Skocz do zawartości
szembor

Air Bites

Rekomendowane odpowiedzi

zycze zebys nie musial czekac tyle co ja tj. prawie 3 miesiace jednak radzilbym uzbroic sie w cierpliwosc. Z tego co sie dowiedzialem za kazdy tydzien zwloki - ponad to co bylo ustalone - powinno dostac sie tydzien gratis.. Gdyby nie to ze mam umowe tylko na 3 miesiace moja lepsza polowka na pewno by to wyegzekwowala :)

 

btw. transfery jak najbardziej w porzadku ale skad ten Showsilver > :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja tez mam a wlasciwie mialem problemik z air bites w krakowie, po 2 miechach czekania dowiedzialem sie ze tepsa stwierdzila iz nie ma u mnie mozliwosci technicznych!!!!!! Tak w krakowie przy ulicy bronowickiej nie ma mozliwosci technicznych... ech szkoda gadac EOT jesli chodzi o air bites, czekam teraz na chello podobno od nowego roku maja wchodzic wlasnie na bronowice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam AB w Wawie od pazdziernika, na instalacje czekalem od sierpnia. Za czekanie dostalem miesiac gratis. Rewelacja to to nie jest, od poczatku trafila mi sie uszkodzona antena raz dzialalo- 10 razy nie zeby to wymienic potrzebowali prawie 2 tygodnie, bo byli zbyt zajeci nowymi instalacjami (biuro czynne do 17 takze jak cos padnie po siedemnastej to nic nie zalatwisz- a jak to bedzie piatek to masz przez weekend internet z glowy.

Transfer taki jak w umowie to osiagnalem tylko raz zaraz przy instalacji a przez caly czas to jest polowa i mniej- predkosci prawie modemowe (nie przesadzam). Dochodza do tego czeste zrywania polaczenia.

 

 

radziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem tego łącza i jak narazie sprawuje się dobrze.

Ma jedną (jak dla mnie) wadę, otóż nie mogę uzyskać High Id w

e-Mule. Z tego co powiedział mi gość od instalacji to portów nie

przekierują, a i publicznego Ip nie mam. Tylko wewnętrzny z

routera. Predkość pobierania jaką uzyskałem w e-Mule to 70kb/s,

z tym że tak sobie go ograniczyłem. Transfer z dobrego serwera

za pomocą przeglądarki to 80-100 kb/s.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Piszecie o dzieleniu przez nich łącza.

Ale jak to mają zamiar robić? Za pomoca tego routera który u mnie

stoi? Czy jakoś podziela to łącze z wysokości tepsy? Posiadam

modem, który założyła mi tepsa, a router i antenke zamontowali

z AB.

Jak narazie przez 2 tyg. ściągnąłem +/- 17 Gb, wiec co do limitu

mogę napisać póżniej.

 

Stronki otwieraja się bardzo szybko. Pingi do onetu średnio 46 ms.

Co do radiowości tego netu to router stoi obok antenki, a jeżeli

przenoszę antenkę do drugiego kompa (w innym pokoju przez

3 ściany) to też nie ma problemu.

 

Na instalację czekałem ok. 1 miecha. Przy montażu modemu

tepsy okazało się że to oni tak przeciągają czas. 3 tyg. papiery

leżały w tepsie. Po zamontowaniu modemu na wieczór był

już instalator z AB.

 

A i jeszcze pytanko: Czy idzie jakoś samemu z poziomu windy

przekierować porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem ze jakies koles tez sie wkurzal na low id i podpiol sie bezposradnio do dsl bez routera.... i dzialalo :]]

I sadza po fachowosci ludzi w ab takiego procederu nie wykruja do puki nie zechca podzialic mnasz inetret.

Pozyjemy zobaczymy... ja mam nadzieje ze juz dlugo nie bede czekał:]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem ze jakies koles tez sie wkurzal na low id i podpiol sie bezposradnio do dsl bez routera.... i dzialalo :]]

I sadza po fachowosci ludzi w ab takiego procederu nie wykruja do puki nie zechca podzialic mnasz inetret.

Pozyjemy zobaczymy... ja mam nadzieje ze juz dlugo nie bede czekał:]]

Też do tego doszedłem, ale narazie nie mam problemów, więc nie będę kombinował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma takiegolatwego sposoby na ominiecie....

