago de Codi : co rozumiesz przez rozwijala sie lepiej ?? Moze tylko gdzie indziej - tam gdzie teraz jest pustynia (polnocna afryka ) 7 tysiecy lat temu byl znacznie lepszy klinmat - moze dlatego rozwijali sie 'lepiej'.

 

Smaher

Nie do konca chyba zrozumiales moja wypowiedz - ja mialem na mysli wszystkie mitologie (w tym chrescijanska) - bo to ciagle SA prymitywne wierzenia.

 

Jak juz pisalem kilkakrotnie - to ze JESZCZE nie potrafimy odpowiedziec na czesc pytan to nie znaczy ze od razu nalezy tam wpychac bogow, kosmitow czy kij wie co ....

Edytowane przez LOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo przeinaczen zebym poprawial wszystko (soryy za brak polskiej czcionki ale pisze z nieswojego kompa)

szembor

Powrzucac 'fakty' przepisane z Daenikena to ja tez potrafie - ale podaj jakies linki, cokolwiek. Np do tego :

albo do krysztalowej czaszki albo do czegokolwiek ....Obrazic to sie kazdy potrafi, bo ty jestes oswiecony a masy sa cieme :D

Co do Nazca i piramid - oto co religia robi z ludzmi - datki prosze kierowac na konto ....Moga glodowac ale kaplani kaza pracowac to robia - to jest istota wladzy.

 

po pierwsze Danikena a nie Daenikena (to nie po koreansku) i nie przepisane bo ja mam to wszystko w glowie, po drugie nie czerpie wiedzy z www, z zadnej. Niestety ale nie mowie ze jestem oswiecony, a swiadomy, Krysztalowa Czaszka znajduje sie w British Museum. poszukaj w google napewno wszystko znajdziesz. Tak skrzynia jest zbadana przez " waszych " naukowców i sami potwierdzili CI CO SIĘ NIE BALI że była tam użyta technologia ultradzwiękowa, zreszta sam widzialem. Tak prostymi istotami mozna latwo kierowac , religia kaplani itp to jasne. ale oto chodzi ze np linie w nazca naprawde sa stworzone dla istot przybywających z Nieba, jedno pytanie czy rozważasz że tak było że w odległych czasach mogliśmy mieć kontakt ? bo nigdzie tego chyba nie pisałemś wiec nie ma sensu gadać, jeżeli wszystkie dowody wexmiesz na NIE że wszystko da się wytłumaczyć to bezsensu. Jak dla mnie są takie znaleziska archeologiczne że są nie podważalne. np Kolumna Aśoki w Indiach stoi w środku miasta i ma stopy metali nie pochodzące z Ziemi ? ciekawe... odporna jest na korozję i stoi już tam tysiące lat. byla tam uzyta niesamowita technologia . bylo to prasowane pod wielkim cisnieniem i stapiane jednym slowem dzis sie tego nie da zrobic . a pare tysiecy lat temu ?? masz kolejny dowod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okresy zlodowacen pokrywaja się z przyblizonymi datami przechodzenia człowieka do wyzszych technlogii, kamienia, brązu, zelaza itd...

 

Co do mitów.. ja nie mówię tutaj o podstawach swiadomosci człowieka. O jakims lataniu bogach itd... Wytlumaczcie mi dlaczego potop istnieje w kazdej wiekszej religii, aztekowie zamiast arki mieli drzewo np.

Japonia powstala po potopie z włóczni Boga...

To nie sa jakies tam logiczne następstwa naszej logiki.

Wiadomo ze gwiazdy inspirują.. ale to nie znaczy ze inspiracja ta jest wstanie stworzyc na dwoch roznych oddzielonych od siebie miejscach te same wiezenia i te same CIĄGI ZDARZEŃ. Sorry ale rachunek prawdopodobienstwa ... no ale chba tego wam informatykom tlumaczyc nie trzeba...

 

Co do krysztlowej czaszki.. czlowieku gdzies ty sie uchowal.. w latach 80-90 w tv ciagle o tym bylo, chyba nawet sonda mówila o tym.. i jak sie okazalo ze my wykonac tego nie potrafimy ... to nagle sprawa ucichła..

