Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam trochę nietypowe: TT Fanles + Akasa Amber 12cm. Mojego winchi chłodziło ok-miał max 40*C stres przy 2480@1.6V a ten opteron jakby miał za lużną czapkę, temperatury bez względu na obroty wentyla takie same.

Stres przy min i max obrotach to samo 50 st oczywiście 2,8GHz@1,55V prime.

A tak apropo lata to coś niedokładnie czytacie, czy poprostu musicie się uczepić kogoś, przecierz napisałem że na początku tygodnia wsadzam wode na procka...................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

moja sztuka jest calkiem niezła 2700 mhz ciagnie na 1,42v w stresie jest do 47c na wyższych ustawieniach niestety temperatura skacze powyżej 52c i dopiero wtedy proc jest nie stabilny. przy 2800 mhz 350 fs x 8 1,56v proc chodzi przez 17 minut po przekroczeniu 52 c sie wywala. pentagram nie wyrabia. chodzi nawet na 3000 mhz przy 1,65v ale pod kilku testach sie wywala powyzej temperatury 52c pewnie i tak na 1,65v nie bedzie stabilny ale nie moge sprawdzic bo za słabe chlodzenie zbieram na ninje

post-12263-1134138209_thumb.jpg

post-12263-1134138271_thumb.jpg

post-12263-1134138313_thumb.jpg

post-12263-1134138343_thumb.jpg

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mac jego bity , AMD zaprzestalo wlasnie produkcji Opteronow na socket939 jak donosi THE INQUIRER , wiec pewnie zapasy sie zachwila wykoncza wiec brac kto nie ma i sie spieszyc , ja pewnie juz na 165 dual core'a sie nie zalapie :/ :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u AMD ale intel zawsze robil spore zapasy magazynowe, które wystarczaly bez problemu na 6-12msc sprzedazy.

U amd bedzie podobnie ale z opteronami to nbie wiadomo jak, 3000 i 3200+ napewno bede jeszcze przez kilka miesiecy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w tej chwili Opterona 144 @ 1800Mhz (200x9). Daje HT x3, vcore 1.45v pamięci daję na 166mhz i jadę magistralą do 240mhz, wsio oki, komp wstaje, wszystko chodzi gudi.

 

Daję magistralę na 270mhz, pamięci na 133mhz, vcore 1.55... nie wstaje, zmieniam na magistrale 250mhz - nie wstaje. Jakieś pomysły?

 

I co to jest HT Width (strzałka w doł 8, strzałka w górę 8... i tak do 16, na którym to mam ustawione, Err94Enh)?

 

Mobo to Gigabyte K8NF-9 z biosem F7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w tej chwili Opterona 144 @ 1800Mhz (200x9). Daje HT x3, vcore 1.45v pamięci daję na 166mhz i jadę magistralą do 240mhz, wsio oki, komp wstaje, wszystko chodzi gudi.

 

Daję magistralę na 270mhz, pamięci na 133mhz, vcore 1.55... nie wstaje, zmieniam na magistrale 250mhz - nie wstaje. Jakieś pomysły?

 

I co to jest HT Width (strzałka w doł 8, strzałka w górę 8... i tak do 16, na którym to mam ustawione, Err94Enh)?

 

Mobo to Gigabyte K8NF-9 z biosem F7.

może płyta powyżej 240 wysiada? gigabyte nie jest najszczęśliwszy do kręcenia proców Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już po mału zaczynam rozgryzać te mobo, jeszcze wczoraj jechałem na AXP 2100Mhz + Abit NF7 2.0.

 

A więc, winą przebicia bariery 240mhz magistrali było albo zbyt niskie taktowanie pamięci, bo dawałem 133mhz, albo... zbyt wysoki vcore... Teraz napięcie wynosi 1.45V a pamięci mają nadane 166mhz.

 

Obecnie komp pracuje na 250x9, pamięci 205MHz i wszystko stabilne, 3d marki przechodzą, gry chodzą.

 

Dziwna ta płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już po mału zaczynam rozgryzać te mobo, jeszcze wczoraj jechałem na AXP 2100Mhz + Abit NF7 2.0.

 

A więc, winą przebicia bariery 240mhz magistrali było albo zbyt niskie taktowanie pamięci, bo dawałem 133mhz, albo... zbyt wysoki vcore... Teraz napięcie wynosi 1.45V a pamięci mają nadane 166mhz.

 

Obecnie komp pracuje na 250x9, pamięci 205MHz i wszystko stabilne, 3d marki przechodzą, gry chodzą.

Wgraj bisosik F8/9/10 - tam masz dzielnik 150 MHz i działaj dalej. Poza tym, ustaw mnożnik HT na x2 i kręc ile wlezie. No i po co 1.45V na 2250 MHz?