Skoro pisałem o tym ja i osoba pisząca post nade mną to chyba się da, nie?

Musisz posiadać taką karteczkę z adresami, którą zostawił monter telekomunikacji i podpiąć modem z tepsy bezpośrednio do sieciówki, we właściwościach połączenia wyłączyć dhcp i ustawić dane z tej karteczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze firma ktora ma swoja juz dzialalnosc od kwietnia tego roku dalej ma trudnosci w realizowaniu zamowien swoich usług. Powiem krotko co to za firma ktora obiecuje gruszki na wierzbie? Prawda jest bolesna ale trzeba to nazwac osoby pracujace w tej firmie sa kompletnie nie przeszkolone i nie potrafia nawet rozmawiac z klientami bo jak przysłowie mówi kłamstwo ma krotkie nogi, a gó..o zawsze na wierzch wypływa wczesnij czy pozniej. Co to za WiFi kiedy trzeba gniazdko zakładac TP no i jak ktos dobrze stwierdzil, musza na czyms zarabiac DSL kosztuje no i samo gniazdko w TP bo przeciez inaczej nie ma mozliwosc miec DSL, a jak to łatwo obliczyc, nie znam cen ale podam: załozenie gniazdka w TP+abonament telefoniczny+instalacja DSL+abonament DSL prosze pamietac równiez o tym ze umowa z TP na gnaizdko jest zawierana na okres min. 12 miesiecy z ewentualnosci przeniesienia a DSL tez swój jakis czas ma :) Pozdrawiam i radze sie dwa razy przemyslec swoja decyzje niz pózniej tracic bez sensu nerwy na niekompetentnych pracownikach ktorzy nawet do bledu sie nie potrafia przyznac bo jak kazdy pracownik birowy wie obieg dokumentow to PODSTAWA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze firma ktora ma swoja juz dzialalnosc od kwietnia tego roku dalej ma trudnosci w realizowaniu zamowien swoich usług. ......

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tiaaa. Działalność mają niby od kwietnia, ale pierwsze podpięcia były dopiero w lipcu – więc faktycznie działają od pół roku. W 3 miesiące mieli 4 tysiące klientów – to raczej nie mało. I z tego co widzę i słyszę to nasz „kochany monopolista” robi wszystko żeby im utrudniać życie. Nie dziwię się aż tak bardzo że trzeba czekać 2-3 miechy. TPSA sprytnie kładzie im kłody pod nogi.

Jestem za każdą firmą zmniejszającą wpływy monopolisty.

Mam internet od air bites od 2 miesięcy – czekałem 2 miesiące - i warto było.

Jest szybki, nie zrywa połączeń. Osoby od nich z którymi się kontaktowałem - zawsze były kompetentne – wiec pewnie ktoś ma zbyt techniczne pytania, albo wymagania, albo po prostu jest nerwowy. Nie bardzo rozumie o jakim kłamstwie mówisz – nikt jeszcze nikomu nie kazał płacić więcej niż mówią oficjalnie.

To jest po prostu kolejny dostawca Internetu – ot tyle. A że mają fajne warunki – to nasza korzyść. Może na Warszawę ta cena wydaje się nierealna-ale dla reszty spoko.

Pozdrawiam - i powodzenia dla tych którzy się zdecydują na air bites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dobra szybkie pytanie, jak sie sprawuje AB w Warszawie, w końcu to tyle blokowisk, jakie są transfery, czy warto to brać, czy są rozłączenia co jakiś czas, i jak jest to zależne od tpsa??

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczekuję na założenie AB 1 miesiąc, byli już u mnie panowie z TP sa, załozyli linię, gniazdko i...

no właśnie i nic, ale nie to mnie zastanawia.

Panowie z TP sa, mówili, że oprócz modemu AB będzie też montować nateneą na zewnątrz mieszkania i tu moje pytanie : po co?