 

Co do piramid... chwilak chwilka.. egiptolodzy do dzis nie wiedza za bardzo jak byly montowane piramidy. Nawet jesli rzeczywiscie siłą ludzkich rak.. to wytlumacz mi dlaczego w cenralnych punktach geometrii ziemi, dlaczego wloty do piramid pokrywały się z konstelacjami gwiazd, jak wywiercono kanaliki w sarkofagach?? Monumenty jak sie ktos uprze to da sie poukladac, nawet stado slimaków jak je zapędzis do roboty to i 2000tonowy kamyk przewali w inne miejsce. Ale my tutaj mówimy o ASTRONOMII. o okreslaniu dat, ruchów konstelacji... i to wszystko bez optyki, bez tabel różniczkowych?? jak- tylko i wyłaczniez wiedzy zasłyszanej... co wiecej sumerowie mieli jeszcze wieksza wiedze niz egipcjanie. A kalendarz amerykanskich indian jest tak dokladny ze do dzis spokojnie mozna nim fazy ksiezyca ustalac.

Biblia mówi w ksiedze wyjscia i chyba hioba - ze ziemia jest zawieszona na niczym, i ze jest kulą... skąd oni to wiedzieli??? ludzie ktorzy byli nomadami?? albo znali wysoko rozwinieta matematykę geometryczną, (obliczenie konta horyzontu i zsumowanie daje kulę) albo wiedzieli od kogos...

 

Dlaczego w UR istniala kanalizacja, cement zbrojenia???

 

Ok mozemy uznac ze ludzie się uwstecznili, ze kiedys byli bardziej rozwinieci.. ale w takim razie mamy do czynienia z inną teorią.. ze kiedys juz istniala inna cywilizacja na takim jak nasz stopniu rozwoju (slady uzycia broni atomowej w rejonie moza martwego)... i ze co jakis czas wracamy do walki o ogien i smarowania na jaskiniach podobizn antylop, własnymi odchodami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mowi ze nie bylo wielkiego potopu ? Jezeli byl wielki to dlaczego nie mialy by o tym wspominac wieksze kultury ?

 

A co do piramid - juz bylo o tym w tym watku - co do wielkosci ludzie stosuja uproszczenia aby wyszlo to co chca, tu jako miary uzyja lokcia kroleskiego innym razem lokcia zwyklego, raz krolewski ma 52.3 cm innym razem ma 52,5, to podziela cos przez 2 to gdzie indziej pomnoza i wychodzi im wszystko

!

 

Zeby chociaz jeden badacz do wszystkich swoich rewelacji uzywal tej samej miary ...

 

Co do polozenia piramidy zastanawia mnie jak definiujecie srodek ciezkosci ziemi

 

Kolejna sprawa to to ze wrzechswiat nie jest ukladem statycznym tylko dynamicznym - to ze teraz cos tam sie zgadza z piramidami nie oznacza ze zgadzalo sie 4 tys lat temu !! Zreszta same kontynnty poruszaja sie po ziemii - ale o tym tez wszyscy badacze zapominaja albo chca zapomniec - a jest to okolo 1-2 cm rocznie !!! na 4,500 lat wychodzi nam minimum 45 metrow roznicy

 

Nic dodać nic ując...ale wiesz.W podręcznikach tego nie ma ... icon_lol.gif

Z tego co siem w wielu podrecznikach jest napisane ze nie wiadomo jak powstaly piramidy i co z tgo ?? Czy to ze nie wiemy jak cos powstalo musi odrazu oznaczac ze kosmici sie do tego przyczynili ???

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca chyba zrozumiales moja wypowiedz - ja mialem na mysli wszystkie mitologie (w tym chrescijanska) - bo to ciagle SA prymitywne wierzenia.

 

1638863[/snapback]

Zgadzam sie z kolegą w całkowitej rozciągłości.

---------------------------------------------------------------

 

Spróbujcie zinterpretować biblię na sposób bardziej naukowy. Wcielcie sie w postać prostego prymitywnego człowieka który to dopiero zaczął odróżniać gó*** od jedzenia a tu nagle ląduje mu jakiś (przypuśćmy) helikopter. Tak mogą wyglądać słowa owego człowieka:

"Znad horyzontu dostrzegłem niewyraźną sylwetkę wielkiego ptaka. Zbliżał sie coraz bardziej a razem z nim odgłos biegnącego stada koni. I wylądował niebiański ptak, który z wielkim łoskotem, wzbijając tumany kurzu opuścił się na ziemię. A jego skóra lśniła niczym powierzchnia wody w blasku słońca." Tak oto może wyglądać opis lądowania helikoptera. Przypadki takie zdarzały sie na niektórych nieodkrytych wyspach podczas I czy II Wojny światowej. Gdy pewien samolot w celach naprawczych wylądował na wyspie zamieszkanej przez prymitywnych ludzi. Piloci byli dla nimi bogami. Przybyli z nieba !!! Pokazali im 'broń miotającą płomienie, potrafiącą położyć niejednego siłacza z wielkiej odległości'. Bogowie również za pomocą jednego palca 'potrafili wskrzesać ogień a w nocy z czarodziejskiego patyka (latarka) wydobywał się blask który rozjaśniał mrok'. Przekazali im wiedzę na niejeden temat i co najważniejsze... zapowiedzieli swój powrót !!!