 

Dziwna ta płyta.

tja, zapewne brak ci jeszcze umiejętności - podkręcanie na A64 i socket A to dwie różne rzeczy. Pewnie timingi pamięci też trzymasz na auto, a jak masz przy tym źle ustawione max async latency i read preamble, to nic dziwnego że płyta nie wstaje. 90% problemów powoduje element znajdujący się przed monitorem komputera. Czytałeś FAQ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zupełne nie mam wprawy, to co było w biosie abita nf7 a to co mam teraz w gigabyte to kurcze niebo a ziemia. Opcji od czorta :) Czytam różne poradniki i po woli zaczynam się orientować co i jak.

 

Bios będę musiał skombinować. Tak pamięci (Kingston 256+512MB 200Mhz) jada na standardowych ustawieniach. Nie wiem co w nich mam pozmieniać, ale spokojnie, mam czas :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolej na mojego Opka. Wszystkiem przywiozłem 144 a sobie 146, hitem wszechczasów to on nie jest ale wstydzić też się nie musi, jak na razie 2910 stabilnie na maxa.

Dziwi mnie natomiast to że najpierw wywala SuperPi - zawsze miałem odwrotnie - Prime wysiadał pierwszy, a Superpi ciągneło jeszcze ładnych parę MHz wyżej. Procek liczy Prime bez problemu przez parę godzin na 2950 MHz, ale Spi wywala po paru sekundach. Próbowałem wyluzowac trochę pamięci - bez skutku. Znajdę rochę czasu to jeszcze powalczę.

 

PS Gdzie reszta opków?? Znowu nikt nie chce pisać?

 

 

post-15856-1134174639_thumb.jpgpost-15856-1134174675_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam już opka, ale chwalić sie tym bardziej nie mam czym :) :unsure:

 

jak na razie to testuje 9x300 - 1.52v - sp2004 (cpu)

 

Pi liczy (16m) nawet dla 2.9GHz ale sp2004 wywala od razu (2sek). Ogolnie to mam problem z dzielnikami gdyż ten Abit ich nie posiada ! :sad:

 

dam znać, ale raczje mam "srednią" sztukę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do V nikt tak naprawdę nie wie jakie jest max bezpieczne napięcie dla opka, też widziałem gdzieś na forach tak wysokie, sam odważyłem się dać max 1.75 V. Co do temp - u mnie SPi wywalało zawsze przy 48-49 st ale teraz jak przyspieszyłem wentyl na ninji nie mam już takich temp - szczególnie poniżej 1.6 V

 

Ten 146 to CABYE 0542 FPMW, tcase max=59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolej na mojego Opka. Wszystkiem przywiozłem 144 a sobie 146, hitem wszechczasów to on nie jest ale wstydzić też się nie musi, jak na razie 2910 stabilnie na maxa.

Dziwi mnie natomiast to że najpierw wywala SuperPi - zawsze miałem odwrotnie - Prime wysiadał pierwszy, a Superpi ciągneło jeszcze ładnych parę MHz wyżej. Procek liczy Prime bez problemu przez parę godzin na 2950 MHz, ale Spi wywala po paru sekundach. Próbowałem wyluzowac trochę pamięci - bez skutku. Znajdę rochę czasu to jeszcze powalczę.

 

PS Gdzie reszta opków?? Znowu nikt nie chce pisać?

Cos jest nie tak, prime prawie wcale nie liczyl, stal praktycznie w jednym miejscu... I na przyszlosc rób testy procka w primie a nie procek+pamiec.

 

bardzo ładne temperatury :)

czym chłodzisz?? woda czy jakies mocne powietrze??

podaj jaką masz serię :D, tcasemax i TDP, ew. batch ;)

 

pozdro

NIe od dzis wiadomo ze batch niz nie daje...

Edytowane przez marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to bug StresPrime ? ja miałem u siebie coś podobnego, na 2h liczenia przeliczył zaledwie 6 iterations :] mimo ze w menadżerze urządzeń pokazywało 100% obciążenie CPU i temp sie trzymała jak zwykle przy 100% load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak, prime prawie wcale nie liczyl, stal praktycznie w jednym miejscu... I na przyszlosc rób testy procka w primie a nie procek+pamiec.

W sumie to blend lepiej testuje proca od small FFT co wiem z wlasnego doswiadczenia i nie raz sprawdzilem.

 

Jednak to nie zmienia faktu że nie liczył... <_<

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do V nikt tak naprawdę nie wie jakie jest max bezpieczne napięcie dla opka, też widziałem gdzieś na forach tak wysokie, sam odważyłem się dać max 1.75 V. Co do temp - u mnie SPi wywalało zawsze przy 48-49 st ale teraz jak przyspieszyłem wentyl na ninji nie mam już takich temp - szczególnie poniżej 1.6 V

 

Ten 146 to CABYE 0542 FPMW, tcase max=59

to tcase masz 59 a my na opk144 mamy 57 wiec lepiej sobie wybierałes :razz: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter dobrze gada. Ibiz zapodaj Smal FFTs - podejrzewam ze duzo szybciej sie wywali :P Miałem już przypadki, że robi spi32M na luziku a Smal FFTs od razu wywala...

A ja mialem przypadki ze smal FFT latalo stabilnie przez 8h a blend wywalal po 30 minutach i nie byla to wina pamiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...