Pytanie nr dwa brzmi czy da się syganł biegnący z routera (podejrzewam że będzie takowy przed modemem) da się rozdzielić między komputer i centralkę VoIP? Czy ktos to robił? Wolałbym korzystać z telefonu IP niż z TP sa ale ni koniecznie musieć włączać kompa zawsze gdy będę chciał dzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze :) Czesto przegladam wasze wypowiedzi, ale rzadko pisze, tak naprawde to pierwszy raz :) Wole sluchac ludzi madrzejszych ode mnie. Chcialem poinformowac ze jestem z okolic Poznania dokladnie z Mosiny, ktora jest oddalona o ok. 18 km od Poznania. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy dowiedzialem sie w siedzibie firmy ze istnieje mozliwosc podlaczenia neta. Przed pojsciem do biura dzwonilem na infolinie i kazdy mowil mi to samo : "Dzialamy w granicach administracyjnych miasta" A wiec nie ma mozliwosci podlaczenia. Jednak do dzis nie bylem do konca przekonany i niewierzylem ze jest taka mozliwosc. Umowe podpisalem 13 grudnia a dzis jest 5 stycznia i rano byli u mnie technicy z TPsa i zamontowali to co trzzeba czyli modem i filtry. Powidzieli ze mam caly czas sie dobijac do AB zeby przyjechali mnie do konca podlaczyc. Jestem podlaczony przez DSL, jestem ciekaw czy to dzielenie lacza rowniez tyczy sie DSL. Rowniez mam dwa komputery w domu i bede probowal je polaczyc. Z tad moje pytanie czy ktos podlaczal ?? Chce konkretnej odpowiedzi bo takiej tutaj nie znalazlem. Mam nadzieje ze AB jutro przyjedzie. Bede dzwonil co 5 min :) Zawsze jest tak : Ilu ludzi tyle opinii. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozniez skusilem sie na oferte airbites w Poznaniu.

Moje boje nie byly gorsze niz wiekszosci z was,ktorzy w koncu doczekali sie podlaczenia.Z tym ze u mnie internet dziala jak na modemie przez pare minut po czym go wogole nie ma.Troche to irytujace i nie mamy pojecia czego to przyczyna.Dodam tylko,ze caly sprzet jest u nas(pierwsi na osiedlu) wiec watpie zeby zdazyli juz kogos zyjacego na p2p podpiac.

Teraz bede rozpracowywal podpiecie ich lacza do mojego routera i puszczenia tego na 3 kompy.Pozyjemy zobaczymy.Jak narazie to nawet nie ma czego dzielic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tak czytam i czytam ten temat że aż sie boje tego airbaitsa, niby 1024 ale telekompromitacja, limity-na papierze ale limit ;) Plusem jest może i cena, ale większość raczej jest na minus. To jest moje myślenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

Udalo sie rozdzielic poprzez router (np ASMAX BR 604) bezposrednio laczac go kablem ethernetowym z ich routerem.

Trzeba tylko skonfigurowac swoj router(np klonowanie MACa karty USB chodz nie bylo konieczne w naszym przypadku) i nie bedzie problemu.

Jest dobrze,smiga na 100% :)

Edytowane przez zene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie rozdzielic poprzez router-bezposredni laczac z ich routerem.

Jest dobrze:)

Witam ponownie. Niestety technicy AB nie dotarli a i kontakt kiepski. Maja przyjechac w poniedzialek o 10 rano. Zobaczymy. Zene jak Ci sie udalo rozdzielic.... Mozesz cos napisac ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak już pisałem wcześniej też jestem abonentem AB. Chcę napisać, że w umowie jest ograniczenie

25 Gb na miesiąc. Mi właśnie mija miesiąc posiadania łącza i mam 60 Gb ściągnięte :D . Co do

przekierowania portów to byłem w siedzibie i dostałem odpowiedż że nie :mur: . Argumentem było

to że IP jest dynamiczny, ale przecież IP na DSL-u jest stałe. IP nie zmieniło się od początku.

Nadal nie wiem jak tam wejść i przekierować porty samemu. Oglólnie nie mogę na łącze narzekać :D .

 

Udalo sie rozdzielic poprzez router (np ASMAX BR 604) bezposrednio laczac go kablem ethernetowym z ich routerem.

Rozumiem, że do routera otrzymanego od AB podłączyłeś swój za pomocą kabla?