 

Co do piramid to istnieje hipoteza że bloki 'odlewano' co tłumaczyło by wielką dokładność w ich dopasowaniu. Łatwiej przecież zrobić prawie-idealną formę odlewniczą niż za pomocą kawałka metalu i czegoś w rodzaju młotka wykuwać milimetr po milimetrze.

 

Kill me :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest proste. Co na tej zasranej planecie nie podlega "wolnemu rynkowi". Polityka, religia, nauka - to wszystko kształtuje nasz swiatopogląd - i to nie moze byc ustawione na fundamentach prawdy.. bo jak.. tutaj chodzi, chodziło i bedzie chodzic o władzę.

Wiedza jest największa bronią. Pamietajcie o tym. Gdyby to wszystko było zciemą i glupotą. TO nie było by arhiwów na temat UFO i naszej pra pra chistorii w KAZDYM kraju na tej ziemi.. od USA po III rzeszę, wszędzie są specjalne archiwa powydzielane, specjalne grupy ludzi powyznaczane... myslicie ze to dla zabawy jest??

Ze dla zabawy kiedys jakis rzezbiaz czy pasterz, wmyslił skafander kosmiczny, chełm, gogle, aparat oddechowy, wymyslil rakiety... o sorry a skąd ten rolnik wiedzial ze w kosmosie nie ma tlenu i brak wystarczajacego cisnienia???

pewnie często wchodzil na wysokie drzewa co do stratoswery sięgały...

 

Albo ze diabeł w mitologii asteków był biały i rudy. A genetyka uparcie twierdzi ze ludzie powstali od ciemnoskórych ludzi.. no to jak to bylo??? wikingowie byli na grenlandii... ale wynika z tego ze grenlandia była w amreyce srodkowej i 1000 lat wczesniej niz pierwsze osady wikingów?? A czy wiecie cokolwiek o zegludze?? o prądach które wykorzystywali do zeglowania PRZY BRZEGU... pokonali 8000km pod prąd??

 

Przede wszystkim skąd sumerowie wiedzieli o ilosci planet w nszym ukladzie slonecznym, jak po saturnie się juz wlasciwie matemtycznie tylko wylicza istnienie pozostalych... ??

 

 

@ IGI.. od tego jest Astro chistoryk... włącz sobie najprostszą mapę nieba elektorniczną i wpisz datę powstania piramid. i prosze .. masz niebo z dawnych czasów.. a 45 metrów.. to wiesz.. w astronomii to jak prykniecie...

sorki ze usylem slow asrodek cioezkosci, pomyliło mi sie :)

oczywiscie chodzi o punkt przeciecia osi poziomej z osia pionową ziemi na okręgu planety :/ co ma z tym wspolnego ciezkosc :)

 

Teraz te kanały "wentylacyjne" nie pokrywaja się z naszymi konstelacjami. tak samo jak w stonehange czy w miescie slonca azteków

Edytowane przez Galago De Codi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze raz zapytam - dlaczego to ze czegos nie potrafimy wyjasnic ma byc dwodem na istnienie pozaziemskiej cywilizacji ?

 

Dlaczego uwazasz ze to byly aparaty tlenowe albo skafandry kosmiczne - bo przypominaja te dzisiaj stosowane ? Czy naprawde uwazasz ze cywilizacja sklonna przemierzac wrzechswiat uzywala prymitywnych skafandrow (bo nasze teraz takie sa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie stany kwarkowe ?? Co to ma być ??? Na temat piramid już się wypowiadałem jaki środek ciężkości Ziemi ?? Jaka oś ziemi ??? :| Co to za prześmiewczy ton. Człowieku pisałem ci znaleziono MIASTO (PISZE DUŻYMI LITERAMI) ludzi pracujących przy piramidach. Weź jeszcze napisz że piramidy odzwierciedlają ;D gwiazdy na ziemi :D. Igi popieram !! Mur chiński Colos z Rodos posąg Zeusa. Obcy to zbudowali tylko wiemy skąd wzięto kamień na piramidy i zostały podpisy budowniczych :| (obcy się podpisywali dłutem tak ;)). PS zapomniałem PROSTE PYTANIE CO BYŁO PRZED WIELKIM WYBUCHEM :D ciekawe proste jak diabli (chyba żart).

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...