Skocz do zawartości
Dż0ki

Hasło Do Windows 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Cze! No więc piszę w bardzo nietypowej sprawie. Mam windzgrozę 2k. Wczoraj pokazywałem koledze jak sie zmienia hasło przy logowaniu i zalozylem sobie jakies haselko z doopy. Totalnie o nim zapomnialem i wyłaczylem kompa. Dzis rano wstaję, odpalam kompa a tu ZONK :/ Login "Administrator" hasło "hooj go wie" Za groma nie pamiętam tego hasła. Jest jakis sposób aby obejść logowanie? Właczanie kompa w trybie awaryjnym nic nie zmienia. Przywracanie do ostaniej, dobrej konfiguracji też nie. Ja znam jeszcze 2 wyjscia:format i po klopocie (ale naprawde mi sie nie chce, OS chodzi mi jak złoto) lub szybciutka instalka win98 i usuniecie profilu z win2k, ale tego instalowac tez mi sie nie chce No kusi byc jakis szybki sposób na ominiecie tego hasła. W win2k nie da sie wejsc do wierszu polecen bez logowania takze komendy spod dosu tez odpadają ;/ Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzyskanie hasła na XP teoretycznie jest niemożliwe gdyż XP jest bardziej zabezpieczony niż Windows 98. Zaszyfrowane hasło jest zlokalizowane w ukrytym pliku SAM (C:\WINDOWS\system32\config). Ten plik jest częścią rejestru zapisaną w formacie binarnym. Więc jeśli marzysz o czymś takim jak prawy klik na plik i Otwórz za pomocą i podglądnięciu hasła jak to było w Windows 98 z plikiem haseł PWL to zapomnij o tym raz na zawsze! Co więc można zrobić?

 

1. Ściągnięcie specjalnego bootdiska NT Password & Registry Editor. Jest to bootdisk linuxa mający zdolność widzenia haseł i rejestru Windows. On zresetuje hasło którego ty nie pamiętasz.

 

2. Podobna akcja to start z bootdiska win 98 (jeśli masz XP na FAT32) lub z bootdiska NTFSDOS (jeśli masz XP na NTFS) i zmiana nazwy pliku SAM np. na SAMOLD. Jeśli masz możliwość przepięcia dysku na inną maszynkę to ten plik jest osiągany jeszcze łatwiej. Po tej akcji restart kompa co utworzy nowe konto administratora z pustym hasłem.

 

3. Shackowanie pliku SAM czyli ekstrakcja zaszyfrowanej zawartości na format tekstowy. Trudne i nie dla amatorów.

 

4. Niestety ............reinstall systemu................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys z kumplem mielismy laptopa "niewiadomego pochodzenia" ;) po zgraniu pliku SAM lamalo sie go metoda bruteforce kilka godzin tylko nie pamietam nazwy programu. Moze mielismy szczescie ze haslo bylo proste, ale udalo sie je znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się jeszcze pod ten temat, żeby nie zakładać nowego. Czemu w Win 2k nie działa polecenie "msconfig" wpisywane w uruchom i jaki jest inny sposób na wejście do ms config? Pytam, bo nie moge powyłączać niektórych czynności które startują wraz z uruchamianiem systemu :/ Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą metodą na zresetowanie hasła jest uzycie programu o nazwie ERD Commander. Bootuje sie go z płytki i uruchamia on "wirtualny" system wykrywając zainstalowane inne systemy na dysku wraz z wszelakimi kontami. Jedena z jego funkcji pozwala na zmiane hasła. Nastepnie resetujemy kompa i logujemy z nowo załozonym hasłem. Ot co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą metodą na zresetowanie hasła jest uzycie programu o nazwie ERD Commander. Bootuje sie go z płytki i uruchamia on "wirtualny" system wykrywając zainstalowane inne systemy na dysku wraz z wszelakimi kontami. Jedena z jego funkcji pozwala na zmiane hasła. Nastepnie resetujemy kompa i logujemy z nowo załozonym hasłem. Ot co...

1664114[/snapback]

Wszystko fajnie tylko ErdCommander kosztuje $ 149 czyli ~480 zł

 

// a wersji demo/shareware/trial NIE MA!

Edytowane przez regedit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...