 

pozdr

darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zene czy możesz troszke wiecej napisać jak to zrobiłeś? ja mam taką

antenkę podłączoną do kompa przez usb, wiec mam pytanko czy jak

podłącze kabelek do routera to automatycznie to rozpozna, czy nadal bedzie wysyłał sygnał na antene?

prosiłbym o kilka dokładniejszych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy beda mieli zakladany Internet. Zainstalujcie na swoim komputerze Keyloggera, zeby dowiedziec sie haslo do routera :) Niestety nie pomyslalem o tym i nie znam. Dzisiaj mi zalozyli i smiga elegancko pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena jest po to zeby puszczac innym sygnal a ty bedziesz miec mniejszy transfer powodzenia :lol: zastanow sie co robisz

No antena na usb jest chyba po to, żeby odbierać ten net nie (zamiast kabla, który osobiście mam, bo anteny nie chciałem) ? Sygnał "puszczasz" innym tymi 2 antenami na routerze... ?

Odpinasz antene wpinasz kabel, dhcp i masz

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. wifi jak nic

ad2. też wifi ale nie bardzo rozumiem w jaki sposób

ad3. ethernet - tylko jak bardzo rozbudowaną mają tę sieć? :>

Pion techniczny decyduje o wszystkim ....

to drugie to na pewno tak że podciagaja ci linie tpsa i daja dsla i routerek z wifi i do tego antenka za okno zeby mogli do twojego dsla podpinac sąsiadów - innego rozwiazania nie widze (w sumie sprytnie ale jeszcze te kary za wyłączanie routerka czy nie wpuszczenie techników - paranoja)

 

trzecie to podejrzewam ze pewnie przejmują jakies małe lany co ludzie na neostradkach maja czy cos i daja dsla albo w blokach takie cos robią - pierwszy ludek dostaje dsla z routerkiem a inny kabelki od routerka i juz jest

 

ps. czy biora jakas oplate za podłaczenie?

 

pomysle teraz tak ktos zaklada sobie neta jako pierwszy i dostaje dsla na 3 miesiace, w miedzyczasue podłączaja powiedzmy 6 kolesi za pomoca wifi do tego dsla i żaden z tych kolesi nie ma nawet gniazdka od tepsy. Teraz koles z dslem rezygnuje - i co i lipa - jesli trzeba czekac 2 miesiace na podlaczenie dsla to tych 6 nie ma neta. No porażka.

 

Moze ktoś napisać jakieś dane z tych urządzeń co oni dają?

Jesłi to jakies proste badziewia dlinka czy linksysa to zadne limitów nie ma no chyba że od strony tpsy ale to byłby bezsens bo za każdym razem jakby kogoś dołączali to by musieli mówić tepsie ze maja o 20 GB zwiększyć limit.

 

Jest to wielce prawdopodobne ze jelsi ktos by wyłapał hasełko do routerka czy złamał to można sobie przekierowania porobić i inne rzeczy. No bo nie wierze że sa jeszcze jakies kombinacje od strony tpsy i wydaje mi się, że jest to zwykły dsl.

 

Swoją drogą to kiedyś robiła tak firma Generacja ale nie wiem czy jeszcze robi bo były niezłe jazdy z nią bo niszczyła innym firmom urządzenia.

 

Napiszcie co myslicie o moich wywodach a ja postaram się dowiedzieć czegoś w tpsie na dniach bo znajomy robi w dziale obsługi klientów biznesowych i chyba dsl pod taki podchodzi wiec moze bede wiedział cóś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, wlasnie mi zainstalowali AB, (pisze przez net z AB) na DSL.CZ pokazuje 1024 Kb, ale na numion.com juz tylko 512, jak zrobie wiecej testow to napisze

 

czy jakis uzytkownik AB moze mi dac adress huba AB ??

Edytowane przez night_crawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, wlasnie mi zainstalowali AB, (pisze przez net z AB) na DSL.CZ pokazuje 1024 Kb, ale na numion.com juz tylko 512, jak zrobie wiecej testow to napisze

 

czy jakis uzytkownik AB moze mi dac adress huba AB ??

zainstalowali ci przez radiówke czy postawili u Ciebie dsla? jesli dsla to napisz jakie dostałeś urządzenie model itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...